Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.09.2006 > 12:34 Versiunea pentru printare
Marți, 19 septembrie 2006, ora 12:34

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-36
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 512/2006 pentru modificarea și completarea Legii nr.50/1991 privind autorizarea executării construcțiilor și unele măsuri pentru realizarea locuințelor
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:239 75 50 21 34 15 14 16 14
- voturi pentru (DA):160 4 50 18 34 15 14 15 10
- voturi împotrivă (NU):76 70 - 2 - - - 1 3
- abțineri:2 1 - - - - - - 1
- nu au votat:1 - - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PSD Abținere
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD NU
8. Andronescu Ecaterina PSD NU
9. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
10. Ardelean Lia PC DA
11. Asztalos Ferenc UDMR DA
12. Baban Ștefan PRM -
13. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
14. Băeșu George PSD NU
15. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
16. Bejinariu Eugen PSD NU
17. Bentu Dumitru PSD DA
18. Bivolaru Ioan PSD NU
19. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
20. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
21. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
22. Bónis István UDMR DA
23. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
24. Brînzan Ovidiu PSD NU
25. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
26. Buciuta Ștefan Minoritati DA
27. Buda Daniel PD-L DA
28. Buda Ioan PSD NU
29. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD NU
30. Buruiană Aprodu Daniela PRM DA
31. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
32. Calimente Mihăiță PNL DA
33. Canacheu Costică PD-L DA
34. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD NU
35. Călian Petru PC DA
36. Călin Ion PSD NU
37. Câmpanu Liviu PNL DA
38. Chiper Gheorghe PSD NU
39. Chiș Filonaș PSD NU
40. Cindrea Ioan PSD NU
41. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
42. Ciontu Corneliu - NU
43. Ciopraga Mircea PNL DA
44. Cliveti Minodora PSD NU
45. Cocrea Olguța - DA
46. Codîrlă Liviu PRM DA
47. Crăciunescu Grigore PNL DA
48. Cutean Vasile Emilian PSD NU
49. Diaconescu Marin PRM DA
50. Diaconescu Renică PC DA
51. Dida Corneliu Ioan PSD NU
52. Dobre Traian PNL DA
53. Dorneanu Valer PSD NU
54. Dragomir Dumitru PRM NU
55. Dragomir Gheorghe PNL DA
56. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
57. Drețcanu Doina Micșunica PSD NU
58. Dumitrescu Liana Minoritati DA
59. Dumitrescu Zamfir - NU
60. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
61. Dumitru Ion PSD NU
62. Dușa Mircea PSD DA
63. Erdei Dolóczki István UDMR DA
64. Faina Constantin PC DA
65. Fenechiu Relu PNL DA
66. Firczak Gheorghe Minoritati DA
67. Florea Damian PC DA
68. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
69. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
70. Furo Iuliu Ioan PRM DA
71. Gabor Gheorghe PNL DA
72. Găleteanu Monalisa PSD NU
73. Gerea Andrei Dominic PNL DA
74. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
75. Ghișe Ioan - DA
76. Giurgiu Mircia - DA
77. Glăvan Ștefan PC DA
78. Godja Petru PSD NU
79. Gonțea Ion PD-L DA
80. Grigore Dan PD-L DA
81. Grosaru Mircea Minoritati DA
82. Gușă Cozmin Horea - DA
83. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
84. Hanganu Romeo Octavian PC DA
85. Hellvig Eduard Raul PC DA
86. Hoban Ioan PNL DA
87. Hoinaru Marian PNL DA
88. Iancu Iulian PSD NU
89. Ibram Iusein Minoritati DA
90. Ifrim Mircea PRM DA
91. Igaș Traian Constantin PD-L DA
92. Ignat Miron Minoritati DA
93. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
94. Ionescu Daniel PSD NU
95. Iordache Florin PSD NU
96. Iordache Grațiela Denisa PC DA
97. Iriza Marius PRM DA
98. Iustian Mircea Teodor PNL DA
99. Kelemen Hunor UDMR DA
100. Kerekes Károly UDMR DA
101. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
102. Kovacs Attila UDMR DA
103. Lakatos Petru UDMR DA
104. Lambrino Radu PD-L DA
105. Lificiu Petru - DA
106. Longher Ghervazen Minoritati DA
107. Luchian Ion PNL DA
108. Macaleți Costică PSD NU
109. Magheru Paul PRM NU
110. Man Mircea PD-L DA
111. Manolescu Oana Minoritati DA
112. Manta Pantelimon PC DA
113. Marian Dan Mihai PNL DA
114. Marin Constantin PSD NU
115. Martin Eduard-Stelian PSD NU
116. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
117. Máté András-Levente UDMR DA
118. Matei Cătălin Lucian PSD NU
119. Mazăre Alexandru PSD NU
120. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
121. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
122. Mătușa Tudor PRM DA
123. Meir Nati - DA
124. Merce Ilie PRM DA
125. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
126. Micula Cătălin PNL DA
127. Mihei Andrian-Sirojea - DA
128. Mircea Costache PRM DA
129. Mircovici Niculae Minoritati DA
130. Mironescu Laurențiu PD-L DA
131. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
132. Mocanu Alexandru PD-L DA
133. Mocanu Vasile PSD NU
134. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
135. Mocioalcă Ion PSD NU
136. Mohora Tudor PSD NU
137. Moisoiu Adrian PRM DA
138. Moldovan Emil Radu PSD NU
139. Momanu Corneliu PNL DA
140. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
141. Movilă Petru PD-L DA
142. Munteanu Ioan PSD NU
143. Muscă Monica Octavia - Abținere
144. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD NU
145. Nassar Rodica PSD NU
146. Nechita Aurel PSD NU
147. Nedelcu Gabriela PSD NU
148. Nica Dan PSD NU
149. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
150. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
151. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
152. Niță Constantin PSD NU
153. Nițulescu Teodor PRM DA
154. Nosa Iuliu PSD NU
155. Oancea Viorel PNL DA
156. Olarean Aurel PD-L DA
157. Oltean Ioan PD-L DA
158. Olteanu Bogdan PNL DA
159. Ovidenie Costel - NU
160. Palăr Ionel PNL DA
161. Pambuccian Varujan Minoritati DA
162. Pardău Dumitru PNL DA
163. Paveliu Marian Sorin PNL DA
164. Păun Nicolae Minoritati NU
165. Petrea Constantin PD-L DA
166. Ponta Victor-Viorel PSD NU
167. Popa Cornel PNL DA
168. Popa Nicolae PC DA
169. Popescu Florin Aurelian PNL DA
170. Popescu Ionica Constanța PC DA
171. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
172. Preda Cezar-Florin PD-L DA
173. Preda Ion PNL DA
174. Pruteanu Vasile PNL DA
175. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
176. Pupeză Viorel PSD NU
177. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
178. Pușcaș Vasile PSD NU
179. Pușcă Mircea Valer PNL DA
180. Puzdrea Dumitru PD-L DA
181. Raicu Romeo Marius PD-L DA
182. Rogin Marius PD-L DA
183. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
184. Rus Ioan Aurel PRM DA
185. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
186. Sanda Victor PSD NU
187. Sandu Gabriel PNL DA
188. Sandu-Capră Mihai PNL DA
189. Sasu Ion PSD NU
190. Săniuță Marian-Florian PSD NU
191. Săpunaru Nini PNL DA
192. Sârb Gheorghe PD-L DA
193. Sârbu Marian PSD NU
194. Sârbu Mugurel Liviu - DA
195. Scutaru Adrian George PNL DA
196. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
197. Seres Dénes UDMR DA
198. Sirețeanu Mihail PSD NU
199. Sóki Béla UDMR DA
200. Stan Ioan PSD NU
201. Stan Ion PSD NU
202. Stanciu Anghel PSD NU
203. Stativă Irinel Ioan PSD NU
204. Stănescu Cristian PRM DA
205. Stănescu Mircea PD-L DA
206. Stoica Ion - DA
207. Străchinaru Petre PD-L DA
208. Strungă Emil PNL DA
209. Știrbeț Cornel PNL DA
210. Știreanu Octavian PSD NU
211. Știucă Alecsandru PSD NU
212. Tămagă Constantin PSD NU
213. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD NU
214. Tărniceru Petru PSD NU
215. Teodorescu George Alin PSD NU
216. Timar Liviu PSD NU
217. Timiș Ioan PNL DA
218. Todoran Pavel PSD NU
219. Toma Horia-Victor PNL DA
220. Toró Tiberiu UDMR DA
221. Tudor Constantin PC DA
222. Tudor Marcu PRM DA
223. Tudose Mihai PSD NU
224. Țundrea Ioan PC DA
225. Ujeniuc Dragoș PNL DA
226. Ungureanu Petre PNL DA
227. Ursărescu Dorinel PNL DA
228. Vainer Aurel Minoritati DA
229. Varga Attila UDMR DA
230. Vasile Aurelia PSD DA
231. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
232. Văsioiu Horia PD-L DA
233. Vlase Petru Gabriel PSD NU
234. Vlădoiu Aurel PSD NU
235. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
236. Voinea Florea PSD NU
237. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
238. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
239. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 26 februarie 2021, 21:33
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro