Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.09.2006 > 12:33 Versiunea pentru printare
Marți, 19 septembrie 2006, ora 12:33

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-31
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 440/2006 de modificare și completarea Legii nr.90/2004 pentru modificarea și completarea Legii nr. 349/2002 pentru prevenirea și combaterea efectelor consumului produselor din tutun
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:231 72 46 21 34 15 14 16 13
- voturi pentru (DA):211 68 45 10 33 15 13 15 12
- voturi împotrivă (NU):15 2 - 10 1 - - 1 1
- abțineri:2 1 - 1 - - - - -
- nu au votat:3 1 1 - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronescu Ecaterina PSD -
9. Ardelean Lia PC DA
10. Asztalos Ferenc UDMR DA
11. Baban Ștefan PRM DA
12. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
13. Băeșu George PSD DA
14. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bentu Dumitru PSD DA
17. Bivolaru Ioan PSD DA
18. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
19. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
20. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
21. Bónis István UDMR DA
22. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
23. Brînzan Ovidiu PSD DA
24. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
25. Buciuta Ștefan Minoritati DA
26. Buda Daniel PD-L DA
27. Buda Ioan PSD DA
28. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
29. Buruiană Aprodu Daniela PRM DA
30. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
31. Calimente Mihăiță PNL DA
32. Canacheu Costică PD-L NU
33. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
34. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
35. Călian Petru PC DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Câmpanu Liviu PNL DA
38. Chiș Filonaș PSD DA
39. Cindrea Ioan PSD DA
40. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
41. Ciontu Corneliu - NU
42. Ciopraga Mircea PNL DA
43. Cliveti Minodora PSD DA
44. Codîrlă Liviu PRM NU
45. Crăciunescu Grigore PNL DA
46. Cutean Vasile Emilian PSD DA
47. Diaconescu Marin PRM DA
48. Diaconescu Renică PC DA
49. Dida Corneliu Ioan PSD DA
50. Dobre Traian PNL DA
51. Dorneanu Valer PSD DA
52. Dragomir Dumitru PRM DA
53. Dragomir Gheorghe PNL DA
54. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
55. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
56. Dumitrescu Liana Minoritati DA
57. Dumitrescu Zamfir - DA
58. Dumitriu Dragoș Petre PRM NU
59. Dumitru Ion PSD DA
60. Dușa Mircea PSD DA
61. Erdei Dolóczki István UDMR DA
62. Faina Constantin PC DA
63. Fenechiu Relu PNL DA
64. Firczak Gheorghe Minoritati DA
65. Florea Damian PC -
66. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
67. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
68. Furo Iuliu Ioan PRM NU
69. Gabor Gheorghe PNL DA
70. Găleteanu Monalisa PSD DA
71. Gerea Andrei Dominic PNL DA
72. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
73. Ghișe Ioan - DA
74. Giurgiu Mircia - DA
75. Glăvan Ștefan PC DA
76. Godja Petru PSD DA
77. Gonțea Ion PD-L DA
78. Grigore Dan PD-L DA
79. Grosaru Mircea Minoritati DA
80. Gușă Cozmin Horea - DA
81. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
82. Hanganu Romeo Octavian PC DA
83. Hellvig Eduard Raul PC DA
84. Hoban Ioan PNL DA
85. Hoinaru Marian PNL DA
86. Iancu Iulian PSD DA
87. Ibram Iusein Minoritati DA
88. Ifrim Mircea PRM NU
89. Igaș Traian Constantin PD-L DA
90. Ignat Miron Minoritati DA
91. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
92. Ionescu Daniel PSD DA
93. Iordache Florin PSD DA
94. Iordache Grațiela Denisa PC DA
95. Iriza Marius PRM NU
96. Iustian Mircea Teodor PNL DA
97. Kelemen Hunor UDMR DA
98. Kerekes Károly UDMR DA
99. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
100. Kovacs Attila UDMR DA
101. Lakatos Petru UDMR DA
102. Lambrino Radu PD-L DA
103. Lificiu Petru - DA
104. Longher Ghervazen Minoritati DA
105. Luchian Ion PNL DA
106. Macaleți Costică PSD DA
107. Magheru Paul PRM NU
108. Man Mircea PD-L DA
109. Manolescu Oana Minoritati DA
110. Manta Pantelimon PC DA
111. Marian Dan Mihai PNL DA
112. Marin Constantin PSD DA
113. Martin Eduard-Stelian PSD DA
114. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
115. Máté András-Levente UDMR DA
116. Matei Cătălin Lucian PSD DA
117. Mazăre Alexandru PSD DA
118. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
119. Mătușa Tudor PRM DA
120. Meir Nati - DA
121. Merce Ilie PRM DA
122. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
123. Micula Cătălin PNL DA
124. Mihei Andrian-Sirojea - DA
125. Mircea Costache PRM Abținere
126. Mircovici Niculae Minoritati DA
127. Mironescu Laurențiu PD-L DA
128. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
129. Mocanu Alexandru PD-L DA
130. Mocanu Vasile PSD DA
131. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
132. Mocioalcă Ion PSD DA
133. Mohora Tudor PSD DA
134. Moisoiu Adrian PRM DA
135. Moldovan Emil Radu PSD NU
136. Momanu Corneliu PNL DA
137. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
138. Movilă Petru PD-L DA
139. Munteanu Ioan PSD DA
140. Muscă Monica Octavia - DA
141. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
142. Nassar Rodica PSD DA
143. Nechita Aurel PSD DA
144. Nedelcu Gabriela PSD DA
145. Nica Dan PSD DA
146. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
147. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
148. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
149. Niță Constantin PSD DA
150. Nițulescu Teodor PRM DA
151. Nosa Iuliu PSD DA
152. Oancea Viorel PNL DA
153. Olarean Aurel PD-L DA
154. Oltean Ioan PD-L DA
155. Olteanu Bogdan PNL DA
156. Ovidenie Costel - DA
157. Palăr Ionel PNL DA
158. Pambuccian Varujan Minoritati DA
159. Pardău Dumitru PNL DA
160. Paveliu Marian Sorin PNL DA
161. Păun Nicolae Minoritati NU
162. Petrea Constantin PD-L DA
163. Ponta Victor-Viorel PSD NU
164. Popa Cornel PNL DA
165. Popa Nicolae PC DA
166. Popescu Florin Aurelian PNL DA
167. Popescu Ionica Constanța PC DA
168. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
169. Preda Cezar-Florin PD-L DA
170. Preda Ion PNL DA
171. Pruteanu Vasile PNL DA
172. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
173. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
174. Pușcaș Vasile PSD DA
175. Pușcă Mircea Valer PNL DA
176. Puzdrea Dumitru PD-L DA
177. Raicu Romeo Marius PD-L DA
178. Rogin Marius PD-L DA
179. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
180. Rus Ioan Aurel PRM NU
181. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
182. Sanda Victor PSD DA
183. Sandu Gabriel PNL DA
184. Sandu-Capră Mihai PNL DA
185. Sasu Ion PSD DA
186. Săniuță Marian-Florian PSD Abținere
187. Sârb Gheorghe PD-L DA
188. Sârbu Daciana Octavia PSD DA
189. Sârbu Marian PSD DA
190. Sârbu Mugurel Liviu - DA
191. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
192. Seres Dénes UDMR DA
193. Sirețeanu Mihail PSD DA
194. Sóki Béla UDMR DA
195. Stan Ioan PSD DA
196. Stan Ion PSD DA
197. Stanciu Anghel PSD DA
198. Stativă Irinel Ioan PSD DA
199. Stănescu Cristian PRM NU
200. Stoica Ion - DA
201. Străchinaru Petre PD-L DA
202. Strungă Emil PNL -
203. Știrbeț Cornel PNL DA
204. Știreanu Octavian PSD DA
205. Știucă Alecsandru PSD DA
206. Tămagă Constantin PSD DA
207. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
208. Tărniceru Petru PSD DA
209. Teodorescu George Alin PSD DA
210. Timar Liviu PSD DA
211. Timiș Ioan PNL DA
212. Toma Horia-Victor PNL DA
213. Toró Tiberiu UDMR DA
214. Tudor Constantin PC DA
215. Tudor Marcu PRM DA
216. Tudose Mihai PSD DA
217. Țundrea Ioan PC DA
218. Ungureanu Petre PNL DA
219. Ursărescu Dorinel PNL DA
220. Vainer Aurel Minoritati DA
221. Varga Attila UDMR DA
222. Vasile Aurelia PSD DA
223. Vasilescu Lia Olguța PRM NU
224. Văsioiu Horia PD-L DA
225. Vlase Petru Gabriel PSD DA
226. Vlădoiu Aurel PSD DA
227. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
228. Voinea Florea PSD DA
229. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
230. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
231. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 26 februarie 2021, 21:45
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro