Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.10.2006 > 17:26 Versiunea pentru printare
Luni, 9 octombrie 2006, ora 17:26

Poziție pe
ordinea de zi:
9
Subiect vot: Pct.28
PL 14/2006 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 158/2005 privind concediile și indemnizațiile de asigurări sociale de sănătate
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:157 52 32 12 32 9 7 5 8
- voturi pentru (DA):149 51 31 10 32 8 6 5 6
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:3 - - 2 - 1 - - -
- nu au votat:5 1 1 - - - 1 - 2

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Amarie Constantin PSD DA
3. Amet Aledin Minoritati DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andreica Romică PNL DA
6. Andronescu Ecaterina PSD DA
7. Antal István UDMR DA
8. Ardelean Lia PC DA
9. Bara Nicolae PD-L DA
10. Băeșu George PSD DA
11. Bănicioiu Nicolae PSD DA
12. Bivolaru Ioan PSD DA
13. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
14. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
15. Bónis István UDMR DA
16. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
17. Buciu Angela PRM DA
18. Buciuta Ștefan Minoritati DA
19. Buda Daniel PD-L DA
20. Buda Ioan PSD DA
21. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
22. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
23. Canacheu Costică PD-L DA
24. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
25. Călin Ion PSD DA
26. Câmpanu Liviu PNL DA
27. Chiper Gheorghe PSD DA
28. Chiș Filonaș PSD DA
29. Cindrea Ioan PSD DA
30. Ciopraga Mircea PNL DA
31. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
32. Cliveti Minodora PSD DA
33. Cocrea Olguța - DA
34. Crăciunescu Grigore PNL DA
35. Cutean Vasile Emilian PSD DA
36. Dan Iosif PSD DA
37. Diaconescu Marin PRM DA
38. Dida Corneliu Ioan PSD DA
39. Dragomir Gheorghe PNL DA
40. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
41. Dumitriu Mihai PSD DA
42. Dumitru Ion PSD DA
43. Dușa Mircea PSD DA
44. Duțu Stelian PD-L DA
45. Erdei Dolóczki István UDMR DA
46. Faina Constantin PC DA
47. Fenechiu Relu PNL DA
48. Florea Damian PC -
49. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
50. Furo Iuliu Ioan PRM DA
51. Gabor Gheorghe PNL DA
52. Găleteanu Monalisa PSD DA
53. Gerea Andrei Dominic PNL -
54. Gheorghe Valeriu PNL DA
55. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
56. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
57. Ghișe Ioan - DA
58. Giurgiu Mircia - -
59. Glăvan Ștefan PC DA
60. Grigore Dan PD-L DA
61. Grosaru Mircea Minoritati DA
62. Gubandru Aurel PSD DA
63. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
64. Hoinaru Marian PNL DA
65. Iancu Iulian PSD DA
66. Igaș Traian Constantin PD-L DA
67. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
68. Iordache Florin PSD DA
69. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
70. Iriza Marius PRM DA
71. Iustian Mircea Teodor PNL DA
72. Kerekes Károly UDMR DA
73. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
74. Lambrino Radu PD-L DA
75. Lificiu Petru - DA
76. Liga Dănuț PD-L DA
77. Luchian Ion PNL DA
78. Macaleți Costică PSD DA
79. Manta Pantelimon PC DA
80. Marin Constantin PSD DA
81. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
82. Máté András-Levente UDMR DA
83. Matei Cătălin Lucian PSD DA
84. Mazăre Alexandru PSD DA
85. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
86. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
87. Mătușa Tudor PRM DA
88. Meir Nati - DA
89. Mihei Andrian-Sirojea - DA
90. Mironescu Laurențiu PD-L DA
91. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
92. Mitrea Manuela PSD DA
93. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
94. Mînzînă Ion PRM DA
95. Mocanu Alexandru PD-L DA
96. Mocanu Vasile PSD DA
97. Mocănescu Coloros Dan Constantin - -
98. Moldovan Emil Radu PSD DA
99. Momanu Corneliu PNL DA
100. Movilă Petru PD-L DA
101. Munteanu Ioan PSD DA
102. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD -
103. Nechita Aurel PSD DA
104. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
105. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
106. Nițulescu Teodor PRM Abținere
107. Nosa Iuliu PSD DA
108. Oancea Viorel PNL DA
109. Olarean Aurel PD-L DA
110. Ovidenie Costel - DA
111. Pardău Dumitru PNL DA
112. Paveliu Marian Sorin PNL DA
113. Petrea Constantin PD-L DA
114. Ponta Victor-Viorel PSD DA
115. Pop Claudiu Adrian PSD DA
116. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
117. Preda Cezar-Florin PD-L DA
118. Preda Ion PNL DA
119. Pruteanu Vasile PNL DA
120. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
121. Pupeză Viorel PSD DA
122. Pușcă Mircea Valer PNL DA
123. Racoceanu Viorel PD-L DA
124. Radan Mihai Minoritati DA
125. Rădulescu Cristian PD-L DA
126. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
127. Rus Ioan Aurel PRM Abținere
128. Sanda Victor PSD DA
129. Sandu-Capră Mihai PNL DA
130. Sasu Ion PSD DA
131. Săniuță Marian-Florian PSD DA
132. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
133. Seres Dénes UDMR DA
134. Soporan Vasile Filip PSD DA
135. Stan Ioan PSD DA
136. Stan Ion PSD DA
137. Stativă Irinel Ioan PSD DA
138. Stănișoară Mihai PD-L DA
139. Străchinaru Petre PD-L DA
140. Strungă Emil PNL DA
141. Szekely Levente Csaba UDMR DA
142. Tabără Valeriu PD-L DA
143. Tărniceru Petru PSD DA
144. Timar Liviu PSD DA
145. Timiș Ioan PNL DA
146. Toma Florentina Marilena PSD DA
147. Toma Horia-Victor PNL DA
148. Țundrea Ioan PC DA
149. Ungureanu Petre PNL DA
150. Ursărescu Dorinel PNL DA
151. Vasile Aurelia PSD DA
152. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
153. Văsioiu Horia PD-L DA
154. Vlădoiu Aurel PSD DA
155. Voinea Florea PSD DA
156. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
157. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 10 aprilie 2020, 12:41
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro