Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.10.2006 > 16:36 Versiunea pentru printare
Luni, 30 octombrie 2006, ora 16:36

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Punctul 6 din raportul suplimentar
PL 616/2006 privind înființarea, organizarea și funcționarea Agenției Naționale de Integritate
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:189 62 40 16 36 15 7 7 6
- voturi pentru (DA):98 61 1 16 - 13 5 - 2
- voturi împotrivă (NU):88 - 39 - 36 - 2 7 4
- abțineri:1 - - - - 1 - - -
- nu au votat:2 1 - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L NU
3. Almăjanu Marin PNL NU
4. Amarie Constantin PSD DA
5. Andon Sergiu PC DA
6. Antal Árpád-András UDMR DA
7. Asztalos Ferenc UDMR DA
8. Baban Ștefan PRM DA
9. Bara Nicolae PD-L NU
10. Băeșu George PSD DA
11. Bărbulețiu Tiberiu PNL NU
12. Bejinariu Eugen PSD DA
13. Bentu Dumitru PSD DA
14. Bivolaru Ioan PSD DA
15. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
16. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
17. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
18. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
19. Bónis István UDMR DA
20. Brînzan Ovidiu PSD DA
21. Buciuta Ștefan Minoritati NU
22. Buda Daniel PD-L NU
23. Buda Ioan PSD DA
24. Calimente Mihăiță PNL NU
25. Canacheu Costică PD-L NU
26. Călin Ion PSD DA
27. Câmpanu Liviu PNL NU
28. Chiper Gheorghe PSD DA
29. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
30. Cocrea Olguța - NU
31. Codîrlă Liviu PRM DA
32. Corlățean Titus PSD DA
33. Crăciunescu Grigore PNL NU
34. Crețu Gabriela PSD -
35. Diaconescu Marin PRM DA
36. Diaconescu Renică PC NU
37. Dida Corneliu Ioan PSD DA
38. Dorneanu Valer PSD DA
39. Dumitrescu Liana Minoritati NU
40. Dumitriu Mihai PSD DA
41. Dumitru Ion PSD DA
42. Dușa Mircea PSD DA
43. Duțu Stelian PD-L NU
44. Erdei Dolóczki István UDMR DA
45. Faina Constantin PC DA
46. Florea Damian PC NU
47. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
48. Furo Iuliu Ioan PRM DA
49. Gabor Gheorghe PNL NU
50. Găleteanu Monalisa PSD DA
51. Georgescu Filip PSD DA
52. Gheorghe Valeriu PNL NU
53. Gheorghiof Titu Nicolae PNL NU
54. Ghișe Ioan - NU
55. Gonțea Ion PD-L NU
56. Grigore Dan PD-L NU
57. Gubandru Aurel PSD DA
58. Hellvig Eduard Raul PC DA
59. Hoban Ioan PNL NU
60. Iancu Iulian PSD DA
61. Igaș Traian Constantin PD-L NU
62. Iordache Florin PSD DA
63. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
64. Kelemen Hunor UDMR DA
65. Király Andrei-Gheorghe UDMR -
66. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
67. Kovacs Attila UDMR DA
68. Lakatos Petru UDMR DA
69. Longher Ghervazen Minoritati NU
70. Luchian Ion PNL NU
71. Macaleți Costică PSD DA
72. Magheru Paul PRM DA
73. Man Mircea PD-L NU
74. Manta Pantelimon PC DA
75. Marin Constantin PSD DA
76. Marinescu Marian-Jean PD-L NU
77. Martin Eduard-Stelian PSD DA
78. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
79. Matei Cătălin Lucian PSD DA
80. Mazăre Alexandru PSD DA
81. Mălaimare Mihai Adrian PNL NU
82. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
83. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
84. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
85. Mătușa Tudor PRM DA
86. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
87. Micula Cătălin PNL NU
88. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
89. Mircea Costache PRM DA
90. Mircovici Niculae Minoritati NU
91. Mironescu Laurențiu PD-L NU
92. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
93. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
94. Mînzînă Ion PRM DA
95. Mocanu Alexandru PD-L NU
96. Mocanu Vasile PSD DA
97. Mocănescu Coloros Dan Constantin - NU
98. Mocioalcă Ion PSD DA
99. Moisoiu Adrian PRM DA
100. Moldovan Emil Radu PSD DA
101. Momanu Corneliu PNL NU
102. Movilă Petru PD-L NU
103. Munteanu Ioan PSD DA
104. Muscă Monica Octavia - NU
105. Nassar Rodica PSD DA
106. Năstase Adrian PSD DA
107. Nechita Aurel PSD DA
108. Nica Dan PSD DA
109. Nicolicea Eugen PSD DA
110. Nistoran Dorin-Liviu PD-L NU
111. Niță Constantin PSD DA
112. Nițulescu Teodor PRM DA
113. Nosa Iuliu PSD DA
114. Oancea Viorel PNL NU
115. Olarean Aurel PD-L NU
116. Oltean Ioan PD-L NU
117. Olteanu Bogdan PNL NU
118. Ovidenie Costel - DA
119. Palăr Ionel PNL NU
120. Pardău Dumitru PNL NU
121. Pașcu Ioan Mircea PSD DA
122. Paveliu Marian Sorin PNL NU
123. Petrea Constantin PD-L NU
124. Pop Claudiu Adrian PSD DA
125. Popa Nicolae PC DA
126. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
127. Preda Cezar-Florin PD-L NU
128. Preda Ion PNL NU
129. Pruteanu Vasile PNL NU
130. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
131. Pupeză Viorel PSD DA
132. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
133. Pușcaș Vasile PSD DA
134. Pușcă Mircea Valer PNL NU
135. Puzdrea Dumitru PD-L NU
136. Racoceanu Viorel PD-L NU
137. Radan Mihai Minoritati NU
138. Raicu Romeo Marius PD-L NU
139. Rogin Marius PD-L NU
140. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
141. Rus Ioan Aurel PRM DA
142. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
143. Sanda Victor PSD DA
144. Sandu-Capră Mihai PNL NU
145. Sasu Ion PSD DA
146. Săniuță Marian-Florian PSD DA
147. Săpunaru Nini PNL NU
148. Sârb Gheorghe PD-L NU
149. Sârbu Mugurel Liviu PD-L NU
150. Scutaru Adrian George PNL NU
151. Semcu Adrian Emanuil PNL NU
152. Seres Dénes UDMR DA
153. Sirețeanu Mihail PSD DA
154. Sóki Béla UDMR DA
155. Stan Ioan PSD DA
156. Stativă Irinel Ioan PSD DA
157. Stănescu Mircea PD-L NU
158. Stoica Ion - DA
159. Străchinaru Petre PD-L NU
160. Strungă Emil PNL NU
161. Szekely Levente Csaba UDMR DA
162. Știrbeț Cornel PNL NU
163. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
164. Știreanu Octavian PSD DA
165. Știucă Alecsandru PSD DA
166. Tabără Valeriu PD-L NU
167. Tamás Sándor UDMR DA
168. Tămagă Constantin PSD DA
169. Timar Liviu PSD DA
170. Timiș Ioan PNL NU
171. Toma Florentina Marilena PSD DA
172. Toma Horia-Victor PNL NU
173. Toró Tiberiu UDMR Abținere
174. Tudose Mihai PSD DA
175. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
176. Ujeniuc Dragoș PNL NU
177. Ungureanu Petre PNL NU
178. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
179. Ursărescu Dorinel PNL NU
180. Vainer Aurel Minoritati NU
181. Vasile Aurelia PSD DA
182. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
183. Văsioiu Horia PD-L NU
184. Vlase Petru Gabriel PSD DA
185. Vlădoiu Aurel PSD DA
186. Voicu Cătălin PSD DA
187. Zaharia Claudius Mihail PNL NU
188. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
189. Zegrean Augustin PD-L NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 17 noiembrie 2019, 2:00
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro