Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.10.2006 > 16:40 Versiunea pentru printare
Luni, 30 octombrie 2006, ora 16:40

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Punctul 16 din raportul suplimentar
PL 616/2006 privind înființarea, organizarea și funcționarea Agenției Naționale de Integritate
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:199 64 43 18 37 14 8 8 7
- voturi pentru (DA):105 63 - 18 - 13 7 1 3
- voturi împotrivă (NU):88 - 41 - 37 - - 7 3
- abțineri:5 - 2 - - 1 1 - 1
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L NU
3. Almăjanu Marin PNL NU
4. Amarie Constantin PSD DA
5. Amet Aledin Minoritati NU
6. Andea Petru PSD DA
7. Andon Sergiu PC DA
8. Antal Árpád-András UDMR DA
9. Asztalos Ferenc UDMR DA
10. Baban Ștefan PRM DA
11. Bara Nicolae PD-L NU
12. Băeșu George PSD DA
13. Bărbulețiu Tiberiu PNL NU
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Bentu Dumitru PSD DA
16. Bivolaru Ioan PSD DA
17. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
18. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
19. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
20. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
21. Bónis István UDMR DA
22. Brînzan Ovidiu PSD DA
23. Buciu Angela PRM DA
24. Buciuta Ștefan Minoritati NU
25. Buda Daniel PD-L NU
26. Buda Ioan PSD DA
27. Calimente Mihăiță PNL NU
28. Canacheu Costică PD-L NU
29. Călin Ion PSD DA
30. Câmpanu Liviu PNL NU
31. Chiper Gheorghe PSD DA
32. Chiș Filonaș PSD DA
33. Cindrea Ioan PSD DA
34. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
35. Ciopraga Mircea PNL NU
36. Cocrea Olguța - NU
37. Codîrlă Liviu PRM DA
38. Corlățean Titus PSD DA
39. Crăciunescu Grigore PNL NU
40. Crețu Gabriela PSD -
41. Cutean Vasile Emilian PSD DA
42. Diaconescu Marin PRM DA
43. Diaconescu Renică PC Abținere
44. Dida Corneliu Ioan PSD DA
45. Dorneanu Valer PSD DA
46. Drăguș Radu-Cătălin PD-L NU
47. Dumitrescu Liana Minoritati NU
48. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
49. Dumitriu Mihai PSD DA
50. Dumitru Ion PSD DA
51. Dușa Mircea PSD DA
52. Duțu Stelian PD-L NU
53. Erdei Dolóczki István UDMR DA
54. Faina Constantin PC DA
55. Florea Damian PC DA
56. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
57. Furo Iuliu Ioan PRM DA
58. Gabor Gheorghe PNL NU
59. Găleteanu Monalisa PSD DA
60. Georgescu Filip PSD DA
61. Gheorghe Valeriu PNL Abținere
62. Gheorghiof Titu Nicolae PNL NU
63. Ghișe Ioan - NU
64. Gonțea Ion PD-L NU
65. Grigore Dan PD-L NU
66. Gubandru Aurel PSD DA
67. Hellvig Eduard Raul PC DA
68. Hoban Ioan PNL NU
69. Iancu Iulian PSD DA
70. Igaș Traian Constantin PD-L NU
71. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
72. Iordache Florin PSD DA
73. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
74. Iriza Marius PRM DA
75. Iustian Mircea Teodor PNL NU
76. Kelemen Hunor UDMR DA
77. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
78. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
79. Lakatos Petru UDMR DA
80. Longher Ghervazen Minoritati NU
81. Luchian Ion PNL NU
82. Macaleți Costică PSD DA
83. Magheru Paul PRM DA
84. Man Mircea PD-L NU
85. Manta Pantelimon PC DA
86. Marin Constantin PSD DA
87. Martin Eduard-Stelian PSD DA
88. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
89. Matei Cătălin Lucian PSD DA
90. Mazăre Alexandru PSD DA
91. Mălaimare Mihai Adrian PNL NU
92. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
93. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
94. Mătușa Tudor PRM DA
95. Meir Nati - DA
96. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
97. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
98. Mircea Costache PRM DA
99. Mircovici Niculae Minoritati NU
100. Mironescu Laurențiu PD-L NU
101. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
102. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
103. Mînzînă Ion PRM DA
104. Mocanu Alexandru PD-L NU
105. Mocanu Vasile PSD DA
106. Mocănescu Coloros Dan Constantin - Abținere
107. Mocioalcă Ion PSD DA
108. Moisoiu Adrian PRM DA
109. Moldovan Emil Radu PSD DA
110. Momanu Corneliu PNL NU
111. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
112. Movilă Petru PD-L NU
113. Munteanu Ioan PSD DA
114. Muscă Monica Octavia - NU
115. Nassar Rodica PSD DA
116. Năstase Adrian PSD DA
117. Nechita Aurel PSD DA
118. Nedelcu Gabriela PSD DA
119. Nicolicea Eugen PSD DA
120. Nistoran Dorin-Liviu PD-L NU
121. Niță Constantin PSD DA
122. Nițulescu Teodor PRM DA
123. Nosa Iuliu PSD DA
124. Oancea Viorel PNL NU
125. Olarean Aurel PD-L NU
126. Oltean Ioan PD-L NU
127. Olteanu Bogdan PNL NU
128. Ovidenie Costel - DA
129. Palăr Ionel PNL NU
130. Pardău Dumitru PNL NU
131. Pașcu Ioan Mircea PSD DA
132. Paveliu Marian Sorin PNL NU
133. Petrea Constantin PD-L NU
134. Pop Claudiu Adrian PSD DA
135. Popa Cornel PNL NU
136. Popa Nicolae PC DA
137. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
138. Preda Cezar-Florin PD-L NU
139. Preda Ion PNL NU
140. Pruteanu Vasile PNL NU
141. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
142. Pupeză Viorel PSD DA
143. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
144. Pușcă Mircea Valer PNL NU
145. Puzdrea Dumitru PD-L NU
146. Racoceanu Viorel PD-L NU
147. Radan Mihai Minoritati DA
148. Raicu Romeo Marius PD-L NU
149. Rogin Marius PD-L NU
150. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
151. Rus Ioan Aurel PRM DA
152. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
153. Sanda Victor PSD DA
154. Sandu Gabriel PNL NU
155. Sandu-Capră Mihai PNL NU
156. Sasu Ion PSD DA
157. Săniuță Marian-Florian PSD DA
158. Săpunaru Nini PNL NU
159. Sârb Gheorghe PD-L NU
160. Sârbu Mugurel Liviu PD-L NU
161. Scutaru Adrian George PNL NU
162. Semcu Adrian Emanuil PNL NU
163. Seres Dénes UDMR DA
164. Sirețeanu Mihail PSD DA
165. Sóki Béla UDMR DA
166. Stan Ioan PSD DA
167. Stanciu Anghel PSD DA
168. Stativă Irinel Ioan PSD DA
169. Stănescu Mircea PD-L NU
170. Stoica Ion - DA
171. Străchinaru Petre PD-L NU
172. Strungă Emil PNL NU
173. Szekely Levente Csaba UDMR DA
174. Știrbeț Cornel PNL NU
175. Știrbu Monica-Mihaela PNL Abținere
176. Știreanu Octavian PSD DA
177. Știucă Alecsandru PSD DA
178. Tabără Valeriu PD-L NU
179. Tamás Sándor UDMR DA
180. Tămagă Constantin PSD DA
181. Timar Liviu PSD DA
182. Toma Florentina Marilena PSD DA
183. Toma Horia-Victor PNL NU
184. Toró Tiberiu UDMR Abținere
185. Tudose Mihai PSD DA
186. Țundrea Ioan PC DA
187. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
188. Ujeniuc Dragoș PNL NU
189. Ungureanu Petre PNL NU
190. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
191. Ursărescu Dorinel PNL NU
192. Vainer Aurel Minoritati NU
193. Vasile Aurelia PSD DA
194. Văsioiu Horia PD-L NU
195. Vlase Petru Gabriel PSD DA
196. Vlădoiu Aurel PSD DA
197. Zaharia Claudius Mihail PNL NU
198. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
199. Zegrean Augustin PD-L NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 29 februarie 2020, 2:27
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro