Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.10.2006 > 16:47 Versiunea pentru printare
Luni, 30 octombrie 2006, ora 16:47

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Pct.54 din raport
PL 616/2006 privind înființarea, organizarea și funcționarea Agenției Naționale de Integritate
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:212 73 42 19 37 16 13 7 5
- voturi pentru (DA):158 72 4 19 31 15 11 3 3
- voturi împotrivă (NU):48 - 37 - 5 - 1 4 1
- abțineri:3 - - - - 1 1 - 1
- nu au votat:3 1 1 - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL NU
4. Amet Aledin Minoritati NU
5. Andon Sergiu PC DA
6. Andronescu Ecaterina PSD DA
7. Antal Árpád-András UDMR DA
8. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
9. Ardelean Lia PC DA
10. Asztalos Ferenc UDMR DA
11. Baban Ștefan PRM DA
12. Bara Nicolae PD-L NU
13. Băeșu George PSD DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Bivolaru Ioan PSD DA
16. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
17. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
18. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
19. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
20. Bónis István UDMR DA
21. Brînzan Ovidiu PSD DA
22. Buciu Angela PRM DA
23. Buciuta Ștefan Minoritati NU
24. Buda Daniel PD-L DA
25. Buda Ioan PSD DA
26. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
27. Calimente Mihăiță PNL NU
28. Canacheu Costică PD-L DA
29. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
30. Călian Petru PC DA
31. Călin Ion PSD DA
32. Câmpanu Liviu PNL NU
33. Chiper Gheorghe PSD DA
34. Chiș Filonaș PSD DA
35. Cindrea Ioan PSD DA
36. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
37. Ciopraga Mircea PNL DA
38. Cocrea Olguța - NU
39. Codîrlă Liviu PRM DA
40. Constantinescu Anca PD-L DA
41. Corlățean Titus PSD DA
42. Crăciunescu Grigore PNL NU
43. Crețu Gabriela PSD -
44. Cutean Vasile Emilian PSD DA
45. Diaconescu Renică PC DA
46. Dida Corneliu Ioan PSD DA
47. Dorneanu Valer PSD DA
48. Dragomir Gheorghe PNL NU
49. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
50. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
51. Dumitriu Mihai PSD DA
52. Dumitru Ion PSD DA
53. Dușa Mircea PSD DA
54. Duțu Stelian PD-L DA
55. Erdei Dolóczki István UDMR DA
56. Faina Constantin PC DA
57. Florea Damian PC NU
58. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
59. Furo Iuliu Ioan PRM DA
60. Gabor Gheorghe PNL NU
61. Găleteanu Monalisa PSD DA
62. Georgescu Filip PSD DA
63. Gheorghe Valeriu PNL NU
64. Gheorghiof Titu Nicolae PNL NU
65. Glăvan Ștefan PC DA
66. Gonțea Ion PD-L DA
67. Grigore Dan PD-L -
68. Gubandru Aurel PSD DA
69. Hanganu Romeo Octavian PC Abținere
70. Hellvig Eduard Raul PC DA
71. Hoban Ioan PNL NU
72. Hoinaru Marian PNL DA
73. Iancu Iulian PSD DA
74. Ibram Iusein Minoritati NU
75. Ifrim Mircea PRM DA
76. Igaș Traian Constantin PD-L NU
77. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
78. Iordache Florin PSD DA
79. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
80. Iriza Marius PRM DA
81. Iustian Mircea Teodor PNL -
82. Kelemen Hunor UDMR DA
83. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
84. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
85. Kovacs Attila UDMR DA
86. Lakatos Petru UDMR DA
87. Lambrino Radu PD-L DA
88. Longher Ghervazen Minoritati DA
89. Luchian Ion PNL NU
90. Macaleți Costică PSD DA
91. Magheru Paul PRM DA
92. Man Mircea PD-L DA
93. Manta Pantelimon PC DA
94. Marin Constantin PSD DA
95. Marinescu Marian-Jean PD-L DA
96. Martin Eduard-Stelian PSD DA
97. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
98. Matei Cătălin Lucian PSD DA
99. Mazăre Alexandru PSD DA
100. Mălaimare Mihai Adrian PNL NU
101. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
102. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
103. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
104. Mătușa Tudor PRM DA
105. Meir Nati - DA
106. Micula Cătălin PNL NU
107. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
108. Mircea Costache PRM DA
109. Mircovici Niculae Minoritati DA
110. Mironescu Laurențiu PD-L DA
111. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
112. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
113. Mînzînă Ion PRM DA
114. Mocanu Alexandru PD-L DA
115. Mocanu Vasile PSD DA
116. Mocănescu Coloros Dan Constantin - Abținere
117. Mocioalcă Ion PSD DA
118. Mohora Tudor PSD DA
119. Moisoiu Adrian PRM DA
120. Moldovan Emil Radu PSD DA
121. Momanu Corneliu PNL NU
122. Movilă Petru PD-L DA
123. Munteanu Ioan PSD DA
124. Muscă Monica Octavia - DA
125. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
126. Nassar Rodica PSD DA
127. Năstase Adrian PSD DA
128. Nechita Aurel PSD DA
129. Nedelcu Gabriela PSD DA
130. Nica Dan PSD DA
131. Nicolicea Eugen PSD DA
132. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
133. Niță Constantin PSD DA
134. Nosa Iuliu PSD DA
135. Oancea Viorel PNL NU
136. Olarean Aurel PD-L NU
137. Oltean Ioan PD-L DA
138. Olteanu Bogdan PNL NU
139. Pardău Dumitru PNL NU
140. Pașcu Ioan Mircea PSD DA
141. Paveliu Marian Sorin PNL NU
142. Petrea Constantin PD-L DA
143. Plumb Rovana PSD DA
144. Podgorean Radu PSD DA
145. Pop Claudiu Adrian PSD DA
146. Popa Nicolae PC DA
147. Popescu Ionica Constanța PC DA
148. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
149. Preda Cezar-Florin PD-L DA
150. Preda Ion PNL NU
151. Pruteanu Vasile PNL NU
152. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
153. Pupeză Viorel PSD DA
154. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
155. Pușcaș Vasile PSD DA
156. Pușcă Mircea Valer PNL NU
157. Racoceanu Viorel PD-L DA
158. Radan Mihai Minoritati DA
159. Raicu Romeo Marius PD-L DA
160. Rogin Marius PD-L DA
161. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
162. Rus Ioan Aurel PRM DA
163. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
164. Sanda Victor PSD DA
165. Sandu Gabriel PNL NU
166. Sandu-Capră Mihai PNL NU
167. Sasu Ion PSD DA
168. Săniuță Marian-Florian PSD DA
169. Săpunaru Nini PNL NU
170. Sârb Gheorghe PD-L DA
171. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
172. Scutaru Adrian George PNL NU
173. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
174. Seres Dénes UDMR DA
175. Sirețeanu Mihail PSD DA
176. Sóki Béla UDMR DA
177. Stan Ioan PSD DA
178. Stanciu Anghel PSD DA
179. Stativă Irinel Ioan PSD DA
180. Stănescu Cristian PRM DA
181. Stoica Ion - DA
182. Străchinaru Petre PD-L DA
183. Strungă Emil PNL NU
184. Szekely Levente Csaba UDMR DA
185. Știrbeț Cornel PNL NU
186. Știrbu Monica-Mihaela PNL NU
187. Știreanu Octavian PSD DA
188. Știucă Alecsandru PSD DA
189. Tabără Valeriu PD-L DA
190. Tamás Sándor UDMR DA
191. Tămagă Constantin PSD DA
192. Timar Liviu PSD DA
193. Timiș Ioan PNL NU
194. Todoran Pavel PSD DA
195. Toma Florentina Marilena PSD DA
196. Toma Horia-Victor PNL NU
197. Toró Tiberiu UDMR Abținere
198. Țundrea Ioan PC DA
199. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
200. Ujeniuc Dragoș PNL NU
201. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
202. Ursărescu Dorinel PNL NU
203. Vainer Aurel Minoritati NU
204. Varga Attila UDMR DA
205. Vasile Aurelia PSD DA
206. Văsioiu Horia PD-L DA
207. Vlase Petru Gabriel PSD DA
208. Vlădoiu Aurel PSD DA
209. Zaharia Claudius Mihail PNL NU
210. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
211. Zegrean Augustin PD-L DA
212. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 31 mai 2020, 23:55
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro