Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.10.2006 > 16:38 Versiunea pentru printare
Luni, 30 octombrie 2006, ora 16:38

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Punctul 9 din raportul suplimentar
PL 616/2006 privind înființarea, organizarea și funcționarea Agenției Naționale de Integritate
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:198 63 45 18 36 15 7 7 7
- voturi pentru (DA):106 61 4 18 - 13 6 1 3
- voturi împotrivă (NU):83 - 38 - 35 - 1 6 3
- abțineri:7 1 3 - - 2 - - 1
- nu au votat:2 1 - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L NU
3. Almăjanu Marin PNL NU
4. Amarie Constantin PSD DA
5. Andon Sergiu PC DA
6. Antal Árpád-András UDMR DA
7. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
8. Asztalos Ferenc UDMR DA
9. Baban Ștefan PRM DA
10. Bara Nicolae PD-L NU
11. Băeșu George PSD DA
12. Bărbulețiu Tiberiu PNL NU
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Bentu Dumitru PSD DA
15. Bivolaru Ioan PSD DA
16. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
17. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
18. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
19. Bónis István UDMR DA
20. Brînzan Ovidiu PSD DA
21. Buciu Angela PRM DA
22. Buciuta Ștefan Minoritati NU
23. Buda Daniel PD-L NU
24. Buda Ioan PSD DA
25. Calimente Mihăiță PNL NU
26. Canacheu Costică PD-L NU
27. Câmpanu Liviu PNL NU
28. Chiper Gheorghe PSD DA
29. Chiș Filonaș PSD DA
30. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
31. Ciopraga Mircea PNL DA
32. Cocrea Olguța - NU
33. Codîrlă Liviu PRM DA
34. Corlățean Titus PSD DA
35. Crăciunescu Grigore PNL NU
36. Crețu Gabriela PSD -
37. Cutean Vasile Emilian PSD DA
38. Diaconescu Marin PRM DA
39. Diaconescu Renică PC DA
40. Dida Corneliu Ioan PSD DA
41. Dorneanu Valer PSD DA
42. Dumitrescu Liana Minoritati NU
43. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
44. Dumitriu Mihai PSD DA
45. Dumitru Ion PSD DA
46. Dușa Mircea PSD DA
47. Duțu Stelian PD-L NU
48. Erdei Dolóczki István UDMR DA
49. Faina Constantin PC DA
50. Florea Damian PC NU
51. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
52. Furo Iuliu Ioan PRM DA
53. Gabor Gheorghe PNL NU
54. Găleteanu Monalisa PSD DA
55. Georgescu Filip PSD DA
56. Gheorghe Valeriu PNL Abținere
57. Gheorghiof Titu Nicolae PNL Abținere
58. Ghișe Ioan - NU
59. Gonțea Ion PD-L NU
60. Grigore Dan PD-L NU
61. Gubandru Aurel PSD DA
62. Hellvig Eduard Raul PC DA
63. Hoban Ioan PNL NU
64. Hoinaru Marian PNL DA
65. Iancu Iulian PSD DA
66. Igaș Traian Constantin PD-L NU
67. Iordache Florin PSD DA
68. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
69. Iriza Marius PRM DA
70. Iustian Mircea Teodor PNL NU
71. Kelemen Hunor UDMR DA
72. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
73. Kónya-Hamar Sándor UDMR Abținere
74. Lakatos Petru UDMR DA
75. Longher Ghervazen Minoritati NU
76. Luchian Ion PNL NU
77. Macaleți Costică PSD DA
78. Magheru Paul PRM DA
79. Man Mircea PD-L NU
80. Manta Pantelimon PC DA
81. Marin Constantin PSD DA
82. Marinescu Marian-Jean PD-L NU
83. Martin Eduard-Stelian PSD DA
84. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
85. Máté András-Levente UDMR DA
86. Matei Cătălin Lucian PSD DA
87. Mazăre Alexandru PSD DA
88. Mălaimare Mihai Adrian PNL Abținere
89. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
90. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
91. Mătușa Tudor PRM DA
92. Meir Nati - DA
93. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
94. Micula Cătălin PNL NU
95. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
96. Mircea Costache PRM DA
97. Mircovici Niculae Minoritati NU
98. Mironescu Laurențiu PD-L NU
99. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
100. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
101. Mînzînă Ion PRM DA
102. Mocanu Alexandru PD-L NU
103. Mocanu Vasile PSD DA
104. Mocănescu Coloros Dan Constantin - Abținere
105. Mocioalcă Ion PSD DA
106. Moisoiu Adrian PRM DA
107. Moldovan Emil Radu PSD DA
108. Momanu Corneliu PNL NU
109. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
110. Movilă Petru PD-L NU
111. Munteanu Ioan PSD DA
112. Muscă Monica Octavia - NU
113. Nassar Rodica PSD DA
114. Năstase Adrian PSD DA
115. Nechita Aurel PSD DA
116. Nica Dan PSD DA
117. Nicolicea Eugen PSD DA
118. Nistoran Dorin-Liviu PD-L NU
119. Niță Constantin PSD DA
120. Nițulescu Teodor PRM DA
121. Nosa Iuliu PSD DA
122. Oancea Viorel PNL NU
123. Olarean Aurel PD-L NU
124. Oltean Ioan PD-L NU
125. Olteanu Bogdan PNL NU
126. Ovidenie Costel - DA
127. Palăr Ionel PNL NU
128. Pardău Dumitru PNL NU
129. Pașcu Ioan Mircea PSD DA
130. Paveliu Marian Sorin PNL NU
131. Petrea Constantin PD-L NU
132. Pop Claudiu Adrian PSD DA
133. Popa Cornel PNL NU
134. Popa Nicolae PC DA
135. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
136. Preda Cezar-Florin PD-L NU
137. Preda Ion PNL NU
138. Pruteanu Vasile PNL NU
139. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
140. Pupeză Viorel PSD DA
141. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
142. Pușcaș Vasile PSD DA
143. Pușcă Mircea Valer PNL NU
144. Puzdrea Dumitru PD-L NU
145. Racoceanu Viorel PD-L NU
146. Radan Mihai Minoritati DA
147. Raicu Romeo Marius PD-L NU
148. Rogin Marius PD-L NU
149. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
150. Rus Ioan Aurel PRM DA
151. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
152. Sanda Victor PSD DA
153. Sandu-Capră Mihai PNL NU
154. Sasu Ion PSD DA
155. Săniuță Marian-Florian PSD Abținere
156. Săpunaru Nini PNL NU
157. Sârb Gheorghe PD-L NU
158. Sârbu Mugurel Liviu PD-L NU
159. Scutaru Adrian George PNL NU
160. Semcu Adrian Emanuil PNL NU
161. Seres Dénes UDMR DA
162. Sirețeanu Mihail PSD DA
163. Sóki Béla UDMR DA
164. Stan Ioan PSD DA
165. Stanciu Anghel PSD DA
166. Stativă Irinel Ioan PSD DA
167. Stănescu Mircea PD-L -
168. Stoica Ion - DA
169. Străchinaru Petre PD-L NU
170. Strungă Emil PNL NU
171. Szekely Levente Csaba UDMR DA
172. Știrbeț Cornel PNL NU
173. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
174. Știreanu Octavian PSD DA
175. Știucă Alecsandru PSD DA
176. Tabără Valeriu PD-L NU
177. Tamás Sándor UDMR DA
178. Tămagă Constantin PSD DA
179. Timar Liviu PSD DA
180. Timiș Ioan PNL NU
181. Toma Florentina Marilena PSD DA
182. Toma Horia-Victor PNL NU
183. Toró Tiberiu UDMR Abținere
184. Tudose Mihai PSD DA
185. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
186. Ujeniuc Dragoș PNL NU
187. Ungureanu Petre PNL NU
188. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
189. Ursărescu Dorinel PNL NU
190. Vainer Aurel Minoritati NU
191. Vasile Aurelia PSD DA
192. Văsioiu Horia PD-L NU
193. Vlase Petru Gabriel PSD DA
194. Vlădoiu Aurel PSD DA
195. Voicu Cătălin PSD DA
196. Zaharia Claudius Mihail PNL NU
197. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
198. Zegrean Augustin PD-L NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 4 iunie 2020, 12:19
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro