Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.10.2006 > 12:42 Versiunea pentru printare
Marți, 17 octombrie 2006, ora 12:42

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-2
Subiect vot: Vot final
PL 416/2006 pentru modificarea și completarea Legii nr.213/1998 privind proprietatea publică și regimul juridic al acesteia
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:239 79 53 19 38 17 13 11 9
- voturi pentru (DA):101 77 - 19 - - - - 5
- voturi împotrivă (NU):136 1 53 - 38 17 13 11 3
- abțineri:1 - - - - - - - 1
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL NU
3. Albu Gheorghe PD-L NU
4. Almăjanu Marin PNL NU
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Amet Aledin Minoritati NU
7. Andea Petru PSD DA
8. Andreica Romică PNL NU
9. Antal Árpád-András UDMR NU
10. Antal István UDMR NU
11. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
12. Ardelean Lia PC NU
13. Asztalos Ferenc UDMR NU
14. Baban Ștefan PRM DA
15. Bara Nicolae PD-L NU
16. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
17. Băeșu George PSD DA
18. Bănicioiu Nicolae PSD DA
19. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR NU
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bentu Dumitru PSD DA
22. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
23. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
24. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
25. Bónis István UDMR NU
26. Boureanu Cristian Alexandru PNL NU
27. Brînzan Ovidiu PSD DA
28. Brînză William Gabriel PD-L NU
29. Bruchental-Pop Ionela PD-L NU
30. Buciu Angela PRM DA
31. Buciuta Ștefan Minoritati NU
32. Buda Daniel PD-L NU
33. Buda Ioan PSD DA
34. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
35. Buzatu Dan Horațiu PNL NU
36. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
37. Calimente Mihăiță PNL NU
38. Cantaragiu Bogdan PD-L NU
39. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
40. Călian Petru PC NU
41. Călin Ion PSD DA
42. Câmpanu Liviu PNL NU
43. Chiper Gheorghe PSD DA
44. Chiș Filonaș PSD DA
45. Cindrea Ioan PSD DA
46. Ciontu Corneliu - Abținere
47. Ciopraga Mircea PNL NU
48. Cliveti Minodora PSD DA
49. Cocrea Olguța - NU
50. Codîrlă Liviu PRM DA
51. Constantinescu Anca PD-L NU
52. Constantinescu Viorel PSD DA
53. Crăciunescu Grigore PNL NU
54. Cutean Vasile Emilian PSD DA
55. Dan Iosif PSD DA
56. Diaconescu Marin PRM DA
57. Diaconescu Renică PC NU
58. Dobre Traian PNL NU
59. Dragomir Dumitru PRM DA
60. Dragomir Gheorghe PNL NU
61. Drăguș Radu-Cătălin PD-L NU
62. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
63. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
64. Dumitriu Mihai PSD DA
65. Dumitru Ion PSD DA
66. Dușa Mircea PSD NU
67. Erdei Dolóczki István UDMR NU
68. Faina Constantin PC NU
69. Florea Damian PC NU
70. Fotopolos Sotiris Minoritati NU
71. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
72. Furo Iuliu Ioan PRM DA
73. Gabor Gheorghe PNL NU
74. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
75. Găleteanu Monalisa PSD DA
76. Georgescu Filip PSD DA
77. Gheorghe Valeriu PNL NU
78. Gheorghiof Titu Nicolae PNL NU
79. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
80. Ghișe Ioan - NU
81. Giurgiu Mircia - NU
82. Glăvan Ștefan PC NU
83. Godja Petru PSD DA
84. Gonțea Ion PD-L NU
85. Grigore Dan PD-L NU
86. Gubandru Aurel PSD DA
87. Gușă Cozmin Horea - DA
88. Hellvig Eduard Raul PC NU
89. Hoban Ioan PNL NU
90. Hoinaru Marian PNL NU
91. Ibram Iusein Minoritati NU
92. Igaș Traian Constantin PD-L NU
93. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
94. Iordache Florin PSD DA
95. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
96. Iriza Marius PRM DA
97. Iustian Mircea Teodor PNL NU
98. Kerekes Károly UDMR NU
99. Király Andrei-Gheorghe UDMR NU
100. Kovacs Attila UDMR NU
101. Lakatos Petru UDMR NU
102. Longher Ghervazen Minoritati NU
103. Luchian Ion PNL NU
104. Macaleți Costică PSD DA
105. Magheru Paul PRM DA
106. Man Mircea PD-L NU
107. Manda Iulian Claudiu PSD DA
108. Manta Pantelimon PC NU
109. Marian Dan Mihai PNL NU
110. Marin Constantin PSD DA
111. Martin Eduard-Stelian PSD -
112. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
113. Máté András-Levente UDMR NU
114. Matei Cătălin Lucian PSD DA
115. Mazăre Alexandru PSD DA
116. Mălaimare Mihai Adrian PNL NU
117. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
118. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
119. Meir Nati - DA
120. Merce Ilie PRM DA
121. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
122. Micula Cătălin PNL NU
123. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
124. Mircea Costache PRM DA
125. Mircovici Niculae Minoritati NU
126. Mironescu Laurențiu PD-L NU
127. Mitrea Manuela PSD DA
128. Mitrea Miron Tudor PSD DA
129. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
130. Mînzînă Ion PRM DA
131. Mocanu Alexandru PD-L NU
132. Mocanu Vasile PSD DA
133. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
134. Mocioalcă Ion PSD DA
135. Mohora Tudor PSD DA
136. Moisoiu Adrian PRM DA
137. Moldovan Emil Radu PSD DA
138. Momanu Corneliu PNL NU
139. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
140. Movilă Petru PD-L NU
141. Munteanu Ioan PSD DA
142. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
143. Nassar Rodica PSD DA
144. Nechita Aurel PSD DA
145. Nedelcu Gabriela PSD DA
146. Nica Dan PSD DA
147. Nicolicea Eugen PSD DA
148. Nistoran Dorin-Liviu PD-L NU
149. Nițulescu Teodor PRM DA
150. Nosa Iuliu PSD DA
151. Oancea Viorel PNL NU
152. Olarean Aurel PD-L NU
153. Oprea Gabriel PSD DA
154. Ovidenie Costel - DA
155. Palăr Ionel PNL NU
156. Pardău Dumitru PNL NU
157. Pavelescu Aurelian - DA
158. Paveliu Marian Sorin PNL NU
159. Păun Nicolae Minoritati NU
160. Petrea Constantin PD-L NU
161. Plumb Rovana PSD DA
162. Ponta Victor-Viorel PSD DA
163. Pop Claudiu Adrian PSD DA
164. Popa Cornel PNL NU
165. Popa Daniela PC NU
166. Popa Nicolae PC NU
167. Popescu Florin Aurelian PNL NU
168. Popescu Ionica Constanța PC NU
169. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
170. Preda Cezar-Florin PD-L NU
171. Pruteanu Vasile PNL NU
172. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
173. Pupeză Viorel PSD DA
174. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
175. Pușcaș Vasile PSD DA
176. Pușcă Mircea Valer PNL NU
177. Racoceanu Viorel PD-L NU
178. Radan Mihai Minoritati NU
179. Raicu Romeo Marius PD-L NU
180. Rădulescu Cristian PD-L NU
181. Rogin Marius PD-L NU
182. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
183. Rus Ioan Aurel PRM DA
184. Sanda Victor PSD DA
185. Sandu Gabriel PNL NU
186. Sandu-Capră Mihai PNL NU
187. Sasu Ion PSD DA
188. Săniuță Marian-Florian PSD DA
189. Săpunaru Nini PNL NU
190. Sârb Gheorghe PD-L NU
191. Sârbu Daciana Octavia PSD DA
192. Sârbu Marian PSD DA
193. Sârbu Mugurel Liviu PD-L NU
194. Scutaru Adrian George PNL NU
195. Semcu Adrian Emanuil PNL NU
196. Seres Dénes UDMR NU
197. Sirețeanu Mihail PSD DA
198. Sóki Béla UDMR NU
199. Soporan Vasile Filip PSD DA
200. Stan Ioan PSD DA
201. Stativă Irinel Ioan PSD DA
202. Stănișoară Mihai PD-L NU
203. Străchinaru Petre PD-L NU
204. Szekely Levente Csaba UDMR NU
205. Știrbeț Cornel PNL NU
206. Știrbu Monica-Mihaela PNL NU
207. Știucă Alecsandru PSD DA
208. Tabără Valeriu PD-L NU
209. Tamás Sándor UDMR NU
210. Tămagă Constantin PSD DA
211. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
212. Tărniceru Petru PSD DA
213. Timar Liviu PSD DA
214. Timiș Ioan PNL NU
215. Todoran Pavel PSD DA
216. Toma Florentina Marilena PSD DA
217. Toma Horia-Victor PNL NU
218. Tudor Constantin PC NU
219. Turcan Raluca PNL NU
220. Țundrea Ioan PC NU
221. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
222. Ujeniuc Dragoș PNL NU
223. Ungureanu Petre PNL NU
224. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
225. Ursărescu Dorinel PNL NU
226. Vainer Aurel Minoritati NU
227. Varga Attila UDMR NU
228. Vasile Aurelia PSD DA
229. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
230. Vălean Adina Ioana PNL NU
231. Văsioiu Horia PD-L NU
232. Vlădoiu Aurel PSD DA
233. Voicu Cătălin PSD DA
234. Voinea Florea PSD DA
235. Zaharia Claudius Mihail PNL NU
236. Zamfir Gabriel Sorin PNL NU
237. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
238. Zegrean Augustin PD-L NU
239. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 31 martie 2020, 2:53
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro