Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.10.2006 > 16:38 Versiunea pentru printare
Luni, 30 octombrie 2006, ora 16:38

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Punctul 10 din raportul suplimentar
PL 616/2006 privind înființarea, organizarea și funcționarea Agenției Naționale de Integritate
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:197 64 44 17 36 15 7 7 7
- voturi pentru (DA):106 62 4 17 - 14 5 - 4
- voturi împotrivă (NU):85 - 38 - 36 - 2 6 3
- abțineri:6 2 2 - - 1 - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L NU
3. Almăjanu Marin PNL NU
4. Amarie Constantin PSD DA
5. Andon Sergiu PC DA
6. Antal Árpád-András UDMR DA
7. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
8. Asztalos Ferenc UDMR DA
9. Baban Ștefan PRM DA
10. Bara Nicolae PD-L NU
11. Băeșu George PSD DA
12. Bărbulețiu Tiberiu PNL NU
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Bentu Dumitru PSD DA
15. Bivolaru Ioan PSD DA
16. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
17. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
18. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
19. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
20. Bónis István UDMR DA
21. Brînzan Ovidiu PSD DA
22. Buciu Angela PRM DA
23. Buciuta Ștefan Minoritati Abținere
24. Buda Daniel PD-L NU
25. Buda Ioan PSD DA
26. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
27. Calimente Mihăiță PNL NU
28. Canacheu Costică PD-L NU
29. Călin Ion PSD DA
30. Câmpanu Liviu PNL NU
31. Chiper Gheorghe PSD DA
32. Chiș Filonaș PSD DA
33. Cindrea Ioan PSD DA
34. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
35. Ciopraga Mircea PNL DA
36. Cocrea Olguța - NU
37. Codîrlă Liviu PRM DA
38. Corlățean Titus PSD DA
39. Crăciunescu Grigore PNL DA
40. Cutean Vasile Emilian PSD DA
41. Diaconescu Marin PRM DA
42. Diaconescu Renică PC NU
43. Dida Corneliu Ioan PSD DA
44. Dorneanu Valer PSD DA
45. Drăguș Radu-Cătălin PD-L NU
46. Dumitrescu Liana Minoritati NU
47. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
48. Dumitriu Mihai PSD DA
49. Dumitru Ion PSD DA
50. Dușa Mircea PSD DA
51. Duțu Stelian PD-L NU
52. Erdei Dolóczki István UDMR DA
53. Florea Damian PC NU
54. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
55. Furo Iuliu Ioan PRM DA
56. Gabor Gheorghe PNL NU
57. Găleteanu Monalisa PSD DA
58. Georgescu Filip PSD DA
59. Gheorghe Valeriu PNL Abținere
60. Gheorghiof Titu Nicolae PNL Abținere
61. Ghișe Ioan - NU
62. Gonțea Ion PD-L NU
63. Grigore Dan PD-L NU
64. Gubandru Aurel PSD DA
65. Hanganu Romeo Octavian PC DA
66. Hellvig Eduard Raul PC DA
67. Hoban Ioan PNL NU
68. Hoinaru Marian PNL DA
69. Iancu Iulian PSD DA
70. Igaș Traian Constantin PD-L NU
71. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
72. Iordache Florin PSD DA
73. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
74. Iustian Mircea Teodor PNL NU
75. Kelemen Hunor UDMR DA
76. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
77. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
78. Kovacs Attila UDMR DA
79. Lakatos Petru UDMR DA
80. Longher Ghervazen Minoritati NU
81. Luchian Ion PNL NU
82. Macaleți Costică PSD DA
83. Magheru Paul PRM DA
84. Man Mircea PD-L NU
85. Manta Pantelimon PC DA
86. Marin Constantin PSD DA
87. Martin Eduard-Stelian PSD DA
88. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
89. Matei Cătălin Lucian PSD DA
90. Mazăre Alexandru PSD DA
91. Mălaimare Mihai Adrian PNL NU
92. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
93. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
94. Mătușa Tudor PRM DA
95. Meir Nati - DA
96. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
97. Micula Cătălin PNL NU
98. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
99. Mircea Costache PRM DA
100. Mircovici Niculae Minoritati NU
101. Mironescu Laurențiu PD-L NU
102. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
103. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
104. Mînzînă Ion PRM DA
105. Mocanu Alexandru PD-L NU
106. Mocanu Vasile PSD DA
107. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
108. Mocioalcă Ion PSD DA
109. Moisoiu Adrian PRM DA
110. Moldovan Emil Radu PSD DA
111. Momanu Corneliu PNL NU
112. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
113. Movilă Petru PD-L NU
114. Munteanu Ioan PSD DA
115. Muscă Monica Octavia - NU
116. Nassar Rodica PSD DA
117. Năstase Adrian PSD DA
118. Nechita Aurel PSD DA
119. Nicolicea Eugen PSD DA
120. Nistoran Dorin-Liviu PD-L NU
121. Niță Constantin PSD DA
122. Nițulescu Teodor PRM DA
123. Nosa Iuliu PSD DA
124. Oancea Viorel PNL NU
125. Olarean Aurel PD-L NU
126. Oltean Ioan PD-L NU
127. Olteanu Bogdan PNL NU
128. Ovidenie Costel - DA
129. Palăr Ionel PNL NU
130. Pardău Dumitru PNL NU
131. Pașcu Ioan Mircea PSD DA
132. Paveliu Marian Sorin PNL NU
133. Petrea Constantin PD-L NU
134. Pop Claudiu Adrian PSD DA
135. Popa Nicolae PC DA
136. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
137. Preda Cezar-Florin PD-L NU
138. Preda Ion PNL NU
139. Pruteanu Vasile PNL NU
140. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
141. Pupeză Viorel PSD DA
142. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
143. Pușcaș Vasile PSD DA
144. Pușcă Mircea Valer PNL NU
145. Puzdrea Dumitru PD-L NU
146. Racoceanu Viorel PD-L NU
147. Radan Mihai Minoritati NU
148. Raicu Romeo Marius PD-L NU
149. Rogin Marius PD-L NU
150. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
151. Rus Ioan Aurel PRM DA
152. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
153. Sanda Victor PSD DA
154. Sandu Gabriel PNL NU
155. Sandu-Capră Mihai PNL NU
156. Sasu Ion PSD DA
157. Săniuță Marian-Florian PSD Abținere
158. Sârb Gheorghe PD-L NU
159. Sârbu Mugurel Liviu PD-L NU
160. Scutaru Adrian George PNL NU
161. Semcu Adrian Emanuil PNL NU
162. Seres Dénes UDMR DA
163. Sirețeanu Mihail PSD Abținere
164. Sóki Béla UDMR DA
165. Stan Ioan PSD DA
166. Stanciu Anghel PSD DA
167. Stativă Irinel Ioan PSD DA
168. Stănescu Mircea PD-L NU
169. Stoica Ion - DA
170. Strungă Emil PNL NU
171. Szekely Levente Csaba UDMR DA
172. Știrbeț Cornel PNL NU
173. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
174. Știreanu Octavian PSD DA
175. Știucă Alecsandru PSD DA
176. Tabără Valeriu PD-L NU
177. Tamás Sándor UDMR DA
178. Tămagă Constantin PSD DA
179. Timar Liviu PSD DA
180. Timiș Ioan PNL NU
181. Toma Florentina Marilena PSD DA
182. Toma Horia-Victor PNL NU
183. Toró Tiberiu UDMR Abținere
184. Tudose Mihai PSD DA
185. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
186. Ujeniuc Dragoș PNL NU
187. Ungureanu Petre PNL NU
188. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
189. Ursărescu Dorinel PNL NU
190. Vainer Aurel Minoritati NU
191. Vasile Aurelia PSD DA
192. Văsioiu Horia PD-L NU
193. Vlase Petru Gabriel PSD DA
194. Vlădoiu Aurel PSD DA
195. Zaharia Claudius Mihail PNL NU
196. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
197. Zegrean Augustin PD-L NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 15 noiembrie 2019, 9:10
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro