Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.10.2006 > 12:17 Versiunea pentru printare
Marți, 24 octombrie 2006, ora 12:17

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Vot final
PL 642/2006 privind codul de conduită și integritate politică a aleșilor locali
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:224 70 48 18 38 16 13 13 8
- voturi pentru (DA):200 69 47 - 37 15 13 13 6
- voturi împotrivă (NU):20 1 1 17 - - - - 1
- abțineri:2 - - - - 1 - - 1
- nu au votat:2 - - 1 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andreica Romică PNL DA
9. Andronescu Ecaterina PSD DA
10. Antal Árpád-András UDMR DA
11. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
12. Ardelean Lia PC DA
13. Asztalos Ferenc UDMR DA
14. Baban Ștefan PRM NU
15. Bara Nicolae PD-L DA
16. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
17. Bădălău Niculae PSD DA
18. Băeșu George PSD DA
19. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bentu Dumitru PSD DA
22. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
23. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
24. Bónis István UDMR DA
25. Brînză William Gabriel PD-L DA
26. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
27. Buciu Angela PRM -
28. Buciuta Ștefan Minoritati DA
29. Buda Daniel PD-L DA
30. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
31. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
32. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
33. Canacheu Costică PD-L DA
34. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
35. Călian Petru PC DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Câmpanu Liviu PNL DA
38. Chiper Gheorghe PSD DA
39. Chiș Filonaș PSD DA
40. Cindrea Ioan PSD DA
41. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
42. Ciontu Corneliu - NU
43. Ciopraga Mircea PNL DA
44. Constantinescu Anca PD-L DA
45. Constantinescu Viorel PSD DA
46. Crăciunescu Grigore PNL DA
47. Cutean Vasile Emilian PSD DA
48. Diaconescu Marin PRM NU
49. Dida Corneliu Ioan PSD DA
50. Dorneanu Valer PSD DA
51. Dragomir Gheorghe PNL DA
52. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
53. Dumitriu Dragoș Petre PRM NU
54. Dumitriu Mihai PSD DA
55. Dumitru Ion PSD DA
56. Dușa Mircea PSD DA
57. Duțu Stelian PD-L DA
58. Erdei Dolóczki István UDMR DA
59. Faina Constantin PC DA
60. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM NU
61. Fenechiu Relu PNL DA
62. Firczak Gheorghe Minoritati DA
63. Florea Damian PC DA
64. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
65. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
66. Furo Iuliu Ioan PRM NU
67. Gabor Gheorghe PNL DA
68. Găleteanu Monalisa PSD DA
69. Georgescu Filip PSD DA
70. Gheorghe Valeriu PNL DA
71. Gheorghiof Titu Nicolae PNL NU
72. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
73. Giurgiu Mircia - DA
74. Glăvan Ștefan PC DA
75. Godja Petru PSD DA
76. Gonțea Ion PD-L DA
77. Grigore Dan PD-L DA
78. Grosaru Mircea Minoritati DA
79. Gubandru Aurel PSD DA
80. Gușă Cozmin Horea - Abținere
81. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
82. Hanganu Romeo Octavian PC DA
83. Hellvig Eduard Raul PC DA
84. Hoinaru Marian PNL DA
85. Hrebenciuc Viorel PSD DA
86. Igaș Traian Constantin PD-L DA
87. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
88. Ionescu Daniel PSD DA
89. Iordache Florin PSD DA
90. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
91. Iriza Marius PRM NU
92. Iustian Mircea Teodor PNL DA
93. Kelemen Hunor UDMR Abținere
94. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
95. Kovacs Attila UDMR DA
96. Lakatos Petru UDMR DA
97. Lambrino Radu PD-L DA
98. Longher Ghervazen Minoritati DA
99. Luchian Ion PNL DA
100. Macaleți Costică PSD DA
101. Magheru Paul PRM NU
102. Manolescu Oana Minoritati DA
103. Manta Pantelimon PC DA
104. Marian Dan Mihai PNL DA
105. Marin Constantin PSD DA
106. Martin Eduard-Stelian PSD DA
107. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
108. Máté András-Levente UDMR DA
109. Matei Cătălin Lucian PSD DA
110. Mazăre Alexandru PSD DA
111. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
112. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
113. Mătușa Tudor PRM NU
114. Merce Ilie PRM NU
115. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
116. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
117. Mircea Costache PRM NU
118. Mircovici Niculae Minoritati DA
119. Mironescu Laurențiu PD-L DA
120. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
121. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
122. Mînzînă Ion PRM NU
123. Mocanu Alexandru PD-L DA
124. Mocanu Vasile PSD DA
125. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
126. Mocioalcă Ion PSD DA
127. Mohora Tudor PSD DA
128. Moisoiu Adrian PRM NU
129. Moldovan Emil Radu PSD DA
130. Momanu Corneliu PNL DA
131. Movilă Petru PD-L DA
132. Munteanu Ioan PSD DA
133. Muscă Monica Octavia - DA
134. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
135. Nassar Rodica PSD DA
136. Nechita Aurel PSD DA
137. Nica Dan PSD DA
138. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
139. Nițulescu Teodor PRM NU
140. Nosa Iuliu PSD DA
141. Oancea Viorel PNL DA
142. Olarean Aurel PD-L DA
143. Oltean Ioan PD-L DA
144. Olteanu Bogdan PNL DA
145. Oprea Gabriel PSD DA
146. Ovidenie Costel - DA
147. Palăr Ionel PNL DA
148. Pardău Dumitru PNL DA
149. Paveliu Marian Sorin PNL DA
150. Păun Nicolae Minoritati DA
151. Petrea Constantin PD-L DA
152. Plumb Rovana PSD DA
153. Ponta Victor-Viorel PSD NU
154. Pop Claudiu Adrian PSD DA
155. Popa Cornel PNL DA
156. Popa Daniela PC DA
157. Popa Nicolae PC DA
158. Popescu Dan Ioan - DA
159. Popescu Florin Aurelian PNL DA
160. Popescu Ionica Constanța PC DA
161. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
162. Preda Cezar-Florin PD-L DA
163. Preda Ion PNL DA
164. Pruteanu Vasile PNL DA
165. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
166. Pupeză Viorel PSD DA
167. Pușcaș Vasile PSD DA
168. Pușcă Mircea Valer PNL DA
169. Racoceanu Viorel PD-L -
170. Radan Mihai Minoritati DA
171. Rădulescu Cristian PD-L DA
172. Rogin Marius PD-L DA
173. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
174. Rus Ioan Aurel PRM NU
175. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
176. Sanda Victor PSD DA
177. Sandu Gabriel PNL DA
178. Sandu-Capră Mihai PNL DA
179. Sasu Ion PSD DA
180. Săniuță Marian-Florian PSD DA
181. Sârb Gheorghe PD-L DA
182. Sârbu Marian PSD DA
183. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
184. Scutaru Adrian George PNL DA
185. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
186. Seres Dénes UDMR DA
187. Sóki Béla UDMR DA
188. Soporan Vasile Filip PSD DA
189. Stan Ioan PSD DA
190. Stan Ion PSD DA
191. Stativă Irinel Ioan PSD DA
192. Stoica Ion - DA
193. Străchinaru Petre PD-L DA
194. Strungă Emil PNL DA
195. Szekely Levente Csaba UDMR DA
196. Știrbeț Cornel PNL DA
197. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
198. Știucă Alecsandru PSD DA
199. Tamás Sándor UDMR DA
200. Tămagă Constantin PSD DA
201. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
202. Tărniceru Petru PSD DA
203. Timar Liviu PSD DA
204. Timiș Ioan PNL DA
205. Todoran Pavel PSD DA
206. Toró Tiberiu UDMR DA
207. Tudor Constantin PC DA
208. Tudor Marcu PRM NU
209. Țundrea Ioan PC DA
210. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
211. Ungureanu Petre PNL DA
212. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
213. Ursărescu Dorinel PNL DA
214. Vainer Aurel Minoritati DA
215. Vasilescu Lia Olguța PRM NU
216. Vălean Adina Ioana PNL DA
217. Văsioiu Horia PD-L DA
218. Vlădoiu Aurel PSD DA
219. Voinea Florea PSD DA
220. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
221. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
222. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU
223. Zegrean Augustin PD-L DA
224. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 4 iunie 2020, 12:17
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro