Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.09.2006 > 12:33 Versiunea pentru printare
Marți, 19 septembrie 2006, ora 12:33

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-33
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 386/2006 "Legea asigurărilor voluntare de sănătate"
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:239 75 49 21 35 15 14 16 14
- voturi pentru (DA):231 72 47 20 35 15 14 15 13
- voturi împotrivă (NU):4 2 1 - - - - 1 -
- abțineri:3 1 - 1 - - - - 1
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
10. Ardelean Lia PC DA
11. Asztalos Ferenc UDMR DA
12. Baban Ștefan PRM DA
13. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
14. Băeșu George PSD DA
15. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Bentu Dumitru PSD DA
18. Bivolaru Ioan PSD DA
19. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
20. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
21. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
22. Bónis István UDMR DA
23. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
24. Brînzan Ovidiu PSD DA
25. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
26. Buciuta Ștefan Minoritati DA
27. Buda Daniel PD-L DA
28. Buda Ioan PSD DA
29. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
30. Buruiană Aprodu Daniela PRM DA
31. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
32. Calimente Mihăiță PNL DA
33. Canacheu Costică PD-L DA
34. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
35. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
36. Călian Petru PC DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Câmpanu Liviu PNL DA
39. Chiper Gheorghe PSD DA
40. Chiș Filonaș PSD DA
41. Cindrea Ioan PSD DA
42. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
43. Ciontu Corneliu - DA
44. Ciopraga Mircea PNL DA
45. Cliveti Minodora PSD DA
46. Cocrea Olguța - DA
47. Codîrlă Liviu PRM DA
48. Crăciunescu Grigore PNL DA
49. Cutean Vasile Emilian PSD DA
50. Diaconescu Marin PRM DA
51. Diaconescu Renică PC DA
52. Dida Corneliu Ioan PSD DA
53. Dobre Traian PNL -
54. Dorneanu Valer PSD DA
55. Dragomir Dumitru PRM DA
56. Dragomir Gheorghe PNL DA
57. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
58. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
59. Dumitrescu Liana Minoritati DA
60. Dumitrescu Zamfir - DA
61. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
62. Dumitru Ion PSD DA
63. Dușa Mircea PSD DA
64. Erdei Dolóczki István UDMR DA
65. Faina Constantin PC DA
66. Fenechiu Relu PNL DA
67. Firczak Gheorghe Minoritati DA
68. Florea Damian PC DA
69. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
70. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
71. Furo Iuliu Ioan PRM DA
72. Gabor Gheorghe PNL DA
73. Găleteanu Monalisa PSD DA
74. Gerea Andrei Dominic PNL DA
75. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
76. Ghișe Ioan - DA
77. Giurgiu Mircia - DA
78. Glăvan Ștefan PC DA
79. Godja Petru PSD DA
80. Gonțea Ion PD-L DA
81. Grigore Dan PD-L DA
82. Grosaru Mircea Minoritati DA
83. Gușă Cozmin Horea - DA
84. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
85. Hanganu Romeo Octavian PC DA
86. Hellvig Eduard Raul PC DA
87. Hoban Ioan PNL DA
88. Hoinaru Marian PNL DA
89. Iancu Iulian PSD DA
90. Ibram Iusein Minoritati DA
91. Ifrim Mircea PRM DA
92. Igaș Traian Constantin PD-L DA
93. Ignat Miron Minoritati DA
94. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
95. Ionescu Daniel PSD DA
96. Iordache Florin PSD DA
97. Iordache Grațiela Denisa PC DA
98. Iriza Marius PRM DA
99. Iustian Mircea Teodor PNL DA
100. Kelemen Hunor UDMR DA
101. Kerekes Károly UDMR DA
102. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
103. Kovacs Attila UDMR DA
104. Lakatos Petru UDMR DA
105. Lambrino Radu PD-L DA
106. Lificiu Petru - DA
107. Longher Ghervazen Minoritati DA
108. Luchian Ion PNL DA
109. Macaleți Costică PSD DA
110. Magheru Paul PRM Abținere
111. Man Mircea PD-L DA
112. Manolescu Oana Minoritati DA
113. Manta Pantelimon PC DA
114. Marian Dan Mihai PNL DA
115. Marin Constantin PSD DA
116. Martin Eduard-Stelian PSD DA
117. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
118. Máté András-Levente UDMR DA
119. Matei Cătălin Lucian PSD DA
120. Mazăre Alexandru PSD DA
121. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
122. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
123. Mătușa Tudor PRM DA
124. Meir Nati - DA
125. Merce Ilie PRM DA
126. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
127. Micula Cătălin PNL DA
128. Mihei Andrian-Sirojea - DA
129. Mircea Costache PRM DA
130. Mircovici Niculae Minoritati DA
131. Mironescu Laurențiu PD-L DA
132. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
133. Mocanu Alexandru PD-L DA
134. Mocanu Vasile PSD DA
135. Mocănescu Coloros Dan Constantin - Abținere
136. Mocioalcă Ion PSD DA
137. Mohora Tudor PSD DA
138. Moisoiu Adrian PRM DA
139. Moldovan Emil Radu PSD Abținere
140. Momanu Corneliu PNL DA
141. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
142. Movilă Petru PD-L DA
143. Munteanu Ioan PSD DA
144. Muscă Monica Octavia - DA
145. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
146. Nassar Rodica PSD DA
147. Nechita Aurel PSD DA
148. Nedelcu Gabriela PSD DA
149. Nica Dan PSD DA
150. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
151. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
152. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
153. Niță Constantin PSD DA
154. Nițulescu Teodor PRM DA
155. Nosa Iuliu PSD DA
156. Oancea Viorel PNL DA
157. Olarean Aurel PD-L DA
158. Oltean Ioan PD-L DA
159. Olteanu Bogdan PNL DA
160. Ovidenie Costel - DA
161. Palăr Ionel PNL DA
162. Pambuccian Varujan Minoritati DA
163. Pardău Dumitru PNL DA
164. Paveliu Marian Sorin PNL NU
165. Păun Nicolae Minoritati NU
166. Petrea Constantin PD-L DA
167. Ponta Victor-Viorel PSD NU
168. Popa Cornel PNL DA
169. Popa Nicolae PC DA
170. Popescu Florin Aurelian PNL DA
171. Popescu Ionica Constanța PC DA
172. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
173. Preda Cezar-Florin PD-L DA
174. Preda Ion PNL DA
175. Pruteanu Vasile PNL DA
176. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
177. Pupeză Viorel PSD DA
178. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
179. Pușcaș Vasile PSD DA
180. Pușcă Mircea Valer PNL DA
181. Puzdrea Dumitru PD-L DA
182. Raicu Romeo Marius PD-L DA
183. Rogin Marius PD-L DA
184. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
185. Rus Ioan Aurel PRM DA
186. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
187. Sanda Victor PSD DA
188. Sandu Gabriel PNL DA
189. Sandu-Capră Mihai PNL DA
190. Sasu Ion PSD DA
191. Săniuță Marian-Florian PSD DA
192. Sârb Gheorghe PD-L DA
193. Sârbu Marian PSD DA
194. Sârbu Mugurel Liviu - DA
195. Scutaru Adrian George PNL DA
196. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
197. Seres Dénes UDMR DA
198. Sirețeanu Mihail PSD DA
199. Sóki Béla UDMR DA
200. Stan Ioan PSD DA
201. Stan Ion PSD NU
202. Stanciu Anghel PSD DA
203. Stativă Irinel Ioan PSD DA
204. Stănescu Cristian PRM DA
205. Stănescu Mircea PD-L DA
206. Stoica Ion - DA
207. Străchinaru Petre PD-L DA
208. Strungă Emil PNL DA
209. Știrbeț Cornel PNL DA
210. Știreanu Octavian PSD DA
211. Știucă Alecsandru PSD DA
212. Tămagă Constantin PSD DA
213. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
214. Tărniceru Petru PSD DA
215. Teodorescu George Alin PSD DA
216. Timar Liviu PSD DA
217. Timiș Ioan PNL DA
218. Todoran Pavel PSD DA
219. Toma Horia-Victor PNL DA
220. Toró Tiberiu UDMR DA
221. Tudor Constantin PC DA
222. Tudor Marcu PRM DA
223. Tudose Mihai PSD DA
224. Țundrea Ioan PC DA
225. Ujeniuc Dragoș PNL DA
226. Ungureanu Petre PNL DA
227. Ursărescu Dorinel PNL DA
228. Vainer Aurel Minoritati DA
229. Varga Attila UDMR DA
230. Vasile Aurelia PSD DA
231. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
232. Văsioiu Horia PD-L DA
233. Vlase Petru Gabriel PSD DA
234. Vlădoiu Aurel PSD DA
235. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
236. Voinea Florea PSD DA
237. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
238. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
239. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 7 martie 2021, 18:39
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro