Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.09.2006 > 12:32 Versiunea pentru printare
Marți, 19 septembrie 2006, ora 12:32

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-30
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 270/2006 cu privire la prevenirea contaminării cu virusul gripei aviare
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:241 78 48 21 35 15 14 16 14
- voturi pentru (DA):216 73 48 3 35 15 14 15 13
- voturi împotrivă (NU):8 - - 7 - - - 1 -
- abțineri:15 3 - 11 - - - - 1
- nu au votat:2 2 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Apostolache Mihai Cristian PSD -
10. Ardelean Lia PC DA
11. Asztalos Ferenc UDMR DA
12. Baban Ștefan PRM NU
13. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
14. Băeșu George PSD DA
15. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Bentu Dumitru PSD DA
18. Bivolaru Ioan PSD DA
19. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
20. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
21. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
22. Bónis István UDMR DA
23. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
24. Brînzan Ovidiu PSD DA
25. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
26. Buciuta Ștefan Minoritati DA
27. Buda Daniel PD-L DA
28. Buda Ioan PSD DA
29. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
30. Buruiană Aprodu Daniela PRM Abținere
31. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
32. Calimente Mihăiță PNL DA
33. Canacheu Costică PD-L DA
34. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
35. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
36. Călian Petru PC DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Câmpanu Liviu PNL DA
39. Chiper Gheorghe PSD DA
40. Chiș Filonaș PSD DA
41. Cindrea Ioan PSD DA
42. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
43. Ciontu Corneliu - Abținere
44. Ciopraga Mircea PNL DA
45. Cliveti Minodora PSD DA
46. Cocrea Olguța - DA
47. Codîrlă Liviu PRM Abținere
48. Crăciunescu Grigore PNL DA
49. Cutean Vasile Emilian PSD DA
50. Diaconescu Marin PRM NU
51. Diaconescu Renică PC DA
52. Dida Corneliu Ioan PSD DA
53. Dobre Traian PNL DA
54. Dorneanu Valer PSD DA
55. Dragomir Dumitru PRM DA
56. Dragomir Gheorghe PNL DA
57. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
58. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
59. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD -
60. Dumitrescu Liana Minoritati DA
61. Dumitrescu Zamfir - DA
62. Dumitriu Dragoș Petre PRM NU
63. Dumitru Ion PSD DA
64. Dușa Mircea PSD DA
65. Erdei Dolóczki István UDMR DA
66. Faina Constantin PC DA
67. Fenechiu Relu PNL DA
68. Firczak Gheorghe Minoritati DA
69. Florea Damian PC DA
70. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
71. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
72. Furo Iuliu Ioan PRM Abținere
73. Gabor Gheorghe PNL DA
74. Găleteanu Monalisa PSD DA
75. Gerea Andrei Dominic PNL DA
76. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
77. Ghișe Ioan - DA
78. Giurgiu Mircia - DA
79. Glăvan Ștefan PC DA
80. Godja Petru PSD DA
81. Gonțea Ion PD-L DA
82. Grigore Dan PD-L DA
83. Grosaru Mircea Minoritati DA
84. Gușă Cozmin Horea - DA
85. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
86. Hanganu Romeo Octavian PC DA
87. Hellvig Eduard Raul PC DA
88. Hoban Ioan PNL DA
89. Hoinaru Marian PNL DA
90. Iancu Iulian PSD DA
91. Ibram Iusein Minoritati DA
92. Ifrim Mircea PRM NU
93. Igaș Traian Constantin PD-L DA
94. Ignat Miron Minoritati DA
95. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
96. Ionescu Daniel PSD DA
97. Iordache Florin PSD DA
98. Iordache Grațiela Denisa PC DA
99. Iriza Marius PRM Abținere
100. Iustian Mircea Teodor PNL DA
101. Kelemen Hunor UDMR DA
102. Kerekes Károly UDMR DA
103. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
104. Kovacs Attila UDMR DA
105. Lakatos Petru UDMR DA
106. Lambrino Radu PD-L DA
107. Lificiu Petru - DA
108. Longher Ghervazen Minoritati DA
109. Luchian Ion PNL DA
110. Macaleți Costică PSD DA
111. Magheru Paul PRM Abținere
112. Man Mircea PD-L DA
113. Manolescu Oana Minoritati DA
114. Manta Pantelimon PC DA
115. Marian Dan Mihai PNL DA
116. Marin Constantin PSD DA
117. Martin Eduard-Stelian PSD DA
118. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
119. Máté András-Levente UDMR DA
120. Matei Cătălin Lucian PSD DA
121. Mazăre Alexandru PSD DA
122. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
123. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
124. Mătușa Tudor PRM Abținere
125. Meir Nati - DA
126. Merce Ilie PRM DA
127. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
128. Micula Cătălin PNL DA
129. Mihei Andrian-Sirojea - DA
130. Mircea Costache PRM NU
131. Mircovici Niculae Minoritati DA
132. Mironescu Laurențiu PD-L DA
133. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
134. Mocanu Alexandru PD-L DA
135. Mocanu Vasile PSD DA
136. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
137. Mocioalcă Ion PSD DA
138. Mohora Tudor PSD DA
139. Moisoiu Adrian PRM Abținere
140. Moldovan Emil Radu PSD Abținere
141. Momanu Corneliu PNL DA
142. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
143. Movilă Petru PD-L DA
144. Munteanu Ioan PSD DA
145. Muscă Monica Octavia - DA
146. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
147. Nassar Rodica PSD DA
148. Nechita Aurel PSD DA
149. Nedelcu Gabriela PSD DA
150. Nica Dan PSD DA
151. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
152. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
153. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
154. Niță Constantin PSD DA
155. Nițulescu Teodor PRM Abținere
156. Nosa Iuliu PSD DA
157. Oancea Viorel PNL DA
158. Olarean Aurel PD-L DA
159. Oltean Ioan PD-L DA
160. Olteanu Bogdan PNL DA
161. Ovidenie Costel - DA
162. Palăr Ionel PNL DA
163. Pambuccian Varujan Minoritati DA
164. Pardău Dumitru PNL DA
165. Paveliu Marian Sorin PNL DA
166. Păun Nicolae Minoritati NU
167. Petrea Constantin PD-L DA
168. Ponta Victor-Viorel PSD DA
169. Popa Cornel PNL DA
170. Popa Nicolae PC DA
171. Popescu Florin Aurelian PNL DA
172. Popescu Ionica Constanța PC DA
173. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
174. Preda Cezar-Florin PD-L DA
175. Preda Ion PNL DA
176. Pruteanu Vasile PNL DA
177. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
178. Pupeză Viorel PSD DA
179. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
180. Pușcaș Vasile PSD DA
181. Pușcă Mircea Valer PNL DA
182. Puzdrea Dumitru PD-L DA
183. Raicu Romeo Marius PD-L DA
184. Rogin Marius PD-L DA
185. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
186. Rus Ioan Aurel PRM NU
187. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
188. Sanda Victor PSD DA
189. Sandu Gabriel PNL DA
190. Sandu-Capră Mihai PNL DA
191. Sasu Ion PSD DA
192. Săniuță Marian-Florian PSD Abținere
193. Sârb Gheorghe PD-L DA
194. Sârbu Daciana Octavia PSD DA
195. Sârbu Marian PSD DA
196. Sârbu Mugurel Liviu - DA
197. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
198. Seres Dénes UDMR DA
199. Sirețeanu Mihail PSD DA
200. Sóki Béla UDMR DA
201. Stan Ioan PSD DA
202. Stan Ion PSD DA
203. Stanciu Anghel PSD DA
204. Stativă Irinel Ioan PSD DA
205. Stănescu Cristian PRM Abținere
206. Stănescu Mircea PD-L DA
207. Stoica Ion - DA
208. Străchinaru Petre PD-L DA
209. Strungă Emil PNL DA
210. Știrbeț Cornel PNL DA
211. Știreanu Octavian PSD DA
212. Știucă Alecsandru PSD DA
213. Tămagă Constantin PSD DA
214. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
215. Tărniceru Petru PSD DA
216. Teodorescu George Alin PSD DA
217. Timar Liviu PSD DA
218. Timiș Ioan PNL DA
219. Todoran Pavel PSD DA
220. Toma Horia-Victor PNL DA
221. Toró Tiberiu UDMR DA
222. Tudor Constantin PC DA
223. Tudor Marcu PRM NU
224. Tudose Mihai PSD DA
225. Țundrea Ioan PC DA
226. Ujeniuc Dragoș PNL DA
227. Ungureanu Petre PNL DA
228. Ursărescu Dorinel PNL DA
229. Vainer Aurel Minoritati DA
230. Varga Attila UDMR DA
231. Vasile Aurelia PSD DA
232. Vasilescu Lia Olguța PRM Abținere
233. Văsioiu Horia PD-L DA
234. Vlase Petru Gabriel PSD DA
235. Vlădoiu Aurel PSD DA
236. Voicu Cătălin PSD Abținere
237. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
238. Voinea Florea PSD DA
239. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
240. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
241. Zamfirescu Dan Dumitru PRM Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 7 martie 2021, 18:30
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro