Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.09.2018 > 12:15 Versiunea pentru printare
Miercuri, 26 septembrie 2018, ora 12:15

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 313/2016 pentru modificarea alin.(1) al art. 3 din Ordonanța de urgență a Guvernului 9/2013 privind timbrul de mediu pentru autovehicule
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:276 133 56 24 17 16 9 14 7
- voturi pentru (DA):265 131 53 24 17 16 4 14 6
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:7 - 2 - - - 5 - -
- nu au votat:4 2 1 - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD -
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Apjok Norbert UDMR DA
9. Ardelean Ben-Oni PNL DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PNL DA
14. Balint Liviu-Ioan PSD DA
15. Banias Mircea Marius - DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
17. Bălănescu Alexandru PSD DA
18. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bende Sándor UDMR DA
21. Benedek Zacharie UDMR DA
22. Benga Tudor - Vlad USR DA
23. Benkő Erika UDMR DA
24. Bica Dănuț PNL DA
25. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
26. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
27. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bontea Vlad PSD DA
32. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
33. Borza Remus-Adrian - DA
34. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
35. Botez Mihai-Cătălin USR DA
36. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
37. Bran Ioana PSD DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin PSD DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Bulai Iulian USR DA
43. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
44. Burciu Cristina PSD DA
45. Calista Mara-Daniela PNL DA
46. Calotă Florică Ică ALDE DA
47. Căciulă Aurel PSD DA
48. Călin Ion PSD DA
49. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
50. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
51. Cherecheș Florica PNL DA
52. Cherecheș Viorica PNL DA
53. Chichirău Cosette-Paula USR DA
54. Chiriac Viorel PSD DA
55. Ciocan Dan PSD DA
56. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
57. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
58. Ciuhodaru Tudor PSD DA
59. Cobuz Maricela PSD DA
60. Cocoș Vasile PSD DA
61. Codreanu Constantin PMP Abținere
62. Constantin Daniel - -
63. Cosma Andreea PSD DA
64. Cosma Lavinia-Corina USR DA
65. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
66. Csép Éva-Andrea UDMR DA
67. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
68. Cuc Alexandru-Răzvan PSD -
69. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
70. Culeafă Mihai PNL DA
71. Cupă Ion ALDE DA
72. Cupșa Ioan PNL DA
73. Dan Nicușor Daniel USR DA
74. Dehelean Silviu USR DA
75. Dinu Cristina-Elena PSD DA
76. Dîrzu Ioan PSD DA
77. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
78. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
79. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
80. Drulă Cătălin USR DA
81. Dunava Costel Neculai PSD DA
82. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
83. Erdei Dolóczki István UDMR DA
84. Farago Petru UDMR DA
85. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
86. Florea Damian PSD DA
87. Floroiu Ionel PSD DA
88. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
89. Furic Iarco Minoritati DA
90. Furtună Mirela PSD DA
91. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
92. Gavrilă Camelia PSD DA
93. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
94. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
95. Găină Mihăiță PSD DA
96. Georgescu Nicolae PSD DA
97. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
98. Gheorghe Tinel PNL Abținere
99. Gheorghiu Bogdan PNL DA
100. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
101. Gherman Dumitru PSD DA
102. Ghilea Găvrilă PNL DA
103. Gilia Claudia PSD DA
104. Giugea Nicolae PNL DA
105. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
106. Gudu Vasile PNL DA
107. Halici Nicușor PSD DA
108. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
109. Hărătău Elena PSD DA
110. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
111. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
112. Huncă Mihaela - DA
113. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
114. Iancu Iulian PSD DA
115. Iancu Marius-Ionel PSD DA
116. Iftimie Neculai PSD DA
117. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
118. Intotero Natalia-Elena PSD DA
119. Ion Stelian-Cristian USR DA
120. Ionescu George PNL DA
121. Ioniță Antoneta PNL DA
122. Iordache Florin PSD DA
123. Itu Cornel PSD DA
124. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
125. Kelemen Hunor UDMR DA
126. Korodi Attila UDMR DA
127. Lazăr Sorin PSD DA
128. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
129. Longher Victoria Minoritati DA
130. Lovin Dumitru ALDE DA
131. Lungu Tudorița PNL DA
132. Lupașcu Costel PSD DA
133. Macovei Silviu Nicu PSD DA
134. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
135. Manole Petre-Florin PSD DA
136. Mareș Mara PNL DA
137. Marica Petru-Sorin PSD DA
138. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
139. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
140. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
141. Mihalescul Dumitru PNL DA
142. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
143. Mînzatu Roxana PSD DA
144. Mocanu Adrian ALDE DA
145. Mohaci Mihai PSD DA
146. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
147. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
148. Movilă Petru PMP DA
149. Mușoiu Ștefan PSD DA
150. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
151. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
152. Neagu Nicolae PNL DA
153. Neață Eugen PSD DA
154. Nechifor Cătălin-Ioan - DA
155. Nicoară Romeo Florin PNL DA
156. Nicolae Andrei PSD DA
157. Nicolicea Eugen PSD DA
158. Nistor Laurențiu PSD DA
159. Niță Mihai ALDE DA
160. Niță Nicu PSD DA
161. Nosa Iuliu PSD DA
162. Olar Corneliu PNL DA
163. Olteanu Daniel ALDE DA
164. Oprea Dumitru PNL DA
165. Oros Nechita-Adrian PNL DA
166. Oteșanu Daniela PSD DA
167. Palăr Ionel PNL DA
168. Pambuccian Varujan Minoritati DA
169. Pană Adriana-Doina PSD DA
170. Paraschiv Rodica PSD DA
171. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
172. Pau Radu - Adrian PSD DA
173. Păle Dănuț PSD DA
174. Petcu Toma-Florin ALDE DA
175. Petrea Gabriel PSD DA
176. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
177. Petric Octavian PSD DA
178. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
179. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
180. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
181. Podașcă Gabriela-Maria - DA
182. Pop Georgian PSD DA
183. Pop Tudor Rareș USR DA
184. Popa Florin PSD DA
185. Popa Mihai Valentin PSD DA
186. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
187. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
188. Popescu Pavel PNL DA
189. Preda Cezar-Florin PNL DA
190. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
191. Presură Alexandra PSD DA
192. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
193. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
194. Prună Cristina-Mădălina USR DA
195. Radu Anișoara PSD DA
196. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
197. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL -
198. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
199. Rădulescu Alexandru PSD DA
200. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
201. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
202. Răduț Violeta PSD DA
203. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
204. Roman Florin-Claudiu PNL DA
205. Roman Ioan Sorin PSD DA
206. Romanescu Cristinel PNL DA
207. Roșca Lucreția PSD DA
208. Rotaru Alexandru PSD DA
209. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
210. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
211. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
212. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
213. Sefer Cristian-George PMP DA
214. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
215. Seres Dénes UDMR DA
216. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
217. Simion Lucian-Eduard PSD DA
218. Simionca Ionuț PMP Abținere
219. Simonis Alfred - Robert PSD DA
220. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
221. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
222. Solomon Adrian PSD DA
223. Spânu Ion PSD DA
224. Stan Viorel PSD DA
225. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
226. Stancu Florinel PSD DA
227. Stativă Irinel Ioan PSD DA
228. Stănescu Alexandru PSD DA
229. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
230. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
231. Suciu Matei PSD DA
232. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
233. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
234. Szabó Ödön UDMR DA
235. Șarapatin Elvira PSD DA
236. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
237. Șimon Gheorghe PSD DA
238. Șișcu George PNL DA
239. Șotcan Theodora PSD DA
240. Șova Lucian PSD DA
241. Șovăială Constantin PNL DA
242. Ștefan Corneliu PSD DA
243. Ștefan Ion PNL Abținere
244. Ștefan Viorel PSD DA
245. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
246. Tabugan Ion ALDE DA
247. Teiș Alina PSD DA
248. Terea Ioan PSD DA
249. Tîlvăr Angel PSD DA
250. Todor Adrian PSD DA
251. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
252. Toma Ilie PSD DA
253. Tomac Eugen PMP Abținere
254. Trăilă Cristina PNL DA
255. Tripa Florin-Dan PSD DA
256. Tudor Beatrice PSD DA
257. Turcan Raluca PNL DA
258. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
259. Tușa Adriana Diana PSD DA
260. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
261. Vasile Daniel Minoritati DA
262. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
263. Vasilică Radu Costin PSD DA
264. Vass Levente UDMR DA
265. Velcea Nicolae PSD DA
266. Vexler Silviu Minoritati DA
267. Vîlceanu Dan PNL DA
268. Vîrză Mihăiță PSD DA
269. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
270. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
271. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
272. Vosganian Varujan ALDE DA
273. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
274. Weber Mihai PSD DA
275. Zainea Cornel USR DA
276. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 17 februarie 2020, 23:37
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro