Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.10.2006 > 12:29 Versiunea pentru printare
Marți, 10 octombrie 2006, ora 12:29

Poziție pe
ordinea de zi:
27
Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 625/2006 privind acordarea în anul 2006 a unui sparijin direct al statului de 300 lei(RON)/ha producătorilor agricoli pentru suprafețe de teren arabil de până la 5 ha inclusiv
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:198 53 46 18 33 16 15 9 8
- voturi pentru (DA):10 2 1 5 2 - - - -
- voturi împotrivă (NU):186 51 45 12 31 15 15 9 8
- abțineri:1 - - - - 1 - - -
- nu au votat:1 - - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
2. Almășan Liviu PC NU
3. Amet Aledin Minoritati NU
4. Andea Petru PSD NU
5. Andon Sergiu PC NU
6. Andronescu Ecaterina PSD NU
7. Antal Árpád-András UDMR NU
8. Antal István UDMR NU
9. Ardelean Lia PC NU
10. Asztalos Ferenc UDMR NU
11. Baban Ștefan PRM DA
12. Bara Nicolae PD-L NU
13. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
14. Băeșu George PSD NU
15. Bănicioiu Nicolae PSD NU
16. Bentu Dumitru PSD NU
17. Bivolaru Ioan PSD NU
18. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
19. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
20. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
21. Bónis István UDMR NU
22. Boureanu Cristian Alexandru PNL NU
23. Brînză William Gabriel PD-L NU
24. Bruchental-Pop Ionela PD-L NU
25. Buciu Angela PRM NU
26. Buciuta Ștefan Minoritati NU
27. Buda Daniel PD-L NU
28. Buda Ioan PSD NU
29. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
30. Buzatu Dan Horațiu PNL NU
31. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
32. Canacheu Costică PD-L NU
33. Cantaragiu Bogdan PD-L NU
34. Călian Petru PC NU
35. Călin Ion PSD NU
36. Chiper Gheorghe PSD NU
37. Chiș Filonaș PSD NU
38. Ciopraga Mircea PNL NU
39. Ciucă Liviu-Bogdan PC NU
40. Cocrea Olguța - NU
41. Codîrlă Liviu PRM DA
42. Constantinescu Viorel PSD NU
43. Crăciunescu Grigore PNL NU
44. Diaconescu Renică PC NU
45. Dobre Traian PNL NU
46. Dragomir Gheorghe PNL NU
47. Drăguș Radu-Cătălin PD-L NU
48. Drețcanu Doina Micșunica PSD NU
49. Dumitrescu Liana Minoritati NU
50. Dumitrescu Zamfir - NU
51. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
52. Dumitriu Mihai PSD NU
53. Dușa Mircea PSD NU
54. Duțu Stelian PD-L NU
55. Erdei Dolóczki István UDMR NU
56. Faina Constantin PC NU
57. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM NU
58. Fenechiu Relu PNL NU
59. Firczak Gheorghe Minoritati NU
60. Florea Damian PC NU
61. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
62. Furo Iuliu Ioan PRM NU
63. Gabor Gheorghe PNL NU
64. Găleteanu Monalisa PSD NU
65. Gerea Andrei Dominic PNL NU
66. Gheorghe Valeriu PNL NU
67. Gheorghiof Titu Nicolae PNL NU
68. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
69. Ghișe Ioan - NU
70. Glăvan Ștefan PC NU
71. Grigore Dan PD-L NU
72. Grosaru Mircea Minoritati NU
73. Hanganu Romeo Octavian PC NU
74. Hellvig Eduard Raul PC NU
75. Hoban Ioan PNL NU
76. Iancu Iulian PSD NU
77. Ibram Iusein Minoritati NU
78. Igaș Traian Constantin PD-L NU
79. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
80. Ionescu Daniel PSD NU
81. Iordache Florin PSD NU
82. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
83. Iriza Marius PRM NU
84. Iustian Mircea Teodor PNL NU
85. Kerekes Károly UDMR NU
86. Király Andrei-Gheorghe UDMR NU
87. Kovacs Attila UDMR NU
88. Lakatos Petru UDMR NU
89. Lambrino Radu PD-L NU
90. Lificiu Petru - NU
91. Luchian Ion PNL NU
92. Magheru Paul PRM NU
93. Man Mircea PD-L NU
94. Manda Iulian Claudiu PSD NU
95. Manolescu Oana Minoritati NU
96. Marian Dan Mihai PNL NU
97. Marin Constantin PSD NU
98. Martin Eduard-Stelian PSD DA
99. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
100. Máté András-Levente UDMR NU
101. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
102. Mătușa Tudor PRM NU
103. Merce Ilie PRM NU
104. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
105. Micula Cătălin PNL NU
106. Mihei Andrian-Sirojea - NU
107. Mircea Costache PRM DA
108. Mironescu Laurențiu PD-L NU
109. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
110. Mitrea Manuela PSD NU
111. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
112. Mînzînă Ion PRM NU
113. Mocanu Alexandru PD-L NU
114. Mocanu Vasile PSD NU
115. Mocănescu Coloros Dan Constantin - NU
116. Mocioalcă Ion PSD NU
117. Moisoiu Adrian PRM -
118. Moldovan Emil Radu PSD NU
119. Momanu Corneliu PNL NU
120. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
121. Munteanu Ioan PSD NU
122. Nassar Rodica PSD NU
123. Nechita Aurel PSD NU
124. Nicolicea Eugen PSD NU
125. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
126. Nistoran Dorin-Liviu PD-L NU
127. Nosa Iuliu PSD NU
128. Oancea Viorel PNL NU
129. Ovidenie Costel - NU
130. Pardău Dumitru PNL NU
131. Paveliu Marian Sorin PNL NU
132. Petrea Constantin PD-L DA
133. Ponta Victor-Viorel PSD NU
134. Pop Claudiu Adrian PSD NU
135. Popa Cornel PNL NU
136. Popa Daniela PC NU
137. Popescu Florin Aurelian PNL NU
138. Popescu Ionica Constanța PC NU
139. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
140. Preda Cezar-Florin PD-L NU
141. Preda Ion PNL NU
142. Pruteanu Vasile PNL NU
143. Pupeză Viorel PSD NU
144. Purceld Octavian-Mircea PRM NU
145. Pușcă Mircea Valer PNL NU
146. Puzdrea Dumitru PD-L NU
147. Racoceanu Viorel PD-L NU
148. Raicu Romeo Marius PD-L NU
149. Rădulescu Cristian PD-L NU
150. Rogin Marius PD-L NU
151. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
152. Rus Ioan Aurel PRM NU
153. Rușanu Dan Radu PNL NU
154. Sanda Victor PSD NU
155. Sandu Gabriel PNL NU
156. Sandu-Capră Mihai PNL NU
157. Săniuță Marian-Florian PSD NU
158. Scutaru Adrian George PNL NU
159. Semcu Adrian Emanuil PNL NU
160. Seres Dénes UDMR NU
161. Sirețeanu Mihail PSD NU
162. Sóki Béla UDMR NU
163. Stan Ioan PSD NU
164. Stativă Irinel Ioan PSD NU
165. Stoica Ion - NU
166. Străchinaru Petre PD-L NU
167. Strungă Emil PNL NU
168. Szekely Levente Csaba UDMR NU
169. Știrbeț Cornel PNL NU
170. Știrbu Monica-Mihaela PNL NU
171. Știucă Alecsandru PSD NU
172. Tabără Valeriu PD-L NU
173. Tamás Sándor UDMR NU
174. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD NU
175. Tărniceru Petru PSD NU
176. Timar Liviu PSD NU
177. Toma Florentina Marilena PSD NU
178. Toma Horia-Victor PNL NU
179. Toró Tiberiu UDMR NU
180. Tudor Constantin PC NU
181. Tudose Mihai PSD NU
182. Turcan Raluca PNL NU
183. Țundrea Ioan PC NU
184. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
185. Ujeniuc Dragoș PNL NU
186. Ungureanu Petre PNL NU
187. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD NU
188. Ursărescu Dorinel PNL NU
189. Vainer Aurel Minoritati NU
190. Vasile Aurelia PSD NU
191. Vasilescu Lia Olguța PRM NU
192. Văsioiu Horia PD-L NU
193. Vlase Petru Gabriel PSD NU
194. Vlădoiu Aurel PSD NU
195. Voinea Florea PSD NU
196. Zaharia Claudius Mihail PNL NU
197. Zamfir Gabriel Sorin PNL NU
198. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 5 aprilie 2020, 13:15
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro