Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.10.2006 > 12:45 Versiunea pentru printare
Marți, 10 octombrie 2006, ora 12:45

Poziție pe
ordinea de zi:
20
Subiect vot: Vot final
PL 357/2006 pentru modificarea și completarea Ordonanței Guvernului nr.124/1998 privind organizarea și funcționarea cabinetelor medicale
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:244 73 58 20 42 18 14 8 11
- voturi pentru (DA):174 9 58 18 40 17 14 8 10
- voturi împotrivă (NU):64 61 - 1 1 - - - 1
- abțineri:3 1 - 1 - 1 - - -
- nu au votat:3 2 - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Almășan Liviu PC DA
5. Amarie Constantin PSD NU
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD NU
8. Andon Sergiu PC DA
9. Andreica Romică PNL DA
10. Antal Árpád-András UDMR DA
11. Antal István UDMR DA
12. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
13. Ardelean Lia PC DA
14. Asztalos Ferenc UDMR DA
15. Avram Dumitru PRM DA
16. Baban Ștefan PRM NU
17. Bara Nicolae PD-L DA
18. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
19. Băeșu George PSD NU
20. Bănicioiu Nicolae PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD NU
22. Bentu Dumitru PSD NU
23. Bivolaru Ioan PSD NU
24. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
25. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
26. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
27. Bónis István UDMR DA
28. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
29. Brînzan Ovidiu PSD NU
30. Brînză William Gabriel PD-L DA
31. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
32. Buciu Angela PRM DA
33. Buciuta Ștefan Minoritati DA
34. Buda Daniel PD-L DA
35. Buda Ioan PSD NU
36. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
37. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
38. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
39. Calimente Mihăiță PNL DA
40. Canacheu Costică PD-L DA
41. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
42. Călian Petru PC DA
43. Călin Ion PSD NU
44. Câmpanu Liviu PNL DA
45. Chiper Gheorghe PSD NU
46. Chiș Filonaș PSD NU
47. Cindrea Ioan PSD NU
48. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
49. Ciontu Corneliu - DA
50. Ciopraga Mircea PNL DA
51. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
52. Cocrea Olguța - DA
53. Codîrlă Liviu PRM DA
54. Constantinescu Viorel PSD DA
55. Crăciunescu Grigore PNL DA
56. Cutean Vasile Emilian PSD NU
57. Diaconescu Marin PRM DA
58. Diaconescu Renică PC DA
59. Dida Corneliu Ioan PSD Abținere
60. Dobre Traian PNL DA
61. Dorneanu Valer PSD NU
62. Dragomir Dumitru PRM Abținere
63. Dragomir Gheorghe PNL DA
64. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
65. Drețcanu Doina Micșunica PSD NU
66. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
67. Dumitrescu Zamfir - DA
68. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
69. Dumitriu Mihai PSD NU
70. Dumitru Ion PSD NU
71. Dușa Mircea PSD DA
72. Duțu Stelian PD-L DA
73. Erdei Dolóczki István UDMR DA
74. Faina Constantin PC DA
75. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
76. Fenechiu Relu PNL DA
77. Firczak Gheorghe Minoritati DA
78. Florea Damian PC DA
79. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
80. Furo Iuliu Ioan PRM DA
81. Gabor Gheorghe PNL DA
82. Găleteanu Monalisa PSD NU
83. Georgescu Filip PSD NU
84. Gerea Andrei Dominic PNL DA
85. Gheorghe Valeriu PNL DA
86. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
87. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
88. Ghișe Ioan - DA
89. Godja Petru PSD NU
90. Grigore Dan PD-L DA
91. Gubandru Aurel PSD NU
92. Gușă Cozmin Horea - NU
93. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
94. Hanganu Romeo Octavian PC DA
95. Hellvig Eduard Raul PC DA
96. Hoban Ioan PNL DA
97. Iancu Iulian PSD NU
98. Ibram Iusein Minoritati DA
99. Ifrim Mircea PRM DA
100. Igaș Traian Constantin PD-L DA
101. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
102. Ionescu Daniel PSD NU
103. Iordache Florin PSD DA
104. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
105. Iustian Mircea Teodor PNL DA
106. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
107. Kerekes Károly UDMR DA
108. Király Andrei-Gheorghe UDMR Abținere
109. Kovacs Attila UDMR DA
110. Lakatos Petru UDMR DA
111. Lambrino Radu PD-L DA
112. Lificiu Petru - DA
113. Liga Dănuț PD-L DA
114. Longher Ghervazen Minoritati DA
115. Luchian Ion PNL DA
116. Macaleți Costică PSD NU
117. Magheru Paul PRM DA
118. Man Mircea PD-L DA
119. Manda Iulian Claudiu PSD NU
120. Manolescu Oana Minoritati DA
121. Marian Dan Mihai PNL DA
122. Marin Constantin PSD NU
123. Martin Eduard-Stelian PSD NU
124. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
125. Máté András-Levente UDMR DA
126. Matei Cătălin Lucian PSD NU
127. Mazăre Alexandru PSD NU
128. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
129. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
130. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
131. Mătușa Tudor PRM DA
132. Meir Nati - DA
133. Merce Ilie PRM DA
134. Micula Cătălin PNL DA
135. Mihei Andrian-Sirojea - DA
136. Mircea Costache PRM DA
137. Mironescu Laurențiu PD-L DA
138. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
139. Mitrea Manuela PSD NU
140. Mitrea Miron Tudor PSD NU
141. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
142. Mocanu Alexandru PD-L DA
143. Mocanu Vasile PSD NU
144. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
145. Mocioalcă Ion PSD NU
146. Moisoiu Adrian PRM DA
147. Moldovan Emil Radu PSD NU
148. Momanu Corneliu PNL DA
149. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
150. Movilă Petru PD-L DA
151. Munteanu Ioan PSD NU
152. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD NU
153. Nassar Rodica PSD NU
154. Năstase Adrian PSD NU
155. Nechita Aurel PSD NU
156. Nica Dan PSD NU
157. Nicolicea Eugen PSD DA
158. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
159. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
160. Nosa Iuliu PSD NU
161. Oancea Viorel PNL DA
162. Olarean Aurel PD-L DA
163. Olteanu Bogdan PNL DA
164. Oprea Gabriel PSD NU
165. Ovidenie Costel - DA
166. Pardău Dumitru PNL DA
167. Paveliu Marian Sorin PNL DA
168. Petrea Constantin PD-L DA
169. Ponta Victor-Viorel PSD NU
170. Pop Claudiu Adrian PSD NU
171. Popa Cornel PNL DA
172. Popa Daniela PC DA
173. Popescu Florin Aurelian PNL DA
174. Popescu Ionica Constanța PC DA
175. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
176. Preda Cezar-Florin PD-L DA
177. Preda Ion PNL DA
178. Pruteanu Vasile PNL DA
179. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
180. Pupeză Viorel PSD NU
181. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
182. Pușcă Mircea Valer PNL DA
183. Puzdrea Dumitru PD-L DA
184. Racoceanu Viorel PD-L NU
185. Raicu Romeo Marius PD-L DA
186. Rădulescu Cristian PD-L DA
187. Rogin Marius PD-L DA
188. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
189. Rus Ioan Aurel PRM DA
190. Rușanu Dan Radu PNL DA
191. Sandu Gabriel PNL DA
192. Sandu-Capră Mihai PNL DA
193. Sasu Ion PSD NU
194. Săniuță Marian-Florian PSD NU
195. Săpunaru Nini PNL DA
196. Sârb Gheorghe PD-L DA
197. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
198. Scutaru Adrian George PNL DA
199. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
200. Seres Dénes UDMR DA
201. Sirețeanu Mihail PSD NU
202. Sóki Béla UDMR DA
203. Soporan Vasile Filip PSD DA
204. Stan Ioan PSD NU
205. Stativă Irinel Ioan PSD NU
206. Stănișoară Mihai PD-L -
207. Stoica Ion - DA
208. Străchinaru Petre PD-L DA
209. Strungă Emil PNL DA
210. Szekely Levente Csaba UDMR DA
211. Știrbeț Cornel PNL DA
212. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
213. Știreanu Octavian PSD NU
214. Știucă Alecsandru PSD NU
215. Tabără Valeriu PD-L DA
216. Tamás Sándor UDMR DA
217. Tărniceru Petru PSD NU
218. Timar Liviu PSD NU
219. Timiș Ioan PNL DA
220. Todoran Pavel PSD NU
221. Toma Horia-Victor PNL DA
222. Toró Tiberiu UDMR DA
223. Tudor Constantin PC DA
224. Tudose Mihai PSD -
225. Turcan Raluca PNL DA
226. Țundrea Ioan PC DA
227. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
228. Ujeniuc Dragoș PNL DA
229. Ungureanu Petre PNL DA
230. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD NU
231. Ursărescu Dorinel PNL DA
232. Vainer Aurel Minoritati DA
233. Varga Attila UDMR DA
234. Vasile Aurelia PSD NU
235. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
236. Vălean Adina Ioana PNL DA
237. Văsioiu Horia PD-L DA
238. Vlase Petru Gabriel PSD NU
239. Vlădoiu Aurel PSD NU
240. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
241. Voinea Florea PSD -
242. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
243. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
244. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 31 martie 2020, 2:35
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro