Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.10.2006 > 16:38 Versiunea pentru printare
Luni, 30 octombrie 2006, ora 16:38

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Punctul 11 din raportul suplimentar
PL 616/2006 privind înființarea, organizarea și funcționarea Agenției Naționale de Integritate
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:196 64 43 16 36 15 8 7 7
- voturi pentru (DA):101 61 - 16 - 14 5 1 4
- voturi împotrivă (NU):87 - 41 - 36 - 1 6 3
- abțineri:7 2 2 - - 1 2 - -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L NU
3. Almăjanu Marin PNL NU
4. Amarie Constantin PSD DA
5. Andon Sergiu PC DA
6. Antal Árpád-András UDMR DA
7. Asztalos Ferenc UDMR DA
8. Baban Ștefan PRM DA
9. Bara Nicolae PD-L NU
10. Băeșu George PSD DA
11. Bărbulețiu Tiberiu PNL NU
12. Bejinariu Eugen PSD DA
13. Bentu Dumitru PSD DA
14. Bivolaru Ioan PSD DA
15. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
16. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
17. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
18. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
19. Bónis István UDMR DA
20. Brînzan Ovidiu PSD DA
21. Buciu Angela PRM DA
22. Buciuta Ștefan Minoritati NU
23. Buda Daniel PD-L NU
24. Buda Ioan PSD DA
25. Calimente Mihăiță PNL NU
26. Canacheu Costică PD-L NU
27. Călin Ion PSD DA
28. Câmpanu Liviu PNL NU
29. Chiper Gheorghe PSD DA
30. Chiș Filonaș PSD DA
31. Cindrea Ioan PSD DA
32. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
33. Cocrea Olguța - NU
34. Codîrlă Liviu PRM DA
35. Corlățean Titus PSD DA
36. Crăciunescu Grigore PNL NU
37. Crețu Gabriela PSD -
38. Cutean Vasile Emilian PSD DA
39. Diaconescu Marin PRM DA
40. Diaconescu Renică PC Abținere
41. Dida Corneliu Ioan PSD DA
42. Dorneanu Valer PSD DA
43. Drăguș Radu-Cătălin PD-L NU
44. Dumitrescu Liana Minoritati NU
45. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
46. Dumitriu Mihai PSD DA
47. Dumitru Ion PSD DA
48. Dușa Mircea PSD DA
49. Duțu Stelian PD-L NU
50. Erdei Dolóczki István UDMR DA
51. Faina Constantin PC DA
52. Florea Damian PC NU
53. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
54. Furo Iuliu Ioan PRM DA
55. Gabor Gheorghe PNL NU
56. Găleteanu Monalisa PSD DA
57. Georgescu Filip PSD DA
58. Gheorghe Valeriu PNL Abținere
59. Gheorghiof Titu Nicolae PNL Abținere
60. Ghișe Ioan - NU
61. Gonțea Ion PD-L NU
62. Grigore Dan PD-L NU
63. Gubandru Aurel PSD DA
64. Hanganu Romeo Octavian PC Abținere
65. Hellvig Eduard Raul PC DA
66. Hoban Ioan PNL NU
67. Iancu Iulian PSD DA
68. Igaș Traian Constantin PD-L NU
69. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
70. Iordache Florin PSD DA
71. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
72. Iustian Mircea Teodor PNL NU
73. Kelemen Hunor UDMR DA
74. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
75. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
76. Kovacs Attila UDMR DA
77. Lakatos Petru UDMR DA
78. Longher Ghervazen Minoritati NU
79. Luchian Ion PNL NU
80. Macaleți Costică PSD DA
81. Magheru Paul PRM DA
82. Man Mircea PD-L NU
83. Manta Pantelimon PC DA
84. Marin Constantin PSD DA
85. Marinescu Marian-Jean PD-L NU
86. Martin Eduard-Stelian PSD DA
87. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
88. Matei Cătălin Lucian PSD DA
89. Mazăre Alexandru PSD DA
90. Mălaimare Mihai Adrian PNL NU
91. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
92. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
93. Meir Nati - DA
94. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
95. Micula Cătălin PNL NU
96. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
97. Mircea Costache PRM DA
98. Mircovici Niculae Minoritati NU
99. Mironescu Laurențiu PD-L NU
100. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
101. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
102. Mînzînă Ion PRM DA
103. Mocanu Alexandru PD-L NU
104. Mocanu Vasile PSD DA
105. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
106. Mocioalcă Ion PSD DA
107. Moisoiu Adrian PRM DA
108. Moldovan Emil Radu PSD DA
109. Momanu Corneliu PNL NU
110. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
111. Movilă Petru PD-L NU
112. Munteanu Ioan PSD DA
113. Muscă Monica Octavia - NU
114. Nassar Rodica PSD DA
115. Năstase Adrian PSD DA
116. Nechita Aurel PSD DA
117. Nicolicea Eugen PSD DA
118. Nistoran Dorin-Liviu PD-L NU
119. Niță Constantin PSD DA
120. Nițulescu Teodor PRM DA
121. Nosa Iuliu PSD DA
122. Oancea Viorel PNL NU
123. Olarean Aurel PD-L NU
124. Oltean Ioan PD-L NU
125. Olteanu Bogdan PNL NU
126. Ovidenie Costel - DA
127. Palăr Ionel PNL NU
128. Pardău Dumitru PNL NU
129. Pașcu Ioan Mircea PSD DA
130. Paveliu Marian Sorin PNL NU
131. Petrea Constantin PD-L NU
132. Pop Claudiu Adrian PSD DA
133. Popa Nicolae PC DA
134. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
135. Preda Cezar-Florin PD-L NU
136. Preda Ion PNL NU
137. Pruteanu Vasile PNL NU
138. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
139. Pupeză Viorel PSD DA
140. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
141. Pușcaș Vasile PSD DA
142. Pușcă Mircea Valer PNL NU
143. Puzdrea Dumitru PD-L NU
144. Radan Mihai Minoritati DA
145. Rogin Marius PD-L NU
146. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
147. Rus Ioan Aurel PRM DA
148. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
149. Sanda Victor PSD DA
150. Sandu Gabriel PNL NU
151. Sandu-Capră Mihai PNL NU
152. Sasu Ion PSD DA
153. Săniuță Marian-Florian PSD Abținere
154. Săpunaru Nini PNL NU
155. Sârb Gheorghe PD-L NU
156. Sârbu Mugurel Liviu PD-L NU
157. Scutaru Adrian George PNL NU
158. Semcu Adrian Emanuil PNL NU
159. Seres Dénes UDMR DA
160. Sirețeanu Mihail PSD Abținere
161. Sóki Béla UDMR DA
162. Stan Ioan PSD DA
163. Stanciu Anghel PSD DA
164. Stativă Irinel Ioan PSD DA
165. Stănescu Mircea PD-L NU
166. Stoica Ion - DA
167. Străchinaru Petre PD-L NU
168. Strungă Emil PNL NU
169. Szekely Levente Csaba UDMR DA
170. Știrbeț Cornel PNL NU
171. Știrbu Monica-Mihaela PNL NU
172. Știreanu Octavian PSD DA
173. Știucă Alecsandru PSD DA
174. Tabără Valeriu PD-L NU
175. Tamás Sándor UDMR DA
176. Tămagă Constantin PSD DA
177. Timar Liviu PSD DA
178. Timiș Ioan PNL NU
179. Toma Florentina Marilena PSD DA
180. Toma Horia-Victor PNL NU
181. Toró Tiberiu UDMR Abținere
182. Tudose Mihai PSD DA
183. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
184. Ujeniuc Dragoș PNL NU
185. Ungureanu Petre PNL NU
186. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
187. Ursărescu Dorinel PNL NU
188. Vainer Aurel Minoritati NU
189. Vasile Aurelia PSD DA
190. Văsioiu Horia PD-L NU
191. Vlase Petru Gabriel PSD DA
192. Vlădoiu Aurel PSD DA
193. Voicu Cătălin PSD DA
194. Zaharia Claudius Mihail PNL NU
195. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
196. Zegrean Augustin PD-L NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 22 noiembrie 2019, 2:37
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro