Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.10.2006 > 12:38 Versiunea pentru printare
Marți, 10 octombrie 2006, ora 12:38

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-3
Subiect vot: Vot final
PL 661/2006 pentru acceptarea Protocolului adoptat la Moscova la 30 noiembrie 1996 și intrat în vigoare la 4 noiembrie 2002, privind amendamentele la Acordul cu privire la crearea sistemului internațional și a Organizației de telecomunicații spațiale "Intersputnik", încheiat la Moscova la 15 noiembrie 1971, ratificat prin Decretul nr.307/1972
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:237 70 55 20 41 16 13 11 11
- voturi pentru (DA):232 70 54 20 39 15 12 11 11
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:5 - 1 - 2 1 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Almășan Liviu PC DA
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andon Sergiu PC DA
9. Andreica Romică PNL DA
10. Antal Árpád-András UDMR DA
11. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
12. Ardelean Lia PC DA
13. Asztalos Ferenc UDMR DA
14. Avram Dumitru PRM DA
15. Baban Ștefan PRM DA
16. Bara Nicolae PD-L DA
17. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
18. Băeșu George PSD DA
19. Bănicioiu Nicolae PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bivolaru Ioan PSD DA
22. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
23. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
24. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
25. Bónis István UDMR DA
26. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
27. Brînzan Ovidiu PSD DA
28. Brînză William Gabriel PD-L DA
29. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
30. Buciu Angela PRM DA
31. Buciuta Ștefan Minoritati DA
32. Buda Daniel PD-L DA
33. Buda Ioan PSD DA
34. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
35. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
36. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
37. Canacheu Costică PD-L DA
38. Cantaragiu Bogdan PD-L -
39. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
40. Călian Petru PC DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Câmpanu Liviu PNL DA
43. Chiper Gheorghe PSD DA
44. Chiș Filonaș PSD DA
45. Cindrea Ioan PSD DA
46. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
47. Ciontu Corneliu - DA
48. Ciopraga Mircea PNL DA
49. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
50. Cocrea Olguța - DA
51. Codîrlă Liviu PRM DA
52. Constantinescu Viorel PSD DA
53. Crăciunescu Grigore PNL DA
54. Cutean Vasile Emilian PSD DA
55. Diaconescu Marin PRM DA
56. Diaconescu Renică PC DA
57. Dida Corneliu Ioan PSD DA
58. Dobre Traian PNL DA
59. Dorneanu Valer PSD DA
60. Dragomir Dumitru PRM DA
61. Dragomir Gheorghe PNL DA
62. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
63. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
64. Dumitrescu Liana Minoritati DA
65. Dumitrescu Zamfir - DA
66. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
67. Dumitriu Mihai PSD DA
68. Dumitru Ion PSD DA
69. Dușa Mircea PSD DA
70. Duțu Stelian PD-L DA
71. Erdei Dolóczki István UDMR DA
72. Faina Constantin PC DA
73. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
74. Fenechiu Relu PNL DA
75. Firczak Gheorghe Minoritati DA
76. Florea Damian PC DA
77. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
78. Furo Iuliu Ioan PRM DA
79. Gabor Gheorghe PNL DA
80. Găleteanu Monalisa PSD DA
81. Georgescu Filip PSD DA
82. Gerea Andrei Dominic PNL DA
83. Gheorghe Valeriu PNL DA
84. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
85. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
86. Ghișe Ioan - DA
87. Godja Petru PSD DA
88. Grigore Dan PD-L DA
89. Grosaru Mircea Minoritati DA
90. Gubandru Aurel PSD DA
91. Gușă Cozmin Horea - DA
92. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
93. Hellvig Eduard Raul PC DA
94. Hoban Ioan PNL DA
95. Iancu Iulian PSD DA
96. Ibram Iusein Minoritati DA
97. Igaș Traian Constantin PD-L DA
98. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
99. Ionescu Daniel PSD DA
100. Iordache Florin PSD DA
101. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
102. Iustian Mircea Teodor PNL DA
103. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
104. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
105. Kovacs Attila UDMR DA
106. Lakatos Petru UDMR DA
107. Lambrino Radu PD-L DA
108. Lificiu Petru - DA
109. Liga Dănuț PD-L DA
110. Longher Ghervazen Minoritati DA
111. Luchian Ion PNL DA
112. Magheru Paul PRM DA
113. Man Mircea PD-L DA
114. Manda Iulian Claudiu PSD DA
115. Manolescu Oana Minoritati DA
116. Marian Dan Mihai PNL DA
117. Marin Constantin PSD DA
118. Martin Eduard-Stelian PSD DA
119. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
120. Máté András-Levente UDMR DA
121. Matei Cătălin Lucian PSD DA
122. Mazăre Alexandru PSD DA
123. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
124. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
125. Mătușa Tudor PRM DA
126. Meir Nati - DA
127. Merce Ilie PRM DA
128. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
129. Micula Cătălin PNL DA
130. Mihei Andrian-Sirojea - DA
131. Mircea Costache PRM DA
132. Mironescu Laurențiu PD-L DA
133. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
134. Mitrea Manuela PSD DA
135. Mitrea Miron Tudor PSD DA
136. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
137. Mînzînă Ion PRM DA
138. Mocanu Alexandru PD-L DA
139. Mocanu Vasile PSD DA
140. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
141. Mocioalcă Ion PSD DA
142. Moisoiu Adrian PRM DA
143. Moldovan Emil Radu PSD DA
144. Momanu Corneliu PNL DA
145. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
146. Movilă Petru PD-L DA
147. Munteanu Ioan PSD DA
148. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
149. Nassar Rodica PSD DA
150. Năstase Adrian PSD DA
151. Nechita Aurel PSD DA
152. Nica Dan PSD DA
153. Nicolicea Eugen PSD DA
154. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
155. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
156. Nițulescu Teodor PRM DA
157. Nosa Iuliu PSD DA
158. Oancea Viorel PNL DA
159. Olarean Aurel PD-L DA
160. Olteanu Bogdan PNL DA
161. Oprea Gabriel PSD DA
162. Ovidenie Costel - DA
163. Pardău Dumitru PNL DA
164. Paveliu Marian Sorin PNL DA
165. Petrea Constantin PD-L DA
166. Ponta Victor-Viorel PSD DA
167. Pop Claudiu Adrian PSD DA
168. Popa Cornel PNL DA
169. Popa Daniela PC DA
170. Popescu Florin Aurelian PNL DA
171. Popescu Ionica Constanța PC DA
172. Preda Cezar-Florin PD-L DA
173. Preda Ion PNL DA
174. Pruteanu Vasile PNL DA
175. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
176. Pupeză Viorel PSD DA
177. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
178. Pușcă Mircea Valer PNL DA
179. Puzdrea Dumitru PD-L DA
180. Racoceanu Viorel PD-L DA
181. Raicu Romeo Marius PD-L DA
182. Rădulescu Cristian PD-L DA
183. Rogin Marius PD-L DA
184. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
185. Rus Ioan Aurel PRM DA
186. Rușanu Dan Radu PNL DA
187. Sanda Victor PSD DA
188. Sandu Gabriel PNL DA
189. Sandu-Capră Mihai PNL DA
190. Săniuță Marian-Florian PSD DA
191. Săpunaru Nini PNL DA
192. Sârb Gheorghe PD-L -
193. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
194. Scutaru Adrian George PNL DA
195. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
196. Seres Dénes UDMR DA
197. Sirețeanu Mihail PSD DA
198. Sóki Béla UDMR DA
199. Soporan Vasile Filip PSD DA
200. Stan Ioan PSD DA
201. Stativă Irinel Ioan PSD DA
202. Stănișoară Mihai PD-L DA
203. Stoica Ion - DA
204. Străchinaru Petre PD-L DA
205. Strungă Emil PNL DA
206. Szekely Levente Csaba UDMR DA
207. Știrbeț Cornel PNL DA
208. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
209. Știucă Alecsandru PSD DA
210. Tabără Valeriu PD-L DA
211. Tamás Sándor UDMR DA
212. Tărniceru Petru PSD DA
213. Timar Liviu PSD DA
214. Timiș Ioan PNL DA
215. Todoran Pavel PSD DA
216. Toma Horia-Victor PNL DA
217. Toró Tiberiu UDMR DA
218. Tudor Constantin PC DA
219. Tudose Mihai PSD DA
220. Turcan Raluca PNL DA
221. Țundrea Ioan PC -
222. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
223. Ujeniuc Dragoș PNL DA
224. Ungureanu Petre PNL DA
225. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
226. Ursărescu Dorinel PNL DA
227. Vainer Aurel Minoritati DA
228. Varga Attila UDMR -
229. Vasile Aurelia PSD DA
230. Vălean Adina Ioana PNL DA
231. Văsioiu Horia PD-L DA
232. Vlase Petru Gabriel PSD DA
233. Vlădoiu Aurel PSD DA
234. Voinea Florea PSD DA
235. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
236. Zamfir Gabriel Sorin PNL -
237. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 7 aprilie 2020, 21:09
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro