Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.10.2006 > 17:30 Versiunea pentru printare
Marți, 3 octombrie 2006, ora 17:30

Poziție pe
ordinea de zi:
10
Subiect vot: Propunerea comisiei de respingere a propunerii legislative
PL 576/2006 pentru modificarea art.55 din Legea nr.215/2001 privind administrația publică locală
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:177 58 42 18 32 11 9 2 5
- voturi pentru (DA):144 56 41 1 31 9 - 2 4
- voturi împotrivă (NU):29 2 1 17 - 1 8 - -
- abțineri:3 - - - - 1 1 - 1
- nu au votat:1 - - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Amarie Constantin PSD DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronescu Ecaterina PSD DA
6. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
7. Ardelean Lia PC NU
8. Asztalos Ferenc UDMR DA
9. Baban Ștefan PRM NU
10. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
11. Băeșu George PSD DA
12. Bentu Dumitru PSD NU
13. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
14. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
15. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
16. Bónis István UDMR DA
17. Brînză William Gabriel PD-L DA
18. Buciu Angela PRM NU
19. Buda Daniel PD-L DA
20. Buda Ioan PSD DA
21. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
22. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
23. Canacheu Costică PD-L DA
24. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
25. Călian Petru PC NU
26. Călin Ion PSD DA
27. Chiper Gheorghe PSD DA
28. Chiș Filonaș PSD DA
29. Cindrea Ioan PSD DA
30. Ciontu Corneliu - Abținere
31. Ciopraga Mircea PNL DA
32. Constantinescu Viorel PSD DA
33. Crăciunescu Grigore PNL NU
34. Cutean Vasile Emilian PSD DA
35. Diaconescu Marin PRM NU
36. Dida Corneliu Ioan PSD DA
37. Dorneanu Valer PSD DA
38. Dragomir Gheorghe PNL DA
39. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
40. Dumitriu Dragoș Petre PRM NU
41. Dumitriu Mihai PSD DA
42. Dumitru Ion PSD DA
43. Dușa Mircea PSD DA
44. Duțu Stelian PD-L DA
45. Erdei Dolóczki István UDMR DA
46. Faina Constantin PC Abținere
47. Florea Damian PC NU
48. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
49. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
50. Furo Iuliu Ioan PRM NU
51. Gabor Gheorghe PNL DA
52. Găleteanu Monalisa PSD DA
53. Gerea Andrei Dominic PNL DA
54. Gheorghe Valeriu PNL DA
55. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
56. Ghișe Ioan - DA
57. Gonțea Ion PD-L DA
58. Grigore Dan PD-L DA
59. Gubandru Aurel PSD DA
60. Hellvig Eduard Raul PC NU
61. Hoban Ioan PNL DA
62. Ifrim Mircea PRM DA
63. Igaș Traian Constantin PD-L DA
64. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
65. Iordache Florin PSD DA
66. Iriza Marius PRM NU
67. Iustian Mircea Teodor PNL DA
68. Jipa Florina Ruxandra PRM NU
69. Kerekes Károly UDMR DA
70. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
71. Kovacs Attila UDMR Abținere
72. Lari-Iorga Leonida - DA
73. Liga Dănuț PD-L DA
74. Luchian Ion PNL DA
75. Macaleți Costică PSD DA
76. Magheru Paul PRM NU
77. Man Mircea PD-L DA
78. Manda Iulian Claudiu PSD DA
79. Marian Dan Mihai PNL DA
80. Marin Constantin PSD DA
81. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
82. Máté András-Levente UDMR DA
83. Matei Cătălin Lucian PSD DA
84. Mazăre Alexandru PSD DA
85. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
86. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
87. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
88. Mătușa Tudor PRM NU
89. Mihei Andrian-Sirojea - DA
90. Mircea Costache PRM NU
91. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
92. Mitrea Manuela PSD DA
93. Mitrea Miron Tudor PSD DA
94. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
95. Mocanu Alexandru PD-L DA
96. Mocanu Vasile PSD DA
97. Moisoiu Adrian PRM NU
98. Moldovan Emil Radu PSD DA
99. Momanu Corneliu PNL DA
100. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
101. Movilă Petru PD-L -
102. Munteanu Ioan PSD DA
103. Muscă Monica Octavia - DA
104. Nechita Aurel PSD DA
105. Nicolicea Eugen PSD DA
106. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
107. Nosa Iuliu PSD DA
108. Oancea Viorel PNL DA
109. Olarean Aurel PD-L DA
110. Oltean Ioan PD-L DA
111. Palăr Ionel PNL DA
112. Paveliu Marian Sorin PNL DA
113. Petrea Constantin PD-L DA
114. Plumb Rovana PSD DA
115. Ponta Victor-Viorel PSD DA
116. Popa Cornel PNL DA
117. Popa Nicolae PC NU
118. Popescu Florin Aurelian PNL DA
119. Popescu Ionica Constanța PC NU
120. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
121. Preda Ion PNL DA
122. Pruteanu Vasile PNL DA
123. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
124. Pupeză Viorel PSD DA
125. Purceld Octavian-Mircea PRM NU
126. Pușcă Mircea Valer PNL DA
127. Rădulescu Cristian PD-L DA
128. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
129. Rus Ioan Aurel PRM NU
130. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
131. Sandu Gabriel PNL DA
132. Sandu-Capră Mihai PNL DA
133. Sasu Ion PSD DA
134. Săniuță Marian-Florian PSD DA
135. Săpunaru Nini PNL DA
136. Sârb Gheorghe PD-L DA
137. Sârbu Daciana Octavia PSD DA
138. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
139. Scutaru Adrian George PNL DA
140. Seres Dénes UDMR DA
141. Sirețeanu Mihail PSD DA
142. Sóki Béla UDMR DA
143. Soporan Vasile Filip PSD DA
144. Stan Ioan PSD DA
145. Stanciu Anghel PSD DA
146. Stativă Irinel Ioan PSD DA
147. Stănescu Cristian PRM NU
148. Străchinaru Petre PD-L DA
149. Strungă Emil PNL DA
150. Știrbeț Cornel PNL DA
151. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
152. Știucă Alecsandru PSD DA
153. Tabără Valeriu PD-L DA
154. Tamás Sándor UDMR DA
155. Timar Liviu PSD NU
156. Timiș Ioan PNL DA
157. Toma Florentina Marilena PSD DA
158. Toma Horia-Victor PNL DA
159. Tudor Constantin PC NU
160. Tudor Marcu PRM NU
161. Țundrea Ioan PC NU
162. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
163. Ujeniuc Dragoș PNL DA
164. Ungureanu Petre PNL DA
165. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
166. Ursărescu Dorinel PNL DA
167. Vainer Aurel Minoritati DA
168. Vasile Aurelia PSD DA
169. Vasilescu Lia Olguța PRM NU
170. Vălean Adina Ioana PNL DA
171. Văsioiu Horia PD-L DA
172. Vlase Petru Gabriel PSD DA
173. Vlădoiu Aurel PSD DA
174. Voinea Florea PSD DA
175. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
176. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU
177. Zegrean Augustin PD-L DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 31 martie 2020, 2:07
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro