Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.10.2006 > 16:39 Versiunea pentru printare
Luni, 30 octombrie 2006, ora 16:39

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Punctul 15 din raportul suplimentar
PL 616/2006 privind înființarea, organizarea și funcționarea Agenției Naționale de Integritate
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:194 62 44 16 36 15 9 5 7
- voturi pentru (DA):103 61 2 16 - 14 6 - 4
- voturi împotrivă (NU):85 - 40 - 36 - 1 5 3
- abțineri:5 - 2 - - 1 2 - -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L NU
3. Almăjanu Marin PNL NU
4. Amarie Constantin PSD DA
5. Amet Aledin Minoritati NU
6. Andon Sergiu PC DA
7. Andronescu Ecaterina PSD DA
8. Antal Árpád-András UDMR DA
9. Asztalos Ferenc UDMR DA
10. Baban Ștefan PRM DA
11. Bara Nicolae PD-L NU
12. Băeșu George PSD DA
13. Bărbulețiu Tiberiu PNL NU
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Bentu Dumitru PSD DA
16. Bivolaru Ioan PSD DA
17. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
18. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
19. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
20. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
21. Bónis István UDMR DA
22. Brînzan Ovidiu PSD DA
23. Buciu Angela PRM DA
24. Buda Daniel PD-L NU
25. Buda Ioan PSD DA
26. Calimente Mihăiță PNL NU
27. Canacheu Costică PD-L NU
28. Călin Ion PSD DA
29. Câmpanu Liviu PNL NU
30. Chiper Gheorghe PSD DA
31. Chiș Filonaș PSD DA
32. Cindrea Ioan PSD DA
33. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
34. Ciopraga Mircea PNL DA
35. Cocrea Olguța - NU
36. Codîrlă Liviu PRM DA
37. Corlățean Titus PSD DA
38. Crăciunescu Grigore PNL NU
39. Crețu Gabriela PSD -
40. Cutean Vasile Emilian PSD DA
41. Diaconescu Marin PRM DA
42. Diaconescu Renică PC Abținere
43. Dida Corneliu Ioan PSD DA
44. Dorneanu Valer PSD DA
45. Drăguș Radu-Cătălin PD-L NU
46. Dumitrescu Liana Minoritati NU
47. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
48. Dumitriu Mihai PSD DA
49. Dumitru Ion PSD DA
50. Dușa Mircea PSD DA
51. Duțu Stelian PD-L NU
52. Erdei Dolóczki István UDMR DA
53. Faina Constantin PC DA
54. Florea Damian PC NU
55. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
56. Furo Iuliu Ioan PRM DA
57. Gabor Gheorghe PNL NU
58. Găleteanu Monalisa PSD DA
59. Georgescu Filip PSD DA
60. Gheorghe Valeriu PNL Abținere
61. Ghișe Ioan - NU
62. Gonțea Ion PD-L NU
63. Grigore Dan PD-L NU
64. Gubandru Aurel PSD DA
65. Hanganu Romeo Octavian PC Abținere
66. Hellvig Eduard Raul PC DA
67. Hoban Ioan PNL NU
68. Hoinaru Marian PNL DA
69. Iancu Iulian PSD DA
70. Igaș Traian Constantin PD-L NU
71. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
72. Iordache Florin PSD DA
73. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
74. Iustian Mircea Teodor PNL NU
75. Kelemen Hunor UDMR DA
76. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
77. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
78. Kovacs Attila UDMR DA
79. Lakatos Petru UDMR DA
80. Luchian Ion PNL NU
81. Macaleți Costică PSD DA
82. Magheru Paul PRM DA
83. Man Mircea PD-L NU
84. Manta Pantelimon PC DA
85. Marin Constantin PSD DA
86. Martin Eduard-Stelian PSD DA
87. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
88. Matei Cătălin Lucian PSD DA
89. Mazăre Alexandru PSD DA
90. Mălaimare Mihai Adrian PNL NU
91. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
92. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
93. Meir Nati - DA
94. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
95. Micula Cătălin PNL NU
96. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
97. Mircea Costache PRM DA
98. Mircovici Niculae Minoritati NU
99. Mironescu Laurențiu PD-L NU
100. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
101. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
102. Mînzînă Ion PRM DA
103. Mocanu Alexandru PD-L NU
104. Mocanu Vasile PSD DA
105. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
106. Mocioalcă Ion PSD DA
107. Moisoiu Adrian PRM DA
108. Moldovan Emil Radu PSD DA
109. Momanu Corneliu PNL NU
110. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
111. Movilă Petru PD-L NU
112. Munteanu Ioan PSD DA
113. Muscă Monica Octavia - NU
114. Nassar Rodica PSD DA
115. Năstase Adrian PSD DA
116. Nechita Aurel PSD DA
117. Nedelcu Gabriela PSD DA
118. Nicolicea Eugen PSD DA
119. Nistoran Dorin-Liviu PD-L NU
120. Niță Constantin PSD DA
121. Nițulescu Teodor PRM DA
122. Nosa Iuliu PSD DA
123. Oancea Viorel PNL NU
124. Olarean Aurel PD-L NU
125. Olteanu Bogdan PNL NU
126. Ovidenie Costel - DA
127. Palăr Ionel PNL NU
128. Pardău Dumitru PNL NU
129. Pașcu Ioan Mircea PSD DA
130. Paveliu Marian Sorin PNL NU
131. Petrea Constantin PD-L NU
132. Pop Claudiu Adrian PSD DA
133. Popa Nicolae PC DA
134. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
135. Preda Cezar-Florin PD-L NU
136. Preda Ion PNL NU
137. Pruteanu Vasile PNL NU
138. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
139. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
140. Pușcaș Vasile PSD DA
141. Pușcă Mircea Valer PNL NU
142. Puzdrea Dumitru PD-L NU
143. Racoceanu Viorel PD-L NU
144. Radan Mihai Minoritati NU
145. Raicu Romeo Marius PD-L NU
146. Rogin Marius PD-L NU
147. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
148. Rus Ioan Aurel PRM DA
149. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
150. Sanda Victor PSD DA
151. Sandu Gabriel PNL NU
152. Sandu-Capră Mihai PNL NU
153. Sasu Ion PSD DA
154. Săniuță Marian-Florian PSD DA
155. Săpunaru Nini PNL NU
156. Sârb Gheorghe PD-L NU
157. Sârbu Mugurel Liviu PD-L NU
158. Scutaru Adrian George PNL NU
159. Semcu Adrian Emanuil PNL NU
160. Seres Dénes UDMR DA
161. Sirețeanu Mihail PSD DA
162. Sóki Béla UDMR DA
163. Stan Ioan PSD DA
164. Stativă Irinel Ioan PSD DA
165. Stănescu Mircea PD-L NU
166. Stoica Ion - DA
167. Străchinaru Petre PD-L NU
168. Strungă Emil PNL NU
169. Szekely Levente Csaba UDMR DA
170. Știrbu Monica-Mihaela PNL Abținere
171. Știreanu Octavian PSD DA
172. Tabără Valeriu PD-L NU
173. Tamás Sándor UDMR DA
174. Tămagă Constantin PSD DA
175. Timar Liviu PSD DA
176. Timiș Ioan PNL NU
177. Toma Florentina Marilena PSD DA
178. Toma Horia-Victor PNL NU
179. Toró Tiberiu UDMR Abținere
180. Tudose Mihai PSD DA
181. Turcan Raluca PNL NU
182. Țundrea Ioan PC DA
183. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
184. Ujeniuc Dragoș PNL NU
185. Ungureanu Petre PNL NU
186. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
187. Ursărescu Dorinel PNL NU
188. Vasile Aurelia PSD DA
189. Văsioiu Horia PD-L NU
190. Vlase Petru Gabriel PSD DA
191. Vlădoiu Aurel PSD DA
192. Zaharia Claudius Mihail PNL NU
193. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
194. Zegrean Augustin PD-L NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 19 noiembrie 2019, 4:10
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro