Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.10.2006 > 17:27 Versiunea pentru printare
Luni, 9 octombrie 2006, ora 17:27

Poziție pe
ordinea de zi:
9
Subiect vot: Pct.30
PL 14/2006 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 158/2005 privind concediile și indemnizațiile de asigurări sociale de sănătate
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:172 54 37 15 32 11 9 6 8
- voturi pentru (DA):169 54 37 14 32 10 9 6 7
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:3 - - 1 - 1 - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Amarie Constantin PSD DA
3. Amet Aledin Minoritati DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andreica Romică PNL DA
6. Andronescu Ecaterina PSD DA
7. Antal István UDMR DA
8. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
9. Ardelean Lia PC DA
10. Bara Nicolae PD-L DA
11. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
12. Băeșu George PSD DA
13. Bănicioiu Nicolae PSD DA
14. Bivolaru Ioan PSD DA
15. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
16. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
17. Bónis István UDMR DA
18. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
19. Buciu Angela PRM DA
20. Buciuta Ștefan Minoritati DA
21. Buda Daniel PD-L DA
22. Buda Ioan PSD DA
23. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
24. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
25. Calimente Mihăiță PNL DA
26. Canacheu Costică PD-L DA
27. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
28. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
29. Călin Ion PSD DA
30. Câmpanu Liviu PNL DA
31. Chiper Gheorghe PSD DA
32. Chiș Filonaș PSD DA
33. Cindrea Ioan PSD DA
34. Ciopraga Mircea PNL DA
35. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
36. Cliveti Minodora PSD DA
37. Cocrea Olguța - DA
38. Crăciunescu Grigore PNL DA
39. Cutean Vasile Emilian PSD DA
40. Dan Iosif PSD DA
41. Diaconescu Marin PRM DA
42. Dida Corneliu Ioan PSD DA
43. Dragomir Gheorghe PNL DA
44. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
45. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
46. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
47. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
48. Dumitriu Mihai PSD DA
49. Dușa Mircea PSD DA
50. Duțu Stelian PD-L DA
51. Erdei Dolóczki István UDMR DA
52. Faina Constantin PC DA
53. Fenechiu Relu PNL DA
54. Florea Damian PC DA
55. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
56. Furo Iuliu Ioan PRM DA
57. Gabor Gheorghe PNL DA
58. Găleteanu Monalisa PSD DA
59. Gerea Andrei Dominic PNL DA
60. Gheorghe Valeriu PNL DA
61. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
62. Ghișe Ioan - DA
63. Giurgiu Mircia - DA
64. Glăvan Ștefan PC DA
65. Grigore Dan PD-L DA
66. Grosaru Mircea Minoritati DA
67. Gubandru Aurel PSD DA
68. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
69. Iancu Iulian PSD DA
70. Igaș Traian Constantin PD-L DA
71. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
72. Iordache Florin PSD DA
73. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
74. Iriza Marius PRM DA
75. Iustian Mircea Teodor PNL DA
76. Kerekes Károly UDMR DA
77. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
78. Lakatos Petru UDMR DA
79. Lambrino Radu PD-L DA
80. Lificiu Petru - DA
81. Liga Dănuț PD-L DA
82. Luchian Ion PNL DA
83. Macaleți Costică PSD DA
84. Manta Pantelimon PC DA
85. Marin Constantin PSD DA
86. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
87. Máté András-Levente UDMR DA
88. Mazăre Alexandru PSD DA
89. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
90. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
91. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
92. Mătușa Tudor PRM DA
93. Meir Nati - DA
94. Mihei Andrian-Sirojea - DA
95. Mircea Costache PRM DA
96. Mircovici Niculae Minoritati DA
97. Mironescu Laurențiu PD-L DA
98. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
99. Mitrea Manuela PSD DA
100. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
101. Mînzînă Ion PRM DA
102. Mocanu Alexandru PD-L DA
103. Mocanu Vasile PSD DA
104. Mocănescu Coloros Dan Constantin - Abținere
105. Moisoiu Adrian PRM DA
106. Moldovan Emil Radu PSD DA
107. Momanu Corneliu PNL DA
108. Movilă Petru PD-L DA
109. Munteanu Ioan PSD DA
110. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
111. Nechita Aurel PSD DA
112. Nedelcu Gabriela PSD DA
113. Nica Dan PSD DA
114. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
115. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
116. Nițulescu Teodor PRM DA
117. Nosa Iuliu PSD DA
118. Oancea Viorel PNL DA
119. Olarean Aurel PD-L DA
120. Ovidenie Costel - DA
121. Pardău Dumitru PNL DA
122. Paveliu Marian Sorin PNL DA
123. Petrea Constantin PD-L DA
124. Ponta Victor-Viorel PSD DA
125. Pop Claudiu Adrian PSD DA
126. Popa Cornel PNL DA
127. Popa Nicolae PC DA
128. Popescu Ionica Constanța PC DA
129. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
130. Preda Cezar-Florin PD-L DA
131. Preda Ion PNL DA
132. Pruteanu Vasile PNL DA
133. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
134. Pușcă Mircea Valer PNL DA
135. Racoceanu Viorel PD-L DA
136. Radan Mihai Minoritati DA
137. Rădulescu Cristian PD-L DA
138. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
139. Rus Ioan Aurel PRM Abținere
140. Sanda Victor PSD DA
141. Sandu-Capră Mihai PNL DA
142. Sasu Ion PSD DA
143. Săniuță Marian-Florian PSD DA
144. Scutaru Adrian George PNL DA
145. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
146. Seres Dénes UDMR DA
147. Sóki Béla UDMR DA
148. Soporan Vasile Filip PSD DA
149. Stan Ioan PSD DA
150. Stan Ion PSD DA
151. Stativă Irinel Ioan PSD DA
152. Stănișoară Mihai PD-L DA
153. Străchinaru Petre PD-L DA
154. Strungă Emil PNL DA
155. Szekely Levente Csaba UDMR DA
156. Știrbeț Cornel PNL DA
157. Tabără Valeriu PD-L DA
158. Tărniceru Petru PSD DA
159. Toma Florentina Marilena PSD DA
160. Toma Horia-Victor PNL DA
161. Țundrea Ioan PC DA
162. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
163. Ujeniuc Dragoș PNL DA
164. Ungureanu Petre PNL DA
165. Ursărescu Dorinel PNL DA
166. Vasile Aurelia PSD DA
167. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
168. Văsioiu Horia PD-L DA
169. Vlădoiu Aurel PSD DA
170. Voinea Florea PSD DA
171. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
172. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 1 aprilie 2020, 12:08
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro