Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.09.2006 > 12:31 Versiunea pentru printare
Marți, 19 septembrie 2006, ora 12:31

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-28
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 266/2006 privind garantarea accesului nedescriminatoriu la îngrijiri medicale de bază
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:230 75 47 21 32 15 13 14 13
- voturi pentru (DA):197 72 45 1 32 14 13 11 9
- voturi împotrivă (NU):28 3 1 20 - 1 - 1 2
- abțineri:1 - - - - - - - 1
- nu au votat:4 - 1 - - - - 2 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
10. Ardelean Lia PC DA
11. Asztalos Ferenc UDMR DA
12. Baban Ștefan PRM NU
13. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
14. Băeșu George PSD DA
15. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR NU
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Bentu Dumitru PSD DA
18. Bivolaru Ioan PSD DA
19. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
20. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
21. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
22. Bónis István UDMR DA
23. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
24. Brînzan Ovidiu PSD DA
25. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
26. Buciuta Ștefan Minoritati DA
27. Buda Ioan PSD DA
28. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
29. Buruiană Aprodu Daniela PRM NU
30. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
31. Calimente Mihăiță PNL -
32. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
33. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
34. Călian Petru PC DA
35. Călin Ion PSD DA
36. Câmpanu Liviu PNL DA
37. Chiper Gheorghe PSD DA
38. Chiș Filonaș PSD DA
39. Cindrea Ioan PSD DA
40. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
41. Ciontu Corneliu - NU
42. Ciopraga Mircea PNL DA
43. Cliveti Minodora PSD DA
44. Cocrea Olguța - DA
45. Codîrlă Liviu PRM NU
46. Crăciunescu Grigore PNL DA
47. Cutean Vasile Emilian PSD DA
48. Diaconescu Marin PRM NU
49. Diaconescu Renică PC DA
50. Dida Corneliu Ioan PSD DA
51. Dobre Traian PNL DA
52. Dorneanu Valer PSD DA
53. Dragomir Dumitru PRM DA
54. Dragomir Gheorghe PNL DA
55. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
56. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
57. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
58. Dumitrescu Liana Minoritati -
59. Dumitrescu Zamfir - DA
60. Dumitriu Dragoș Petre PRM NU
61. Dumitru Ion PSD DA
62. Erdei Dolóczki István UDMR DA
63. Faina Constantin PC DA
64. Fenechiu Relu PNL DA
65. Firczak Gheorghe Minoritati DA
66. Florea Damian PC DA
67. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
68. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
69. Furo Iuliu Ioan PRM NU
70. Gabor Gheorghe PNL DA
71. Găleteanu Monalisa PSD DA
72. Gerea Andrei Dominic PNL DA
73. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
74. Giurgiu Mircia - DA
75. Glăvan Ștefan PC DA
76. Godja Petru PSD DA
77. Gonțea Ion PD-L DA
78. Grigore Dan PD-L DA
79. Grosaru Mircea Minoritati DA
80. Gușă Cozmin Horea - DA
81. Hanganu Romeo Octavian PC DA
82. Hellvig Eduard Raul PC DA
83. Hoban Ioan PNL DA
84. Hoinaru Marian PNL DA
85. Iancu Iulian PSD DA
86. Ibram Iusein Minoritati DA
87. Ifrim Mircea PRM NU
88. Igaș Traian Constantin PD-L DA
89. Ignat Miron Minoritati DA
90. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
91. Ionescu Daniel PSD DA
92. Iordache Florin PSD DA
93. Iordache Grațiela Denisa PC DA
94. Iriza Marius PRM NU
95. Iustian Mircea Teodor PNL DA
96. Kelemen Hunor UDMR DA
97. Kerekes Károly UDMR DA
98. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
99. Kovacs Attila UDMR DA
100. Lakatos Petru UDMR DA
101. Lambrino Radu PD-L DA
102. Lificiu Petru - DA
103. Longher Ghervazen Minoritati DA
104. Luchian Ion PNL DA
105. Macaleți Costică PSD DA
106. Magheru Paul PRM NU
107. Man Mircea PD-L DA
108. Manolescu Oana Minoritati DA
109. Manta Pantelimon PC DA
110. Marian Dan Mihai PNL DA
111. Marin Constantin PSD DA
112. Martin Eduard-Stelian PSD DA
113. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
114. Máté András-Levente UDMR DA
115. Matei Cătălin Lucian PSD DA
116. Mazăre Alexandru PSD DA
117. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
118. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
119. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
120. Mătușa Tudor PRM NU
121. Meir Nati - DA
122. Merce Ilie PRM NU
123. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
124. Micula Cătălin PNL DA
125. Mihei Andrian-Sirojea - DA
126. Mircea Costache PRM NU
127. Mircovici Niculae Minoritati DA
128. Mironescu Laurențiu PD-L DA
129. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
130. Mocanu Alexandru PD-L DA
131. Mocanu Vasile PSD DA
132. Mocănescu Coloros Dan Constantin - -
133. Mocioalcă Ion PSD DA
134. Mohora Tudor PSD DA
135. Moisoiu Adrian PRM NU
136. Moldovan Emil Radu PSD NU
137. Momanu Corneliu PNL DA
138. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
139. Movilă Petru PD-L DA
140. Munteanu Ioan PSD DA
141. Muscă Monica Octavia - Abținere
142. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
143. Nassar Rodica PSD DA
144. Nechita Aurel PSD DA
145. Nedelcu Gabriela PSD DA
146. Nica Dan PSD DA
147. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
148. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
149. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
150. Niță Constantin PSD DA
151. Nițulescu Teodor PRM NU
152. Nosa Iuliu PSD DA
153. Oancea Viorel PNL NU
154. Olarean Aurel PD-L DA
155. Oltean Ioan PD-L DA
156. Olteanu Bogdan PNL DA
157. Ovidenie Costel - NU
158. Palăr Ionel PNL DA
159. Pardău Dumitru PNL DA
160. Păun Nicolae Minoritati NU
161. Petrea Constantin PD-L DA
162. Ponta Victor-Viorel PSD NU
163. Popa Cornel PNL DA
164. Popa Nicolae PC DA
165. Popescu Florin Aurelian PNL DA
166. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
167. Preda Cezar-Florin PD-L DA
168. Preda Ion PNL DA
169. Pruteanu Vasile PNL DA
170. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
171. Pupeză Viorel PSD DA
172. Purceld Octavian-Mircea PRM NU
173. Pușcaș Vasile PSD DA
174. Pușcă Mircea Valer PNL DA
175. Raicu Romeo Marius PD-L DA
176. Rogin Marius PD-L DA
177. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
178. Rus Ioan Aurel PRM NU
179. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
180. Sanda Victor PSD DA
181. Sandu Gabriel PNL DA
182. Sandu-Capră Mihai PNL DA
183. Sasu Ion PSD DA
184. Săniuță Marian-Florian PSD NU
185. Săpunaru Nini PNL DA
186. Sârb Gheorghe PD-L DA
187. Sârbu Daciana Octavia PSD DA
188. Sârbu Marian PSD DA
189. Sârbu Mugurel Liviu - DA
190. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
191. Seres Dénes UDMR DA
192. Sirețeanu Mihail PSD DA
193. Sóki Béla UDMR DA
194. Stan Ioan PSD DA
195. Stanciu Anghel PSD DA
196. Stativă Irinel Ioan PSD DA
197. Stănescu Cristian PRM NU
198. Stănescu Mircea PD-L DA
199. Stoica Ion - DA
200. Străchinaru Petre PD-L DA
201. Știrbeț Cornel PNL DA
202. Știreanu Octavian PSD DA
203. Tămagă Constantin PSD DA
204. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
205. Tărniceru Petru PSD DA
206. Teodorescu George Alin PSD DA
207. Timar Liviu PSD DA
208. Timiș Ioan PNL DA
209. Todoran Pavel PSD DA
210. Toma Horia-Victor PNL DA
211. Toró Tiberiu UDMR DA
212. Tudor Constantin PC DA
213. Tudor Marcu PRM NU
214. Tudose Mihai PSD DA
215. Țundrea Ioan PC DA
216. Ujeniuc Dragoș PNL DA
217. Ungureanu Petre PNL DA
218. Ursărescu Dorinel PNL DA
219. Vainer Aurel Minoritati -
220. Varga Attila UDMR DA
221. Vasile Aurelia PSD DA
222. Vasilescu Lia Olguța PRM NU
223. Văsioiu Horia PD-L DA
224. Vlase Petru Gabriel PSD DA
225. Vlădoiu Aurel PSD DA
226. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
227. Voinea Florea PSD DA
228. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
229. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
230. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 26 februarie 2021, 21:18
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro