Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.10.2006 > 12:59 Versiunea pentru printare
Marți, 17 octombrie 2006, ora 12:59

Poziție pe
ordinea de zi:
5
Subiect vot: Vot final
PL 665/2006 privind finanțarea asistenței pentru dezvoltare din cadrul politicii naționale de cooperare internațională pentru dezvoltare
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:243 80 53 20 41 17 12 14 6
- voturi pentru (DA):240 78 53 19 41 17 12 14 6
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:3 2 - 1 - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andreica Romică PNL DA
9. Andronescu Ecaterina PSD DA
10. Antal Árpád-András UDMR DA
11. Antal István UDMR DA
12. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
13. Ardelean Lia PC DA
14. Asztalos Ferenc UDMR DA
15. Baban Ștefan PRM DA
16. Bara Nicolae PD-L DA
17. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
18. Băeșu George PSD DA
19. Bănicioiu Nicolae PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bentu Dumitru PSD DA
22. Bivolaru Ioan PSD DA
23. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
24. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
25. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
26. Bónis István UDMR DA
27. Brînzan Ovidiu PSD DA
28. Brînză William Gabriel PD-L DA
29. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
30. Buciu Angela PRM DA
31. Buciuta Ștefan Minoritati DA
32. Buda Daniel PD-L DA
33. Buda Ioan PSD DA
34. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
35. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
36. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
37. Calimente Mihăiță PNL DA
38. Canacheu Costică PD-L DA
39. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
40. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
41. Călian Petru PC DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Câmpanu Liviu PNL DA
44. Chiper Gheorghe PSD DA
45. Chiș Filonaș PSD DA
46. Cindrea Ioan PSD DA
47. Ciopraga Mircea PNL DA
48. Cliveti Minodora PSD DA
49. Cocrea Olguța - DA
50. Codîrlă Liviu PRM DA
51. Constantinescu Anca PD-L DA
52. Crăciunescu Grigore PNL DA
53. Cutean Vasile Emilian PSD DA
54. Dan Iosif PSD DA
55. Diaconescu Renică PC DA
56. Dobre Traian PNL DA
57. Dorneanu Valer PSD DA
58. Dragomir Dumitru PRM DA
59. Dragomir Gheorghe PNL DA
60. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
61. Dumitrescu Liana Minoritati DA
62. Dumitriu Dragoș Petre PRM Abținere
63. Dumitriu Mihai PSD DA
64. Dumitru Ion PSD DA
65. Dușa Mircea PSD DA
66. Duțu Stelian PD-L DA
67. Erdei Dolóczki István UDMR DA
68. Faina Constantin PC DA
69. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
70. Fenechiu Relu PNL DA
71. Firczak Gheorghe Minoritati DA
72. Florea Damian PC DA
73. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
74. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
75. Furo Iuliu Ioan PRM DA
76. Gabor Gheorghe PNL DA
77. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
78. Găleteanu Monalisa PSD DA
79. Gheorghe Valeriu PNL DA
80. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
81. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
82. Ghișe Ioan - DA
83. Giurgiu Mircia - DA
84. Glăvan Ștefan PC DA
85. Gonțea Ion PD-L DA
86. Grigore Dan PD-L DA
87. Gubandru Aurel PSD Abținere
88. Gușă Cozmin Horea - DA
89. Hanganu Romeo Octavian PC DA
90. Hellvig Eduard Raul PC DA
91. Hoban Ioan PNL DA
92. Hoinaru Marian PNL DA
93. Iancu Iulian PSD DA
94. Ibram Iusein Minoritati DA
95. Igaș Traian Constantin PD-L DA
96. Ignat Miron Minoritati DA
97. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
98. Ionescu Daniel PSD DA
99. Iordache Florin PSD DA
100. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
101. Iriza Marius PRM DA
102. Iustian Mircea Teodor PNL DA
103. Kerekes Károly UDMR DA
104. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
105. Kovacs Attila UDMR DA
106. Lakatos Petru UDMR DA
107. Longher Ghervazen Minoritati DA
108. Luchian Ion PNL DA
109. Macaleți Costică PSD DA
110. Magheru Paul PRM DA
111. Man Mircea PD-L DA
112. Manda Iulian Claudiu PSD DA
113. Manta Pantelimon PC DA
114. Marian Dan Mihai PNL DA
115. Marin Constantin PSD DA
116. Martin Eduard-Stelian PSD DA
117. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
118. Máté András-Levente UDMR DA
119. Matei Cătălin Lucian PSD DA
120. Mazăre Alexandru PSD DA
121. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
122. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
123. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
124. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
125. Mătușa Tudor PRM DA
126. Merce Ilie PRM DA
127. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
128. Micula Cătălin PNL DA
129. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
130. Mircea Costache PRM DA
131. Mircovici Niculae Minoritati DA
132. Mironescu Laurențiu PD-L DA
133. Mitrea Manuela PSD DA
134. Mitrea Miron Tudor PSD DA
135. Mînzînă Ion PRM DA
136. Mocanu Alexandru PD-L DA
137. Mocanu Vasile PSD DA
138. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
139. Mohora Tudor PSD DA
140. Moisoiu Adrian PRM DA
141. Moldovan Emil Radu PSD DA
142. Momanu Corneliu PNL DA
143. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
144. Movilă Petru PD-L DA
145. Munteanu Ioan PSD DA
146. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
147. Nassar Rodica PSD DA
148. Năstase Adrian PSD DA
149. Nechita Aurel PSD DA
150. Nedelcu Gabriela PSD DA
151. Nica Dan PSD DA
152. Nicolicea Eugen PSD DA
153. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
154. Nosa Iuliu PSD DA
155. Oancea Viorel PNL DA
156. Olarean Aurel PD-L DA
157. Oltean Ioan PD-L DA
158. Palăr Ionel PNL DA
159. Pardău Dumitru PNL DA
160. Pavelescu Aurelian - DA
161. Paveliu Marian Sorin PNL DA
162. Păun Nicolae Minoritati DA
163. Petrea Constantin PD-L DA
164. Plumb Rovana PSD DA
165. Ponta Victor-Viorel PSD DA
166. Pop Claudiu Adrian PSD DA
167. Popa Cornel PNL DA
168. Popa Daniela PC DA
169. Popa Nicolae PC DA
170. Popescu Florin Aurelian PNL DA
171. Popescu Ionica Constanța PC DA
172. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
173. Preda Cezar-Florin PD-L DA
174. Preda Ion PNL DA
175. Pruteanu Vasile PNL DA
176. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
177. Pupeză Viorel PSD DA
178. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
179. Pușcaș Vasile PSD DA
180. Pușcă Mircea Valer PNL DA
181. Racoceanu Viorel PD-L DA
182. Radan Mihai Minoritati DA
183. Raicu Romeo Marius PD-L DA
184. Rădulescu Cristian PD-L DA
185. Rogin Marius PD-L DA
186. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
187. Rus Ioan Aurel PRM DA
188. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
189. Sandu Gabriel PNL DA
190. Sandu-Capră Mihai PNL DA
191. Sasu Ion PSD DA
192. Săniuță Marian-Florian PSD Abținere
193. Săpunaru Nini PNL DA
194. Sârbu Daciana Octavia PSD DA
195. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
196. Scutaru Adrian George PNL DA
197. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
198. Seres Dénes UDMR DA
199. Sirețeanu Mihail PSD DA
200. Sóki Béla UDMR DA
201. Soporan Vasile Filip PSD DA
202. Stan Ioan PSD DA
203. Stanciu Anghel PSD DA
204. Stativă Irinel Ioan PSD DA
205. Stănescu Mircea PD-L DA
206. Stănișoară Mihai PD-L DA
207. Străchinaru Petre PD-L DA
208. Strungă Emil PNL DA
209. Szekely Levente Csaba UDMR DA
210. Știrbeț Cornel PNL DA
211. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
212. Știucă Alecsandru PSD DA
213. Tabără Valeriu PD-L DA
214. Tamás Sándor UDMR DA
215. Tămagă Constantin PSD DA
216. Tărniceru Petru PSD DA
217. Timar Liviu PSD DA
218. Timiș Ioan PNL DA
219. Todoran Pavel PSD DA
220. Toma Florentina Marilena PSD DA
221. Toma Horia-Victor PNL DA
222. Toró Tiberiu UDMR DA
223. Tudose Mihai PSD DA
224. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
225. Ujeniuc Dragoș PNL DA
226. Ungureanu Petre PNL DA
227. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
228. Ursărescu Dorinel PNL DA
229. Vainer Aurel Minoritati DA
230. Varga Attila UDMR DA
231. Vasile Aurelia PSD DA
232. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
233. Vălean Adina Ioana PNL DA
234. Văsioiu Horia PD-L DA
235. Vlase Petru Gabriel PSD DA
236. Vlădoiu Aurel PSD DA
237. Voicu Cătălin PSD DA
238. Voinea Florea PSD DA
239. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
240. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
241. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
242. Zegrean Augustin PD-L DA
243. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 31 martie 2020, 3:08
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro