Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.10.2018 > 11:16 Versiunea pentru printare
Miercuri, 10 octombrie 2018, ora 11:16

Poziție pe
ordinea de zi:
14
Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 397/2018 privind instituirea zilei de 11 iunie ca "Ziua Victoriei Revoluției de la 1848 și a Democrației Românești"
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:128 57 29 19 10 3 4 4 2
- voturi pentru (DA):97 57 - 19 10 3 2 4 2
- voturi împotrivă (NU):30 - 28 - - - 2 - -
- abțineri:1 - 1 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ampleev Andrian Minoritati DA
2. Andronache Gabriel PNL NU
3. Antal István-János UDMR DA
4. Avram Constantin ALDE DA
5. Axinte Vasile PSD DA
6. Balan Ioan PNL NU
7. Barna Ilie Dan USR DA
8. Bălănescu Alexandru PSD DA
9. Benedek Zacharie UDMR DA
10. Bica Dănuț PNL NU
11. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
12. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
13. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
14. Borza Remus-Adrian - DA
15. Botez Mihai-Cătălin USR DA
16. Budăi Marius-Constantin PSD DA
17. Bulai Iulian USR DA
18. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
19. Burciu Cristina PSD DA
20. Călin Ion PSD DA
21. Cherecheș Florica PNL NU
22. Cherecheș Viorica PNL NU
23. Chichirău Cosette-Paula USR DA
24. Chiriac Viorel PSD DA
25. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
26. Cobuz Maricela PSD DA
27. Cosma Lavinia-Corina USR DA
28. Cristache Cătălin PMP DA
29. Csép Éva-Andrea UDMR DA
30. Culeafă Mihai PNL NU
31. Cupă Ion ALDE DA
32. Dehelean Silviu USR DA
33. Dinu Cristina-Elena PSD DA
34. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
35. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
36. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
37. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
38. Drulă Cătălin USR DA
39. Erdei Dolóczki István UDMR DA
40. Farago Petru UDMR DA
41. Fădor Angelica PNL NU
42. Florea Oana-Consuela PSD DA
43. Furtună Mirela PSD DA
44. Georgescu Nicolae PSD DA
45. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
46. Gheorghe Tinel PNL NU
47. Gherman Dumitru PSD DA
48. Ghilea Găvrilă PNL NU
49. Gilia Claudia PSD DA
50. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
51. Gudu Vasile PNL NU
52. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
53. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
54. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
55. Ion Stelian-Cristian USR DA
56. Ioniță Antoneta PNL NU
57. Itu Cornel PSD DA
58. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
59. Jivan Luminița-Maria PSD DA
60. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
61. Lazăr Sorin PSD DA
62. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
63. Lovin Dumitru ALDE DA
64. Lungu Tudorița PNL NU
65. Lupașcu Costel PSD DA
66. Lupescu Dumitru USR DA
67. Mareș Mara PNL NU
68. Marica Petru-Sorin PSD DA
69. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
70. Mohaci Mihai PSD DA
71. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
72. Mușoiu Ștefan PSD DA
73. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
74. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
75. Neagu Nicolae PNL NU
76. Neață Eugen PSD DA
77. Niță Nicu PSD DA
78. Nosa Iuliu PSD DA
79. Olar Corneliu PNL NU
80. Oprea Dumitru PNL NU
81. Pambuccian Varujan Minoritati DA
82. Pană Adriana-Doina PSD DA
83. Paraschiv Rodica PSD DA
84. Pașcan Emil-Marius PMP NU
85. Pop Andrei PSD DA
86. Popa Florin PSD DA
87. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
88. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
89. Presură Alexandra PSD DA
90. Prună Cristina-Mădălina USR DA
91. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
92. Rădulescu Alexandru PSD DA
93. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
94. Răduț Violeta PSD DA
95. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
96. Roman Florin-Claudiu PNL NU
97. Romanescu Cristinel PNL NU
98. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
99. Seres Dénes UDMR DA
100. Simion Lucian-Eduard PSD DA
101. Simionca Ionuț PMP DA
102. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
103. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
104. Stancu Florinel PSD DA
105. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
106. Szabó Ödön UDMR DA
107. Șarapatin Elvira PSD DA
108. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
109. Șișcu George PNL NU
110. Șotcan Theodora PSD DA
111. Șovăială Constantin PNL NU
112. Ștefan Corneliu PSD DA
113. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
114. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
115. Teiș Alina PSD DA
116. Terea Ioan PSD DA
117. Todor Adrian PSD DA
118. Toma Ilie PSD DA
119. Tudor Beatrice PSD DA
120. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
121. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
122. Velcea Nicolae PSD DA
123. Vîlceanu Dan PNL NU
124. Vîrză Mihăiță PSD DA
125. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
126. Voicu Mihai Alexandru PNL Abținere
127. Zainea Cornel USR DA
128. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 28 februarie 2020, 14:15
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro