Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.10.2006 > 12:44 Versiunea pentru printare
Marți, 17 octombrie 2006, ora 12:44

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-5
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 607/2006 pentru modificarea și completarea Legii nr.571/2003 privind Codul Fiscal
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:248 82 53 21 40 18 13 12 9
- voturi pentru (DA):167 5 53 21 40 18 12 12 6
- voturi împotrivă (NU):81 77 - - - - 1 - 3
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PSD NU
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD NU
8. Andreica Romică PNL DA
9. Andronescu Ecaterina PSD DA
10. Antal Árpád-András UDMR DA
11. Antal István UDMR DA
12. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
13. Ardelean Lia PC NU
14. Asztalos Ferenc UDMR DA
15. Baban Ștefan PRM DA
16. Bara Nicolae PD-L DA
17. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
18. Băeșu George PSD NU
19. Bănicioiu Nicolae PSD NU
20. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
21. Bejinariu Eugen PSD NU
22. Bentu Dumitru PSD NU
23. Bivolaru Ioan PSD NU
24. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
25. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
26. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
27. Bónis István UDMR DA
28. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
29. Brînzan Ovidiu PSD NU
30. Brînză William Gabriel PD-L DA
31. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
32. Buciu Angela PRM DA
33. Buciuta Ștefan Minoritati DA
34. Buda Daniel PD-L DA
35. Buda Ioan PSD NU
36. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD NU
37. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
38. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
39. Calimente Mihăiță PNL DA
40. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
41. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
42. Călian Petru PC DA
43. Călin Ion PSD NU
44. Câmpanu Liviu PNL DA
45. Chiper Gheorghe PSD NU
46. Chiș Filonaș PSD NU
47. Cindrea Ioan PSD NU
48. Ciontu Corneliu - DA
49. Ciopraga Mircea PNL DA
50. Cliveti Minodora PSD NU
51. Cocrea Olguța - DA
52. Codîrlă Liviu PRM DA
53. Constantinescu Anca PD-L DA
54. Constantinescu Viorel PSD NU
55. Crăciunescu Grigore PNL DA
56. Cutean Vasile Emilian PSD NU
57. Dan Iosif PSD NU
58. Diaconescu Marin PRM DA
59. Diaconescu Renică PC DA
60. Dobre Traian PNL DA
61. Dragomir Dumitru PRM DA
62. Dragomir Gheorghe PNL DA
63. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
64. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD NU
65. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
66. Dumitriu Mihai PSD NU
67. Dumitru Ion PSD NU
68. Dușa Mircea PSD NU
69. Duțu Stelian PD-L DA
70. Erdei Dolóczki István UDMR DA
71. Faina Constantin PC DA
72. Fenechiu Relu PNL DA
73. Firczak Gheorghe Minoritati DA
74. Florea Damian PC DA
75. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
76. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
77. Furo Iuliu Ioan PRM DA
78. Gabor Gheorghe PNL DA
79. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
80. Găleteanu Monalisa PSD NU
81. Georgescu Filip PSD NU
82. Gheorghe Valeriu PNL DA
83. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
84. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
85. Ghișe Ioan - DA
86. Giurgiu Mircia - DA
87. Glăvan Ștefan PC DA
88. Godja Petru PSD NU
89. Gonțea Ion PD-L DA
90. Grigore Dan PD-L DA
91. Gușă Cozmin Horea - DA
92. Hellvig Eduard Raul PC DA
93. Hoban Ioan PNL DA
94. Hoinaru Marian PNL DA
95. Ibram Iusein Minoritati DA
96. Igaș Traian Constantin PD-L DA
97. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
98. Ionescu Daniel PSD NU
99. Iordache Florin PSD NU
100. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
101. Iriza Marius PRM DA
102. Iustian Mircea Teodor PNL DA
103. Kerekes Károly UDMR DA
104. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
105. Kovacs Attila UDMR DA
106. Lakatos Petru UDMR DA
107. Longher Ghervazen Minoritati DA
108. Luchian Ion PNL DA
109. Macaleți Costică PSD NU
110. Magheru Paul PRM DA
111. Man Mircea PD-L DA
112. Manta Pantelimon PC DA
113. Marian Dan Mihai PNL DA
114. Marin Constantin PSD NU
115. Martin Eduard-Stelian PSD NU
116. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
117. Máté András-Levente UDMR DA
118. Matei Cătălin Lucian PSD NU
119. Mazăre Alexandru PSD NU
120. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
121. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
122. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
123. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
124. Mătușa Tudor PRM DA
125. Meir Nati - NU
126. Merce Ilie PRM DA
127. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
128. Micula Cătălin PNL DA
129. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
130. Mircea Costache PRM DA
131. Mircovici Niculae Minoritati DA
132. Mironescu Laurențiu PD-L DA
133. Mitrea Manuela PSD NU
134. Mitrea Miron Tudor PSD NU
135. Mînzînă Ion PRM DA
136. Mocanu Alexandru PD-L DA
137. Mocanu Vasile PSD NU
138. Mocănescu Coloros Dan Constantin - NU
139. Mocioalcă Ion PSD NU
140. Mohora Tudor PSD NU
141. Moisoiu Adrian PRM DA
142. Moldovan Emil Radu PSD NU
143. Momanu Corneliu PNL DA
144. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
145. Movilă Petru PD-L DA
146. Munteanu Ioan PSD NU
147. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
148. Nassar Rodica PSD NU
149. Năstase Adrian PSD NU
150. Nechita Aurel PSD NU
151. Nedelcu Gabriela PSD NU
152. Nica Dan PSD NU
153. Nicolicea Eugen PSD NU
154. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
155. Nițulescu Teodor PRM DA
156. Nosa Iuliu PSD NU
157. Oancea Viorel PNL DA
158. Olarean Aurel PD-L DA
159. Oltean Ioan PD-L DA
160. Oprea Gabriel PSD NU
161. Ovidenie Costel - NU
162. Palăr Ionel PNL DA
163. Pardău Dumitru PNL DA
164. Pavelescu Aurelian - DA
165. Paveliu Marian Sorin PNL DA
166. Păun Nicolae Minoritati DA
167. Petrea Constantin PD-L DA
168. Plumb Rovana PSD NU
169. Ponta Victor-Viorel PSD NU
170. Pop Claudiu Adrian PSD NU
171. Popa Cornel PNL DA
172. Popa Daniela PC DA
173. Popa Nicolae PC DA
174. Popescu Florin Aurelian PNL DA
175. Popescu Ionica Constanța PC DA
176. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
177. Preda Cezar-Florin PD-L DA
178. Preda Ion PNL DA
179. Pruteanu Vasile PNL DA
180. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
181. Pupeză Viorel PSD NU
182. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
183. Pușcaș Vasile PSD DA
184. Pușcă Mircea Valer PNL DA
185. Racoceanu Viorel PD-L DA
186. Radan Mihai Minoritati DA
187. Raicu Romeo Marius PD-L DA
188. Rădulescu Cristian PD-L DA
189. Rogin Marius PD-L DA
190. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
191. Rus Ioan Aurel PRM DA
192. Sanda Victor PSD NU
193. Sandu Gabriel PNL DA
194. Sandu-Capră Mihai PNL DA
195. Sasu Ion PSD NU
196. Săniuță Marian-Florian PSD NU
197. Săpunaru Nini PNL DA
198. Sârb Gheorghe PD-L DA
199. Sârbu Daciana Octavia PSD NU
200. Sârbu Marian PSD NU
201. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
202. Scutaru Adrian George PNL DA
203. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
204. Seres Dénes UDMR DA
205. Sirețeanu Mihail PSD NU
206. Sóki Béla UDMR DA
207. Soporan Vasile Filip PSD NU
208. Stan Ioan PSD NU
209. Stanciu Anghel PSD NU
210. Stativă Irinel Ioan PSD NU
211. Stănișoară Mihai PD-L DA
212. Străchinaru Petre PD-L DA
213. Szekely Levente Csaba UDMR DA
214. Știrbeț Cornel PNL DA
215. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
216. Știucă Alecsandru PSD NU
217. Tabără Valeriu PD-L DA
218. Tamás Sándor UDMR DA
219. Tămagă Constantin PSD NU
220. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD NU
221. Tărniceru Petru PSD NU
222. Timar Liviu PSD NU
223. Timiș Ioan PNL DA
224. Todoran Pavel PSD NU
225. Toma Florentina Marilena PSD NU
226. Toma Horia-Victor PNL DA
227. Toró Tiberiu UDMR DA
228. Tudor Constantin PC DA
229. Țundrea Ioan PC DA
230. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
231. Ujeniuc Dragoș PNL DA
232. Ungureanu Petre PNL DA
233. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD NU
234. Ursărescu Dorinel PNL DA
235. Vainer Aurel Minoritati DA
236. Varga Attila UDMR DA
237. Vasile Aurelia PSD NU
238. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
239. Vălean Adina Ioana PNL DA
240. Văsioiu Horia PD-L DA
241. Vlădoiu Aurel PSD NU
242. Voicu Cătălin PSD NU
243. Voinea Florea PSD NU
244. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
245. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
246. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
247. Zegrean Augustin PD-L DA
248. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 5 aprilie 2020, 12:41
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro