Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.09.2006 > 12:28 Versiunea pentru printare
Marți, 19 septembrie 2006, ora 12:28

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-18
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 364/2006 pentru modificarea și completarea Legii nr.4/1953 privind Codul familiei
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:239 77 50 20 34 16 14 16 12
- voturi pentru (DA):127 1 49 1 34 16 2 16 8
- voturi împotrivă (NU):106 74 - 19 - - 11 - 2
- abțineri:4 1 - - - - 1 - 2
- nu au votat:2 1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PSD NU
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD NU
8. Andronescu Ecaterina PSD NU
9. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
10. Ardelean Lia PC NU
11. Asztalos Ferenc UDMR DA
12. Baban Ștefan PRM DA
13. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
14. Băeșu George PSD NU
15. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
16. Bejinariu Eugen PSD NU
17. Bentu Dumitru PSD NU
18. Bivolaru Ioan PSD NU
19. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
20. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
21. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
22. Bónis István UDMR DA
23. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
24. Brînzan Ovidiu PSD NU
25. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
26. Buciuta Ștefan Minoritati DA
27. Buda Daniel PD-L DA
28. Buda Ioan PSD NU
29. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD NU
30. Buruiană Aprodu Daniela PRM NU
31. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
32. Calimente Mihăiță PNL DA
33. Canacheu Costică PD-L DA
34. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
35. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD -
36. Călian Petru PC NU
37. Călin Ion PSD NU
38. Câmpanu Liviu PNL DA
39. Chiper Gheorghe PSD DA
40. Chiș Filonaș PSD NU
41. Cindrea Ioan PSD NU
42. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
43. Ciopraga Mircea PNL DA
44. Cliveti Minodora PSD NU
45. Cocrea Olguța - DA
46. Codîrlă Liviu PRM NU
47. Crăciunescu Grigore PNL DA
48. Cutean Vasile Emilian PSD NU
49. Diaconescu Marin PRM NU
50. Diaconescu Renică PC NU
51. Dida Corneliu Ioan PSD NU
52. Dobre Traian PNL DA
53. Dorneanu Valer PSD NU
54. Dragomir Dumitru PRM NU
55. Dragomir Gheorghe PNL DA
56. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
57. Drețcanu Doina Micșunica PSD NU
58. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD Abținere
59. Dumitrescu Liana Minoritati DA
60. Dumitrescu Zamfir - NU
61. Dumitriu Dragoș Petre PRM NU
62. Dumitru Ion PSD NU
63. Dușa Mircea PSD NU
64. Erdei Dolóczki István UDMR DA
65. Faina Constantin PC NU
66. Fenechiu Relu PNL DA
67. Firczak Gheorghe Minoritati DA
68. Florea Damian PC NU
69. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
70. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
71. Furo Iuliu Ioan PRM NU
72. Gabor Gheorghe PNL DA
73. Găleteanu Monalisa PSD NU
74. Gerea Andrei Dominic PNL DA
75. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
76. Ghișe Ioan - DA
77. Giurgiu Mircia - DA
78. Glăvan Ștefan PC NU
79. Godja Petru PSD NU
80. Gonțea Ion PD-L DA
81. Grigore Dan PD-L DA
82. Grosaru Mircea Minoritati DA
83. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
84. Hanganu Romeo Octavian PC Abținere
85. Hellvig Eduard Raul PC NU
86. Hoban Ioan PNL DA
87. Hoinaru Marian PNL DA
88. Iancu Iulian PSD NU
89. Ibram Iusein Minoritati DA
90. Ifrim Mircea PRM NU
91. Igaș Traian Constantin PD-L DA
92. Ignat Miron Minoritati DA
93. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
94. Ionescu Daniel PSD NU
95. Iordache Florin PSD NU
96. Iordache Grațiela Denisa PC NU
97. Iriza Marius PRM NU
98. Iustian Mircea Teodor PNL DA
99. Kelemen Hunor UDMR DA
100. Kerekes Károly UDMR DA
101. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
102. Kovacs Attila UDMR DA
103. Lakatos Petru UDMR DA
104. Lambrino Radu PD-L DA
105. Lificiu Petru - Abținere
106. Longher Ghervazen Minoritati DA
107. Luchian Ion PNL DA
108. Macaleți Costică PSD NU
109. Magheru Paul PRM NU
110. Man Mircea PD-L DA
111. Manolescu Oana Minoritati DA
112. Manta Pantelimon PC NU
113. Marian Dan Mihai PNL DA
114. Marin Constantin PSD NU
115. Martin Eduard-Stelian PSD NU
116. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
117. Máté András-Levente UDMR DA
118. Matei Cătălin Lucian PSD NU
119. Mazăre Alexandru PSD NU
120. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
121. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
122. Mătușa Tudor PRM NU
123. Meir Nati - DA
124. Merce Ilie PRM NU
125. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
126. Micula Cătălin PNL DA
127. Mihei Andrian-Sirojea - DA
128. Mircea Costache PRM NU
129. Mircovici Niculae Minoritati DA
130. Mironescu Laurențiu PD-L DA
131. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
132. Mocanu Alexandru PD-L DA
133. Mocanu Vasile PSD NU
134. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
135. Mocioalcă Ion PSD NU
136. Mohora Tudor PSD NU
137. Moisoiu Adrian PRM NU
138. Moldovan Emil Radu PSD NU
139. Momanu Corneliu PNL DA
140. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
141. Movilă Petru PD-L DA
142. Munteanu Ioan PSD NU
143. Muscă Monica Octavia - Abținere
144. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD NU
145. Nassar Rodica PSD NU
146. Nechita Aurel PSD NU
147. Nedelcu Gabriela PSD NU
148. Nica Dan PSD NU
149. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
150. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
151. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
152. Niță Constantin PSD NU
153. Nosa Iuliu PSD NU
154. Oancea Viorel PNL DA
155. Olarean Aurel PD-L DA
156. Oltean Ioan PD-L DA
157. Olteanu Bogdan PNL DA
158. Ovidenie Costel - NU
159. Palăr Ionel PNL DA
160. Pambuccian Varujan Minoritati DA
161. Pardău Dumitru PNL DA
162. Paveliu Marian Sorin PNL DA
163. Păun Nicolae Minoritati DA
164. Petrea Constantin PD-L DA
165. Ponta Victor-Viorel PSD NU
166. Popa Cornel PNL DA
167. Popa Nicolae PC NU
168. Popescu Florin Aurelian PNL DA
169. Popescu Ionica Constanța PC NU
170. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
171. Preda Cezar-Florin PD-L DA
172. Preda Ion PNL DA
173. Pruteanu Vasile PNL DA
174. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
175. Pupeză Viorel PSD NU
176. Purceld Octavian-Mircea PRM NU
177. Pușcaș Vasile PSD NU
178. Pușcă Mircea Valer PNL DA
179. Raicu Romeo Marius PD-L DA
180. Rogin Marius PD-L DA
181. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
182. Rus Ioan Aurel PRM NU
183. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
184. Sanda Victor PSD NU
185. Sandu Gabriel PNL DA
186. Sandu-Capră Mihai PNL DA
187. Sasu Ion PSD NU
188. Săniuță Marian-Florian PSD NU
189. Săpunaru Nini PNL DA
190. Sârb Gheorghe PD-L DA
191. Sârbu Daciana Octavia PSD NU
192. Sârbu Marian PSD NU
193. Sârbu Mugurel Liviu - DA
194. Scutaru Adrian George PNL DA
195. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
196. Seres Dénes UDMR DA
197. Sirețeanu Mihail PSD NU
198. Sóki Béla UDMR DA
199. Stan Ioan PSD NU
200. Stan Ion PSD NU
201. Stanciu Anghel PSD NU
202. Stativă Irinel Ioan PSD NU
203. Stănescu Cristian PRM NU
204. Stănișoară Mihai PD-L DA
205. Stoica Ion - DA
206. Străchinaru Petre PD-L DA
207. Strungă Emil PNL DA
208. Știrbeț Cornel PNL DA
209. Știreanu Octavian PSD NU
210. Știucă Alecsandru PSD NU
211. Tamás Sándor UDMR DA
212. Tămagă Constantin PSD NU
213. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD NU
214. Tărniceru Petru PSD NU
215. Teodorescu George Alin PSD NU
216. Timar Liviu PSD NU
217. Timiș Ioan PNL -
218. Todoran Pavel PSD NU
219. Toma Horia-Victor PNL DA
220. Toró Tiberiu UDMR DA
221. Tudor Constantin PC DA
222. Tudor Marcu PRM NU
223. Tudose Mihai PSD NU
224. Țundrea Ioan PC DA
225. Ujeniuc Dragoș PNL DA
226. Ungureanu Petre PNL DA
227. Ursărescu Dorinel PNL DA
228. Vainer Aurel Minoritati DA
229. Varga Attila UDMR DA
230. Vasile Aurelia PSD NU
231. Vasilescu Lia Olguța PRM NU
232. Văsioiu Horia PD-L DA
233. Vlase Petru Gabriel PSD NU
234. Vlădoiu Aurel PSD NU
235. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
236. Voinea Florea PSD NU
237. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
238. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
239. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 7 martie 2021, 18:31
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro