Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.10.2006 > 12:53 Versiunea pentru printare
Marți, 17 octombrie 2006, ora 12:53

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-20
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 634/2006 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență nr.60 din 25 aprilie 2001 privind achizițiile publice
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:248 81 55 20 41 16 14 13 8
- voturi pentru (DA):245 80 55 18 41 16 14 13 8
- voturi împotrivă (NU):2 - - 2 - - - - -
- abțineri:1 1 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andreica Romică PNL DA
9. Andronescu Ecaterina PSD DA
10. Antal Árpád-András UDMR DA
11. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
12. Ardelean Lia PC DA
13. Asztalos Ferenc UDMR DA
14. Baban Ștefan PRM DA
15. Bara Nicolae PD-L DA
16. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
17. Băeșu George PSD DA
18. Bănicioiu Nicolae PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bentu Dumitru PSD DA
21. Bivolaru Ioan PSD DA
22. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
23. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
24. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
25. Bónis István UDMR DA
26. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
27. Brînzan Ovidiu PSD DA
28. Brînză William Gabriel PD-L DA
29. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
30. Buciu Angela PRM DA
31. Buciuta Ștefan Minoritati DA
32. Buda Daniel PD-L DA
33. Buda Ioan PSD DA
34. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
35. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
36. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
37. Calimente Mihăiță PNL DA
38. Canacheu Costică PD-L DA
39. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
40. Călian Petru PC DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Câmpanu Liviu PNL DA
43. Chiper Gheorghe PSD DA
44. Chiș Filonaș PSD DA
45. Cindrea Ioan PSD DA
46. Ciontu Corneliu - DA
47. Ciopraga Mircea PNL DA
48. Cliveti Minodora PSD DA
49. Cocrea Olguța - DA
50. Codîrlă Liviu PRM DA
51. Constantinescu Anca PD-L DA
52. Constantinescu Viorel PSD DA
53. Crăciunescu Grigore PNL DA
54. Cutean Vasile Emilian PSD DA
55. Dan Iosif PSD DA
56. Diaconescu Marin PRM DA
57. Diaconescu Renică PC DA
58. Dobre Traian PNL DA
59. Dorneanu Valer PSD DA
60. Dragomir Dumitru PRM DA
61. Dragomir Gheorghe PNL DA
62. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
63. Dumitrescu Liana Minoritati DA
64. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
65. Dumitriu Mihai PSD DA
66. Dumitru Ion PSD DA
67. Dușa Mircea PSD DA
68. Duțu Stelian PD-L DA
69. Erdei Dolóczki István UDMR DA
70. Faina Constantin PC DA
71. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
72. Fenechiu Relu PNL DA
73. Firczak Gheorghe Minoritati DA
74. Florea Damian PC DA
75. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
76. Furo Iuliu Ioan PRM DA
77. Gabor Gheorghe PNL DA
78. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
79. Găleteanu Monalisa PSD DA
80. Gheorghe Valeriu PNL DA
81. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
82. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
83. Ghișe Ioan - DA
84. Giurgiu Mircia - DA
85. Glăvan Ștefan PC DA
86. Godja Petru PSD DA
87. Gonțea Ion PD-L DA
88. Grigore Dan PD-L DA
89. Gubandru Aurel PSD Abținere
90. Gușă Cozmin Horea - DA
91. Hanganu Romeo Octavian PC DA
92. Hellvig Eduard Raul PC DA
93. Hoban Ioan PNL DA
94. Hoinaru Marian PNL DA
95. Ibram Iusein Minoritati DA
96. Igaș Traian Constantin PD-L DA
97. Ignat Miron Minoritati DA
98. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
99. Ionescu Daniel PSD DA
100. Iordache Florin PSD DA
101. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
102. Iriza Marius PRM DA
103. Iustian Mircea Teodor PNL DA
104. Kerekes Károly UDMR DA
105. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
106. Kovacs Attila UDMR DA
107. Lakatos Petru UDMR DA
108. Longher Ghervazen Minoritati DA
109. Luchian Ion PNL DA
110. Macaleți Costică PSD DA
111. Magheru Paul PRM DA
112. Man Mircea PD-L DA
113. Manda Iulian Claudiu PSD DA
114. Manta Pantelimon PC DA
115. Marian Dan Mihai PNL DA
116. Marin Constantin PSD DA
117. Martin Eduard-Stelian PSD DA
118. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
119. Máté András-Levente UDMR DA
120. Matei Cătălin Lucian PSD DA
121. Mazăre Alexandru PSD DA
122. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
123. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
124. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
125. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
126. Meir Nati - DA
127. Merce Ilie PRM DA
128. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
129. Micula Cătălin PNL DA
130. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
131. Mircea Costache PRM DA
132. Mircovici Niculae Minoritati DA
133. Mironescu Laurențiu PD-L DA
134. Mitrea Manuela PSD DA
135. Mitrea Miron Tudor PSD DA
136. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
137. Mînzînă Ion PRM DA
138. Mocanu Alexandru PD-L DA
139. Mocanu Vasile PSD DA
140. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
141. Mocioalcă Ion PSD DA
142. Mohora Tudor PSD DA
143. Moisoiu Adrian PRM DA
144. Moldovan Emil Radu PSD DA
145. Momanu Corneliu PNL DA
146. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
147. Movilă Petru PD-L DA
148. Munteanu Ioan PSD DA
149. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
150. Nassar Rodica PSD DA
151. Năstase Adrian PSD DA
152. Nechita Aurel PSD DA
153. Nedelcu Gabriela PSD DA
154. Nica Dan PSD DA
155. Nicolicea Eugen PSD DA
156. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
157. Nosa Iuliu PSD DA
158. Oancea Viorel PNL DA
159. Olarean Aurel PD-L DA
160. Oltean Ioan PD-L DA
161. Oprea Gabriel PSD DA
162. Palăr Ionel PNL DA
163. Pardău Dumitru PNL DA
164. Pavelescu Aurelian - DA
165. Paveliu Marian Sorin PNL DA
166. Păun Nicolae Minoritati DA
167. Petrea Constantin PD-L DA
168. Plumb Rovana PSD DA
169. Ponta Victor-Viorel PSD DA
170. Pop Claudiu Adrian PSD DA
171. Popa Cornel PNL DA
172. Popa Daniela PC DA
173. Popa Nicolae PC DA
174. Popescu Florin Aurelian PNL DA
175. Popescu Ionica Constanța PC DA
176. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
177. Preda Cezar-Florin PD-L DA
178. Preda Ion PNL DA
179. Pruteanu Vasile PNL DA
180. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
181. Pupeză Viorel PSD DA
182. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
183. Pușcaș Vasile PSD DA
184. Pușcă Mircea Valer PNL DA
185. Racoceanu Viorel PD-L DA
186. Radan Mihai Minoritati DA
187. Rădulescu Cristian PD-L DA
188. Rogin Marius PD-L DA
189. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
190. Rus Ioan Aurel PRM NU
191. Sanda Victor PSD DA
192. Sandu Gabriel PNL DA
193. Sandu-Capră Mihai PNL DA
194. Sasu Ion PSD DA
195. Săniuță Marian-Florian PSD DA
196. Săpunaru Nini PNL DA
197. Sârb Gheorghe PD-L DA
198. Sârbu Daciana Octavia PSD DA
199. Sârbu Marian PSD DA
200. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
201. Scutaru Adrian George PNL DA
202. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
203. Seres Dénes UDMR DA
204. Sirețeanu Mihail PSD DA
205. Sóki Béla UDMR DA
206. Soporan Vasile Filip PSD DA
207. Stan Ioan PSD DA
208. Stanciu Anghel PSD DA
209. Stativă Irinel Ioan PSD DA
210. Stănescu Mircea PD-L DA
211. Stănișoară Mihai PD-L DA
212. Străchinaru Petre PD-L DA
213. Strungă Emil PNL DA
214. Szekely Levente Csaba UDMR DA
215. Știrbeț Cornel PNL DA
216. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
217. Știucă Alecsandru PSD DA
218. Tabără Valeriu PD-L DA
219. Tamás Sándor UDMR DA
220. Tărniceru Petru PSD DA
221. Timar Liviu PSD DA
222. Timiș Ioan PNL DA
223. Todoran Pavel PSD DA
224. Toma Florentina Marilena PSD DA
225. Toma Horia-Victor PNL DA
226. Toró Tiberiu UDMR DA
227. Tudor Constantin PC DA
228. Tudose Mihai PSD DA
229. Țundrea Ioan PC DA
230. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
231. Ujeniuc Dragoș PNL DA
232. Ungureanu Petre PNL DA
233. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
234. Ursărescu Dorinel PNL DA
235. Vainer Aurel Minoritati DA
236. Varga Attila UDMR DA
237. Vasile Aurelia PSD DA
238. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
239. Vălean Adina Ioana PNL DA
240. Văsioiu Horia PD-L DA
241. Vlase Petru Gabriel PSD DA
242. Vlădoiu Aurel PSD DA
243. Voinea Florea PSD DA
244. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
245. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
246. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU
247. Zegrean Augustin PD-L DA
248. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 7 aprilie 2020, 20:39
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro