Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.09.2006 > 12:28 Versiunea pentru printare
Marți, 19 septembrie 2006, ora 12:28

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-19
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 477/2006 pentru modificarea și completarea Legii voluntariatului nr.195/2001
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:236 75 49 21 34 15 14 15 13
- voturi pentru (DA):227 73 47 20 34 15 13 14 11
- voturi împotrivă (NU):5 1 1 1 - - - 1 1
- abțineri:1 1 - - - - - - -
- nu au votat:3 - 1 - - - 1 - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
10. Ardelean Lia PC DA
11. Asztalos Ferenc UDMR DA
12. Baban Ștefan PRM DA
13. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
14. Băeșu George PSD DA
15. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Bentu Dumitru PSD DA
18. Bivolaru Ioan PSD DA
19. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
20. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
21. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
22. Bónis István UDMR DA
23. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
24. Brînzan Ovidiu PSD DA
25. Brînză William Gabriel PD-L DA
26. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
27. Buciuta Ștefan Minoritati DA
28. Buda Daniel PD-L DA
29. Buda Ioan PSD DA
30. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
31. Buruiană Aprodu Daniela PRM DA
32. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
33. Calimente Mihăiță PNL DA
34. Canacheu Costică PD-L DA
35. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
36. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
37. Călian Petru PC DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Câmpanu Liviu PNL DA
40. Chiper Gheorghe PSD DA
41. Chiș Filonaș PSD DA
42. Cindrea Ioan PSD DA
43. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
44. Ciontu Corneliu - DA
45. Ciopraga Mircea PNL DA
46. Cliveti Minodora PSD DA
47. Cocrea Olguța - DA
48. Codîrlă Liviu PRM DA
49. Crăciunescu Grigore PNL DA
50. Cutean Vasile Emilian PSD DA
51. Diaconescu Marin PRM DA
52. Diaconescu Renică PC DA
53. Dida Corneliu Ioan PSD DA
54. Dobre Traian PNL DA
55. Dorneanu Valer PSD DA
56. Dragomir Dumitru PRM NU
57. Dragomir Gheorghe PNL DA
58. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
59. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
60. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD Abținere
61. Dumitrescu Liana Minoritati DA
62. Dumitrescu Zamfir - DA
63. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
64. Dumitru Ion PSD DA
65. Dușa Mircea PSD NU
66. Erdei Dolóczki István UDMR DA
67. Faina Constantin PC DA
68. Fenechiu Relu PNL -
69. Firczak Gheorghe Minoritati DA
70. Florea Damian PC DA
71. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
72. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
73. Furo Iuliu Ioan PRM DA
74. Gabor Gheorghe PNL DA
75. Găleteanu Monalisa PSD DA
76. Gerea Andrei Dominic PNL DA
77. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
78. Ghișe Ioan - DA
79. Giurgiu Mircia - DA
80. Glăvan Ștefan PC DA
81. Godja Petru PSD DA
82. Gonțea Ion PD-L DA
83. Grigore Dan PD-L DA
84. Grosaru Mircea Minoritati DA
85. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
86. Hanganu Romeo Octavian PC DA
87. Hellvig Eduard Raul PC DA
88. Hoban Ioan PNL DA
89. Hoinaru Marian PNL DA
90. Iancu Iulian PSD DA
91. Ibram Iusein Minoritati DA
92. Ifrim Mircea PRM DA
93. Igaș Traian Constantin PD-L DA
94. Ignat Miron Minoritati DA
95. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
96. Ionescu Daniel PSD DA
97. Iordache Florin PSD DA
98. Iordache Grațiela Denisa PC DA
99. Iriza Marius PRM DA
100. Iustian Mircea Teodor PNL DA
101. Kelemen Hunor UDMR DA
102. Kerekes Károly UDMR DA
103. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
104. Kovacs Attila UDMR DA
105. Lakatos Petru UDMR DA
106. Lambrino Radu PD-L DA
107. Lificiu Petru - -
108. Longher Ghervazen Minoritati DA
109. Luchian Ion PNL DA
110. Macaleți Costică PSD DA
111. Magheru Paul PRM DA
112. Man Mircea PD-L DA
113. Manolescu Oana Minoritati DA
114. Manta Pantelimon PC DA
115. Marian Dan Mihai PNL DA
116. Marin Constantin PSD DA
117. Martin Eduard-Stelian PSD DA
118. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
119. Máté András-Levente UDMR DA
120. Matei Cătălin Lucian PSD DA
121. Mazăre Alexandru PSD DA
122. Mălaimare Mihai Adrian PNL NU
123. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
124. Mătușa Tudor PRM DA
125. Meir Nati - DA
126. Merce Ilie PRM DA
127. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
128. Micula Cătălin PNL DA
129. Mihei Andrian-Sirojea - DA
130. Mircea Costache PRM DA
131. Mircovici Niculae Minoritati DA
132. Mironescu Laurențiu PD-L DA
133. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
134. Mocanu Alexandru PD-L DA
135. Mocanu Vasile PSD DA
136. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
137. Mocioalcă Ion PSD DA
138. Mohora Tudor PSD DA
139. Moisoiu Adrian PRM DA
140. Moldovan Emil Radu PSD DA
141. Momanu Corneliu PNL DA
142. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
143. Movilă Petru PD-L DA
144. Munteanu Ioan PSD DA
145. Muscă Monica Octavia - DA
146. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
147. Nassar Rodica PSD DA
148. Nechita Aurel PSD DA
149. Nica Dan PSD DA
150. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
151. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
152. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
153. Niță Constantin PSD DA
154. Nițulescu Teodor PRM DA
155. Nosa Iuliu PSD DA
156. Oancea Viorel PNL DA
157. Olarean Aurel PD-L DA
158. Oltean Ioan PD-L DA
159. Olteanu Bogdan PNL DA
160. Ovidenie Costel - NU
161. Palăr Ionel PNL DA
162. Pambuccian Varujan Minoritati DA
163. Pardău Dumitru PNL DA
164. Paveliu Marian Sorin PNL DA
165. Păun Nicolae Minoritati NU
166. Petrea Constantin PD-L DA
167. Ponta Victor-Viorel PSD DA
168. Popa Cornel PNL DA
169. Popa Nicolae PC DA
170. Popescu Florin Aurelian PNL DA
171. Popescu Ionica Constanța PC -
172. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
173. Preda Cezar-Florin PD-L DA
174. Preda Ion PNL DA
175. Pruteanu Vasile PNL DA
176. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
177. Pupeză Viorel PSD DA
178. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
179. Pușcaș Vasile PSD DA
180. Pușcă Mircea Valer PNL DA
181. Raicu Romeo Marius PD-L DA
182. Rogin Marius PD-L DA
183. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
184. Rus Ioan Aurel PRM DA
185. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
186. Sanda Victor PSD DA
187. Sandu Gabriel PNL DA
188. Sandu-Capră Mihai PNL DA
189. Sasu Ion PSD DA
190. Săniuță Marian-Florian PSD DA
191. Sârb Gheorghe PD-L DA
192. Sârbu Daciana Octavia PSD DA
193. Sârbu Marian PSD DA
194. Sârbu Mugurel Liviu - DA
195. Scutaru Adrian George PNL DA
196. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
197. Seres Dénes UDMR DA
198. Sirețeanu Mihail PSD DA
199. Sóki Béla UDMR DA
200. Stan Ioan PSD DA
201. Stan Ion PSD DA
202. Stanciu Anghel PSD DA
203. Stativă Irinel Ioan PSD DA
204. Stănescu Cristian PRM DA
205. Stănescu Mircea PD-L DA
206. Stoica Ion - DA
207. Străchinaru Petre PD-L DA
208. Strungă Emil PNL DA
209. Știrbeț Cornel PNL DA
210. Știreanu Octavian PSD DA
211. Știucă Alecsandru PSD DA
212. Tămagă Constantin PSD DA
213. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
214. Tărniceru Petru PSD DA
215. Teodorescu George Alin PSD DA
216. Timar Liviu PSD DA
217. Timiș Ioan PNL DA
218. Toma Horia-Victor PNL DA
219. Toró Tiberiu UDMR DA
220. Tudor Constantin PC DA
221. Tudor Marcu PRM DA
222. Tudose Mihai PSD DA
223. Țundrea Ioan PC DA
224. Ujeniuc Dragoș PNL DA
225. Ungureanu Petre PNL DA
226. Ursărescu Dorinel PNL DA
227. Varga Attila UDMR DA
228. Vasile Aurelia PSD DA
229. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
230. Vlase Petru Gabriel PSD DA
231. Vlădoiu Aurel PSD DA
232. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
233. Voinea Florea PSD DA
234. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
235. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
236. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 2 martie 2021, 17:04
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro