Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.10.2006 > 16:39 Versiunea pentru printare
Luni, 30 octombrie 2006, ora 16:39

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Punctul 13 din raportul suplimentar
PL 616/2006 privind înființarea, organizarea și funcționarea Agenției Naționale de Integritate
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:200 65 45 15 37 16 8 7 7
- voturi pentru (DA):104 63 3 15 - 15 6 - 2
- voturi împotrivă (NU):90 1 40 - 37 - 1 7 4
- abțineri:5 - 2 - - 1 1 - 1
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L NU
3. Almăjanu Marin PNL NU
4. Amarie Constantin PSD DA
5. Amet Aledin Minoritati NU
6. Andon Sergiu PC DA
7. Andronescu Ecaterina PSD DA
8. Antal Árpád-András UDMR DA
9. Asztalos Ferenc UDMR DA
10. Baban Ștefan PRM DA
11. Bara Nicolae PD-L NU
12. Băeșu George PSD DA
13. Bărbulețiu Tiberiu PNL NU
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Bentu Dumitru PSD DA
16. Bivolaru Ioan PSD DA
17. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
18. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
19. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
20. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
21. Bónis István UDMR DA
22. Brînzan Ovidiu PSD DA
23. Buciu Angela PRM DA
24. Buciuta Ștefan Minoritati NU
25. Buda Daniel PD-L NU
26. Buda Ioan PSD DA
27. Calimente Mihăiță PNL NU
28. Canacheu Costică PD-L NU
29. Călin Ion PSD DA
30. Câmpanu Liviu PNL NU
31. Chiper Gheorghe PSD DA
32. Chiș Filonaș PSD DA
33. Cindrea Ioan PSD DA
34. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
35. Ciopraga Mircea PNL DA
36. Cocrea Olguța - NU
37. Codîrlă Liviu PRM DA
38. Corlățean Titus PSD DA
39. Crăciunescu Grigore PNL NU
40. Crețu Gabriela PSD -
41. Cutean Vasile Emilian PSD DA
42. Diaconescu Marin PRM DA
43. Diaconescu Renică PC Abținere
44. Dida Corneliu Ioan PSD DA
45. Dorneanu Valer PSD DA
46. Drăguș Radu-Cătălin PD-L NU
47. Dumitrescu Liana Minoritati NU
48. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
49. Dumitriu Mihai PSD DA
50. Dumitru Ion PSD DA
51. Dușa Mircea PSD DA
52. Duțu Stelian PD-L NU
53. Erdei Dolóczki István UDMR DA
54. Faina Constantin PC DA
55. Florea Damian PC NU
56. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
57. Furo Iuliu Ioan PRM DA
58. Gabor Gheorghe PNL NU
59. Găleteanu Monalisa PSD DA
60. Georgescu Filip PSD DA
61. Gheorghe Valeriu PNL DA
62. Gheorghiof Titu Nicolae PNL NU
63. Ghișe Ioan - NU
64. Gonțea Ion PD-L NU
65. Grigore Dan PD-L NU
66. Gubandru Aurel PSD DA
67. Hellvig Eduard Raul PC DA
68. Hoban Ioan PNL NU
69. Hoinaru Marian PNL DA
70. Iancu Iulian PSD DA
71. Igaș Traian Constantin PD-L NU
72. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
73. Iordache Florin PSD DA
74. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
75. Iustian Mircea Teodor PNL NU
76. Kelemen Hunor UDMR DA
77. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
78. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
79. Kovacs Attila UDMR DA
80. Lakatos Petru UDMR DA
81. Luchian Ion PNL NU
82. Macaleți Costică PSD DA
83. Magheru Paul PRM DA
84. Man Mircea PD-L NU
85. Manta Pantelimon PC DA
86. Marinescu Marian-Jean PD-L NU
87. Martin Eduard-Stelian PSD DA
88. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
89. Máté András-Levente UDMR DA
90. Matei Cătălin Lucian PSD DA
91. Mazăre Alexandru PSD DA
92. Mălaimare Mihai Adrian PNL Abținere
93. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
94. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
95. Meir Nati - DA
96. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
97. Micula Cătălin PNL NU
98. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
99. Mircea Costache PRM DA
100. Mircovici Niculae Minoritati NU
101. Mironescu Laurențiu PD-L NU
102. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
103. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
104. Mînzînă Ion PRM DA
105. Mocanu Alexandru PD-L NU
106. Mocanu Vasile PSD DA
107. Mocănescu Coloros Dan Constantin - NU
108. Mocioalcă Ion PSD DA
109. Moisoiu Adrian PRM DA
110. Moldovan Emil Radu PSD DA
111. Momanu Corneliu PNL NU
112. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
113. Movilă Petru PD-L NU
114. Munteanu Ioan PSD DA
115. Muscă Monica Octavia - NU
116. Nassar Rodica PSD DA
117. Năstase Adrian PSD DA
118. Nechita Aurel PSD DA
119. Nedelcu Gabriela PSD DA
120. Nica Dan PSD DA
121. Nicolicea Eugen PSD DA
122. Nistoran Dorin-Liviu PD-L NU
123. Niță Constantin PSD DA
124. Nițulescu Teodor PRM DA
125. Nosa Iuliu PSD DA
126. Oancea Viorel PNL NU
127. Olarean Aurel PD-L NU
128. Oltean Ioan PD-L NU
129. Ovidenie Costel - DA
130. Palăr Ionel PNL NU
131. Pardău Dumitru PNL NU
132. Pașcu Ioan Mircea PSD DA
133. Paveliu Marian Sorin PNL NU
134. Petrea Constantin PD-L NU
135. Pop Claudiu Adrian PSD DA
136. Popa Nicolae PC DA
137. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
138. Preda Cezar-Florin PD-L NU
139. Preda Ion PNL NU
140. Pruteanu Vasile PNL NU
141. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
142. Pupeză Viorel PSD DA
143. Pușcaș Vasile PSD DA
144. Pușcă Mircea Valer PNL NU
145. Puzdrea Dumitru PD-L NU
146. Radan Mihai Minoritati NU
147. Raicu Romeo Marius PD-L NU
148. Rogin Marius PD-L NU
149. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
150. Rus Ioan Aurel PRM DA
151. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
152. Sanda Victor PSD DA
153. Sandu Gabriel PNL NU
154. Sandu-Capră Mihai PNL NU
155. Sasu Ion PSD DA
156. Săniuță Marian-Florian PSD DA
157. Săpunaru Nini PNL NU
158. Sârb Gheorghe PD-L NU
159. Sârbu Mugurel Liviu PD-L NU
160. Scutaru Adrian George PNL NU
161. Semcu Adrian Emanuil PNL NU
162. Seres Dénes UDMR DA
163. Sirețeanu Mihail PSD NU
164. Sóki Béla UDMR DA
165. Stan Ioan PSD DA
166. Stanciu Anghel PSD DA
167. Stativă Irinel Ioan PSD DA
168. Stănescu Mircea PD-L NU
169. Stoica Ion - Abținere
170. Străchinaru Petre PD-L NU
171. Strungă Emil PNL NU
172. Szekely Levente Csaba UDMR DA
173. Știrbeț Cornel PNL NU
174. Știrbu Monica-Mihaela PNL Abținere
175. Știreanu Octavian PSD DA
176. Știucă Alecsandru PSD DA
177. Tabără Valeriu PD-L NU
178. Tamás Sándor UDMR DA
179. Tămagă Constantin PSD DA
180. Timar Liviu PSD DA
181. Timiș Ioan PNL NU
182. Toma Florentina Marilena PSD DA
183. Toma Horia-Victor PNL NU
184. Toró Tiberiu UDMR Abținere
185. Tudose Mihai PSD DA
186. Turcan Raluca PNL NU
187. Țundrea Ioan PC DA
188. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
189. Ujeniuc Dragoș PNL NU
190. Ungureanu Petre PNL NU
191. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
192. Ursărescu Dorinel PNL NU
193. Vainer Aurel Minoritati NU
194. Vasile Aurelia PSD DA
195. Văsioiu Horia PD-L NU
196. Vlase Petru Gabriel PSD DA
197. Vlădoiu Aurel PSD DA
198. Zaharia Claudius Mihail PNL NU
199. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
200. Zegrean Augustin PD-L NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 4 iunie 2020, 10:23
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro