Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.10.2006 > 12:49 Versiunea pentru printare
Marți, 10 octombrie 2006, ora 12:49

Poziție pe
ordinea de zi:
27
Subiect vot: Vot final
PL 625/2006 privind acordarea în anul 2006 a unui sparijin direct al statului de 300 lei(RON)/ha producătorilor agricoli pentru suprafețe de teren arabil de până la 5 ha inclusiv
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:241 74 57 21 41 16 14 8 10
- voturi pentru (DA):107 73 - 9 5 - 13 - 7
- voturi împotrivă (NU):120 - 57 - 36 16 1 7 3
- abțineri:13 - - 12 - - - 1 -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L NU
3. Almăjanu Marin PNL NU
4. Almășan Liviu PC DA
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Amet Aledin Minoritati NU
7. Andea Petru PSD DA
8. Andon Sergiu PC DA
9. Andreica Romică PNL NU
10. Andronescu Ecaterina PSD DA
11. Antal Árpád-András UDMR NU
12. Antonescu George Crin Laurențiu PNL NU
13. Ardelean Lia PC DA
14. Avram Dumitru PRM Abținere
15. Baban Ștefan PRM DA
16. Bara Nicolae PD-L NU
17. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
18. Băeșu George PSD DA
19. Bănicioiu Nicolae PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bentu Dumitru PSD DA
22. Bivolaru Ioan PSD DA
23. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
24. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
25. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
26. Bónis István UDMR NU
27. Boureanu Cristian Alexandru PNL NU
28. Brînzan Ovidiu PSD DA
29. Brînză William Gabriel PD-L NU
30. Bruchental-Pop Ionela PD-L NU
31. Buciu Angela PRM DA
32. Buciuta Ștefan Minoritati NU
33. Buda Daniel PD-L NU
34. Buda Ioan PSD DA
35. Bușoi Cristian Silviu PNL NU
36. Buzatu Dan Horațiu PNL NU
37. Buzea Cristian Valeriu PRM Abținere
38. Calimente Mihăiță PNL NU
39. Canacheu Costică PD-L NU
40. Cantaragiu Bogdan PD-L NU
41. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD -
42. Călian Petru PC DA
43. Călin Ion PSD DA
44. Câmpanu Liviu PNL NU
45. Chiper Gheorghe PSD DA
46. Chiș Filonaș PSD DA
47. Cindrea Ioan PSD DA
48. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
49. Ciopraga Mircea PNL NU
50. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
51. Cocrea Olguța - NU
52. Codîrlă Liviu PRM DA
53. Constantinescu Viorel PSD DA
54. Crăciunescu Grigore PNL NU
55. Cutean Vasile Emilian PSD DA
56. Diaconescu Marin PRM DA
57. Diaconescu Renică PC DA
58. Dida Corneliu Ioan PSD DA
59. Dobre Traian PNL NU
60. Dorneanu Valer PSD DA
61. Dragomir Dumitru PRM DA
62. Dragomir Gheorghe PNL NU
63. Drăguș Radu-Cătălin PD-L NU
64. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
65. Dumitrescu Zamfir - DA
66. Dumitriu Dragoș Petre PRM Abținere
67. Dumitriu Mihai PSD DA
68. Dumitru Ion PSD DA
69. Dușa Mircea PSD DA
70. Duțu Stelian PD-L NU
71. Erdei Dolóczki István UDMR NU
72. Faina Constantin PC DA
73. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM Abținere
74. Fenechiu Relu PNL NU
75. Firczak Gheorghe Minoritati NU
76. Florea Damian PC NU
77. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
78. Furo Iuliu Ioan PRM Abținere
79. Gabor Gheorghe PNL NU
80. Găleteanu Monalisa PSD DA
81. Georgescu Filip PSD DA
82. Gerea Andrei Dominic PNL NU
83. Gheorghe Valeriu PNL NU
84. Gheorghiof Titu Nicolae PNL NU
85. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
86. Ghișe Ioan - NU
87. Godja Petru PSD DA
88. Grigore Dan PD-L NU
89. Gubandru Aurel PSD DA
90. Gușă Cozmin Horea - DA
91. Gvozdenovici Slavomir Minoritati NU
92. Hanganu Romeo Octavian PC DA
93. Hellvig Eduard Raul PC DA
94. Hoban Ioan PNL NU
95. Iancu Iulian PSD DA
96. Ibram Iusein Minoritati NU
97. Ifrim Mircea PRM DA
98. Igaș Traian Constantin PD-L NU
99. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
100. Ionescu Daniel PSD DA
101. Iordache Florin PSD DA
102. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
103. Iustian Mircea Teodor PNL NU
104. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR NU
105. Kerekes Károly UDMR NU
106. Király Andrei-Gheorghe UDMR NU
107. Kovacs Attila UDMR NU
108. Lakatos Petru UDMR NU
109. Lambrino Radu PD-L NU
110. Lificiu Petru - DA
111. Liga Dănuț PD-L NU
112. Longher Ghervazen Minoritati Abținere
113. Luchian Ion PNL NU
114. Macaleți Costică PSD DA
115. Magheru Paul PRM Abținere
116. Man Mircea PD-L NU
117. Manda Iulian Claudiu PSD DA
118. Manolescu Oana Minoritati NU
119. Marian Dan Mihai PNL NU
120. Marin Constantin PSD DA
121. Martin Eduard-Stelian PSD DA
122. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
123. Máté András-Levente UDMR NU
124. Matei Cătălin Lucian PSD DA
125. Mazăre Alexandru PSD DA
126. Mălaimare Mihai Adrian PNL NU
127. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
128. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
129. Meir Nati - DA
130. Merce Ilie PRM Abținere
131. Micula Cătălin PNL NU
132. Mihei Andrian-Sirojea - NU
133. Mircea Costache PRM Abținere
134. Mironescu Laurențiu PD-L NU
135. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
136. Mitrea Manuela PSD DA
137. Mitrea Miron Tudor PSD DA
138. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
139. Mînzînă Ion PRM Abținere
140. Mocanu Alexandru PD-L NU
141. Mocanu Vasile PSD DA
142. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
143. Mocioalcă Ion PSD DA
144. Moisoiu Adrian PRM Abținere
145. Moldovan Emil Radu PSD DA
146. Momanu Corneliu PNL NU
147. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
148. Movilă Petru PD-L NU
149. Munteanu Ioan PSD DA
150. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
151. Nassar Rodica PSD DA
152. Năstase Adrian PSD DA
153. Nechita Aurel PSD DA
154. Nica Dan PSD DA
155. Nicolicea Eugen PSD DA
156. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
157. Nistoran Dorin-Liviu PD-L NU
158. Nițulescu Teodor PRM DA
159. Nosa Iuliu PSD DA
160. Oancea Viorel PNL NU
161. Olarean Aurel PD-L DA
162. Olteanu Bogdan PNL NU
163. Oprea Gabriel PSD DA
164. Ovidenie Costel - DA
165. Pardău Dumitru PNL NU
166. Paveliu Marian Sorin PNL NU
167. Petrea Constantin PD-L NU
168. Ponta Victor-Viorel PSD DA
169. Pop Claudiu Adrian PSD DA
170. Popa Cornel PNL NU
171. Popa Daniela PC DA
172. Popescu Florin Aurelian PNL NU
173. Popescu Ionica Constanța PC DA
174. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
175. Preda Cezar-Florin PD-L NU
176. Preda Ion PNL NU
177. Pruteanu Vasile PNL NU
178. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
179. Pupeză Viorel PSD DA
180. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
181. Pușcă Mircea Valer PNL NU
182. Puzdrea Dumitru PD-L NU
183. Racoceanu Viorel PD-L NU
184. Raicu Romeo Marius PD-L NU
185. Rădulescu Cristian PD-L NU
186. Rogin Marius PD-L DA
187. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
188. Rus Ioan Aurel PRM Abținere
189. Rușanu Dan Radu PNL NU
190. Sandu Gabriel PNL NU
191. Sandu-Capră Mihai PNL NU
192. Sasu Ion PSD DA
193. Săniuță Marian-Florian PSD DA
194. Săpunaru Nini PNL NU
195. Sârbu Mugurel Liviu PD-L NU
196. Scutaru Adrian George PNL NU
197. Semcu Adrian Emanuil PNL NU
198. Seres Dénes UDMR NU
199. Sirețeanu Mihail PSD DA
200. Sóki Béla UDMR NU
201. Soporan Vasile Filip PSD DA
202. Stan Ioan PSD DA
203. Stan Ion PSD DA
204. Stativă Irinel Ioan PSD DA
205. Stănișoară Mihai PD-L NU
206. Stoica Ion - DA
207. Străchinaru Petre PD-L NU
208. Strungă Emil PNL NU
209. Szekely Levente Csaba UDMR NU
210. Știrbeț Cornel PNL NU
211. Știrbu Monica-Mihaela PNL NU
212. Știucă Alecsandru PSD DA
213. Tabără Valeriu PD-L NU
214. Tamás Sándor UDMR NU
215. Tărniceru Petru PSD DA
216. Timar Liviu PSD DA
217. Timiș Ioan PNL NU
218. Todoran Pavel PSD DA
219. Toma Horia-Victor PNL NU
220. Toró Tiberiu UDMR NU
221. Tudor Constantin PC DA
222. Tudose Mihai PSD DA
223. Turcan Raluca PNL NU
224. Țundrea Ioan PC DA
225. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
226. Ujeniuc Dragoș PNL NU
227. Ungureanu Petre PNL NU
228. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
229. Ursărescu Dorinel PNL NU
230. Vainer Aurel Minoritati NU
231. Varga Attila UDMR NU
232. Vasile Aurelia PSD DA
233. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
234. Vălean Adina Ioana PNL NU
235. Văsioiu Horia PD-L NU
236. Vlase Petru Gabriel PSD DA
237. Vlădoiu Aurel PSD DA
238. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
239. Voinea Florea PSD DA
240. Zaharia Claudius Mihail PNL NU
241. Zamfirescu Dan Dumitru PRM Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 31 martie 2020, 2:42
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro