Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 02.10.2018 > 16:26 Versiunea pentru printare
Marți, 2 octombrie 2018, ora 16:26

Subiect vot: Propunere 1
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:144 68 36 16 3 4 6 7 4
- voturi pentru (DA):81 68 2 - 3 4 - 3 1
- voturi împotrivă (NU):57 - 34 16 - - 6 1 -
- abțineri:5 - - - - - - 2 3
- nu au votat:1 - - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Andronache Gabriel PNL NU
3. Ardelean Ben-Oni PNL NU
4. Axinte Vasile PSD DA
5. Balint Liviu-Ioan PSD DA
6. Barna Ilie Dan USR NU
7. Bălănescu Alexandru PSD DA
8. Bejinariu Eugen PSD DA
9. Bica Dănuț PNL NU
10. Bichineț Corneliu PMP NU
11. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
12. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
13. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
14. Bodea Marius PNL NU
15. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
16. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
17. Borza Remus-Adrian - DA
18. Botez Mihai-Cătălin USR NU
19. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
20. Buican Cristian PNL NU
21. Bulai Iulian USR NU
22. Burciu Cristina PSD DA
23. Calista Mara-Daniela PNL NU
24. Calotă Florică Ică ALDE DA
25. Căciulă Aurel PSD DA
26. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
27. Cherecheș Florica PNL NU
28. Ciocan Dan PSD DA
29. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
30. Cîmpeanu Sorin Mihai - Abținere
31. Cîtea Vasile PSD DA
32. Cobuz Maricela PSD DA
33. Codreanu Constantin PMP NU
34. Constantin Daniel - Abținere
35. Culeafă Mihai PNL NU
36. Cupă Ion ALDE DA
37. Dehelean Silviu USR NU
38. Dîrzu Ioan PSD DA
39. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
40. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
41. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
42. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
43. Dunava Costel Neculai PSD DA
44. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
45. Florea Oana-Consuela PSD DA
46. Furtună Mirela PSD DA
47. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
48. Gavrilă Camelia PSD DA
49. Georgescu Nicolae PSD DA
50. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
51. Gheorghe Tinel PNL NU
52. Gherman Dumitru PSD DA
53. Ghilea Găvrilă PNL NU
54. Ghinea Cristian USR NU
55. Gilia Claudia PSD DA
56. Giugea Nicolae PNL DA
57. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
58. Gudu Vasile PNL NU
59. Halici Nicușor PSD DA
60. Hărătău Elena PSD DA
61. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
62. Huncă Mihaela - Abținere
63. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
64. Ioniță Antoneta PNL NU
65. Iordache Florin PSD DA
66. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
67. Lazăr Sorin PSD DA
68. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
69. Lovin Dumitru ALDE DA
70. Lungu Tudorița PNL NU
71. Lupașcu Costel PSD DA
72. Macovei Silviu Nicu PSD DA
73. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
74. Mareș Mara PNL NU
75. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
76. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
77. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
78. Movilă Petru PMP NU
79. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
80. Neagu Nicolae PNL NU
81. Neață Eugen PSD DA
82. Nistor Laurențiu PSD DA
83. Niță Mihai ALDE DA
84. Niță Nicu PSD DA
85. Olar Corneliu PNL NU
86. Oprea Dumitru PNL NU
87. Oros Nechita-Adrian PNL NU
88. Palăr Ionel PNL NU
89. Pașcan Emil-Marius PMP NU
90. Păle Dănuț PSD DA
91. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati -
92. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
93. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
94. Pop Georgian PSD DA
95. Pop Tudor Rareș USR NU
96. Popa Florin PSD DA
97. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
98. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
99. Popescu Pavel PNL NU
100. Presură Alexandra PSD DA
101. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
102. Radu Anișoara PSD DA
103. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
104. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
105. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
106. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
107. Răduț Violeta PSD DA
108. Roman Florin-Claudiu PNL NU
109. Romanescu Cristinel PNL NU
110. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
111. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
112. Sefer Cristian-George PMP NU
113. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
114. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
115. Simion Lucian-Eduard PSD DA
116. Simonis Alfred - Robert PSD DA
117. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
118. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
119. Solomon Adrian PSD DA
120. Stan Viorel PSD DA
121. Stancu Florinel PSD DA
122. Stativă Irinel Ioan PSD DA
123. Stănescu Alexandru PSD DA
124. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
125. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
126. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
127. Șarapatin Elvira PSD DA
128. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
129. Șimon Gheorghe PSD DA
130. Șișcu George PNL NU
131. Șotcan Theodora PSD DA
132. Șovăială Constantin PNL NU
133. Terea Ioan PSD DA
134. Tîlvăr Angel PSD DA
135. Todor Adrian PSD DA
136. Tudor Beatrice PSD DA
137. Turcan Raluca PNL NU
138. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
139. Vasile Daniel Minoritati DA
140. Vișan George-Gabriel PSD DA
141. Vîlceanu Dan PNL NU
142. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
143. Zainea Cornel USR NU
144. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 16 februarie 2020, 21:05
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro