Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.10.2006 > 16:40 Versiunea pentru printare
Luni, 30 octombrie 2006, ora 16:40

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Punctul 14 din raportul suplimentar
PL 616/2006 privind înființarea, organizarea și funcționarea Agenției Naționale de Integritate
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:197 62 44 17 37 15 7 8 7
- voturi pentru (DA):102 61 1 16 - 14 6 1 3
- voturi împotrivă (NU):90 - 41 - 37 - 1 7 4
- abțineri:4 1 2 - - 1 - - -
- nu au votat:1 - - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L NU
3. Almăjanu Marin PNL NU
4. Amet Aledin Minoritati NU
5. Andea Petru PSD DA
6. Andon Sergiu PC DA
7. Antal Árpád-András UDMR DA
8. Asztalos Ferenc UDMR DA
9. Baban Ștefan PRM DA
10. Bara Nicolae PD-L NU
11. Băeșu George PSD DA
12. Bărbulețiu Tiberiu PNL NU
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Bentu Dumitru PSD DA
15. Bivolaru Ioan PSD DA
16. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
17. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
18. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
19. Bónis István UDMR DA
20. Brînzan Ovidiu PSD DA
21. Buciu Angela PRM DA
22. Buda Daniel PD-L NU
23. Buda Ioan PSD DA
24. Calimente Mihăiță PNL NU
25. Canacheu Costică PD-L NU
26. Călin Ion PSD DA
27. Câmpanu Liviu PNL NU
28. Chiper Gheorghe PSD DA
29. Chiș Filonaș PSD DA
30. Cindrea Ioan PSD DA
31. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
32. Cocrea Olguța - NU
33. Codîrlă Liviu PRM DA
34. Corlățean Titus PSD DA
35. Crăciunescu Grigore PNL NU
36. Crețu Gabriela PSD DA
37. Diaconescu Marin PRM DA
38. Diaconescu Renică PC NU
39. Dida Corneliu Ioan PSD DA
40. Dorneanu Valer PSD DA
41. Drăguș Radu-Cătălin PD-L NU
42. Dumitrescu Liana Minoritati NU
43. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
44. Dumitriu Mihai PSD DA
45. Dumitru Ion PSD DA
46. Dușa Mircea PSD DA
47. Duțu Stelian PD-L NU
48. Erdei Dolóczki István UDMR DA
49. Faina Constantin PC DA
50. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
51. Furo Iuliu Ioan PRM DA
52. Gabor Gheorghe PNL NU
53. Găleteanu Monalisa PSD DA
54. Georgescu Filip PSD DA
55. Gheorghe Valeriu PNL Abținere
56. Gheorghiof Titu Nicolae PNL NU
57. Ghișe Ioan - NU
58. Gonțea Ion PD-L NU
59. Grigore Dan PD-L NU
60. Gubandru Aurel PSD DA
61. Hellvig Eduard Raul PC DA
62. Hoban Ioan PNL NU
63. Iancu Iulian PSD DA
64. Ibram Iusein Minoritati NU
65. Igaș Traian Constantin PD-L NU
66. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
67. Iordache Florin PSD DA
68. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
69. Iriza Marius PRM DA
70. Iustian Mircea Teodor PNL NU
71. Kelemen Hunor UDMR DA
72. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
73. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
74. Kovacs Attila UDMR DA
75. Lakatos Petru UDMR DA
76. Longher Ghervazen Minoritati NU
77. Luchian Ion PNL NU
78. Macaleți Costică PSD DA
79. Magheru Paul PRM DA
80. Man Mircea PD-L NU
81. Manta Pantelimon PC DA
82. Marinescu Marian-Jean PD-L NU
83. Martin Eduard-Stelian PSD DA
84. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
85. Matei Cătălin Lucian PSD DA
86. Mazăre Alexandru PSD DA
87. Mălaimare Mihai Adrian PNL NU
88. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
89. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
90. Mătușa Tudor PRM DA
91. Meir Nati - DA
92. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
93. Micula Cătălin PNL NU
94. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
95. Mircea Costache PRM DA
96. Mircovici Niculae Minoritati NU
97. Mironescu Laurențiu PD-L NU
98. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
99. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
100. Mînzînă Ion PRM DA
101. Mocanu Alexandru PD-L NU
102. Mocanu Vasile PSD DA
103. Mocănescu Coloros Dan Constantin - NU
104. Mocioalcă Ion PSD DA
105. Moisoiu Adrian PRM DA
106. Moldovan Emil Radu PSD DA
107. Momanu Corneliu PNL NU
108. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
109. Movilă Petru PD-L NU
110. Munteanu Ioan PSD DA
111. Muscă Monica Octavia - NU
112. Nassar Rodica PSD DA
113. Năstase Adrian PSD DA
114. Nechita Aurel PSD DA
115. Nedelcu Gabriela PSD DA
116. Nica Dan PSD DA
117. Nicolicea Eugen PSD DA
118. Nistoran Dorin-Liviu PD-L NU
119. Niță Constantin PSD DA
120. Nosa Iuliu PSD DA
121. Oancea Viorel PNL NU
122. Olarean Aurel PD-L NU
123. Oltean Ioan PD-L NU
124. Olteanu Bogdan PNL NU
125. Ovidenie Costel - DA
126. Palăr Ionel PNL NU
127. Pardău Dumitru PNL DA
128. Pașcu Ioan Mircea PSD DA
129. Paveliu Marian Sorin PNL NU
130. Petrea Constantin PD-L NU
131. Pop Claudiu Adrian PSD DA
132. Popa Cornel PNL NU
133. Popa Nicolae PC DA
134. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
135. Preda Cezar-Florin PD-L NU
136. Preda Ion PNL NU
137. Pruteanu Vasile PNL NU
138. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
139. Pupeză Viorel PSD DA
140. Purceld Octavian-Mircea PRM -
141. Pușcaș Vasile PSD DA
142. Pușcă Mircea Valer PNL NU
143. Puzdrea Dumitru PD-L NU
144. Racoceanu Viorel PD-L NU
145. Radan Mihai Minoritati DA
146. Rogin Marius PD-L NU
147. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
148. Rus Ioan Aurel PRM DA
149. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
150. Sanda Victor PSD DA
151. Sandu Gabriel PNL NU
152. Sandu-Capră Mihai PNL NU
153. Sasu Ion PSD DA
154. Săniuță Marian-Florian PSD DA
155. Săpunaru Nini PNL NU
156. Sârb Gheorghe PD-L NU
157. Sârbu Mugurel Liviu PD-L NU
158. Scutaru Adrian George PNL NU
159. Semcu Adrian Emanuil PNL NU
160. Seres Dénes UDMR DA
161. Sirețeanu Mihail PSD Abținere
162. Sóki Béla UDMR DA
163. Stan Ioan PSD DA
164. Stan Ion PSD DA
165. Stanciu Anghel PSD DA
166. Stativă Irinel Ioan PSD DA
167. Stănescu Mircea PD-L NU
168. Stoica Ion - DA
169. Străchinaru Petre PD-L NU
170. Strungă Emil PNL NU
171. Szekely Levente Csaba UDMR DA
172. Știrbeț Cornel PNL NU
173. Știrbu Monica-Mihaela PNL Abținere
174. Știreanu Octavian PSD DA
175. Tabără Valeriu PD-L NU
176. Tamás Sándor UDMR DA
177. Tămagă Constantin PSD DA
178. Timar Liviu PSD DA
179. Timiș Ioan PNL NU
180. Toma Florentina Marilena PSD DA
181. Toma Horia-Victor PNL NU
182. Toró Tiberiu UDMR Abținere
183. Tudose Mihai PSD DA
184. Țundrea Ioan PC DA
185. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
186. Ujeniuc Dragoș PNL NU
187. Ungureanu Petre PNL NU
188. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
189. Ursărescu Dorinel PNL NU
190. Vainer Aurel Minoritati NU
191. Vasile Aurelia PSD DA
192. Văsioiu Horia PD-L NU
193. Vlase Petru Gabriel PSD DA
194. Vlădoiu Aurel PSD DA
195. Zaharia Claudius Mihail PNL NU
196. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
197. Zegrean Augustin PD-L NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 15 noiembrie 2019, 6:53
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro