Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.10.2018 > 12:52 Versiunea pentru printare
Miercuri, 3 octombrie 2018, ora 12:52

Subiect vot: Vot asupra unei moțiuni - Motiunea simpla initiata de 65 de deputati (MS 10/2018).
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:288 139 62 24 18 15 10 14 6
- voturi pentru (DA):97 - 62 24 1 - 9 1 -
- voturi împotrivă (NU):157 139 - - - 14 - 3 1
- abțineri:24 - - - 17 1 1 2 3
- nu au votat:10 - - - - - - 8 2

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati -
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR Abținere
4. Ampleev Andrian Minoritati -
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Andrușcă Dănuț PSD NU
8. Anton Anton ALDE NU
9. Apjok Norbert UDMR Abținere
10. Ardelean Ben-Oni PNL DA
11. Avram Constantin ALDE NU
12. Axinte Vasile PSD NU
13. Babuș Radu PSD NU
14. Balan Ioan PNL DA
15. Balint Liviu-Ioan PSD NU
16. Barna Ilie Dan USR DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE NU
18. Bălănescu Alexandru PSD NU
19. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
20. Bejinariu Eugen PSD NU
21. Bende Sándor UDMR Abținere
22. Benedek Zacharie UDMR Abținere
23. Benga Tudor - Vlad USR DA
24. Benkő Erika UDMR Abținere
25. Bica Dănuț PNL DA
26. Bichineț Corneliu PMP DA
27. Birchall Ana PSD NU
28. Biro Zsolt-Istvan UDMR Abținere
29. Biró Rozália-Ibolya UDMR Abținere
30. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - Abținere
31. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
32. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
33. Bode Lucian Nicolae PNL DA
34. Bodea Marius PNL DA
35. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
36. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
37. Bontea Vlad PSD NU
38. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
39. Borza Remus-Adrian - NU
40. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
41. Botez Mihai-Cătălin USR DA
42. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
43. Bran Ioana PSD NU
44. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
45. Budăi Marius-Constantin PSD NU
46. Buican Cristian PNL DA
47. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
48. Bulai Iulian USR DA
49. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
50. Burciu Cristina PSD NU
51. Calista Mara-Daniela PNL DA
52. Calotă Florică Ică ALDE NU
53. Căciulă Aurel PSD NU
54. Călin Ion PSD NU
55. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
56. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
57. Cherecheș Florica PNL DA
58. Cherecheș Viorica PNL DA
59. Chichirău Cosette-Paula USR DA
60. Chiriac Viorel PSD NU
61. Ciocan Dan PSD NU
62. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
63. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
64. Ciuhodaru Tudor PSD NU
65. Cîtea Vasile PSD NU
66. Cobuz Maricela PSD NU
67. Cocoș Vasile PSD NU
68. Codreanu Constantin PMP DA
69. Cosma Andreea PSD NU
70. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
71. Csép Éva-Andrea UDMR Abținere
72. Csoma Botond UDMR Abținere
73. Culeafă Mihai PNL DA
74. Cupă Ion ALDE NU
75. Cupșa Ioan PNL DA
76. Dan Nicușor Daniel USR DA
77. Dehelean Silviu USR DA
78. Dinu Cristina-Elena PSD NU
79. Dîrzu Ioan PSD NU
80. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
81. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
82. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
83. Dohotaru Adrian-Octavian - Abținere
84. Dragnea Nicolae-Liviu PSD NU
85. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
86. Drulă Cătălin USR DA
87. Dunava Costel Neculai PSD NU
88. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
89. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
90. Farago Petru UDMR Abținere
91. Fădor Angelica PNL DA
92. Firczak Iulius Marian Minoritati Abținere
93. Florea Damian PSD NU
94. Florea Oana-Consuela PSD NU
95. Floroiu Ionel PSD NU
96. Furic Iarco Minoritati Abținere
97. Furtună Mirela PSD NU
98. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
99. Gavrilă Camelia PSD NU
100. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
101. Găină Mihăiță PSD NU
102. Georgescu Nicolae PSD NU
103. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
104. Gheorghe Tinel PNL DA
105. Gheorghiu Bogdan PNL DA
106. Gherman Dumitru PSD NU
107. Ghilea Găvrilă PNL DA
108. Ghinea Cristian USR DA
109. Gilia Claudia PSD NU
110. Giugea Nicolae PNL DA
111. Goga Octavian PSD NU
112. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
113. Gudu Vasile PNL DA
114. Halici Nicușor PSD NU
115. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
116. Hărătău Elena PSD NU
117. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
118. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
119. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
120. Iancu Iulian PSD NU
121. Iancu Marius-Ionel PSD NU
122. Ibram Iusein Minoritati NU
123. Iftimie Neculai PSD NU
124. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
125. Intotero Natalia-Elena PSD NU
126. Ion Stelian-Cristian USR DA
127. Ionescu George PNL DA
128. Ioniță Antoneta PNL DA
129. Iordache Florin PSD NU
130. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
131. Jivan Luminița-Maria PSD NU
132. Kelemen Hunor UDMR Abținere
133. Korodi Attila UDMR Abținere
134. Lazăr Sorin PSD NU
135. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
136. Lovin Dumitru ALDE NU
137. Lungu Tudorița PNL DA
138. Lupașcu Costel PSD NU
139. Lupescu Dumitru USR DA
140. Macovei Silviu Nicu PSD NU
141. Magyar Loránd-Bálint UDMR Abținere
142. Manole Petre-Florin PSD NU
143. Mareș Mara PNL DA
144. Marica Petru-Sorin PSD NU
145. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
146. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
147. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
148. Meiroșu Marilena-Emilia - Abținere
149. Mihalescul Dumitru PNL DA
150. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
151. Mînzatu Roxana PSD NU
152. Mocanu Adrian ALDE NU
153. Mocioalcă Ion PSD NU
154. Mohaci Mihai PSD NU
155. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
156. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
157. Movilă Petru PMP DA
158. Mușoiu Ștefan PSD NU
159. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
160. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
161. Neagu Nicolae PNL DA
162. Neață Eugen PSD NU
163. Nechifor Cătălin-Ioan - -
164. Nicoară Romeo Florin PNL DA
165. Nicolae Andrei PSD NU
166. Nicolicea Eugen PSD NU
167. Nistor Laurențiu PSD NU
168. Niță Mihai ALDE NU
169. Niță Nicu PSD NU
170. Nosa Iuliu PSD NU
171. Olar Corneliu PNL DA
172. Olteanu Daniel ALDE NU
173. Oprea Dumitru PNL DA
174. Oprișcan Mihai Doru ALDE Abținere
175. Oros Nechita-Adrian PNL DA
176. Oteșanu Daniela PSD NU
177. Palăr Ionel PNL DA
178. Pambuccian Varujan Minoritati -
179. Pană Adriana-Doina PSD NU
180. Paraschiv Rodica PSD NU
181. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
182. Pau Radu - Adrian PSD NU
183. Păle Dănuț PSD NU
184. Petcu Toma-Florin ALDE NU
185. Petrea Gabriel PSD NU
186. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati -
187. Petric Octavian PSD NU
188. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
189. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
190. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
191. Podașcă Gabriela-Maria - -
192. Pop Andrei PSD NU
193. Pop Georgian PSD NU
194. Popa Florin PSD NU
195. Popa Mihai Valentin PSD NU
196. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
197. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
198. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
199. Popescu Pavel PNL DA
200. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
201. Preda Cezar-Florin PNL DA
202. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
203. Presură Alexandra PSD NU
204. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
205. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
206. Prună Cristina-Mădălina USR DA
207. Radu Anișoara PSD NU
208. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
209. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
210. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
211. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
212. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
213. Răduț Violeta PSD NU
214. Roman Florin-Claudiu PNL DA
215. Romanescu Cristinel PNL DA
216. Roșca Lucreția PSD NU
217. Rotaru Alexandru PSD NU
218. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
219. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
220. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
221. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
222. Sebestyén Csaba-István UDMR Abținere
223. Sefer Cristian-George PMP DA
224. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
225. Seres Dénes UDMR Abținere
226. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
227. Simion Lucian-Eduard PSD NU
228. Simionca Ionuț PMP DA
229. Simonis Alfred - Robert PSD NU
230. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
231. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
232. Solomon Adrian PSD NU
233. Spânu Ion PSD NU
234. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
235. Stan Viorel PSD NU
236. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
237. Stancu Florinel PSD NU
238. Stativă Irinel Ioan PSD NU
239. Stănescu Alexandru PSD NU
240. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
241. Stoica Bogdan-Alin Minoritati -
242. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
243. Suciu Matei PSD NU
244. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
245. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
246. Șarapatin Elvira PSD NU
247. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
248. Șimon Gheorghe PSD NU
249. Șișcu George PNL DA
250. Șotcan Theodora PSD NU
251. Șovăială Constantin PNL DA
252. Ștefan Corneliu PSD NU
253. Ștefan Ion PNL DA
254. Ștefan Viorel PSD NU
255. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
256. Tabugan Ion ALDE NU
257. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
258. Teiș Alina PSD NU
259. Terea Ioan PSD NU
260. Tîlvăr Angel PSD NU
261. Todor Adrian PSD NU
262. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
263. Toma Ilie PSD NU
264. Trăilă Cristina PNL DA
265. Tripa Florin-Dan PSD NU
266. Tudor Beatrice PSD NU
267. Tudose Mihai PSD NU
268. Turcan Raluca PNL DA
269. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
270. Tușa Adriana Diana PSD NU
271. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
272. Vasile Daniel Minoritati NU
273. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
274. Vass Levente UDMR DA
275. Velcea Nicolae PSD NU
276. Vexler Silviu Minoritati -
277. Vișan George-Gabriel PSD NU
278. Vîlceanu Dan PNL DA
279. Vîrză Mihăiță PSD NU
280. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
281. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
282. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
283. Vosganian Varujan ALDE NU
284. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
285. Weber Mihai PSD NU
286. Zainea Cornel USR DA
287. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
288. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 17 februarie 2020, 23:42
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro