Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.09.2006 > 12:27 Versiunea pentru printare
Marți, 19 septembrie 2006, ora 12:27

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-17
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 442/2006 privind modificarea și completarea Legii nr.301/2004 - Codul Penal
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:234 77 47 21 32 16 14 16 11
- voturi pentru (DA):230 76 47 21 32 14 13 16 11
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - 1 - - -
- abțineri:1 1 - - - - - - -
- nu au votat:2 - - - - 1 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
10. Ardelean Lia PC DA
11. Asztalos Ferenc UDMR DA
12. Baban Ștefan PRM DA
13. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
14. Băeșu George PSD DA
15. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Bentu Dumitru PSD DA
18. Bivolaru Ioan PSD DA
19. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
20. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
21. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
22. Bónis István UDMR DA
23. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
24. Brînzan Ovidiu PSD DA
25. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
26. Buciuta Ștefan Minoritati DA
27. Buda Ioan PSD DA
28. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
29. Buruiană Aprodu Daniela PRM DA
30. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
31. Calimente Mihăiță PNL DA
32. Canacheu Costică PD-L DA
33. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
34. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
35. Călian Petru PC DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Câmpanu Liviu PNL DA
38. Chiper Gheorghe PSD DA
39. Chiș Filonaș PSD DA
40. Cindrea Ioan PSD DA
41. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
42. Ciopraga Mircea PNL DA
43. Cliveti Minodora PSD DA
44. Cocrea Olguța - DA
45. Codîrlă Liviu PRM DA
46. Crăciunescu Grigore PNL DA
47. Cutean Vasile Emilian PSD DA
48. Diaconescu Marin PRM DA
49. Diaconescu Renică PC DA
50. Dida Corneliu Ioan PSD DA
51. Dobre Traian PNL DA
52. Dorneanu Valer PSD DA
53. Dragomir Dumitru PRM DA
54. Dragomir Gheorghe PNL DA
55. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
56. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
57. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD Abținere
58. Dumitrescu Liana Minoritati DA
59. Dumitrescu Zamfir - DA
60. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
61. Dumitru Ion PSD DA
62. Dușa Mircea PSD DA
63. Erdei Dolóczki István UDMR DA
64. Faina Constantin PC DA
65. Fenechiu Relu PNL DA
66. Firczak Gheorghe Minoritati DA
67. Florea Damian PC -
68. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
69. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
70. Furo Iuliu Ioan PRM DA
71. Gabor Gheorghe PNL DA
72. Găleteanu Monalisa PSD DA
73. Gerea Andrei Dominic PNL DA
74. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
75. Ghișe Ioan - DA
76. Glăvan Ștefan PC DA
77. Godja Petru PSD DA
78. Gonțea Ion PD-L DA
79. Grigore Dan PD-L DA
80. Grosaru Mircea Minoritati DA
81. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
82. Hanganu Romeo Octavian PC DA
83. Hellvig Eduard Raul PC DA
84. Hoban Ioan PNL DA
85. Hoinaru Marian PNL DA
86. Iancu Iulian PSD DA
87. Ibram Iusein Minoritati DA
88. Ifrim Mircea PRM DA
89. Igaș Traian Constantin PD-L DA
90. Ignat Miron Minoritati DA
91. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
92. Ionescu Daniel PSD DA
93. Iordache Florin PSD DA
94. Iordache Grațiela Denisa PC DA
95. Iriza Marius PRM DA
96. Iustian Mircea Teodor PNL DA
97. Kelemen Hunor UDMR NU
98. Kerekes Károly UDMR DA
99. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
100. Kovacs Attila UDMR DA
101. Lakatos Petru UDMR DA
102. Lambrino Radu PD-L DA
103. Lificiu Petru - DA
104. Longher Ghervazen Minoritati DA
105. Luchian Ion PNL DA
106. Macaleți Costică PSD DA
107. Magheru Paul PRM DA
108. Man Mircea PD-L DA
109. Manolescu Oana Minoritati DA
110. Manta Pantelimon PC DA
111. Marian Dan Mihai PNL DA
112. Marin Constantin PSD DA
113. Martin Eduard-Stelian PSD DA
114. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
115. Máté András-Levente UDMR DA
116. Matei Cătălin Lucian PSD DA
117. Mazăre Alexandru PSD DA
118. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
119. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
120. Mătușa Tudor PRM DA
121. Meir Nati - DA
122. Merce Ilie PRM DA
123. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
124. Micula Cătălin PNL DA
125. Mihei Andrian-Sirojea - DA
126. Mircea Costache PRM DA
127. Mircovici Niculae Minoritati DA
128. Mironescu Laurențiu PD-L DA
129. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
130. Mocanu Alexandru PD-L DA
131. Mocanu Vasile PSD DA
132. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
133. Mocioalcă Ion PSD DA
134. Mohora Tudor PSD DA
135. Moisoiu Adrian PRM DA
136. Moldovan Emil Radu PSD DA
137. Momanu Corneliu PNL DA
138. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
139. Movilă Petru PD-L DA
140. Munteanu Ioan PSD DA
141. Muscă Monica Octavia - DA
142. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
143. Nassar Rodica PSD DA
144. Nechita Aurel PSD DA
145. Nedelcu Gabriela PSD DA
146. Nica Dan PSD DA
147. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
148. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
149. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
150. Niță Constantin PSD DA
151. Nițulescu Teodor PRM DA
152. Nosa Iuliu PSD DA
153. Oancea Viorel PNL DA
154. Olarean Aurel PD-L DA
155. Oltean Ioan PD-L DA
156. Olteanu Bogdan PNL DA
157. Ovidenie Costel - DA
158. Palăr Ionel PNL DA
159. Pambuccian Varujan Minoritati DA
160. Pardău Dumitru PNL DA
161. Paveliu Marian Sorin PNL DA
162. Păun Nicolae Minoritati DA
163. Petrea Constantin PD-L DA
164. Ponta Victor-Viorel PSD DA
165. Popa Cornel PNL DA
166. Popa Nicolae PC DA
167. Popescu Florin Aurelian PNL DA
168. Popescu Ionica Constanța PC DA
169. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
170. Preda Cezar-Florin PD-L DA
171. Preda Ion PNL DA
172. Pruteanu Vasile PNL DA
173. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
174. Pupeză Viorel PSD DA
175. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
176. Pușcaș Vasile PSD DA
177. Pușcă Mircea Valer PNL DA
178. Raicu Romeo Marius PD-L DA
179. Rogin Marius PD-L DA
180. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
181. Rus Ioan Aurel PRM DA
182. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
183. Sanda Victor PSD DA
184. Sandu Gabriel PNL DA
185. Sandu-Capră Mihai PNL DA
186. Sasu Ion PSD DA
187. Săniuță Marian-Florian PSD DA
188. Sârb Gheorghe PD-L DA
189. Sârbu Daciana Octavia PSD DA
190. Sârbu Marian PSD DA
191. Sârbu Mugurel Liviu - DA
192. Scutaru Adrian George PNL DA
193. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
194. Seres Dénes UDMR DA
195. Sirețeanu Mihail PSD DA
196. Sóki Béla UDMR DA
197. Stan Ioan PSD DA
198. Stan Ion PSD DA
199. Stanciu Anghel PSD DA
200. Stativă Irinel Ioan PSD DA
201. Stănescu Cristian PRM DA
202. Stoica Ion - DA
203. Străchinaru Petre PD-L DA
204. Știrbeț Cornel PNL DA
205. Știreanu Octavian PSD DA
206. Știucă Alecsandru PSD DA
207. Tamás Sándor UDMR -
208. Tămagă Constantin PSD DA
209. Tărniceru Petru PSD DA
210. Teodorescu George Alin PSD DA
211. Timar Liviu PSD DA
212. Todoran Pavel PSD DA
213. Toma Horia-Victor PNL DA
214. Toró Tiberiu UDMR DA
215. Tudor Constantin PC DA
216. Tudor Marcu PRM DA
217. Tudose Mihai PSD DA
218. Țundrea Ioan PC DA
219. Ujeniuc Dragoș PNL DA
220. Ungureanu Petre PNL DA
221. Ursărescu Dorinel PNL DA
222. Vainer Aurel Minoritati DA
223. Varga Attila UDMR DA
224. Vasile Aurelia PSD DA
225. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
226. Văsioiu Horia PD-L DA
227. Vlase Petru Gabriel PSD DA
228. Vlădoiu Aurel PSD DA
229. Voicu Cătălin PSD DA
230. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
231. Voinea Florea PSD DA
232. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
233. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
234. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 26 februarie 2021, 20:15
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro