Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.10.2006 > 13:01 Versiunea pentru printare
Marți, 17 octombrie 2006, ora 13:01

Poziție pe
ordinea de zi:
7
Subiect vot: Vot final
PL 663/2006 pentru completarea articolului 5 din Legea nr.73/1993 pentru înființarea, organizarea și funcționarea Consiliului Legislativ
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:245 81 54 21 41 16 12 14 6
- voturi pentru (DA):239 80 54 21 41 13 11 14 5
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:5 1 - - - 2 1 - 1
- nu au votat:1 - - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andreica Romică PNL DA
9. Andronescu Ecaterina PSD DA
10. Antal Árpád-András UDMR DA
11. Antal István UDMR DA
12. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
13. Ardelean Lia PC DA
14. Asztalos Ferenc UDMR -
15. Baban Ștefan PRM DA
16. Bara Nicolae PD-L DA
17. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
18. Băeșu George PSD DA
19. Bănicioiu Nicolae PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bentu Dumitru PSD DA
22. Bivolaru Ioan PSD DA
23. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
24. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
25. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
26. Bónis István UDMR DA
27. Brînzan Ovidiu PSD DA
28. Brînză William Gabriel PD-L DA
29. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
30. Buciu Angela PRM DA
31. Buciuta Ștefan Minoritati DA
32. Buda Daniel PD-L DA
33. Buda Ioan PSD DA
34. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
35. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
36. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
37. Calimente Mihăiță PNL DA
38. Canacheu Costică PD-L DA
39. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
40. Călian Petru PC DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Câmpanu Liviu PNL DA
43. Chiper Gheorghe PSD DA
44. Chiș Filonaș PSD DA
45. Cindrea Ioan PSD DA
46. Ciopraga Mircea PNL DA
47. Cliveti Minodora PSD DA
48. Cocrea Olguța - DA
49. Codîrlă Liviu PRM DA
50. Constantinescu Anca PD-L DA
51. Crăciunescu Grigore PNL DA
52. Cutean Vasile Emilian PSD DA
53. Dan Iosif PSD DA
54. Diaconescu Marin PRM DA
55. Diaconescu Renică PC DA
56. Dobre Traian PNL DA
57. Dorneanu Valer PSD DA
58. Dragomir Dumitru PRM DA
59. Dragomir Gheorghe PNL DA
60. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
61. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
62. Dumitrescu Liana Minoritati DA
63. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
64. Dumitriu Mihai PSD DA
65. Dușa Mircea PSD DA
66. Duțu Stelian PD-L DA
67. Erdei Dolóczki István UDMR DA
68. Faina Constantin PC DA
69. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
70. Fenechiu Relu PNL DA
71. Firczak Gheorghe Minoritati DA
72. Florea Damian PC DA
73. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
74. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
75. Furo Iuliu Ioan PRM DA
76. Gabor Gheorghe PNL DA
77. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
78. Găleteanu Monalisa PSD DA
79. Georgescu Filip PSD DA
80. Gheorghe Valeriu PNL DA
81. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
82. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
83. Ghișe Ioan - DA
84. Giurgiu Mircia - DA
85. Glăvan Ștefan PC DA
86. Gonțea Ion PD-L DA
87. Grigore Dan PD-L DA
88. Gubandru Aurel PSD DA
89. Gușă Cozmin Horea - DA
90. Hanganu Romeo Octavian PC DA
91. Hellvig Eduard Raul PC DA
92. Hoban Ioan PNL DA
93. Hoinaru Marian PNL DA
94. Iancu Iulian PSD DA
95. Ibram Iusein Minoritati DA
96. Igaș Traian Constantin PD-L DA
97. Ignat Miron Minoritati DA
98. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
99. Ionescu Daniel PSD DA
100. Iordache Florin PSD DA
101. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
102. Iriza Marius PRM DA
103. Iustian Mircea Teodor PNL DA
104. Kerekes Károly UDMR DA
105. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
106. Kovacs Attila UDMR DA
107. Lakatos Petru UDMR Abținere
108. Longher Ghervazen Minoritati DA
109. Luchian Ion PNL DA
110. Macaleți Costică PSD DA
111. Magheru Paul PRM DA
112. Man Mircea PD-L DA
113. Manda Iulian Claudiu PSD DA
114. Manta Pantelimon PC DA
115. Marian Dan Mihai PNL DA
116. Marin Constantin PSD DA
117. Martin Eduard-Stelian PSD DA
118. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
119. Máté András-Levente UDMR DA
120. Matei Cătălin Lucian PSD DA
121. Mazăre Alexandru PSD DA
122. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
123. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
124. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
125. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
126. Mătușa Tudor PRM DA
127. Merce Ilie PRM DA
128. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
129. Micula Cătălin PNL DA
130. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
131. Mircea Costache PRM DA
132. Mircovici Niculae Minoritati DA
133. Mironescu Laurențiu PD-L DA
134. Mitrea Manuela PSD DA
135. Mitrea Miron Tudor PSD DA
136. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
137. Mînzînă Ion PRM DA
138. Mocanu Alexandru PD-L DA
139. Mocanu Vasile PSD DA
140. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
141. Mohora Tudor PSD DA
142. Moisoiu Adrian PRM DA
143. Moldovan Emil Radu PSD DA
144. Momanu Corneliu PNL DA
145. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
146. Movilă Petru PD-L DA
147. Munteanu Ioan PSD DA
148. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
149. Nassar Rodica PSD DA
150. Năstase Adrian PSD DA
151. Nechita Aurel PSD DA
152. Nedelcu Gabriela PSD DA
153. Nica Dan PSD DA
154. Nicolicea Eugen PSD DA
155. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
156. Nosa Iuliu PSD DA
157. Oancea Viorel PNL DA
158. Olarean Aurel PD-L DA
159. Oltean Ioan PD-L DA
160. Palăr Ionel PNL DA
161. Pardău Dumitru PNL DA
162. Pavelescu Aurelian - Abținere
163. Paveliu Marian Sorin PNL DA
164. Păun Nicolae Minoritati DA
165. Petrea Constantin PD-L DA
166. Plumb Rovana PSD DA
167. Ponta Victor-Viorel PSD DA
168. Pop Claudiu Adrian PSD DA
169. Popa Cornel PNL DA
170. Popa Daniela PC Abținere
171. Popa Nicolae PC DA
172. Popescu Florin Aurelian PNL DA
173. Popescu Ionica Constanța PC DA
174. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
175. Preda Cezar-Florin PD-L DA
176. Preda Ion PNL DA
177. Pruteanu Vasile PNL DA
178. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
179. Pupeză Viorel PSD DA
180. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
181. Pușcaș Vasile PSD DA
182. Pușcă Mircea Valer PNL DA
183. Racoceanu Viorel PD-L DA
184. Radan Mihai Minoritati DA
185. Raicu Romeo Marius PD-L DA
186. Rădulescu Cristian PD-L DA
187. Rogin Marius PD-L DA
188. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
189. Rus Ioan Aurel PRM DA
190. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
191. Sanda Victor PSD DA
192. Sandu Gabriel PNL DA
193. Sandu-Capră Mihai PNL DA
194. Sasu Ion PSD DA
195. Săniuță Marian-Florian PSD Abținere
196. Săpunaru Nini PNL DA
197. Sârb Gheorghe PD-L DA
198. Sârbu Daciana Octavia PSD DA
199. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
200. Scutaru Adrian George PNL DA
201. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
202. Seres Dénes UDMR DA
203. Sirețeanu Mihail PSD DA
204. Sóki Béla UDMR DA
205. Soporan Vasile Filip PSD DA
206. Stan Ioan PSD DA
207. Stanciu Anghel PSD DA
208. Stativă Irinel Ioan PSD DA
209. Stănișoară Mihai PD-L DA
210. Străchinaru Petre PD-L DA
211. Strungă Emil PNL DA
212. Szekely Levente Csaba UDMR DA
213. Știrbeț Cornel PNL DA
214. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
215. Știucă Alecsandru PSD DA
216. Tabără Valeriu PD-L DA
217. Tamás Sándor UDMR DA
218. Tămagă Constantin PSD DA
219. Tărniceru Petru PSD DA
220. Timar Liviu PSD DA
221. Timiș Ioan PNL DA
222. Todoran Pavel PSD DA
223. Toma Florentina Marilena PSD DA
224. Toma Horia-Victor PNL DA
225. Tudose Mihai PSD DA
226. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
227. Ujeniuc Dragoș PNL DA
228. Ungureanu Petre PNL DA
229. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
230. Ursărescu Dorinel PNL DA
231. Vainer Aurel Minoritati DA
232. Varga Attila UDMR DA
233. Vasile Aurelia PSD DA
234. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
235. Vălean Adina Ioana PNL DA
236. Văsioiu Horia PD-L DA
237. Vlase Petru Gabriel PSD DA
238. Vlădoiu Aurel PSD DA
239. Voicu Cătălin PSD DA
240. Voinea Florea PSD DA
241. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
242. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
243. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
244. Zegrean Augustin PD-L DA
245. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 29 martie 2020, 9:04
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro