Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.10.2006 > 16:42 Versiunea pentru printare
Luni, 30 octombrie 2006, ora 16:42

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Punctul 22 din raportul suplimentar
PL 616/2006 privind înființarea, organizarea și funcționarea Agenției Naționale de Integritate
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:210 71 46 19 38 15 7 9 5
- voturi pentru (DA):113 71 - 19 - 14 6 1 2
- voturi împotrivă (NU):92 - 43 - 38 - 1 8 2
- abțineri:5 - 3 - - 1 - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L NU
3. Almăjanu Marin PNL NU
4. Amarie Constantin PSD DA
5. Amet Aledin Minoritati NU
6. Andon Sergiu PC DA
7. Andronescu Ecaterina PSD DA
8. Antal Árpád-András UDMR DA
9. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
10. Asztalos Ferenc UDMR DA
11. Baban Ștefan PRM DA
12. Bara Nicolae PD-L NU
13. Băeșu George PSD DA
14. Bărbulețiu Tiberiu PNL NU
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bentu Dumitru PSD DA
17. Bivolaru Ioan PSD DA
18. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
19. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
20. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
21. Bónis István UDMR DA
22. Brînzan Ovidiu PSD DA
23. Buciu Angela PRM DA
24. Buciuta Ștefan Minoritati NU
25. Buda Daniel PD-L NU
26. Buda Ioan PSD DA
27. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
28. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
29. Calimente Mihăiță PNL NU
30. Canacheu Costică PD-L NU
31. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
32. Călin Ion PSD DA
33. Câmpanu Liviu PNL NU
34. Chiper Gheorghe PSD DA
35. Chiș Filonaș PSD DA
36. Cindrea Ioan PSD DA
37. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
38. Ciopraga Mircea PNL NU
39. Codîrlă Liviu PRM DA
40. Corlățean Titus PSD DA
41. Crăciunescu Grigore PNL NU
42. Cutean Vasile Emilian PSD DA
43. Diaconescu Marin PRM DA
44. Diaconescu Renică PC NU
45. Dida Corneliu Ioan PSD DA
46. Dorneanu Valer PSD DA
47. Dragomir Gheorghe PNL NU
48. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
49. Dumitrescu Liana Minoritati NU
50. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
51. Dumitriu Mihai PSD DA
52. Dumitru Ion PSD DA
53. Dușa Mircea PSD DA
54. Duțu Stelian PD-L NU
55. Erdei Dolóczki István UDMR DA
56. Faina Constantin PC DA
57. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
58. Furo Iuliu Ioan PRM DA
59. Gabor Gheorghe PNL NU
60. Găleteanu Monalisa PSD DA
61. Georgescu Filip PSD DA
62. Gheorghe Valeriu PNL Abținere
63. Gheorghiof Titu Nicolae PNL Abținere
64. Ghișe Ioan - NU
65. Glăvan Ștefan PC DA
66. Gonțea Ion PD-L NU
67. Grigore Dan PD-L NU
68. Gubandru Aurel PSD DA
69. Hellvig Eduard Raul PC DA
70. Hoban Ioan PNL NU
71. Hoinaru Marian PNL NU
72. Iancu Iulian PSD DA
73. Ibram Iusein Minoritati NU
74. Igaș Traian Constantin PD-L NU
75. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
76. Iordache Florin PSD DA
77. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
78. Iriza Marius PRM DA
79. Iustian Mircea Teodor PNL NU
80. Kelemen Hunor UDMR DA
81. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
82. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
83. Kovacs Attila UDMR DA
84. Lakatos Petru UDMR DA
85. Lambrino Radu PD-L NU
86. Longher Ghervazen Minoritati NU
87. Luchian Ion PNL NU
88. Magheru Paul PRM DA
89. Man Mircea PD-L NU
90. Manta Pantelimon PC DA
91. Marin Constantin PSD DA
92. Marinescu Marian-Jean PD-L NU
93. Martin Eduard-Stelian PSD DA
94. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
95. Matei Cătălin Lucian PSD DA
96. Mazăre Alexandru PSD DA
97. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
98. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
99. Mătușa Tudor PRM DA
100. Meir Nati - DA
101. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
102. Micula Cătălin PNL NU
103. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
104. Mircea Costache PRM DA
105. Mircovici Niculae Minoritati DA
106. Mironescu Laurențiu PD-L NU
107. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
108. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
109. Mînzînă Ion PRM DA
110. Mocanu Alexandru PD-L NU
111. Mocanu Vasile PSD DA
112. Mocănescu Coloros Dan Constantin - Abținere
113. Mocioalcă Ion PSD DA
114. Moisoiu Adrian PRM DA
115. Moldovan Emil Radu PSD DA
116. Momanu Corneliu PNL NU
117. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
118. Movilă Petru PD-L NU
119. Munteanu Ioan PSD DA
120. Muscă Monica Octavia - NU
121. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
122. Nassar Rodica PSD DA
123. Năstase Adrian PSD DA
124. Nechita Aurel PSD DA
125. Nedelcu Gabriela PSD DA
126. Nica Dan PSD DA
127. Nicolicea Eugen PSD DA
128. Nistoran Dorin-Liviu PD-L NU
129. Niță Constantin PSD DA
130. Nițulescu Teodor PRM DA
131. Nosa Iuliu PSD DA
132. Oancea Viorel PNL NU
133. Olarean Aurel PD-L NU
134. Oltean Ioan PD-L NU
135. Olteanu Bogdan PNL NU
136. Palăr Ionel PNL NU
137. Pardău Dumitru PNL NU
138. Pașcu Ioan Mircea PSD DA
139. Paveliu Marian Sorin PNL NU
140. Petrea Constantin PD-L NU
141. Podgorean Radu PSD DA
142. Pop Claudiu Adrian PSD DA
143. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
144. Preda Cezar-Florin PD-L NU
145. Preda Ion PNL NU
146. Pruteanu Vasile PNL NU
147. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
148. Pupeză Viorel PSD DA
149. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
150. Pușcaș Vasile PSD DA
151. Pușcă Mircea Valer PNL NU
152. Puzdrea Dumitru PD-L NU
153. Racoceanu Viorel PD-L NU
154. Radan Mihai Minoritati NU
155. Raicu Romeo Marius PD-L NU
156. Rogin Marius PD-L NU
157. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
158. Rus Ioan Aurel PRM DA
159. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
160. Sanda Victor PSD DA
161. Sandu Gabriel PNL NU
162. Sandu-Capră Mihai PNL NU
163. Sasu Ion PSD DA
164. Săniuță Marian-Florian PSD DA
165. Săpunaru Nini PNL NU
166. Sârb Gheorghe PD-L NU
167. Sârbu Mugurel Liviu PD-L NU
168. Scutaru Adrian George PNL NU
169. Semcu Adrian Emanuil PNL NU
170. Seres Dénes UDMR DA
171. Sirețeanu Mihail PSD DA
172. Sóki Béla UDMR DA
173. Stan Ioan PSD DA
174. Stan Ion PSD DA
175. Stanciu Anghel PSD DA
176. Stativă Irinel Ioan PSD DA
177. Stănescu Mircea PD-L NU
178. Stoica Ion - DA
179. Străchinaru Petre PD-L NU
180. Strungă Emil PNL NU
181. Szekely Levente Csaba UDMR DA
182. Știrbeț Cornel PNL NU
183. Știrbu Monica-Mihaela PNL Abținere
184. Știreanu Octavian PSD DA
185. Știucă Alecsandru PSD DA
186. Tabără Valeriu PD-L NU
187. Tamás Sándor UDMR DA
188. Tămagă Constantin PSD DA
189. Timar Liviu PSD DA
190. Timiș Ioan PNL NU
191. Todoran Pavel PSD DA
192. Toma Florentina Marilena PSD DA
193. Toma Horia-Victor PNL NU
194. Toró Tiberiu UDMR Abținere
195. Tudose Mihai PSD DA
196. Turcan Raluca PNL NU
197. Țundrea Ioan PC DA
198. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
199. Ujeniuc Dragoș PNL NU
200. Ungureanu Petre PNL NU
201. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
202. Ursărescu Dorinel PNL NU
203. Vainer Aurel Minoritati NU
204. Vasile Aurelia PSD DA
205. Văsioiu Horia PD-L NU
206. Vlase Petru Gabriel PSD DA
207. Vlădoiu Aurel PSD DA
208. Zaharia Claudius Mihail PNL NU
209. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
210. Zegrean Augustin PD-L NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 31 mai 2020, 21:45
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro