Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.09.2006 > 12:29 Versiunea pentru printare
Marți, 19 septembrie 2006, ora 12:29

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-22
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 462/2006 pentru modificarea și completarea Legii nr. 35/1994 privind timbrul literar, cinematografic, muzical, folcloric și al artelor plastice
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:238 77 49 21 34 15 14 15 13
- voturi pentru (DA):230 73 47 20 34 15 14 15 12
- voturi împotrivă (NU):3 1 1 1 - - - - -
- abțineri:2 1 - - - - - - 1
- nu au votat:3 2 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL -
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
10. Ardelean Lia PC DA
11. Asztalos Ferenc UDMR DA
12. Baban Ștefan PRM DA
13. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
14. Băeșu George PSD DA
15. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
16. Bejinariu Eugen PSD -
17. Bentu Dumitru PSD DA
18. Bivolaru Ioan PSD DA
19. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
20. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
21. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
22. Bónis István UDMR DA
23. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
24. Brînzan Ovidiu PSD DA
25. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
26. Buciuta Ștefan Minoritati DA
27. Buda Daniel PD-L DA
28. Buda Ioan PSD DA
29. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
30. Buruiană Aprodu Daniela PRM DA
31. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
32. Calimente Mihăiță PNL DA
33. Canacheu Costică PD-L DA
34. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
35. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
36. Călian Petru PC DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Câmpanu Liviu PNL DA
39. Chiper Gheorghe PSD DA
40. Chiș Filonaș PSD DA
41. Cindrea Ioan PSD DA
42. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
43. Ciopraga Mircea PNL DA
44. Cliveti Minodora PSD DA
45. Cocrea Olguța - DA
46. Codîrlă Liviu PRM DA
47. Crăciunescu Grigore PNL DA
48. Cutean Vasile Emilian PSD DA
49. Diaconescu Marin PRM DA
50. Diaconescu Renică PC DA
51. Dida Corneliu Ioan PSD DA
52. Dobre Traian PNL DA
53. Dorneanu Valer PSD DA
54. Dragomir Dumitru PRM DA
55. Dragomir Gheorghe PNL DA
56. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
57. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
58. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD Abținere
59. Dumitrescu Zamfir - DA
60. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
61. Dumitru Ion PSD DA
62. Dușa Mircea PSD DA
63. Erdei Dolóczki István UDMR DA
64. Faina Constantin PC DA
65. Fenechiu Relu PNL DA
66. Firczak Gheorghe Minoritati DA
67. Florea Damian PC DA
68. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
69. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
70. Furo Iuliu Ioan PRM DA
71. Gabor Gheorghe PNL DA
72. Găleteanu Monalisa PSD DA
73. Gerea Andrei Dominic PNL DA
74. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
75. Ghișe Ioan - DA
76. Giurgiu Mircia - DA
77. Glăvan Ștefan PC DA
78. Godja Petru PSD DA
79. Gonțea Ion PD-L DA
80. Grigore Dan PD-L DA
81. Grosaru Mircea Minoritati DA
82. Gușă Cozmin Horea - DA
83. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
84. Hanganu Romeo Octavian PC DA
85. Hellvig Eduard Raul PC DA
86. Hoban Ioan PNL DA
87. Hoinaru Marian PNL DA
88. Iancu Iulian PSD DA
89. Ibram Iusein Minoritati DA
90. Ifrim Mircea PRM DA
91. Igaș Traian Constantin PD-L DA
92. Ignat Miron Minoritati DA
93. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
94. Ionescu Daniel PSD DA
95. Iordache Florin PSD DA
96. Iordache Grațiela Denisa PC DA
97. Iriza Marius PRM DA
98. Iustian Mircea Teodor PNL DA
99. Kelemen Hunor UDMR DA
100. Kerekes Károly UDMR DA
101. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
102. Kovacs Attila UDMR DA
103. Lakatos Petru UDMR DA
104. Lambrino Radu PD-L DA
105. Lificiu Petru - DA
106. Longher Ghervazen Minoritati DA
107. Luchian Ion PNL DA
108. Macaleți Costică PSD DA
109. Magheru Paul PRM DA
110. Man Mircea PD-L DA
111. Manolescu Oana Minoritati DA
112. Manta Pantelimon PC DA
113. Marian Dan Mihai PNL DA
114. Marin Constantin PSD DA
115. Martin Eduard-Stelian PSD DA
116. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
117. Máté András-Levente UDMR DA
118. Matei Cătălin Lucian PSD DA
119. Mazăre Alexandru PSD DA
120. Mălaimare Mihai Adrian PNL NU
121. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
122. Mătușa Tudor PRM DA
123. Meir Nati - DA
124. Merce Ilie PRM DA
125. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
126. Micula Cătălin PNL DA
127. Mihei Andrian-Sirojea - DA
128. Mircea Costache PRM DA
129. Mircovici Niculae Minoritati DA
130. Mironescu Laurențiu PD-L DA
131. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
132. Mocanu Alexandru PD-L DA
133. Mocanu Vasile PSD DA
134. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
135. Mocioalcă Ion PSD DA
136. Mohora Tudor PSD DA
137. Moisoiu Adrian PRM DA
138. Moldovan Emil Radu PSD DA
139. Momanu Corneliu PNL DA
140. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
141. Movilă Petru PD-L DA
142. Munteanu Ioan PSD DA
143. Muscă Monica Octavia - Abținere
144. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
145. Nassar Rodica PSD DA
146. Nechita Aurel PSD DA
147. Nedelcu Gabriela PSD DA
148. Nica Dan PSD DA
149. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
150. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
151. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
152. Niță Constantin PSD DA
153. Nițulescu Teodor PRM DA
154. Nosa Iuliu PSD DA
155. Oancea Viorel PNL DA
156. Olarean Aurel PD-L DA
157. Oltean Ioan PD-L DA
158. Olteanu Bogdan PNL DA
159. Ovidenie Costel - DA
160. Palăr Ionel PNL DA
161. Pambuccian Varujan Minoritati DA
162. Pardău Dumitru PNL DA
163. Paveliu Marian Sorin PNL DA
164. Păun Nicolae Minoritati DA
165. Petrea Constantin PD-L DA
166. Ponta Victor-Viorel PSD DA
167. Popa Cornel PNL DA
168. Popa Nicolae PC DA
169. Popescu Florin Aurelian PNL DA
170. Popescu Ionica Constanța PC DA
171. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
172. Preda Cezar-Florin PD-L DA
173. Preda Ion PNL DA
174. Pruteanu Vasile PNL DA
175. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
176. Pupeză Viorel PSD DA
177. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
178. Pușcaș Vasile PSD DA
179. Pușcă Mircea Valer PNL DA
180. Raicu Romeo Marius PD-L DA
181. Rogin Marius PD-L DA
182. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
183. Rus Ioan Aurel PRM NU
184. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
185. Sanda Victor PSD DA
186. Sandu Gabriel PNL DA
187. Sandu-Capră Mihai PNL DA
188. Sasu Ion PSD DA
189. Săniuță Marian-Florian PSD DA
190. Sârb Gheorghe PD-L DA
191. Sârbu Daciana Octavia PSD DA
192. Sârbu Marian PSD DA
193. Sârbu Mugurel Liviu - DA
194. Scutaru Adrian George PNL DA
195. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
196. Seres Dénes UDMR DA
197. Sirețeanu Mihail PSD DA
198. Sóki Béla UDMR DA
199. Stan Ioan PSD DA
200. Stan Ion PSD DA
201. Stanciu Anghel PSD DA
202. Stativă Irinel Ioan PSD DA
203. Stănescu Cristian PRM DA
204. Stănescu Mircea PD-L DA
205. Stoica Ion - DA
206. Străchinaru Petre PD-L DA
207. Strungă Emil PNL DA
208. Știrbeț Cornel PNL DA
209. Știreanu Octavian PSD DA
210. Știucă Alecsandru PSD DA
211. Tămagă Constantin PSD DA
212. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
213. Tărniceru Petru PSD DA
214. Teodorescu George Alin PSD DA
215. Timar Liviu PSD DA
216. Timiș Ioan PNL DA
217. Todoran Pavel PSD NU
218. Toma Horia-Victor PNL DA
219. Toró Tiberiu UDMR DA
220. Tudor Constantin PC DA
221. Tudor Marcu PRM DA
222. Tudose Mihai PSD DA
223. Țundrea Ioan PC DA
224. Ujeniuc Dragoș PNL DA
225. Ungureanu Petre PNL DA
226. Ursărescu Dorinel PNL DA
227. Vainer Aurel Minoritati DA
228. Varga Attila UDMR DA
229. Vasile Aurelia PSD DA
230. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
231. Văsioiu Horia PD-L DA
232. Vlase Petru Gabriel PSD -
233. Vlădoiu Aurel PSD DA
234. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
235. Voinea Florea PSD DA
236. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
237. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
238. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 26 februarie 2021, 20:03
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro