Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 02.10.2018 > 16:49 Versiunea pentru printare
Marți, 2 octombrie 2018, ora 16:49

Poziție pe
ordinea de zi:
4
Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 32/2018 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.78/2017 pentru modificarea și completarea Legii apelor nr.107/1996
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:139 61 31 17 6 6 6 9 3
- voturi pentru (DA):57 - 31 17 - - 6 2 1
- voturi împotrivă (NU):78 61 - - 6 6 - 5 -
- abțineri:4 - - - - - - 2 2
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Ampleev Andrian Minoritati NU
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Apjok Norbert UDMR NU
5. Avram Constantin ALDE NU
6. Axinte Vasile PSD NU
7. Balint Liviu-Ioan PSD NU
8. Barna Ilie Dan USR DA
9. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
10. Bejinariu Eugen PSD NU
11. Benedek Zacharie UDMR NU
12. Bichineț Corneliu PMP DA
13. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
14. Bodea Marius PNL DA
15. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
16. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
17. Bontea Vlad PSD NU
18. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
19. Botez Mihai-Cătălin USR DA
20. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
21. Buican Cristian PNL DA
22. Bulai Iulian USR DA
23. Burciu Cristina PSD NU
24. Calista Mara-Daniela PNL DA
25. Calotă Florică Ică ALDE NU
26. Căciulă Aurel PSD NU
27. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
28. Cherecheș Florica PNL DA
29. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
30. Cîtea Vasile PSD NU
31. Cobuz Maricela PSD NU
32. Codreanu Constantin PMP DA
33. Csoma Botond UDMR NU
34. Culeafă Mihai PNL DA
35. Cupă Ion ALDE NU
36. Cupșa Ioan PNL DA
37. Dehelean Silviu USR DA
38. Dîrzu Ioan PSD NU
39. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
40. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
41. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
42. Drulă Cătălin USR DA
43. Dunava Costel Neculai PSD NU
44. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
45. Floroiu Ionel PSD NU
46. Furic Iarco Minoritati Abținere
47. Furtună Mirela PSD NU
48. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
49. Gavrilă Camelia PSD NU
50. Georgescu Nicolae PSD NU
51. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
52. Gheorghe Tinel PNL DA
53. Gherman Dumitru PSD NU
54. Ghilea Găvrilă PNL DA
55. Ghinea Cristian USR DA
56. Giugea Nicolae PNL DA
57. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
58. Gudu Vasile PNL DA
59. Hărătău Elena PSD NU
60. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
61. Huncă Mihaela - Abținere
62. Ibram Iusein Minoritati NU
63. Ioniță Antoneta PNL DA
64. Iordache Florin PSD NU
65. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
66. Lazăr Sorin PSD NU
67. Longher Victoria Minoritati NU
68. Lovin Dumitru ALDE NU
69. Lungu Tudorița PNL DA
70. Macovei Silviu Nicu PSD NU
71. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
72. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
73. Meiroșu Marilena-Emilia - Abținere
74. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
75. Movilă Petru PMP DA
76. Mușoiu Ștefan PSD NU
77. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
78. Neagu Nicolae PNL DA
79. Neață Eugen PSD NU
80. Nistor Laurențiu PSD NU
81. Niță Mihai ALDE NU
82. Niță Nicu PSD NU
83. Olar Corneliu PNL DA
84. Oprea Dumitru PNL DA
85. Oros Nechita-Adrian PNL DA
86. Pașcan Emil-Marius PMP DA
87. Păle Dănuț PSD NU
88. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
89. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
90. Pop Georgian PSD NU
91. Pop Tudor Rareș USR DA
92. Popa Florin PSD NU
93. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
94. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
95. Popescu Pavel PNL DA
96. Presură Alexandra PSD NU
97. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
98. Radu Anișoara PSD NU
99. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
100. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
101. Rădulescu Alexandru PSD NU
102. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
103. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
104. Răduț Violeta PSD NU
105. Romanescu Cristinel PNL DA
106. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
107. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
108. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
109. Sefer Cristian-George PMP DA
110. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
111. Simion Lucian-Eduard PSD NU
112. Simonis Alfred - Robert PSD NU
113. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
114. Solomon Adrian PSD NU
115. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
116. Stan Viorel PSD NU
117. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
118. Stativă Irinel Ioan PSD NU
119. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
120. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
121. Șarapatin Elvira PSD NU
122. Șișcu George PNL DA
123. Șotcan Theodora PSD NU
124. Ștefan Ion PNL DA
125. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
126. Terea Ioan PSD NU
127. Tîlvăr Angel PSD NU
128. Todor Adrian PSD NU
129. Tripa Florin-Dan PSD NU
130. Tudor Beatrice PSD NU
131. Turcan Raluca PNL DA
132. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
133. Vișan George-Gabriel PSD NU
134. Vîlceanu Dan PNL DA
135. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
136. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
137. Vosganian Varujan ALDE NU
138. Zainea Cornel USR DA
139. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 28 februarie 2020, 14:18
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro