Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.10.2006 > 12:17 Versiunea pentru printare
Marți, 24 octombrie 2006, ora 12:17

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Vot final
PL 308/2006 pentru aprobarea Ordonanței Guvernului nr. 2/2006 privind reglementarea drepturilor salariale și a altor drepturi ale funcționarilor publici pentru anul 2006
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:230 73 54 17 35 16 14 13 8
- voturi pentru (DA):226 73 54 17 34 15 14 12 7
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:1 - - - - 1 - - -
- nu au votat:3 - - - 1 - - 1 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PSD DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andon Sergiu PC DA
8. Andreica Romică PNL DA
9. Andronescu Ecaterina PSD DA
10. Antal Árpád-András UDMR DA
11. Antal István UDMR DA
12. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
13. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
14. Ardelean Lia PC DA
15. Asztalos Ferenc UDMR DA
16. Baban Ștefan PRM DA
17. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
18. Bădălău Niculae PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bentu Dumitru PSD DA
21. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
22. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
23. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
24. Bónis István UDMR DA
25. Brînzan Ovidiu PSD DA
26. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
27. Buciu Angela PRM DA
28. Buciuta Ștefan Minoritati DA
29. Buda Daniel PD-L DA
30. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
31. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
32. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
33. Canacheu Costică PD-L DA
34. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
35. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
36. Călian Petru PC DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Câmpanu Liviu PNL DA
39. Chiper Gheorghe PSD DA
40. Chiș Filonaș PSD DA
41. Cindrea Ioan PSD DA
42. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
43. Ciontu Corneliu - DA
44. Ciopraga Mircea PNL DA
45. Constantinescu Anca PD-L DA
46. Constantinescu Viorel PSD DA
47. Crăciunescu Grigore PNL DA
48. Cutean Vasile Emilian PSD DA
49. Diaconescu Marin PRM DA
50. Diaconescu Renică PC DA
51. Dida Corneliu Ioan PSD DA
52. Dobre Traian PNL DA
53. Dorneanu Valer PSD DA
54. Dragomir Gheorghe PNL DA
55. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
56. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
57. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
58. Dumitriu Mihai PSD DA
59. Dumitru Ion PSD DA
60. Dușa Mircea PSD DA
61. Duțu Stelian PD-L DA
62. Erdei Dolóczki István UDMR DA
63. Faina Constantin PC DA
64. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
65. Fenechiu Relu PNL DA
66. Firczak Gheorghe Minoritati DA
67. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
68. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
69. Furo Iuliu Ioan PRM DA
70. Gabor Gheorghe PNL DA
71. Găleteanu Monalisa PSD DA
72. Georgescu Filip PSD DA
73. Gerea Andrei Dominic PNL DA
74. Gheorghe Valeriu PNL DA
75. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
76. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
77. Glăvan Ștefan PC DA
78. Godja Petru PSD DA
79. Gonțea Ion PD-L DA
80. Grigore Dan PD-L DA
81. Grosaru Mircea Minoritati DA
82. Gubandru Aurel PSD DA
83. Gușă Cozmin Horea - DA
84. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
85. Hanganu Romeo Octavian PC DA
86. Hellvig Eduard Raul PC DA
87. Hoinaru Marian PNL DA
88. Hrebenciuc Viorel PSD DA
89. Igaș Traian Constantin PD-L DA
90. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
91. Ionescu Daniel PSD DA
92. Iordache Florin PSD DA
93. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
94. Iriza Marius PRM DA
95. Iustian Mircea Teodor PNL DA
96. Kelemen Hunor UDMR DA
97. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
98. Kovacs Attila UDMR DA
99. Lakatos Petru UDMR Abținere
100. Lambrino Radu PD-L DA
101. Longher Ghervazen Minoritati -
102. Luchian Ion PNL DA
103. Magheru Paul PRM DA
104. Manda Iulian Claudiu PSD DA
105. Manolescu Oana Minoritati DA
106. Manta Pantelimon PC DA
107. Marian Dan Mihai PNL DA
108. Marin Constantin PSD DA
109. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
110. Máté András-Levente UDMR DA
111. Matei Cătălin Lucian PSD DA
112. Mazăre Alexandru PSD DA
113. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
114. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
115. Mătușa Tudor PRM DA
116. Meir Nati - DA
117. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
118. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
119. Mircea Costache PRM DA
120. Mircovici Niculae Minoritati DA
121. Mironescu Laurențiu PD-L DA
122. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
123. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
124. Mînzînă Ion PRM DA
125. Mocanu Alexandru PD-L DA
126. Mocanu Vasile PSD DA
127. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
128. Mocioalcă Ion PSD DA
129. Mohora Tudor PSD DA
130. Moisoiu Adrian PRM DA
131. Moldovan Emil Radu PSD DA
132. Momanu Corneliu PNL DA
133. Movilă Petru PD-L DA
134. Munteanu Ioan PSD DA
135. Muscă Monica Octavia - DA
136. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
137. Nassar Rodica PSD DA
138. Năstase Adrian PSD DA
139. Nechita Aurel PSD DA
140. Nica Dan PSD DA
141. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
142. Nițulescu Teodor PRM DA
143. Nosa Iuliu PSD DA
144. Oancea Viorel PNL DA
145. Olarean Aurel PD-L DA
146. Oltean Ioan PD-L DA
147. Olteanu Bogdan PNL DA
148. Oprea Gabriel PSD DA
149. Ovidenie Costel - DA
150. Palăr Ionel PNL DA
151. Pardău Dumitru PNL DA
152. Paveliu Marian Sorin PNL DA
153. Păun Nicolae Minoritati DA
154. Petrea Constantin PD-L DA
155. Plumb Rovana PSD DA
156. Ponta Victor-Viorel PSD DA
157. Pop Claudiu Adrian PSD DA
158. Popa Cornel PNL DA
159. Popa Daniela PC DA
160. Popa Nicolae PC DA
161. Popescu Dan Ioan - DA
162. Popescu Florin Aurelian PNL DA
163. Popescu Ionica Constanța PC DA
164. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
165. Preda Cezar-Florin PD-L DA
166. Preda Ion PNL DA
167. Pruteanu Vasile PNL DA
168. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
169. Pupeză Viorel PSD DA
170. Pușcaș Vasile PSD DA
171. Pușcă Mircea Valer PNL DA
172. Racoceanu Viorel PD-L DA
173. Radan Mihai Minoritati DA
174. Rădulescu Cristian PD-L DA
175. Rogin Marius PD-L DA
176. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
177. Rus Ioan Aurel PRM DA
178. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
179. Rușanu Dan Radu PNL DA
180. Sanda Victor PSD DA
181. Sandu Gabriel PNL DA
182. Sandu-Capră Mihai PNL DA
183. Sasu Ion PSD DA
184. Săniuță Marian-Florian PSD DA
185. Sârb Gheorghe PD-L -
186. Sârbu Marian PSD DA
187. Scutaru Adrian George PNL DA
188. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
189. Seres Dénes UDMR DA
190. Sóki Béla UDMR DA
191. Soporan Vasile Filip PSD DA
192. Stan Ioan PSD DA
193. Stan Ion PSD DA
194. Stativă Irinel Ioan PSD DA
195. Stoica Ion - -
196. Străchinaru Petre PD-L DA
197. Strungă Emil PNL DA
198. Szekely Levente Csaba UDMR DA
199. Știrbeț Cornel PNL DA
200. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
201. Știucă Alecsandru PSD DA
202. Tamás Sándor UDMR DA
203. Tămagă Constantin PSD DA
204. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
205. Tărniceru Petru PSD DA
206. Teodorescu George Alin PSD DA
207. Timar Liviu PSD DA
208. Timiș Ioan PNL DA
209. Todoran Pavel PSD DA
210. Toma Horia-Victor PNL DA
211. Toró Tiberiu UDMR DA
212. Tudor Constantin PC DA
213. Tudor Marcu PRM DA
214. Turcan Raluca PNL DA
215. Țundrea Ioan PC DA
216. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
217. Ungureanu Petre PNL DA
218. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
219. Ursărescu Dorinel PNL DA
220. Vainer Aurel Minoritati DA
221. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
222. Vălean Adina Ioana PNL DA
223. Văsioiu Horia PD-L DA
224. Vlase Petru Gabriel PSD DA
225. Vlădoiu Aurel PSD DA
226. Voinea Florea PSD DA
227. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
228. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
229. Zegrean Augustin PD-L DA
230. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 4 iunie 2020, 11:01
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro