Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.10.2006 > 12:53 Versiunea pentru printare
Marți, 17 octombrie 2006, ora 12:53

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-19
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 636/2006 pentru completarea și modificarea OUG nr.45/2003 privind finanțele publice locale
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:251 84 55 20 40 17 14 13 8
- voturi pentru (DA):247 82 55 20 40 15 14 13 8
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - 1 - - -
- abțineri:3 2 - - - 1 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andreica Romică PNL DA
9. Andronescu Ecaterina PSD DA
10. Antal Árpád-András UDMR DA
11. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
12. Ardelean Lia PC DA
13. Asztalos Ferenc UDMR NU
14. Baban Ștefan PRM DA
15. Bara Nicolae PD-L DA
16. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
17. Băeșu George PSD DA
18. Bănicioiu Nicolae PSD DA
19. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bentu Dumitru PSD DA
22. Bivolaru Ioan PSD DA
23. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
24. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
25. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
26. Bónis István UDMR DA
27. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
28. Brînzan Ovidiu PSD DA
29. Brînză William Gabriel PD-L DA
30. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
31. Buciu Angela PRM DA
32. Buciuta Ștefan Minoritati DA
33. Buda Daniel PD-L DA
34. Buda Ioan PSD DA
35. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
36. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
37. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
38. Calimente Mihăiță PNL DA
39. Canacheu Costică PD-L DA
40. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
41. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
42. Călian Petru PC DA
43. Călin Ion PSD DA
44. Câmpanu Liviu PNL DA
45. Chiper Gheorghe PSD DA
46. Chiș Filonaș PSD DA
47. Cindrea Ioan PSD DA
48. Ciontu Corneliu - DA
49. Ciopraga Mircea PNL DA
50. Cliveti Minodora PSD DA
51. Cocrea Olguța - DA
52. Codîrlă Liviu PRM DA
53. Constantinescu Anca PD-L DA
54. Constantinescu Viorel PSD DA
55. Crăciunescu Grigore PNL DA
56. Cutean Vasile Emilian PSD DA
57. Dan Iosif PSD DA
58. Diaconescu Marin PRM DA
59. Diaconescu Renică PC DA
60. Dobre Traian PNL DA
61. Dorneanu Valer PSD DA
62. Dragomir Dumitru PRM DA
63. Dragomir Gheorghe PNL DA
64. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
65. Dumitrescu Liana Minoritati DA
66. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
67. Dumitriu Mihai PSD DA
68. Dumitru Ion PSD DA
69. Dușa Mircea PSD DA
70. Erdei Dolóczki István UDMR DA
71. Faina Constantin PC DA
72. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
73. Fenechiu Relu PNL DA
74. Firczak Gheorghe Minoritati DA
75. Florea Damian PC DA
76. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
77. Furo Iuliu Ioan PRM DA
78. Gabor Gheorghe PNL DA
79. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
80. Găleteanu Monalisa PSD DA
81. Georgescu Filip PSD DA
82. Gheorghe Valeriu PNL DA
83. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
84. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
85. Ghișe Ioan - DA
86. Giurgiu Mircia - DA
87. Glăvan Ștefan PC DA
88. Godja Petru PSD DA
89. Gonțea Ion PD-L DA
90. Grigore Dan PD-L DA
91. Gubandru Aurel PSD Abținere
92. Gușă Cozmin Horea - DA
93. Hanganu Romeo Octavian PC DA
94. Hellvig Eduard Raul PC DA
95. Hoban Ioan PNL DA
96. Hoinaru Marian PNL DA
97. Ibram Iusein Minoritati DA
98. Igaș Traian Constantin PD-L DA
99. Ignat Miron Minoritati DA
100. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
101. Ionescu Daniel PSD DA
102. Iordache Florin PSD DA
103. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
104. Iriza Marius PRM DA
105. Iustian Mircea Teodor PNL DA
106. Kerekes Károly UDMR DA
107. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
108. Kovacs Attila UDMR DA
109. Lakatos Petru UDMR DA
110. Longher Ghervazen Minoritati DA
111. Luchian Ion PNL DA
112. Macaleți Costică PSD DA
113. Magheru Paul PRM DA
114. Man Mircea PD-L DA
115. Manda Iulian Claudiu PSD DA
116. Manta Pantelimon PC DA
117. Marian Dan Mihai PNL DA
118. Marin Constantin PSD DA
119. Martin Eduard-Stelian PSD DA
120. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
121. Máté András-Levente UDMR DA
122. Matei Cătălin Lucian PSD DA
123. Mazăre Alexandru PSD DA
124. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
125. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
126. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
127. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
128. Meir Nati - DA
129. Merce Ilie PRM DA
130. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
131. Micula Cătălin PNL DA
132. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
133. Mircea Costache PRM DA
134. Mircovici Niculae Minoritati DA
135. Mironescu Laurențiu PD-L DA
136. Mitrea Manuela PSD DA
137. Mitrea Miron Tudor PSD DA
138. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
139. Mînzînă Ion PRM DA
140. Mocanu Alexandru PD-L DA
141. Mocanu Vasile PSD DA
142. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
143. Mocioalcă Ion PSD DA
144. Mohora Tudor PSD DA
145. Moisoiu Adrian PRM DA
146. Moldovan Emil Radu PSD DA
147. Momanu Corneliu PNL DA
148. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
149. Movilă Petru PD-L DA
150. Munteanu Ioan PSD DA
151. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
152. Nassar Rodica PSD DA
153. Năstase Adrian PSD DA
154. Nechita Aurel PSD DA
155. Nedelcu Gabriela PSD DA
156. Nica Dan PSD DA
157. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
158. Nosa Iuliu PSD DA
159. Oancea Viorel PNL DA
160. Olarean Aurel PD-L DA
161. Oltean Ioan PD-L DA
162. Oprea Gabriel PSD DA
163. Palăr Ionel PNL DA
164. Pardău Dumitru PNL DA
165. Pavelescu Aurelian - DA
166. Paveliu Marian Sorin PNL DA
167. Păun Nicolae Minoritati DA
168. Petrea Constantin PD-L DA
169. Plumb Rovana PSD DA
170. Ponta Victor-Viorel PSD DA
171. Pop Claudiu Adrian PSD DA
172. Popa Cornel PNL DA
173. Popa Daniela PC DA
174. Popa Nicolae PC DA
175. Popescu Florin Aurelian PNL DA
176. Popescu Ionica Constanța PC DA
177. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
178. Preda Cezar-Florin PD-L DA
179. Preda Ion PNL DA
180. Pruteanu Vasile PNL DA
181. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
182. Pupeză Viorel PSD DA
183. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
184. Pușcaș Vasile PSD DA
185. Pușcă Mircea Valer PNL DA
186. Racoceanu Viorel PD-L DA
187. Radan Mihai Minoritati DA
188. Raicu Romeo Marius PD-L DA
189. Rădulescu Cristian PD-L DA
190. Rogin Marius PD-L DA
191. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
192. Rus Ioan Aurel PRM DA
193. Sanda Victor PSD Abținere
194. Sandu Gabriel PNL DA
195. Sandu-Capră Mihai PNL DA
196. Sasu Ion PSD DA
197. Săniuță Marian-Florian PSD DA
198. Săpunaru Nini PNL DA
199. Sârb Gheorghe PD-L DA
200. Sârbu Daciana Octavia PSD DA
201. Sârbu Marian PSD DA
202. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
203. Scutaru Adrian George PNL DA
204. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
205. Seres Dénes UDMR DA
206. Sirețeanu Mihail PSD DA
207. Sóki Béla UDMR DA
208. Soporan Vasile Filip PSD DA
209. Stan Ioan PSD DA
210. Stanciu Anghel PSD DA
211. Stativă Irinel Ioan PSD DA
212. Stănescu Mircea PD-L DA
213. Stănișoară Mihai PD-L DA
214. Străchinaru Petre PD-L DA
215. Strungă Emil PNL DA
216. Szekely Levente Csaba UDMR DA
217. Știrbeț Cornel PNL DA
218. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
219. Știucă Alecsandru PSD DA
220. Tabără Valeriu PD-L DA
221. Tamás Sándor UDMR DA
222. Tămagă Constantin PSD DA
223. Tărniceru Petru PSD DA
224. Timar Liviu PSD DA
225. Timiș Ioan PNL DA
226. Todoran Pavel PSD DA
227. Toma Florentina Marilena PSD DA
228. Toma Horia-Victor PNL DA
229. Toró Tiberiu UDMR DA
230. Tudor Constantin PC DA
231. Tudose Mihai PSD DA
232. Țundrea Ioan PC DA
233. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
234. Ujeniuc Dragoș PNL DA
235. Ungureanu Petre PNL DA
236. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
237. Ursărescu Dorinel PNL DA
238. Vainer Aurel Minoritati DA
239. Varga Attila UDMR DA
240. Vasile Aurelia PSD DA
241. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
242. Vălean Adina Ioana PNL DA
243. Văsioiu Horia PD-L DA
244. Vlase Petru Gabriel PSD DA
245. Vlădoiu Aurel PSD DA
246. Voinea Florea PSD DA
247. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
248. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
249. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
250. Zegrean Augustin PD-L DA
251. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 1 aprilie 2020, 7:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro