Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.10.2006 > 12:18 Versiunea pentru printare
Marți, 24 octombrie 2006, ora 12:18

Poziție pe
ordinea de zi:
7
Subiect vot: Vot final
PL 668/2006 privind modificarea Legii nr.526/2003 pentru aprobarea Programului național de dezvoltare a turismului montan "Superschi în Carpați"
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:237 75 54 18 36 16 16 13 9
- voturi pentru (DA):225 73 54 11 35 15 16 13 8
- voturi împotrivă (NU):7 - - 7 - - - - -
- abțineri:2 - - - - 1 - - 1
- nu au votat:3 2 - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L -
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andon Sergiu PC DA
9. Andreica Romică PNL DA
10. Andronescu Ecaterina PSD DA
11. Antal Árpád-András UDMR DA
12. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
13. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
14. Ardelean Lia PC DA
15. Asztalos Ferenc UDMR DA
16. Baban Ștefan PRM DA
17. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
18. Bădălău Niculae PSD DA
19. Băeșu George PSD DA
20. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Bentu Dumitru PSD DA
23. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
24. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
25. Bolcaș Lucian Augustin PRM NU
26. Bónis István UDMR DA
27. Brînzan Ovidiu PSD DA
28. Brînză William Gabriel PD-L DA
29. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
30. Buciu Angela PRM DA
31. Buciuta Ștefan Minoritati DA
32. Buda Daniel PD-L DA
33. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
34. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
35. Canacheu Costică PD-L DA
36. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
37. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD -
38. Călian Petru PC DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Câmpanu Liviu PNL DA
41. Chiper Gheorghe PSD DA
42. Chiș Filonaș PSD DA
43. Cindrea Ioan PSD DA
44. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
45. Ciontu Corneliu - DA
46. Ciopraga Mircea PNL DA
47. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
48. Constantinescu Anca PD-L DA
49. Constantinescu Viorel PSD DA
50. Crăciunescu Grigore PNL DA
51. Cutean Vasile Emilian PSD DA
52. Diaconescu Marin PRM DA
53. Diaconescu Renică PC DA
54. Dida Corneliu Ioan PSD DA
55. Dobre Traian PNL DA
56. Dorneanu Valer PSD DA
57. Dragomir Gheorghe PNL DA
58. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
59. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
60. Dumitriu Mihai PSD DA
61. Dumitru Ion PSD DA
62. Dușa Mircea PSD DA
63. Duțu Stelian PD-L DA
64. Erdei Dolóczki István UDMR DA
65. Faina Constantin PC DA
66. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
67. Fenechiu Relu PNL DA
68. Firczak Gheorghe Minoritati DA
69. Florea Damian PC DA
70. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
71. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
72. Furo Iuliu Ioan PRM DA
73. Gabor Gheorghe PNL DA
74. Găleteanu Monalisa PSD DA
75. Georgescu Filip PSD -
76. Gerea Andrei Dominic PNL DA
77. Gheorghe Valeriu PNL DA
78. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
79. Giurgiu Mircia - DA
80. Glăvan Ștefan PC DA
81. Godja Petru PSD DA
82. Gonțea Ion PD-L DA
83. Grigore Dan PD-L DA
84. Grosaru Mircea Minoritati DA
85. Gubandru Aurel PSD DA
86. Gușă Cozmin Horea - Abținere
87. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
88. Hanganu Romeo Octavian PC DA
89. Hellvig Eduard Raul PC DA
90. Hoinaru Marian PNL DA
91. Hrebenciuc Viorel PSD DA
92. Igaș Traian Constantin PD-L DA
93. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
94. Ionescu Daniel PSD DA
95. Iordache Florin PSD DA
96. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
97. Iriza Marius PRM DA
98. Iustian Mircea Teodor PNL DA
99. Kelemen Hunor UDMR DA
100. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
101. Kovacs Attila UDMR DA
102. Lakatos Petru UDMR DA
103. Lambrino Radu PD-L DA
104. Longher Ghervazen Minoritati DA
105. Luchian Ion PNL DA
106. Macaleți Costică PSD DA
107. Magheru Paul PRM DA
108. Manda Iulian Claudiu PSD DA
109. Manolescu Oana Minoritati DA
110. Manta Pantelimon PC DA
111. Marian Dan Mihai PNL DA
112. Marin Constantin PSD DA
113. Martin Eduard-Stelian PSD DA
114. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
115. Máté András-Levente UDMR DA
116. Matei Cătălin Lucian PSD DA
117. Mazăre Alexandru PSD DA
118. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
119. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
120. Mătușa Tudor PRM DA
121. Meir Nati - DA
122. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
123. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
124. Mircea Costache PRM NU
125. Mircovici Niculae Minoritati DA
126. Mironescu Laurențiu PD-L DA
127. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
128. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
129. Mînzînă Ion PRM NU
130. Mocanu Alexandru PD-L DA
131. Mocanu Vasile PSD DA
132. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
133. Mocioalcă Ion PSD DA
134. Mohora Tudor PSD DA
135. Moisoiu Adrian PRM DA
136. Moldovan Emil Radu PSD DA
137. Momanu Corneliu PNL DA
138. Movilă Petru PD-L DA
139. Munteanu Ioan PSD DA
140. Muscă Monica Octavia - DA
141. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
142. Nassar Rodica PSD DA
143. Năstase Adrian PSD DA
144. Nechita Aurel PSD DA
145. Nica Dan PSD DA
146. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
147. Nițulescu Teodor PRM DA
148. Nosa Iuliu PSD DA
149. Oancea Viorel PNL DA
150. Olarean Aurel PD-L DA
151. Oltean Ioan PD-L DA
152. Olteanu Bogdan PNL DA
153. Oprea Gabriel PSD DA
154. Ovidenie Costel - DA
155. Palăr Ionel PNL DA
156. Pardău Dumitru PNL DA
157. Paveliu Marian Sorin PNL DA
158. Păun Nicolae Minoritati DA
159. Petrea Constantin PD-L DA
160. Plumb Rovana PSD DA
161. Ponta Victor-Viorel PSD DA
162. Pop Claudiu Adrian PSD DA
163. Popa Cornel PNL DA
164. Popa Daniela PC DA
165. Popa Nicolae PC DA
166. Popescu Dan Ioan - DA
167. Popescu Florin Aurelian PNL DA
168. Popescu Ionica Constanța PC DA
169. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
170. Preda Cezar-Florin PD-L DA
171. Preda Ion PNL DA
172. Pruteanu Vasile PNL DA
173. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
174. Pupeză Viorel PSD DA
175. Pușcaș Vasile PSD DA
176. Pușcă Mircea Valer PNL DA
177. Racoceanu Viorel PD-L DA
178. Radan Mihai Minoritati DA
179. Rădulescu Cristian PD-L DA
180. Rogin Marius PD-L DA
181. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
182. Rus Ioan Aurel PRM NU
183. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
184. Sanda Victor PSD DA
185. Sandu Gabriel PNL DA
186. Sandu-Capră Mihai PNL DA
187. Sasu Ion PSD DA
188. Săniuță Marian-Florian PSD DA
189. Săpunaru Nini PNL DA
190. Sârb Gheorghe PD-L DA
191. Sârbu Marian PSD DA
192. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
193. Scutaru Adrian George PNL DA
194. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
195. Seres Dénes UDMR DA
196. Sóki Béla UDMR DA
197. Soporan Vasile Filip PSD DA
198. Stan Ioan PSD DA
199. Stan Ion PSD DA
200. Stativă Irinel Ioan PSD DA
201. Stoica Ion - DA
202. Străchinaru Petre PD-L DA
203. Strungă Emil PNL DA
204. Szekely Levente Csaba UDMR DA
205. Știrbeț Cornel PNL DA
206. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
207. Știucă Alecsandru PSD DA
208. Tamás Sándor UDMR DA
209. Tămagă Constantin PSD DA
210. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
211. Tărniceru Petru PSD DA
212. Teodorescu George Alin PSD DA
213. Timar Liviu PSD DA
214. Timiș Ioan PNL DA
215. Todoran Pavel PSD DA
216. Toma Horia-Victor PNL DA
217. Toró Tiberiu UDMR Abținere
218. Tudor Constantin PC DA
219. Tudor Marcu PRM NU
220. Turcan Raluca PNL DA
221. Țundrea Ioan PC DA
222. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
223. Ungureanu Petre PNL DA
224. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
225. Ursărescu Dorinel PNL DA
226. Vainer Aurel Minoritati DA
227. Vasilescu Lia Olguța PRM NU
228. Vălean Adina Ioana PNL DA
229. Văsioiu Horia PD-L DA
230. Vlase Petru Gabriel PSD DA
231. Vlădoiu Aurel PSD DA
232. Voinea Florea PSD DA
233. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
234. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
235. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU
236. Zegrean Augustin PD-L DA
237. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 4 iunie 2020, 11:36
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro