Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.10.2006 > 12:48 Versiunea pentru printare
Marți, 17 octombrie 2006, ora 12:48

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-12
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 569/2006 pentru modificarea și completarea Legii nr.571/2003 privind Codul fiscal
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:249 83 53 19 41 17 13 14 9
- voturi pentru (DA):162 2 53 19 41 16 13 13 5
- voturi împotrivă (NU):83 80 - - - - - 1 2
- abțineri:3 - - - - 1 - - 2
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PSD NU
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD NU
8. Andreica Romică PNL DA
9. Andronescu Ecaterina PSD NU
10. Antal Árpád-András UDMR DA
11. Antal István UDMR DA
12. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
13. Ardelean Lia PC DA
14. Asztalos Ferenc UDMR DA
15. Baban Ștefan PRM DA
16. Bara Nicolae PD-L DA
17. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
18. Băeșu George PSD NU
19. Bănicioiu Nicolae PSD NU
20. Bejinariu Eugen PSD NU
21. Bentu Dumitru PSD NU
22. Bivolaru Ioan PSD DA
23. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
24. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
25. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
26. Bónis István UDMR DA
27. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
28. Brînzan Ovidiu PSD NU
29. Brînză William Gabriel PD-L DA
30. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
31. Buciu Angela PRM DA
32. Buciuta Ștefan Minoritati DA
33. Buda Daniel PD-L DA
34. Buda Ioan PSD NU
35. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD NU
36. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
37. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
38. Calimente Mihăiță PNL DA
39. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
40. Călian Petru PC DA
41. Călin Ion PSD NU
42. Câmpanu Liviu PNL DA
43. Chiper Gheorghe PSD NU
44. Chiș Filonaș PSD NU
45. Cindrea Ioan PSD NU
46. Ciontu Corneliu - Abținere
47. Ciopraga Mircea PNL DA
48. Cliveti Minodora PSD NU
49. Cocrea Olguța - DA
50. Codîrlă Liviu PRM DA
51. Constantinescu Anca PD-L DA
52. Constantinescu Viorel PSD NU
53. Crăciunescu Grigore PNL DA
54. Cutean Vasile Emilian PSD NU
55. Dan Iosif PSD NU
56. Diaconescu Marin PRM DA
57. Diaconescu Renică PC DA
58. Dobre Traian PNL DA
59. Dragomir Dumitru PRM DA
60. Dragomir Gheorghe PNL DA
61. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
62. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD NU
63. Dumitrescu Liana Minoritati DA
64. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
65. Dumitriu Mihai PSD NU
66. Dumitru Ion PSD NU
67. Dușa Mircea PSD NU
68. Duțu Stelian PD-L DA
69. Erdei Dolóczki István UDMR DA
70. Faina Constantin PC DA
71. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
72. Fenechiu Relu PNL DA
73. Firczak Gheorghe Minoritati DA
74. Florea Damian PC DA
75. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
76. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
77. Furo Iuliu Ioan PRM DA
78. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
79. Găleteanu Monalisa PSD NU
80. Georgescu Filip PSD NU
81. Gheorghe Valeriu PNL DA
82. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
83. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
84. Ghișe Ioan - DA
85. Giurgiu Mircia - DA
86. Glăvan Ștefan PC DA
87. Godja Petru PSD NU
88. Gonțea Ion PD-L DA
89. Grigore Dan PD-L DA
90. Gubandru Aurel PSD NU
91. Gușă Cozmin Horea - NU
92. Hellvig Eduard Raul PC DA
93. Hoban Ioan PNL DA
94. Hoinaru Marian PNL DA
95. Ibram Iusein Minoritati DA
96. Igaș Traian Constantin PD-L DA
97. Ignat Miron Minoritati DA
98. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
99. Ionescu Daniel PSD NU
100. Iordache Florin PSD NU
101. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
102. Iriza Marius PRM DA
103. Iustian Mircea Teodor PNL DA
104. Kerekes Károly UDMR DA
105. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
106. Kovacs Attila UDMR DA
107. Lakatos Petru UDMR DA
108. Longher Ghervazen Minoritati DA
109. Luchian Ion PNL DA
110. Macaleți Costică PSD NU
111. Magheru Paul PRM DA
112. Man Mircea PD-L DA
113. Manda Iulian Claudiu PSD NU
114. Manta Pantelimon PC DA
115. Marian Dan Mihai PNL DA
116. Marin Constantin PSD NU
117. Martin Eduard-Stelian PSD -
118. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
119. Máté András-Levente UDMR DA
120. Matei Cătălin Lucian PSD NU
121. Mazăre Alexandru PSD NU
122. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
123. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
124. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
125. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
126. Meir Nati - DA
127. Merce Ilie PRM DA
128. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
129. Micula Cătălin PNL DA
130. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
131. Mircea Costache PRM DA
132. Mircovici Niculae Minoritati DA
133. Mironescu Laurențiu PD-L DA
134. Mitrea Manuela PSD NU
135. Mitrea Miron Tudor PSD NU
136. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
137. Mînzînă Ion PRM DA
138. Mocanu Alexandru PD-L DA
139. Mocanu Vasile PSD NU
140. Mocănescu Coloros Dan Constantin - NU
141. Mocioalcă Ion PSD NU
142. Mohora Tudor PSD NU
143. Moldovan Emil Radu PSD NU
144. Momanu Corneliu PNL DA
145. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
146. Movilă Petru PD-L DA
147. Munteanu Ioan PSD NU
148. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD NU
149. Nassar Rodica PSD NU
150. Năstase Adrian PSD NU
151. Nechita Aurel PSD NU
152. Nedelcu Gabriela PSD NU
153. Nica Dan PSD NU
154. Nicolicea Eugen PSD NU
155. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
156. Nosa Iuliu PSD NU
157. Oancea Viorel PNL DA
158. Olarean Aurel PD-L DA
159. Oltean Ioan PD-L DA
160. Oprea Gabriel PSD NU
161. Ovidenie Costel - DA
162. Palăr Ionel PNL DA
163. Pardău Dumitru PNL DA
164. Pavelescu Aurelian - Abținere
165. Paveliu Marian Sorin PNL DA
166. Păun Nicolae Minoritati NU
167. Petrea Constantin PD-L DA
168. Plumb Rovana PSD NU
169. Ponta Victor-Viorel PSD NU
170. Pop Claudiu Adrian PSD NU
171. Popa Cornel PNL DA
172. Popa Daniela PC DA
173. Popa Nicolae PC DA
174. Popescu Florin Aurelian PNL DA
175. Popescu Ionica Constanța PC DA
176. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
177. Preda Cezar-Florin PD-L DA
178. Preda Ion PNL DA
179. Pruteanu Vasile PNL DA
180. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
181. Pupeză Viorel PSD NU
182. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
183. Pușcaș Vasile PSD DA
184. Pușcă Mircea Valer PNL DA
185. Racoceanu Viorel PD-L DA
186. Radan Mihai Minoritati DA
187. Raicu Romeo Marius PD-L DA
188. Rădulescu Cristian PD-L DA
189. Rogin Marius PD-L DA
190. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
191. Rus Ioan Aurel PRM DA
192. Sanda Victor PSD NU
193. Sandu Gabriel PNL DA
194. Sandu-Capră Mihai PNL DA
195. Sasu Ion PSD NU
196. Săniuță Marian-Florian PSD NU
197. Săpunaru Nini PNL DA
198. Sârb Gheorghe PD-L DA
199. Sârbu Daciana Octavia PSD NU
200. Sârbu Marian PSD NU
201. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
202. Scutaru Adrian George PNL DA
203. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
204. Seres Dénes UDMR DA
205. Sirețeanu Mihail PSD NU
206. Sóki Béla UDMR DA
207. Stan Ioan PSD NU
208. Stanciu Anghel PSD NU
209. Stativă Irinel Ioan PSD NU
210. Stănescu Mircea PD-L DA
211. Stănișoară Mihai PD-L DA
212. Străchinaru Petre PD-L DA
213. Szekely Levente Csaba UDMR DA
214. Știrbeț Cornel PNL DA
215. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
216. Știucă Alecsandru PSD NU
217. Tabără Valeriu PD-L DA
218. Tamás Sándor UDMR DA
219. Tămagă Constantin PSD NU
220. Tărniceru Petru PSD NU
221. Timar Liviu PSD NU
222. Todoran Pavel PSD NU
223. Toma Florentina Marilena PSD NU
224. Toma Horia-Victor PNL DA
225. Toró Tiberiu UDMR Abținere
226. Tudor Constantin PC DA
227. Tudose Mihai PSD NU
228. Turcan Raluca PNL DA
229. Țundrea Ioan PC DA
230. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
231. Ujeniuc Dragoș PNL DA
232. Ungureanu Petre PNL DA
233. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD NU
234. Ursărescu Dorinel PNL DA
235. Vainer Aurel Minoritati DA
236. Varga Attila UDMR DA
237. Vasile Aurelia PSD NU
238. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
239. Vălean Adina Ioana PNL DA
240. Văsioiu Horia PD-L DA
241. Vlase Petru Gabriel PSD NU
242. Vlădoiu Aurel PSD NU
243. Voicu Cătălin PSD NU
244. Voinea Florea PSD NU
245. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
246. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
247. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
248. Zegrean Augustin PD-L DA
249. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 31 martie 2020, 2:45
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro