Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.10.2006 > 12:44 Versiunea pentru printare
Marți, 10 octombrie 2006, ora 12:44

Poziție pe
ordinea de zi:
17
Subiect vot: Vot final
PL 587/2006 pentru aprobarea plății unor contribuții voluntare anuale din partea României la bugetele Comitetului Internațional al Crucii Roșii, Înaltului Comisariat al Națiunilor Unite pentru Refugiați și Oficiului Înaltului Comisar al Națiunilor Unite pentru Drepturile Omului
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:243 75 57 20 42 16 14 8 11
- voturi pentru (DA):242 75 56 20 42 16 14 8 11
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:1 - 1 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Almășan Liviu PC DA
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andon Sergiu PC DA
9. Andreica Romică PNL DA
10. Andronescu Ecaterina PSD DA
11. Antal Árpád-András UDMR DA
12. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
13. Ardelean Lia PC DA
14. Asztalos Ferenc UDMR DA
15. Avram Dumitru PRM DA
16. Baban Ștefan PRM DA
17. Bara Nicolae PD-L DA
18. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
19. Băeșu George PSD DA
20. Bănicioiu Nicolae PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Bentu Dumitru PSD DA
23. Bivolaru Ioan PSD DA
24. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
25. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
26. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
27. Bónis István UDMR DA
28. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
29. Brînzan Ovidiu PSD DA
30. Brînză William Gabriel PD-L DA
31. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
32. Buciu Angela PRM DA
33. Buciuta Ștefan Minoritati DA
34. Buda Daniel PD-L DA
35. Buda Ioan PSD DA
36. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
37. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
38. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
39. Calimente Mihăiță PNL DA
40. Canacheu Costică PD-L DA
41. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
42. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
43. Călian Petru PC DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Câmpanu Liviu PNL DA
46. Chiper Gheorghe PSD DA
47. Chiș Filonaș PSD DA
48. Cindrea Ioan PSD DA
49. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
50. Ciontu Corneliu - DA
51. Ciopraga Mircea PNL DA
52. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
53. Cocrea Olguța - DA
54. Codîrlă Liviu PRM DA
55. Constantinescu Viorel PSD DA
56. Crăciunescu Grigore PNL DA
57. Cutean Vasile Emilian PSD DA
58. Diaconescu Marin PRM DA
59. Diaconescu Renică PC DA
60. Dida Corneliu Ioan PSD DA
61. Dobre Traian PNL DA
62. Dorneanu Valer PSD DA
63. Dragomir Dumitru PRM DA
64. Dragomir Gheorghe PNL DA
65. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
66. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
67. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
68. Dumitrescu Zamfir - DA
69. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
70. Dumitriu Mihai PSD DA
71. Dumitru Ion PSD DA
72. Dușa Mircea PSD DA
73. Duțu Stelian PD-L DA
74. Erdei Dolóczki István UDMR DA
75. Faina Constantin PC DA
76. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
77. Fenechiu Relu PNL DA
78. Firczak Gheorghe Minoritati DA
79. Florea Damian PC DA
80. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
81. Furo Iuliu Ioan PRM DA
82. Gabor Gheorghe PNL DA
83. Găleteanu Monalisa PSD DA
84. Georgescu Filip PSD DA
85. Gerea Andrei Dominic PNL DA
86. Gheorghe Valeriu PNL DA
87. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
88. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
89. Ghișe Ioan - DA
90. Godja Petru PSD DA
91. Grigore Dan PD-L DA
92. Gubandru Aurel PSD DA
93. Gușă Cozmin Horea - DA
94. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
95. Hanganu Romeo Octavian PC DA
96. Hellvig Eduard Raul PC DA
97. Hoban Ioan PNL DA
98. Iancu Iulian PSD DA
99. Ibram Iusein Minoritati DA
100. Igaș Traian Constantin PD-L DA
101. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
102. Ionescu Daniel PSD DA
103. Iordache Florin PSD DA
104. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
105. Iustian Mircea Teodor PNL Abținere
106. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
107. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
108. Kovacs Attila UDMR DA
109. Lakatos Petru UDMR DA
110. Lambrino Radu PD-L DA
111. Lificiu Petru - DA
112. Liga Dănuț PD-L DA
113. Longher Ghervazen Minoritati DA
114. Luchian Ion PNL DA
115. Macaleți Costică PSD DA
116. Magheru Paul PRM DA
117. Man Mircea PD-L DA
118. Manda Iulian Claudiu PSD DA
119. Manolescu Oana Minoritati DA
120. Marian Dan Mihai PNL DA
121. Marin Constantin PSD DA
122. Martin Eduard-Stelian PSD DA
123. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
124. Máté András-Levente UDMR DA
125. Matei Cătălin Lucian PSD DA
126. Mazăre Alexandru PSD DA
127. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
128. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
129. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
130. Mătușa Tudor PRM DA
131. Meir Nati - DA
132. Merce Ilie PRM DA
133. Micula Cătălin PNL DA
134. Mihei Andrian-Sirojea - DA
135. Mircea Costache PRM DA
136. Mironescu Laurențiu PD-L DA
137. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
138. Mitrea Manuela PSD DA
139. Mitrea Miron Tudor PSD DA
140. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
141. Mînzînă Ion PRM DA
142. Mocanu Alexandru PD-L DA
143. Mocanu Vasile PSD DA
144. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
145. Mocioalcă Ion PSD DA
146. Moisoiu Adrian PRM DA
147. Moldovan Emil Radu PSD DA
148. Momanu Corneliu PNL DA
149. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
150. Movilă Petru PD-L DA
151. Munteanu Ioan PSD DA
152. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
153. Nassar Rodica PSD DA
154. Năstase Adrian PSD DA
155. Nechita Aurel PSD DA
156. Nica Dan PSD DA
157. Nicolicea Eugen PSD DA
158. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
159. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
160. Nosa Iuliu PSD DA
161. Oancea Viorel PNL DA
162. Olarean Aurel PD-L DA
163. Olteanu Bogdan PNL DA
164. Oprea Gabriel PSD DA
165. Ovidenie Costel - DA
166. Pardău Dumitru PNL DA
167. Paveliu Marian Sorin PNL DA
168. Petrea Constantin PD-L DA
169. Ponta Victor-Viorel PSD DA
170. Popa Cornel PNL DA
171. Popa Daniela PC DA
172. Popescu Florin Aurelian PNL DA
173. Popescu Ionica Constanța PC DA
174. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
175. Preda Cezar-Florin PD-L DA
176. Preda Ion PNL DA
177. Pruteanu Vasile PNL DA
178. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
179. Pupeză Viorel PSD DA
180. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
181. Pușcă Mircea Valer PNL DA
182. Puzdrea Dumitru PD-L DA
183. Racoceanu Viorel PD-L DA
184. Raicu Romeo Marius PD-L DA
185. Rădulescu Cristian PD-L DA
186. Rogin Marius PD-L DA
187. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
188. Rus Ioan Aurel PRM DA
189. Sanda Victor PSD DA
190. Sandu Gabriel PNL DA
191. Sandu-Capră Mihai PNL DA
192. Sasu Ion PSD DA
193. Săniuță Marian-Florian PSD DA
194. Săpunaru Nini PNL DA
195. Sârb Gheorghe PD-L DA
196. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
197. Scutaru Adrian George PNL DA
198. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
199. Seres Dénes UDMR DA
200. Sirețeanu Mihail PSD DA
201. Sóki Béla UDMR DA
202. Soporan Vasile Filip PSD DA
203. Stan Ioan PSD DA
204. Stativă Irinel Ioan PSD DA
205. Stănișoară Mihai PD-L DA
206. Stoica Ion - DA
207. Străchinaru Petre PD-L DA
208. Strungă Emil PNL DA
209. Szekely Levente Csaba UDMR DA
210. Știrbeț Cornel PNL DA
211. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
212. Știreanu Octavian PSD DA
213. Știucă Alecsandru PSD DA
214. Tabără Valeriu PD-L DA
215. Tamás Sándor UDMR DA
216. Tărniceru Petru PSD DA
217. Timar Liviu PSD DA
218. Timiș Ioan PNL DA
219. Todoran Pavel PSD DA
220. Toma Horia-Victor PNL DA
221. Toró Tiberiu UDMR DA
222. Tudor Constantin PC DA
223. Tudose Mihai PSD DA
224. Turcan Raluca PNL DA
225. Țundrea Ioan PC DA
226. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
227. Ujeniuc Dragoș PNL DA
228. Ungureanu Petre PNL DA
229. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
230. Ursărescu Dorinel PNL DA
231. Vainer Aurel Minoritati DA
232. Varga Attila UDMR DA
233. Vasile Aurelia PSD DA
234. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
235. Vălean Adina Ioana PNL DA
236. Văsioiu Horia PD-L DA
237. Vlase Petru Gabriel PSD DA
238. Vlădoiu Aurel PSD DA
239. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
240. Voinea Florea PSD DA
241. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
242. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
243. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 31 martie 2020, 2:09
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro