Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.09.2006 > 12:30 Versiunea pentru printare
Marți, 19 septembrie 2006, ora 12:30

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-24
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 459/2006 pentru modificarea și completarea Legii nr.119/1997 privind alocația suplimentară pentru familiile cu copii
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:227 70 48 20 34 16 13 13 13
- voturi pentru (DA):196 61 47 14 33 14 5 12 10
- voturi împotrivă (NU):20 5 1 4 - 1 7 1 1
- abțineri:3 - - 2 - - - - 1
- nu au votat:8 4 - - 1 1 1 - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PSD NU
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD -
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
10. Ardelean Lia PC NU
11. Asztalos Ferenc UDMR DA
12. Baban Ștefan PRM DA
13. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
14. Băeșu George PSD -
15. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR NU
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Bentu Dumitru PSD DA
18. Bivolaru Ioan PSD DA
19. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
20. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
21. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
22. Bónis István UDMR DA
23. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
24. Brînzan Ovidiu PSD DA
25. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
26. Buciuta Ștefan Minoritati DA
27. Buda Daniel PD-L DA
28. Buda Ioan PSD DA
29. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
30. Buruiană Aprodu Daniela PRM DA
31. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
32. Calimente Mihăiță PNL DA
33. Canacheu Costică PD-L DA
34. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
35. Călian Petru PC NU
36. Călin Ion PSD DA
37. Câmpanu Liviu PNL DA
38. Chiper Gheorghe PSD -
39. Chiș Filonaș PSD DA
40. Cindrea Ioan PSD DA
41. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
42. Ciontu Corneliu - -
43. Ciopraga Mircea PNL DA
44. Cliveti Minodora PSD DA
45. Cocrea Olguța - DA
46. Codîrlă Liviu PRM DA
47. Crăciunescu Grigore PNL DA
48. Cutean Vasile Emilian PSD DA
49. Diaconescu Marin PRM NU
50. Diaconescu Renică PC DA
51. Dida Corneliu Ioan PSD DA
52. Dobre Traian PNL DA
53. Dorneanu Valer PSD DA
54. Dragomir Dumitru PRM DA
55. Dragomir Gheorghe PNL DA
56. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
57. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
58. Dumitrescu Liana Minoritati DA
59. Dumitrescu Zamfir - DA
60. Dumitriu Dragoș Petre PRM Abținere
61. Dumitru Ion PSD DA
62. Dușa Mircea PSD NU
63. Erdei Dolóczki István UDMR DA
64. Faina Constantin PC NU
65. Fenechiu Relu PNL DA
66. Firczak Gheorghe Minoritati DA
67. Florea Damian PC NU
68. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
69. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
70. Furo Iuliu Ioan PRM DA
71. Gabor Gheorghe PNL DA
72. Găleteanu Monalisa PSD DA
73. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
74. Ghișe Ioan - DA
75. Giurgiu Mircia - DA
76. Glăvan Ștefan PC NU
77. Godja Petru PSD DA
78. Gonțea Ion PD-L DA
79. Grigore Dan PD-L DA
80. Grosaru Mircea Minoritati DA
81. Gușă Cozmin Horea - DA
82. Hanganu Romeo Octavian PC DA
83. Hellvig Eduard Raul PC DA
84. Hoban Ioan PNL DA
85. Hoinaru Marian PNL DA
86. Iancu Iulian PSD DA
87. Igaș Traian Constantin PD-L DA
88. Ignat Miron Minoritati DA
89. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
90. Ionescu Daniel PSD DA
91. Iordache Florin PSD -
92. Iordache Grațiela Denisa PC NU
93. Iriza Marius PRM DA
94. Iustian Mircea Teodor PNL DA
95. Kelemen Hunor UDMR DA
96. Kerekes Károly UDMR DA
97. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
98. Kovacs Attila UDMR DA
99. Lakatos Petru UDMR DA
100. Lambrino Radu PD-L DA
101. Lificiu Petru - DA
102. Longher Ghervazen Minoritati DA
103. Luchian Ion PNL DA
104. Macaleți Costică PSD DA
105. Magheru Paul PRM DA
106. Man Mircea PD-L DA
107. Manolescu Oana Minoritati DA
108. Manta Pantelimon PC DA
109. Marian Dan Mihai PNL DA
110. Marin Constantin PSD DA
111. Martin Eduard-Stelian PSD DA
112. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
113. Máté András-Levente UDMR DA
114. Matei Cătălin Lucian PSD NU
115. Mazăre Alexandru PSD DA
116. Mălaimare Mihai Adrian PNL NU
117. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
118. Mătușa Tudor PRM DA
119. Meir Nati - DA
120. Merce Ilie PRM DA
121. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
122. Micula Cătălin PNL DA
123. Mihei Andrian-Sirojea - DA
124. Mircea Costache PRM Abținere
125. Mironescu Laurențiu PD-L DA
126. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L -
127. Mocanu Alexandru PD-L DA
128. Mocanu Vasile PSD DA
129. Mocănescu Coloros Dan Constantin - NU
130. Mocioalcă Ion PSD DA
131. Mohora Tudor PSD DA
132. Moisoiu Adrian PRM DA
133. Moldovan Emil Radu PSD DA
134. Momanu Corneliu PNL DA
135. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
136. Movilă Petru PD-L DA
137. Munteanu Ioan PSD DA
138. Muscă Monica Octavia - Abținere
139. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
140. Nassar Rodica PSD DA
141. Nechita Aurel PSD DA
142. Nedelcu Gabriela PSD NU
143. Nica Dan PSD DA
144. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
145. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
146. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
147. Niță Constantin PSD DA
148. Nițulescu Teodor PRM NU
149. Nosa Iuliu PSD DA
150. Oancea Viorel PNL DA
151. Olarean Aurel PD-L DA
152. Oltean Ioan PD-L DA
153. Olteanu Bogdan PNL DA
154. Palăr Ionel PNL DA
155. Pambuccian Varujan Minoritati DA
156. Pardău Dumitru PNL DA
157. Paveliu Marian Sorin PNL DA
158. Păun Nicolae Minoritati NU
159. Petrea Constantin PD-L DA
160. Ponta Victor-Viorel PSD DA
161. Popa Cornel PNL DA
162. Popa Nicolae PC DA
163. Popescu Florin Aurelian PNL DA
164. Popescu Ionica Constanța PC -
165. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
166. Preda Cezar-Florin PD-L DA
167. Preda Ion PNL DA
168. Pruteanu Vasile PNL DA
169. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
170. Pupeză Viorel PSD DA
171. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
172. Pușcaș Vasile PSD DA
173. Pușcă Mircea Valer PNL DA
174. Raicu Romeo Marius PD-L DA
175. Rogin Marius PD-L DA
176. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
177. Rus Ioan Aurel PRM NU
178. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
179. Sandu Gabriel PNL DA
180. Sandu-Capră Mihai PNL DA
181. Sasu Ion PSD DA
182. Săniuță Marian-Florian PSD DA
183. Sârb Gheorghe PD-L DA
184. Sârbu Mugurel Liviu - DA
185. Scutaru Adrian George PNL DA
186. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
187. Seres Dénes UDMR DA
188. Sirețeanu Mihail PSD DA
189. Sóki Béla UDMR DA
190. Stan Ioan PSD DA
191. Stan Ion PSD DA
192. Stanciu Anghel PSD DA
193. Stativă Irinel Ioan PSD DA
194. Stănescu Cristian PRM DA
195. Stănescu Mircea PD-L DA
196. Stănișoară Mihai PD-L DA
197. Stoica Ion - DA
198. Străchinaru Petre PD-L DA
199. Strungă Emil PNL DA
200. Știrbeț Cornel PNL DA
201. Știreanu Octavian PSD DA
202. Știucă Alecsandru PSD DA
203. Tamás Sándor UDMR DA
204. Tămagă Constantin PSD DA
205. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
206. Tărniceru Petru PSD DA
207. Teodorescu George Alin PSD DA
208. Timar Liviu PSD DA
209. Timiș Ioan PNL DA
210. Toma Horia-Victor PNL DA
211. Toró Tiberiu UDMR -
212. Tudor Marcu PRM DA
213. Tudose Mihai PSD DA
214. Țundrea Ioan PC NU
215. Ujeniuc Dragoș PNL DA
216. Ungureanu Petre PNL DA
217. Ursărescu Dorinel PNL DA
218. Vainer Aurel Minoritati DA
219. Varga Attila UDMR DA
220. Vasile Aurelia PSD DA
221. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
222. Vlase Petru Gabriel PSD DA
223. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
224. Voinea Florea PSD DA
225. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
226. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
227. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 7 martie 2021, 17:33
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro