Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.09.2018 > 12:17 Versiunea pentru printare
Miercuri, 26 septembrie 2018, ora 12:17

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 74/2017 privind completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.34 / 2006 privind atribuirea contractelor de achiziție publică, a contractelor de concesiune de lucrări publice și a contractelor de concesiune de servicii
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:278 134 56 26 17 15 9 14 7
- voturi pentru (DA):275 132 56 26 17 14 9 14 7
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:1 - - - - 1 - - -
- nu au votat:2 2 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD -
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Apjok Norbert UDMR DA
9. Ardelean Ben-Oni PNL DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PNL DA
14. Balint Liviu-Ioan PSD DA
15. Banias Mircea Marius - DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE Abținere
17. Bălănescu Alexandru PSD DA
18. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bende Sándor UDMR DA
21. Benedek Zacharie UDMR DA
22. Benga Tudor - Vlad USR DA
23. Benkő Erika UDMR DA
24. Bica Dănuț PNL DA
25. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
26. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
27. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bontea Vlad PSD DA
32. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
33. Borza Remus-Adrian - DA
34. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
35. Botez Mihai-Cătălin USR DA
36. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
37. Bran Ioana PSD DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin PSD DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Bulai Iulian USR DA
43. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
44. Burciu Cristina PSD DA
45. Calista Mara-Daniela PNL DA
46. Calotă Florică Ică ALDE DA
47. Căciulă Aurel PSD DA
48. Călin Ion PSD DA
49. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
50. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
51. Cherecheș Florica PNL DA
52. Cherecheș Viorica PNL DA
53. Chichirău Cosette-Paula USR DA
54. Chiriac Viorel PSD DA
55. Ciocan Dan PSD DA
56. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
57. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
58. Ciuhodaru Tudor PSD DA
59. Cobuz Maricela PSD DA
60. Cocoș Vasile PSD DA
61. Codreanu Constantin PMP DA
62. Constantin Daniel - DA
63. Cosma Andreea PSD DA
64. Cosma Lavinia-Corina USR DA
65. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
66. Csép Éva-Andrea UDMR DA
67. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
68. Cuc Alexandru-Răzvan PSD -
69. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
70. Culeafă Mihai PNL DA
71. Cupă Ion ALDE DA
72. Cupșa Ioan PNL DA
73. Dan Nicușor Daniel USR DA
74. Dehelean Silviu USR DA
75. Dinu Cristina-Elena PSD DA
76. Dîrzu Ioan PSD DA
77. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
78. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
79. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
80. Drulă Cătălin USR DA
81. Dunava Costel Neculai PSD DA
82. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
83. Erdei Dolóczki István UDMR DA
84. Farago Petru UDMR DA
85. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
86. Florea Damian PSD DA
87. Floroiu Ionel PSD DA
88. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
89. Furic Iarco Minoritati DA
90. Furtună Mirela PSD DA
91. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
92. Gavrilă Camelia PSD DA
93. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
94. Găină Mihăiță PSD DA
95. Georgescu Nicolae PSD DA
96. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
97. Gheorghe Tinel PNL DA
98. Gheorghiu Bogdan PNL DA
99. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
100. Gherman Dumitru PSD DA
101. Ghilea Găvrilă PNL DA
102. Ghinea Cristian USR DA
103. Gilia Claudia PSD DA
104. Giugea Nicolae PNL DA
105. Goga Octavian PSD DA
106. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
107. Gudu Vasile PNL DA
108. Halici Nicușor PSD DA
109. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
110. Hărătău Elena PSD DA
111. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
112. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
113. Huncă Mihaela - DA
114. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
115. Iancu Iulian PSD DA
116. Iancu Marius-Ionel PSD DA
117. Iftimie Neculai PSD DA
118. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
119. Intotero Natalia-Elena PSD DA
120. Ion Stelian-Cristian USR DA
121. Ionescu George PNL DA
122. Ioniță Antoneta PNL DA
123. Iordache Florin PSD DA
124. Itu Cornel PSD DA
125. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
126. Kelemen Hunor UDMR DA
127. Korodi Attila UDMR DA
128. Lazăr Sorin PSD DA
129. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
130. Longher Victoria Minoritati DA
131. Lovin Dumitru ALDE DA
132. Lungu Tudorița PNL DA
133. Lupașcu Costel PSD DA
134. Lupescu Dumitru USR DA
135. Macovei Silviu Nicu PSD DA
136. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
137. Manole Petre-Florin PSD DA
138. Mareș Mara PNL DA
139. Marica Petru-Sorin PSD DA
140. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
141. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
142. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
143. Mihalescul Dumitru PNL DA
144. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
145. Mînzatu Roxana PSD DA
146. Mocanu Adrian ALDE DA
147. Mohaci Mihai PSD DA
148. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
149. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
150. Movilă Petru PMP DA
151. Mușoiu Ștefan PSD DA
152. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
153. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
154. Neagu Nicolae PNL DA
155. Neață Eugen PSD DA
156. Nechifor Cătălin-Ioan - DA
157. Nicoară Romeo Florin PNL DA
158. Nicolae Andrei PSD DA
159. Nicolicea Eugen PSD DA
160. Nistor Laurențiu PSD DA
161. Niță Mihai ALDE DA
162. Niță Nicu PSD DA
163. Nosa Iuliu PSD DA
164. Olar Corneliu PNL DA
165. Olteanu Daniel ALDE DA
166. Oprea Dumitru PNL DA
167. Oros Nechita-Adrian PNL DA
168. Oteșanu Daniela PSD DA
169. Palăr Ionel PNL DA
170. Pambuccian Varujan Minoritati DA
171. Pană Adriana-Doina PSD DA
172. Paraschiv Rodica PSD DA
173. Pașcan Emil-Marius PMP DA
174. Pau Radu - Adrian PSD DA
175. Păle Dănuț PSD DA
176. Petcu Toma-Florin ALDE DA
177. Petrea Gabriel PSD DA
178. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
179. Petric Octavian PSD DA
180. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
181. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
182. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
183. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
184. Podașcă Gabriela-Maria - DA
185. Pop Georgian PSD DA
186. Pop Tudor Rareș USR DA
187. Popa Florin PSD DA
188. Popa Mihai Valentin PSD DA
189. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
190. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
191. Popescu Pavel PNL DA
192. Preda Cezar-Florin PNL DA
193. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
194. Presură Alexandra PSD DA
195. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
196. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
197. Prună Cristina-Mădălina USR DA
198. Radu Anișoara PSD DA
199. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
200. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
201. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
202. Rădulescu Alexandru PSD DA
203. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
204. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
205. Răduț Violeta PSD DA
206. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
207. Roman Florin-Claudiu PNL DA
208. Roman Ioan Sorin PSD DA
209. Romanescu Cristinel PNL DA
210. Roșca Lucreția PSD DA
211. Rotaru Alexandru PSD DA
212. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
213. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
214. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
215. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
216. Sefer Cristian-George PMP DA
217. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
218. Seres Dénes UDMR DA
219. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
220. Simion Lucian-Eduard PSD DA
221. Simionca Ionuț PMP DA
222. Simonis Alfred - Robert PSD DA
223. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
224. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
225. Solomon Adrian PSD DA
226. Spânu Ion PSD DA
227. Stan Viorel PSD DA
228. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
229. Stancu Florinel PSD DA
230. Stativă Irinel Ioan PSD DA
231. Stănescu Alexandru PSD DA
232. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
233. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
234. Suciu Matei PSD DA
235. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
236. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
237. Szabó Ödön UDMR DA
238. Șarapatin Elvira PSD DA
239. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
240. Șimon Gheorghe PSD DA
241. Șișcu George PNL DA
242. Șotcan Theodora PSD DA
243. Șova Lucian PSD DA
244. Șovăială Constantin PNL DA
245. Ștefan Corneliu PSD DA
246. Ștefan Ion PNL DA
247. Ștefan Viorel PSD DA
248. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
249. Tabugan Ion ALDE DA
250. Teiș Alina PSD DA
251. Terea Ioan PSD DA
252. Tîlvăr Angel PSD DA
253. Todor Adrian PSD DA
254. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
255. Toma Ilie PSD DA
256. Tomac Eugen PMP DA
257. Tripa Florin-Dan PSD DA
258. Tudor Beatrice PSD DA
259. Turcan Raluca PNL DA
260. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
261. Tușa Adriana Diana PSD DA
262. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
263. Vasile Daniel Minoritati DA
264. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
265. Vasilică Radu Costin PSD DA
266. Vass Levente UDMR DA
267. Velcea Nicolae PSD DA
268. Vexler Silviu Minoritati DA
269. Vîlceanu Dan PNL DA
270. Vîrză Mihăiță PSD DA
271. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
272. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
273. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
274. Vosganian Varujan ALDE DA
275. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
276. Weber Mihai PSD DA
277. Zainea Cornel USR DA
278. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 28 februarie 2020, 12:54
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro