Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.10.2006 > 12:58 Versiunea pentru printare
Marți, 17 octombrie 2006, ora 12:58

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 26/2006 pentru modificarea și completarea Legii fondului cinegetic și a protecției vânatului nr.103/1996
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:235 79 51 17 40 16 12 14 6
- voturi pentru (DA):219 75 48 17 38 9 12 14 6
- voturi împotrivă (NU):6 2 - - - 4 - - -
- abțineri:2 1 - - - 1 - - -
- nu au votat:8 1 3 - 2 2 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL -
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andreica Romică PNL DA
9. Andronescu Ecaterina PSD DA
10. Antal Árpád-András UDMR NU
11. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
12. Ardelean Lia PC DA
13. Baban Ștefan PRM DA
14. Bara Nicolae PD-L DA
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
16. Băeșu George PSD DA
17. Bănicioiu Nicolae PSD DA
18. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bentu Dumitru PSD DA
21. Bivolaru Ioan PSD DA
22. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
23. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
24. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
25. Bónis István UDMR -
26. Brînzan Ovidiu PSD DA
27. Brînză William Gabriel PD-L DA
28. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
29. Buciu Angela PRM DA
30. Buciuta Ștefan Minoritati DA
31. Buda Daniel PD-L DA
32. Buda Ioan PSD DA
33. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
34. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
35. Calimente Mihăiță PNL DA
36. Canacheu Costică PD-L -
37. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
38. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
39. Călian Petru PC DA
40. Călin Ion PSD DA
41. Câmpanu Liviu PNL DA
42. Chiper Gheorghe PSD DA
43. Chiș Filonaș PSD DA
44. Cindrea Ioan PSD DA
45. Ciopraga Mircea PNL DA
46. Cliveti Minodora PSD DA
47. Cocrea Olguța - DA
48. Codîrlă Liviu PRM DA
49. Constantinescu Anca PD-L DA
50. Constantinescu Viorel PSD DA
51. Crăciunescu Grigore PNL DA
52. Cutean Vasile Emilian PSD DA
53. Diaconescu Marin PRM DA
54. Diaconescu Renică PC DA
55. Dobre Traian PNL DA
56. Dorneanu Valer PSD DA
57. Dragomir Gheorghe PNL DA
58. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
59. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
60. Dumitrescu Liana Minoritati DA
61. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
62. Dumitriu Mihai PSD DA
63. Dumitru Ion PSD DA
64. Dușa Mircea PSD DA
65. Duțu Stelian PD-L DA
66. Erdei Dolóczki István UDMR DA
67. Faina Constantin PC DA
68. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
69. Fenechiu Relu PNL DA
70. Firczak Gheorghe Minoritati DA
71. Florea Damian PC DA
72. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
73. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
74. Furo Iuliu Ioan PRM DA
75. Gabor Gheorghe PNL DA
76. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
77. Găleteanu Monalisa PSD DA
78. Georgescu Filip PSD DA
79. Gheorghe Valeriu PNL DA
80. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
81. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
82. Ghișe Ioan - DA
83. Giurgiu Mircia - DA
84. Glăvan Ștefan PC DA
85. Gonțea Ion PD-L DA
86. Grigore Dan PD-L DA
87. Gușă Cozmin Horea - DA
88. Hanganu Romeo Octavian PC DA
89. Hellvig Eduard Raul PC DA
90. Hoban Ioan PNL DA
91. Hoinaru Marian PNL DA
92. Iancu Iulian PSD DA
93. Ibram Iusein Minoritati DA
94. Igaș Traian Constantin PD-L DA
95. Ignat Miron Minoritati DA
96. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
97. Ionescu Daniel PSD DA
98. Iordache Florin PSD DA
99. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
100. Iriza Marius PRM DA
101. Iustian Mircea Teodor PNL DA
102. Kerekes Károly UDMR DA
103. Király Andrei-Gheorghe UDMR -
104. Kovacs Attila UDMR DA
105. Lakatos Petru UDMR Abținere
106. Longher Ghervazen Minoritati DA
107. Luchian Ion PNL DA
108. Macaleți Costică PSD DA
109. Magheru Paul PRM DA
110. Man Mircea PD-L DA
111. Manda Iulian Claudiu PSD DA
112. Manta Pantelimon PC DA
113. Marian Dan Mihai PNL DA
114. Marin Constantin PSD DA
115. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
116. Máté András-Levente UDMR NU
117. Matei Cătălin Lucian PSD DA
118. Mazăre Alexandru PSD DA
119. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
120. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
121. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
122. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
123. Micula Cătălin PNL DA
124. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
125. Mircea Costache PRM DA
126. Mircovici Niculae Minoritati DA
127. Mironescu Laurențiu PD-L DA
128. Mitrea Manuela PSD DA
129. Mitrea Miron Tudor PSD DA
130. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
131. Mînzînă Ion PRM DA
132. Mocanu Alexandru PD-L DA
133. Mocanu Vasile PSD DA
134. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
135. Mocioalcă Ion PSD DA
136. Mohora Tudor PSD DA
137. Moisoiu Adrian PRM DA
138. Moldovan Emil Radu PSD DA
139. Momanu Corneliu PNL DA
140. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
141. Movilă Petru PD-L DA
142. Munteanu Ioan PSD DA
143. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
144. Nassar Rodica PSD DA
145. Năstase Adrian PSD DA
146. Nechita Aurel PSD DA
147. Nedelcu Gabriela PSD DA
148. Nica Dan PSD DA
149. Nicolicea Eugen PSD DA
150. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
151. Nosa Iuliu PSD DA
152. Oancea Viorel PNL DA
153. Olarean Aurel PD-L DA
154. Oltean Ioan PD-L DA
155. Palăr Ionel PNL DA
156. Pardău Dumitru PNL DA
157. Pavelescu Aurelian - DA
158. Paveliu Marian Sorin PNL DA
159. Păun Nicolae Minoritati DA
160. Petrea Constantin PD-L DA
161. Plumb Rovana PSD DA
162. Ponta Victor-Viorel PSD DA
163. Pop Claudiu Adrian PSD DA
164. Popa Daniela PC DA
165. Popa Nicolae PC DA
166. Popescu Florin Aurelian PNL DA
167. Popescu Ionica Constanța PC DA
168. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
169. Preda Cezar-Florin PD-L DA
170. Preda Ion PNL DA
171. Pruteanu Vasile PNL DA
172. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
173. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
174. Pușcaș Vasile PSD DA
175. Pușcă Mircea Valer PNL DA
176. Racoceanu Viorel PD-L DA
177. Radan Mihai Minoritati DA
178. Rădulescu Cristian PD-L DA
179. Rogin Marius PD-L DA
180. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
181. Rus Ioan Aurel PRM DA
182. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
183. Sanda Victor PSD Abținere
184. Sandu Gabriel PNL DA
185. Sandu-Capră Mihai PNL DA
186. Sasu Ion PSD DA
187. Săniuță Marian-Florian PSD NU
188. Sârbu Daciana Octavia PSD DA
189. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
190. Scutaru Adrian George PNL DA
191. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
192. Seres Dénes UDMR DA
193. Sirețeanu Mihail PSD NU
194. Sóki Béla UDMR DA
195. Soporan Vasile Filip PSD DA
196. Stan Ioan PSD DA
197. Stanciu Anghel PSD DA
198. Stativă Irinel Ioan PSD DA
199. Stănescu Mircea PD-L -
200. Stănișoară Mihai PD-L DA
201. Străchinaru Petre PD-L DA
202. Strungă Emil PNL DA
203. Szekely Levente Csaba UDMR DA
204. Știrbeț Cornel PNL -
205. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
206. Tabără Valeriu PD-L DA
207. Tamás Sándor UDMR NU
208. Tămagă Constantin PSD DA
209. Tărniceru Petru PSD DA
210. Timar Liviu PSD DA
211. Timiș Ioan PNL DA
212. Todoran Pavel PSD DA
213. Toma Florentina Marilena PSD -
214. Toma Horia-Victor PNL DA
215. Toró Tiberiu UDMR NU
216. Tudose Mihai PSD DA
217. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
218. Ujeniuc Dragoș PNL -
219. Ungureanu Petre PNL DA
220. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
221. Ursărescu Dorinel PNL DA
222. Vainer Aurel Minoritati DA
223. Varga Attila UDMR DA
224. Vasile Aurelia PSD DA
225. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
226. Vălean Adina Ioana PNL DA
227. Văsioiu Horia PD-L DA
228. Vlase Petru Gabriel PSD DA
229. Vlădoiu Aurel PSD DA
230. Voinea Florea PSD DA
231. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
232. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
233. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
234. Zegrean Augustin PD-L DA
235. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 29 martie 2020, 8:45
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro