Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.10.2006 > 16:43 Versiunea pentru printare
Luni, 30 octombrie 2006, ora 16:43

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Punctul 23 din raportul suplimentar
PL 616/2006 privind înființarea, organizarea și funcționarea Agenției Naționale de Integritate
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:209 73 41 20 36 15 9 9 6
- voturi pentru (DA):134 73 14 20 - 13 7 4 3
- voturi împotrivă (NU):72 - 26 - 36 - 2 5 3
- abțineri:2 - - - - 2 - - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L NU
3. Almăjanu Marin PNL NU
4. Amarie Constantin PSD DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andon Sergiu PC DA
7. Andronescu Ecaterina PSD DA
8. Antal Árpád-András UDMR DA
9. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
10. Asztalos Ferenc UDMR DA
11. Bara Nicolae PD-L NU
12. Băeșu George PSD DA
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Bentu Dumitru PSD DA
15. Bivolaru Ioan PSD DA
16. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
17. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
18. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
19. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
20. Bónis István UDMR DA
21. Brînzan Ovidiu PSD DA
22. Buciu Angela PRM DA
23. Buciuta Ștefan Minoritati NU
24. Buda Daniel PD-L NU
25. Buda Ioan PSD DA
26. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
27. Calimente Mihăiță PNL NU
28. Canacheu Costică PD-L NU
29. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
30. Călin Ion PSD DA
31. Câmpanu Liviu PNL NU
32. Chiper Gheorghe PSD DA
33. Chiș Filonaș PSD DA
34. Cindrea Ioan PSD DA
35. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
36. Ciopraga Mircea PNL NU
37. Cocrea Olguța - NU
38. Codîrlă Liviu PRM DA
39. Corlățean Titus PSD DA
40. Crăciunescu Grigore PNL NU
41. Cutean Vasile Emilian PSD DA
42. Diaconescu Marin PRM DA
43. Diaconescu Renică PC NU
44. Dida Corneliu Ioan PSD DA
45. Dorneanu Valer PSD DA
46. Dragomir Gheorghe PNL NU
47. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
48. Dumitrescu Liana Minoritati NU
49. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
50. Dumitriu Mihai PSD DA
51. Dumitru Ion PSD DA
52. Dușa Mircea PSD DA
53. Duțu Stelian PD-L NU
54. Erdei Dolóczki István UDMR DA
55. Faina Constantin PC DA
56. Florea Damian PC NU
57. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
58. Furo Iuliu Ioan PRM DA
59. Gabor Gheorghe PNL NU
60. Găleteanu Monalisa PSD DA
61. Georgescu Filip PSD DA
62. Gheorghe Valeriu PNL DA
63. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
64. Glăvan Ștefan PC DA
65. Gonțea Ion PD-L NU
66. Grigore Dan PD-L NU
67. Gubandru Aurel PSD DA
68. Hellvig Eduard Raul PC DA
69. Hoban Ioan PNL DA
70. Iancu Iulian PSD DA
71. Ibram Iusein Minoritati DA
72. Ifrim Mircea PRM DA
73. Igaș Traian Constantin PD-L NU
74. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
75. Iordache Florin PSD DA
76. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
77. Iriza Marius PRM DA
78. Iustian Mircea Teodor PNL DA
79. Kelemen Hunor UDMR DA
80. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
81. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
82. Kovacs Attila UDMR DA
83. Lakatos Petru UDMR DA
84. Lambrino Radu PD-L NU
85. Longher Ghervazen Minoritati NU
86. Luchian Ion PNL NU
87. Macaleți Costică PSD DA
88. Magheru Paul PRM DA
89. Man Mircea PD-L NU
90. Manta Pantelimon PC DA
91. Marin Constantin PSD DA
92. Marinescu Marian-Jean PD-L NU
93. Martin Eduard-Stelian PSD DA
94. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
95. Matei Cătălin Lucian PSD DA
96. Mazăre Alexandru PSD DA
97. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
98. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
99. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
100. Mătușa Tudor PRM DA
101. Meir Nati - DA
102. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
103. Micula Cătălin PNL NU
104. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
105. Mircea Costache PRM DA
106. Mircovici Niculae Minoritati DA
107. Mironescu Laurențiu PD-L NU
108. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
109. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
110. Mînzînă Ion PRM DA
111. Mocanu Alexandru PD-L NU
112. Mocanu Vasile PSD DA
113. Mocănescu Coloros Dan Constantin - NU
114. Mocioalcă Ion PSD DA
115. Moisoiu Adrian PRM DA
116. Moldovan Emil Radu PSD DA
117. Momanu Corneliu PNL DA
118. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
119. Movilă Petru PD-L NU
120. Munteanu Ioan PSD DA
121. Muscă Monica Octavia - NU
122. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
123. Nassar Rodica PSD DA
124. Năstase Adrian PSD DA
125. Nechita Aurel PSD DA
126. Nedelcu Gabriela PSD DA
127. Nicolicea Eugen PSD DA
128. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
129. Nistoran Dorin-Liviu PD-L NU
130. Niță Constantin PSD DA
131. Nițulescu Teodor PRM DA
132. Nosa Iuliu PSD DA
133. Oancea Viorel PNL DA
134. Olarean Aurel PD-L NU
135. Oltean Ioan PD-L NU
136. Olteanu Bogdan PNL NU
137. Ovidenie Costel - DA
138. Palăr Ionel PNL NU
139. Pardău Dumitru PNL DA
140. Pașcu Ioan Mircea PSD DA
141. Paveliu Marian Sorin PNL DA
142. Petrea Constantin PD-L NU
143. Plumb Rovana PSD DA
144. Podgorean Radu PSD DA
145. Pop Claudiu Adrian PSD DA
146. Popa Nicolae PC DA
147. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
148. Preda Cezar-Florin PD-L NU
149. Preda Ion PNL NU
150. Pruteanu Vasile PNL DA
151. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
152. Pupeză Viorel PSD DA
153. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
154. Pușcaș Vasile PSD DA
155. Pușcă Mircea Valer PNL DA
156. Puzdrea Dumitru PD-L NU
157. Racoceanu Viorel PD-L NU
158. Radan Mihai Minoritati DA
159. Raicu Romeo Marius PD-L NU
160. Rogin Marius PD-L NU
161. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
162. Rus Ioan Aurel PRM DA
163. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
164. Sanda Victor PSD DA
165. Sandu Gabriel PNL DA
166. Sandu-Capră Mihai PNL DA
167. Sasu Ion PSD DA
168. Săniuță Marian-Florian PSD DA
169. Sârbu Mugurel Liviu PD-L NU
170. Scutaru Adrian George PNL NU
171. Semcu Adrian Emanuil PNL NU
172. Seres Dénes UDMR DA
173. Sirețeanu Mihail PSD DA
174. Sóki Béla UDMR DA
175. Stan Ioan PSD DA
176. Stanciu Anghel PSD DA
177. Stativă Irinel Ioan PSD DA
178. Stănescu Cristian PRM DA
179. Stănescu Mircea PD-L NU
180. Stoica Ion - DA
181. Străchinaru Petre PD-L NU
182. Strungă Emil PNL NU
183. Szekely Levente Csaba UDMR DA
184. Știrbeț Cornel PNL NU
185. Știrbu Monica-Mihaela PNL NU
186. Știreanu Octavian PSD DA
187. Știucă Alecsandru PSD DA
188. Tamás Sándor UDMR DA
189. Tămagă Constantin PSD DA
190. Timar Liviu PSD DA
191. Timiș Ioan PNL -
192. Todoran Pavel PSD DA
193. Toma Florentina Marilena PSD DA
194. Toma Horia-Victor PNL NU
195. Toró Tiberiu UDMR Abținere
196. Tudose Mihai PSD DA
197. Turcan Raluca PNL NU
198. Țundrea Ioan PC DA
199. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
200. Ujeniuc Dragoș PNL NU
201. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
202. Vainer Aurel Minoritati NU
203. Vasile Aurelia PSD DA
204. Văsioiu Horia PD-L NU
205. Vlase Petru Gabriel PSD DA
206. Vlădoiu Aurel PSD DA
207. Zaharia Claudius Mihail PNL NU
208. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
209. Zegrean Augustin PD-L NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 31 mai 2020, 23:23
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro