Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.10.2006 > 12:17 Versiunea pentru printare
Marți, 24 octombrie 2006, ora 12:17

Poziție pe
ordinea de zi:
5
Subiect vot: Vot final
PL 702/2006 pentru aprobarea Contractului de finanțare între România, Banca Europeană de Investiții și Municipiul București pentru Proiectul privind stația pentru tratarea apelor uzate București Glina, faza A, semnat la București la 29 mai 2006
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:229 73 51 19 36 16 13 12 9
- voturi pentru (DA):220 70 51 17 36 15 13 11 7
- voturi împotrivă (NU):4 1 - - - - - 1 2
- abțineri:3 1 - 1 - 1 - - -
- nu au votat:2 1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PSD DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andon Sergiu PC DA
8. Andreica Romică PNL DA
9. Andronescu Ecaterina PSD DA
10. Antal Árpád-András UDMR DA
11. Antal István UDMR DA
12. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
13. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
14. Ardelean Lia PC DA
15. Asztalos Ferenc UDMR DA
16. Baban Ștefan PRM DA
17. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
18. Bădălău Niculae PSD DA
19. Băeșu George PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bentu Dumitru PSD DA
22. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
23. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
24. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
25. Bónis István UDMR DA
26. Brînzan Ovidiu PSD DA
27. Brînză William Gabriel PD-L DA
28. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
29. Buciu Angela PRM DA
30. Buciuta Ștefan Minoritati DA
31. Buda Daniel PD-L DA
32. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
33. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
34. Canacheu Costică PD-L DA
35. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
36. Călian Petru PC DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Câmpanu Liviu PNL DA
39. Chiper Gheorghe PSD DA
40. Chiș Filonaș PSD DA
41. Cindrea Ioan PSD DA
42. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
43. Ciontu Corneliu - NU
44. Ciopraga Mircea PNL DA
45. Constantinescu Anca PD-L DA
46. Constantinescu Viorel PSD DA
47. Crăciunescu Grigore PNL DA
48. Cutean Vasile Emilian PSD DA
49. Diaconescu Marin PRM DA
50. Dida Corneliu Ioan PSD DA
51. Dobre Traian PNL DA
52. Dorneanu Valer PSD DA
53. Dragomir Gheorghe PNL DA
54. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
55. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
56. Dumitriu Mihai PSD DA
57. Dumitru Ion PSD DA
58. Dușa Mircea PSD DA
59. Duțu Stelian PD-L DA
60. Erdei Dolóczki István UDMR DA
61. Faina Constantin PC DA
62. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
63. Fenechiu Relu PNL DA
64. Firczak Gheorghe Minoritati DA
65. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
66. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
67. Furo Iuliu Ioan PRM DA
68. Gabor Gheorghe PNL DA
69. Găleteanu Monalisa PSD DA
70. Georgescu Filip PSD DA
71. Gerea Andrei Dominic PNL DA
72. Gheorghe Valeriu PNL DA
73. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
74. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
75. Giurgiu Mircia - DA
76. Glăvan Ștefan PC DA
77. Godja Petru PSD DA
78. Gonțea Ion PD-L DA
79. Grigore Dan PD-L DA
80. Grosaru Mircea Minoritati DA
81. Gubandru Aurel PSD -
82. Gușă Cozmin Horea - NU
83. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
84. Hanganu Romeo Octavian PC DA
85. Hellvig Eduard Raul PC DA
86. Hoinaru Marian PNL DA
87. Hrebenciuc Viorel PSD DA
88. Igaș Traian Constantin PD-L DA
89. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
90. Ionescu Daniel PSD DA
91. Iordache Florin PSD DA
92. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
93. Iriza Marius PRM DA
94. Iustian Mircea Teodor PNL DA
95. Kelemen Hunor UDMR DA
96. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
97. Kovacs Attila UDMR DA
98. Lakatos Petru UDMR DA
99. Lambrino Radu PD-L DA
100. Longher Ghervazen Minoritati DA
101. Luchian Ion PNL DA
102. Macaleți Costică PSD DA
103. Magheru Paul PRM DA
104. Manda Iulian Claudiu PSD DA
105. Manolescu Oana Minoritati DA
106. Manta Pantelimon PC DA
107. Marian Dan Mihai PNL DA
108. Marin Constantin PSD NU
109. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
110. Máté András-Levente UDMR DA
111. Matei Cătălin Lucian PSD DA
112. Mazăre Alexandru PSD DA
113. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
114. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
115. Mătușa Tudor PRM -
116. Meir Nati - DA
117. Merce Ilie PRM DA
118. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
119. Mircea Costache PRM Abținere
120. Mircovici Niculae Minoritati DA
121. Mironescu Laurențiu PD-L DA
122. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
123. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
124. Mînzînă Ion PRM DA
125. Mocanu Alexandru PD-L DA
126. Mocanu Vasile PSD DA
127. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
128. Mocioalcă Ion PSD DA
129. Mohora Tudor PSD DA
130. Moisoiu Adrian PRM DA
131. Moldovan Emil Radu PSD DA
132. Momanu Corneliu PNL DA
133. Movilă Petru PD-L DA
134. Munteanu Ioan PSD DA
135. Muscă Monica Octavia - DA
136. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
137. Nassar Rodica PSD DA
138. Năstase Adrian PSD DA
139. Nechita Aurel PSD DA
140. Nica Dan PSD DA
141. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
142. Nițulescu Teodor PRM DA
143. Nosa Iuliu PSD DA
144. Oancea Viorel PNL DA
145. Olarean Aurel PD-L DA
146. Oltean Ioan PD-L DA
147. Olteanu Bogdan PNL DA
148. Oprea Gabriel PSD DA
149. Ovidenie Costel - DA
150. Pardău Dumitru PNL DA
151. Paveliu Marian Sorin PNL DA
152. Păun Nicolae Minoritati DA
153. Petrea Constantin PD-L DA
154. Plumb Rovana PSD DA
155. Ponta Victor-Viorel PSD DA
156. Pop Claudiu Adrian PSD DA
157. Popa Cornel PNL DA
158. Popa Daniela PC DA
159. Popa Nicolae PC DA
160. Popescu Dan Ioan - DA
161. Popescu Florin Aurelian PNL DA
162. Popescu Ionica Constanța PC DA
163. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
164. Preda Cezar-Florin PD-L DA
165. Preda Ion PNL DA
166. Pruteanu Vasile PNL DA
167. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
168. Pupeză Viorel PSD DA
169. Pușcaș Vasile PSD DA
170. Pușcă Mircea Valer PNL DA
171. Racoceanu Viorel PD-L DA
172. Radan Mihai Minoritati DA
173. Rădulescu Cristian PD-L DA
174. Rogin Marius PD-L DA
175. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
176. Rus Ioan Aurel PRM DA
177. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
178. Sanda Victor PSD DA
179. Sandu Gabriel PNL DA
180. Sandu-Capră Mihai PNL DA
181. Sasu Ion PSD DA
182. Săniuță Marian-Florian PSD Abținere
183. Sârb Gheorghe PD-L DA
184. Sârbu Marian PSD DA
185. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
186. Scutaru Adrian George PNL DA
187. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
188. Seres Dénes UDMR DA
189. Sóki Béla UDMR DA
190. Soporan Vasile Filip PSD DA
191. Stan Ioan PSD DA
192. Stan Ion PSD DA
193. Stativă Irinel Ioan PSD DA
194. Stoica Ion - DA
195. Străchinaru Petre PD-L DA
196. Strungă Emil PNL DA
197. Szekely Levente Csaba UDMR DA
198. Știrbeț Cornel PNL DA
199. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
200. Știucă Alecsandru PSD DA
201. Tamás Sándor UDMR DA
202. Tămagă Constantin PSD DA
203. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
204. Tărniceru Petru PSD DA
205. Teodorescu George Alin PSD DA
206. Timar Liviu PSD DA
207. Timiș Ioan PNL DA
208. Todoran Pavel PSD DA
209. Toma Horia-Victor PNL DA
210. Toró Tiberiu UDMR Abținere
211. Tudor Constantin PC DA
212. Tudor Marcu PRM DA
213. Țundrea Ioan PC DA
214. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
215. Ungureanu Petre PNL DA
216. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
217. Ursărescu Dorinel PNL DA
218. Vainer Aurel Minoritati NU
219. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
220. Vălean Adina Ioana PNL DA
221. Văsioiu Horia PD-L DA
222. Vlase Petru Gabriel PSD DA
223. Vlădoiu Aurel PSD DA
224. Voinea Florea PSD DA
225. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
226. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
227. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
228. Zegrean Augustin PD-L DA
229. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 4 iunie 2020, 9:53
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro