Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.10.2006 > 12:43 Versiunea pentru printare
Marți, 10 octombrie 2006, ora 12:43

Poziție pe
ordinea de zi:
12
Subiect vot: Vot final
PL 586/2006 privind modificarea art.1 din Legea nr.476/2002 pentru aprobarea plății contribuției României la Fondul de Cooperare al Inițiativei Central Europene
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:241 75 56 18 42 17 14 9 10
- voturi pentru (DA):237 73 55 18 42 16 14 9 10
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:2 2 - - - - - - -
- nu au votat:2 - 1 - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Almășan Liviu PC DA
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andon Sergiu PC DA
9. Andreica Romică PNL DA
10. Andronescu Ecaterina PSD DA
11. Antal Árpád-András UDMR DA
12. Antal István UDMR -
13. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
14. Ardelean Lia PC DA
15. Asztalos Ferenc UDMR DA
16. Avram Dumitru PRM DA
17. Baban Ștefan PRM DA
18. Bara Nicolae PD-L DA
19. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
20. Băeșu George PSD DA
21. Bănicioiu Nicolae PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Bentu Dumitru PSD DA
24. Bivolaru Ioan PSD DA
25. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
26. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
27. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
28. Bónis István UDMR DA
29. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
30. Brînzan Ovidiu PSD DA
31. Brînză William Gabriel PD-L DA
32. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
33. Buciu Angela PRM DA
34. Buciuta Ștefan Minoritati DA
35. Buda Daniel PD-L DA
36. Buda Ioan PSD DA
37. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
38. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
39. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
40. Calimente Mihăiță PNL DA
41. Canacheu Costică PD-L DA
42. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
43. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
44. Călian Petru PC DA
45. Călin Ion PSD DA
46. Câmpanu Liviu PNL DA
47. Chiper Gheorghe PSD DA
48. Chiș Filonaș PSD DA
49. Cindrea Ioan PSD DA
50. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
51. Ciontu Corneliu - DA
52. Ciopraga Mircea PNL DA
53. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
54. Cocrea Olguța - DA
55. Codîrlă Liviu PRM DA
56. Constantinescu Viorel PSD DA
57. Crăciunescu Grigore PNL DA
58. Cutean Vasile Emilian PSD DA
59. Diaconescu Marin PRM DA
60. Diaconescu Renică PC DA
61. Dida Corneliu Ioan PSD DA
62. Dobre Traian PNL DA
63. Dorneanu Valer PSD DA
64. Dragomir Dumitru PRM DA
65. Dragomir Gheorghe PNL DA
66. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
67. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
68. Dumitrescu Zamfir - DA
69. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
70. Dumitriu Mihai PSD DA
71. Dumitru Ion PSD DA
72. Dușa Mircea PSD DA
73. Duțu Stelian PD-L DA
74. Erdei Dolóczki István UDMR DA
75. Faina Constantin PC DA
76. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
77. Fenechiu Relu PNL DA
78. Florea Damian PC DA
79. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
80. Furo Iuliu Ioan PRM DA
81. Gabor Gheorghe PNL DA
82. Găleteanu Monalisa PSD DA
83. Georgescu Filip PSD DA
84. Gerea Andrei Dominic PNL DA
85. Gheorghe Valeriu PNL DA
86. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
87. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
88. Ghișe Ioan - DA
89. Godja Petru PSD DA
90. Grigore Dan PD-L DA
91. Grosaru Mircea Minoritati DA
92. Gubandru Aurel PSD DA
93. Gușă Cozmin Horea - DA
94. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
95. Hanganu Romeo Octavian PC DA
96. Hellvig Eduard Raul PC DA
97. Hoban Ioan PNL DA
98. Iancu Iulian PSD DA
99. Ibram Iusein Minoritati DA
100. Igaș Traian Constantin PD-L DA
101. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
102. Ionescu Daniel PSD DA
103. Iordache Florin PSD DA
104. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
105. Iustian Mircea Teodor PNL -
106. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
107. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
108. Kovacs Attila UDMR DA
109. Lakatos Petru UDMR DA
110. Lambrino Radu PD-L DA
111. Liga Dănuț PD-L DA
112. Longher Ghervazen Minoritati DA
113. Luchian Ion PNL DA
114. Macaleți Costică PSD DA
115. Magheru Paul PRM DA
116. Man Mircea PD-L DA
117. Manda Iulian Claudiu PSD DA
118. Manolescu Oana Minoritati DA
119. Marian Dan Mihai PNL DA
120. Marin Constantin PSD DA
121. Martin Eduard-Stelian PSD DA
122. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
123. Máté András-Levente UDMR DA
124. Matei Cătălin Lucian PSD DA
125. Mazăre Alexandru PSD DA
126. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
127. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
128. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
129. Mătușa Tudor PRM DA
130. Meir Nati - DA
131. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
132. Micula Cătălin PNL DA
133. Mihei Andrian-Sirojea - DA
134. Mircea Costache PRM DA
135. Mironescu Laurențiu PD-L DA
136. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
137. Mitrea Manuela PSD DA
138. Mitrea Miron Tudor PSD DA
139. Mocanu Alexandru PD-L DA
140. Mocanu Vasile PSD DA
141. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
142. Mocioalcă Ion PSD DA
143. Moisoiu Adrian PRM DA
144. Moldovan Emil Radu PSD DA
145. Momanu Corneliu PNL DA
146. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
147. Movilă Petru PD-L DA
148. Munteanu Ioan PSD DA
149. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
150. Nassar Rodica PSD DA
151. Năstase Adrian PSD DA
152. Nechita Aurel PSD DA
153. Nica Dan PSD DA
154. Nicolicea Eugen PSD DA
155. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
156. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
157. Nosa Iuliu PSD DA
158. Oancea Viorel PNL DA
159. Olarean Aurel PD-L DA
160. Olteanu Bogdan PNL DA
161. Oprea Gabriel PSD DA
162. Ovidenie Costel - DA
163. Pardău Dumitru PNL DA
164. Paveliu Marian Sorin PNL DA
165. Petrea Constantin PD-L DA
166. Ponta Victor-Viorel PSD DA
167. Pop Claudiu Adrian PSD DA
168. Popa Cornel PNL DA
169. Popa Daniela PC DA
170. Popescu Florin Aurelian PNL DA
171. Popescu Ionica Constanța PC DA
172. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
173. Preda Cezar-Florin PD-L DA
174. Preda Ion PNL DA
175. Pruteanu Vasile PNL DA
176. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
177. Pupeză Viorel PSD DA
178. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
179. Pușcă Mircea Valer PNL DA
180. Puzdrea Dumitru PD-L DA
181. Racoceanu Viorel PD-L DA
182. Raicu Romeo Marius PD-L DA
183. Rădulescu Cristian PD-L DA
184. Rogin Marius PD-L DA
185. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
186. Rus Ioan Aurel PRM DA
187. Sanda Victor PSD DA
188. Sandu Gabriel PNL DA
189. Sandu-Capră Mihai PNL DA
190. Sasu Ion PSD DA
191. Săniuță Marian-Florian PSD Abținere
192. Săpunaru Nini PNL DA
193. Sârb Gheorghe PD-L DA
194. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
195. Scutaru Adrian George PNL DA
196. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
197. Seres Dénes UDMR DA
198. Sirețeanu Mihail PSD Abținere
199. Sóki Béla UDMR DA
200. Soporan Vasile Filip PSD DA
201. Stan Ioan PSD DA
202. Stativă Irinel Ioan PSD DA
203. Stănișoară Mihai PD-L DA
204. Stoica Ion - DA
205. Străchinaru Petre PD-L DA
206. Strungă Emil PNL DA
207. Szekely Levente Csaba UDMR DA
208. Știrbeț Cornel PNL DA
209. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
210. Știreanu Octavian PSD DA
211. Știucă Alecsandru PSD DA
212. Tabără Valeriu PD-L DA
213. Tamás Sándor UDMR DA
214. Tărniceru Petru PSD DA
215. Timar Liviu PSD DA
216. Timiș Ioan PNL DA
217. Todoran Pavel PSD DA
218. Toma Horia-Victor PNL DA
219. Toró Tiberiu UDMR DA
220. Tudor Constantin PC DA
221. Tudose Mihai PSD DA
222. Turcan Raluca PNL DA
223. Țundrea Ioan PC DA
224. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
225. Ujeniuc Dragoș PNL DA
226. Ungureanu Petre PNL DA
227. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
228. Ursărescu Dorinel PNL DA
229. Vainer Aurel Minoritati DA
230. Varga Attila UDMR DA
231. Vasile Aurelia PSD DA
232. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
233. Vălean Adina Ioana PNL DA
234. Văsioiu Horia PD-L DA
235. Vlase Petru Gabriel PSD DA
236. Vlădoiu Aurel PSD DA
237. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
238. Voinea Florea PSD DA
239. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
240. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
241. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 7 aprilie 2020, 21:16
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro