Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.09.2006 > 12:37 Versiunea pentru printare
Marți, 19 septembrie 2006, ora 12:37

Poziție pe
ordinea de zi:
5
Subiect vot: Vot final
PL 595/2006 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.53/2006 privind aprobarea Contractului de finanțare dintre România și Banca Europeană de Investiții pentru finanțarea Programului de dezvoltare a infrastructurii în orașele mici și mijlocii din România (SAMTID) - B, semnat la București la 29 mai 2006
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:239 77 49 20 35 15 13 16 14
- voturi pentru (DA):231 74 49 19 33 15 13 14 14
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - 1 -
- abțineri:1 - - 1 - - - - -
- nu au votat:6 3 - - 2 - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
10. Ardelean Lia PC DA
11. Baban Ștefan PRM DA
12. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
13. Băeșu George PSD DA
14. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bentu Dumitru PSD DA
17. Bivolaru Ioan PSD -
18. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
19. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
20. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
21. Bónis István UDMR DA
22. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
23. Brînzan Ovidiu PSD DA
24. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
25. Buciuta Ștefan Minoritati DA
26. Buda Daniel PD-L DA
27. Buda Ioan PSD DA
28. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
29. Buruiană Aprodu Daniela PRM DA
30. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
31. Calimente Mihăiță PNL DA
32. Canacheu Costică PD-L DA
33. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
34. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
35. Călian Petru PC DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Câmpanu Liviu PNL DA
38. Chiper Gheorghe PSD DA
39. Chiș Filonaș PSD DA
40. Cindrea Ioan PSD DA
41. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
42. Ciontu Corneliu - DA
43. Ciopraga Mircea PNL DA
44. Cliveti Minodora PSD DA
45. Cocrea Olguța - DA
46. Codîrlă Liviu PRM DA
47. Crăciunescu Grigore PNL DA
48. Cutean Vasile Emilian PSD -
49. Dan Iosif PSD -
50. Diaconescu Marin PRM DA
51. Diaconescu Renică PC DA
52. Dida Corneliu Ioan PSD DA
53. Dobre Traian PNL DA
54. Dorneanu Valer PSD DA
55. Dragomir Dumitru PRM DA
56. Dragomir Gheorghe PNL DA
57. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
58. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
59. Dumitrescu Liana Minoritati DA
60. Dumitrescu Zamfir - DA
61. Dumitriu Dragoș Petre PRM Abținere
62. Dumitru Ion PSD DA
63. Dușa Mircea PSD DA
64. Erdei Dolóczki István UDMR DA
65. Faina Constantin PC DA
66. Fenechiu Relu PNL DA
67. Firczak Gheorghe Minoritati DA
68. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
69. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
70. Furo Iuliu Ioan PRM DA
71. Gabor Gheorghe PNL DA
72. Găleteanu Monalisa PSD DA
73. Gerea Andrei Dominic PNL DA
74. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
75. Ghișe Ioan - DA
76. Giurgiu Mircia - DA
77. Glăvan Ștefan PC DA
78. Godja Petru PSD DA
79. Gonțea Ion PD-L DA
80. Grigore Dan PD-L DA
81. Grosaru Mircea Minoritati DA
82. Gușă Cozmin Horea - DA
83. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
84. Hanganu Romeo Octavian PC DA
85. Hellvig Eduard Raul PC DA
86. Hoban Ioan PNL DA
87. Hoinaru Marian PNL DA
88. Iancu Iulian PSD DA
89. Ibram Iusein Minoritati -
90. Ifrim Mircea PRM DA
91. Igaș Traian Constantin PD-L DA
92. Ignat Miron Minoritati DA
93. Iliescu Valentin Adrian PD-L -
94. Ionescu Daniel PSD DA
95. Iordache Florin PSD DA
96. Iordache Grațiela Denisa PC DA
97. Iriza Marius PRM DA
98. Iustian Mircea Teodor PNL DA
99. Kelemen Hunor UDMR DA
100. Kerekes Károly UDMR DA
101. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
102. Kovacs Attila UDMR DA
103. Lakatos Petru UDMR DA
104. Lambrino Radu PD-L DA
105. Lificiu Petru - DA
106. Longher Ghervazen Minoritati DA
107. Luchian Ion PNL DA
108. Magheru Paul PRM DA
109. Man Mircea PD-L DA
110. Manolescu Oana Minoritati DA
111. Manta Pantelimon PC DA
112. Marian Dan Mihai PNL DA
113. Marin Constantin PSD DA
114. Martin Eduard-Stelian PSD DA
115. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
116. Máté András-Levente UDMR DA
117. Matei Cătălin Lucian PSD DA
118. Mazăre Alexandru PSD DA
119. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
120. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
121. Mătușa Tudor PRM DA
122. Meir Nati - DA
123. Merce Ilie PRM DA
124. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
125. Micula Cătălin PNL DA
126. Mihei Andrian-Sirojea - DA
127. Mircea Costache PRM DA
128. Mircovici Niculae Minoritati DA
129. Mironescu Laurențiu PD-L DA
130. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
131. Mocanu Alexandru PD-L DA
132. Mocanu Vasile PSD DA
133. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
134. Mocioalcă Ion PSD DA
135. Mohora Tudor PSD DA
136. Moisoiu Adrian PRM DA
137. Moldovan Emil Radu PSD DA
138. Momanu Corneliu PNL DA
139. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
140. Movilă Petru PD-L DA
141. Munteanu Ioan PSD DA
142. Muscă Monica Octavia - DA
143. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
144. Nassar Rodica PSD DA
145. Nechita Aurel PSD DA
146. Nedelcu Gabriela PSD DA
147. Nica Dan PSD DA
148. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
149. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
150. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
151. Niță Constantin PSD DA
152. Nosa Iuliu PSD DA
153. Oancea Viorel PNL DA
154. Olarean Aurel PD-L DA
155. Oltean Ioan PD-L -
156. Olteanu Bogdan PNL DA
157. Ovidenie Costel - DA
158. Palăr Ionel PNL DA
159. Pambuccian Varujan Minoritati DA
160. Pardău Dumitru PNL DA
161. Paveliu Marian Sorin PNL DA
162. Păun Nicolae Minoritati NU
163. Petrea Constantin PD-L DA
164. Ponta Victor-Viorel PSD DA
165. Popa Cornel PNL DA
166. Popa Nicolae PC DA
167. Popescu Florin Aurelian PNL DA
168. Popescu Ionica Constanța PC DA
169. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
170. Preda Cezar-Florin PD-L DA
171. Preda Ion PNL DA
172. Pruteanu Vasile PNL DA
173. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
174. Pupeză Viorel PSD DA
175. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
176. Pușcaș Vasile PSD DA
177. Pușcă Mircea Valer PNL DA
178. Puzdrea Dumitru PD-L DA
179. Raicu Romeo Marius PD-L DA
180. Rogin Marius PD-L DA
181. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
182. Rus Ioan Aurel PRM DA
183. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
184. Sanda Victor PSD DA
185. Sandu Gabriel PNL DA
186. Sandu-Capră Mihai PNL DA
187. Sasu Ion PSD DA
188. Săniuță Marian-Florian PSD DA
189. Săpunaru Nini PNL DA
190. Sârb Gheorghe PD-L DA
191. Sârbu Daciana Octavia PSD DA
192. Sârbu Marian PSD DA
193. Sârbu Mugurel Liviu - DA
194. Scutaru Adrian George PNL DA
195. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
196. Seres Dénes UDMR DA
197. Sirețeanu Mihail PSD DA
198. Sóki Béla UDMR DA
199. Soporan Vasile Filip PSD DA
200. Stan Ioan PSD DA
201. Stan Ion PSD DA
202. Stanciu Anghel PSD DA
203. Stativă Irinel Ioan PSD DA
204. Stănescu Cristian PRM DA
205. Stănescu Mircea PD-L DA
206. Stoica Ion - DA
207. Străchinaru Petre PD-L DA
208. Strungă Emil PNL DA
209. Știrbeț Cornel PNL DA
210. Știreanu Octavian PSD DA
211. Tamás Sándor UDMR DA
212. Tămagă Constantin PSD DA
213. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
214. Tărniceru Petru PSD DA
215. Teodorescu George Alin PSD DA
216. Timar Liviu PSD DA
217. Timiș Ioan PNL DA
218. Todoran Pavel PSD DA
219. Toma Horia-Victor PNL DA
220. Toró Tiberiu UDMR DA
221. Tudor Constantin PC DA
222. Tudor Marcu PRM DA
223. Tudose Mihai PSD DA
224. Țundrea Ioan PC DA
225. Ujeniuc Dragoș PNL DA
226. Ungureanu Petre PNL DA
227. Ursărescu Dorinel PNL DA
228. Vainer Aurel Minoritati DA
229. Varga Attila UDMR DA
230. Vasile Aurelia PSD DA
231. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
232. Văsioiu Horia PD-L DA
233. Vlase Petru Gabriel PSD DA
234. Vlădoiu Aurel PSD DA
235. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
236. Voinea Florea PSD DA
237. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
238. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
239. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 12 aprilie 2021, 1:58
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro