Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.10.2006 > 16:37 Versiunea pentru printare
Luni, 30 octombrie 2006, ora 16:37

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Punctul 8 din raportul suplimentar
PL 616/2006 privind înființarea, organizarea și funcționarea Agenției Naționale de Integritate
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:193 65 40 15 37 15 8 6 7
- voturi pentru (DA):102 63 - 15 - 14 5 1 4
- voturi împotrivă (NU):84 - 38 - 37 - 1 5 3
- abțineri:6 1 2 - - 1 2 - -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L NU
3. Almăjanu Marin PNL NU
4. Amarie Constantin PSD DA
5. Andon Sergiu PC DA
6. Antal Árpád-András UDMR DA
7. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
8. Asztalos Ferenc UDMR DA
9. Baban Ștefan PRM DA
10. Bara Nicolae PD-L NU
11. Băeșu George PSD DA
12. Bărbulețiu Tiberiu PNL NU
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Bentu Dumitru PSD DA
15. Bivolaru Ioan PSD DA
16. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
17. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
18. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
19. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
20. Bónis István UDMR DA
21. Brînzan Ovidiu PSD DA
22. Buciu Angela PRM DA
23. Buda Daniel PD-L NU
24. Buda Ioan PSD DA
25. Calimente Mihăiță PNL NU
26. Canacheu Costică PD-L NU
27. Călin Ion PSD DA
28. Câmpanu Liviu PNL NU
29. Chiper Gheorghe PSD DA
30. Chiș Filonaș PSD DA
31. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
32. Cocrea Olguța - NU
33. Codîrlă Liviu PRM DA
34. Corlățean Titus PSD DA
35. Crăciunescu Grigore PNL NU
36. Cutean Vasile Emilian PSD DA
37. Diaconescu Marin PRM DA
38. Diaconescu Renică PC Abținere
39. Dida Corneliu Ioan PSD DA
40. Dorneanu Valer PSD DA
41. Drăguș Radu-Cătălin PD-L NU
42. Dumitrescu Liana Minoritati NU
43. Dumitriu Mihai PSD DA
44. Dumitru Ion PSD DA
45. Dușa Mircea PSD DA
46. Duțu Stelian PD-L NU
47. Erdei Dolóczki István UDMR DA
48. Faina Constantin PC DA
49. Florea Damian PC NU
50. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
51. Furo Iuliu Ioan PRM DA
52. Gabor Gheorghe PNL NU
53. Găleteanu Monalisa PSD DA
54. Georgescu Filip PSD DA
55. Gheorghe Valeriu PNL Abținere
56. Gheorghiof Titu Nicolae PNL Abținere
57. Ghișe Ioan - NU
58. Gonțea Ion PD-L NU
59. Grigore Dan PD-L NU
60. Gubandru Aurel PSD DA
61. Hanganu Romeo Octavian PC Abținere
62. Hellvig Eduard Raul PC DA
63. Hoban Ioan PNL NU
64. Iancu Iulian PSD DA
65. Igaș Traian Constantin PD-L NU
66. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
67. Iordache Florin PSD DA
68. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
69. Kelemen Hunor UDMR DA
70. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
71. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
72. Kovacs Attila UDMR DA
73. Lakatos Petru UDMR DA
74. Longher Ghervazen Minoritati DA
75. Luchian Ion PNL NU
76. Macaleți Costică PSD DA
77. Magheru Paul PRM DA
78. Man Mircea PD-L NU
79. Manta Pantelimon PC DA
80. Marin Constantin PSD DA
81. Martin Eduard-Stelian PSD DA
82. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
83. Matei Cătălin Lucian PSD -
84. Mazăre Alexandru PSD DA
85. Mălaimare Mihai Adrian PNL NU
86. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
87. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
88. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
89. Meir Nati - DA
90. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
91. Micula Cătălin PNL NU
92. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
93. Mircea Costache PRM DA
94. Mircovici Niculae Minoritati NU
95. Mironescu Laurențiu PD-L NU
96. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
97. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
98. Mînzînă Ion PRM DA
99. Mocanu Alexandru PD-L NU
100. Mocanu Vasile PSD DA
101. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
102. Mocioalcă Ion PSD DA
103. Moisoiu Adrian PRM DA
104. Moldovan Emil Radu PSD DA
105. Momanu Corneliu PNL NU
106. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
107. Movilă Petru PD-L NU
108. Munteanu Ioan PSD DA
109. Muscă Monica Octavia - NU
110. Nassar Rodica PSD DA
111. Năstase Adrian PSD DA
112. Nechita Aurel PSD DA
113. Nedelcu Gabriela PSD DA
114. Nicolicea Eugen PSD DA
115. Nistoran Dorin-Liviu PD-L NU
116. Niță Constantin PSD DA
117. Nițulescu Teodor PRM DA
118. Nosa Iuliu PSD DA
119. Oancea Viorel PNL NU
120. Olarean Aurel PD-L NU
121. Oltean Ioan PD-L NU
122. Olteanu Bogdan PNL NU
123. Ovidenie Costel - DA
124. Palăr Ionel PNL NU
125. Pardău Dumitru PNL NU
126. Pașcu Ioan Mircea PSD DA
127. Petrea Constantin PD-L NU
128. Pop Claudiu Adrian PSD DA
129. Popa Nicolae PC DA
130. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
131. Preda Cezar-Florin PD-L NU
132. Preda Ion PNL NU
133. Pruteanu Vasile PNL NU
134. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
135. Pupeză Viorel PSD DA
136. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
137. Pușcaș Vasile PSD DA
138. Pușcă Mircea Valer PNL NU
139. Puzdrea Dumitru PD-L NU
140. Racoceanu Viorel PD-L NU
141. Radan Mihai Minoritati NU
142. Raicu Romeo Marius PD-L NU
143. Rogin Marius PD-L NU
144. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
145. Rus Ioan Aurel PRM DA
146. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
147. Sanda Victor PSD DA
148. Sandu-Capră Mihai PNL NU
149. Sasu Ion PSD DA
150. Săniuță Marian-Florian PSD DA
151. Săpunaru Nini PNL NU
152. Sârb Gheorghe PD-L NU
153. Sârbu Mugurel Liviu PD-L NU
154. Scutaru Adrian George PNL NU
155. Semcu Adrian Emanuil PNL NU
156. Seres Dénes UDMR DA
157. Sirețeanu Mihail PSD Abținere
158. Sóki Béla UDMR DA
159. Stan Ioan PSD DA
160. Stanciu Anghel PSD DA
161. Stativă Irinel Ioan PSD DA
162. Stănescu Mircea PD-L NU
163. Stoica Ion - DA
164. Străchinaru Petre PD-L NU
165. Strungă Emil PNL NU
166. Szekely Levente Csaba UDMR DA
167. Știrbeț Cornel PNL NU
168. Știrbu Monica-Mihaela PNL NU
169. Știreanu Octavian PSD DA
170. Știucă Alecsandru PSD DA
171. Tabără Valeriu PD-L NU
172. Tamás Sándor UDMR DA
173. Tămagă Constantin PSD DA
174. Timar Liviu PSD DA
175. Timiș Ioan PNL NU
176. Toma Florentina Marilena PSD DA
177. Toma Horia-Victor PNL NU
178. Toró Tiberiu UDMR Abținere
179. Tudose Mihai PSD DA
180. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
181. Ujeniuc Dragoș PNL NU
182. Ungureanu Petre PNL NU
183. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
184. Ursărescu Dorinel PNL NU
185. Vainer Aurel Minoritati NU
186. Vasile Aurelia PSD DA
187. Văsioiu Horia PD-L NU
188. Vlase Petru Gabriel PSD DA
189. Vlădoiu Aurel PSD DA
190. Voicu Cătălin PSD DA
191. Zaharia Claudius Mihail PNL NU
192. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
193. Zegrean Augustin PD-L NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 15 noiembrie 2019, 7:44
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro